Najnowsze

Najnowsze

Sondażami i plakatami w ciszę wyborczą

Wyemitowane ogłoszenie wyborcze i sondaże, zerwane plakaty i unijne flagi - to tylko niektóre przypadki naruszenia ciszy wyborczej, do jakich doszło do sobotę i niedzielę. Obyło się jednak bez poważniejszych incydentów.

Cała wieś nie poszła na wybory, bo nie ma drogi

- Może wreszcie zauważą w gminie, że istnieje taka wieś jak Bieczyno - mówią mieszkańcy miasteczka, którzy w ramach obywatelskiego nieposłuszeństwa nie poszli dziś głosować w wyborach do europarlamentu. Wszystko to z powodu - jak mówią - "obiecanek" władz gminy Trzebiatów, które zapewniały, że wybudują we wsi lepszą drogę. Zapewnienie padło w 2007 roku, a tymczasem dobrej drogi jak nie było, tak nie ma.

Pożar w Strzekęcinie nie wstrzyma całej Europy

Strzekęcino, mała miejscowość w Zachodniopomorskiem, stała się powodem wielkiego europejskiego zamieszania. Pożar, który w południe wybuchł w kotłowni przy tamtejszym lokalu wyborczym, o mało co nie spowodował przedłużenia ciszy wyborczej w całej Unii.

Chcieli przekupić policję wódką

500 zł i trochę alkoholu - taką ofertę złożyli policjantom dwaj kompletnie pijani mężczyźni, którzy jechali samochodem bez tablic rejestracyjnych i prawa jazdy. Funkcjonariusze nie dali się przekupić.

Wyjątkowy festiwal piaskowych rzeźb

Niezwykły festiwal wystartował w stolicy Niemiec. Już po raz siódmy z tysięcy ton piachu artyści tworzą prawdziwe działa sztuki. Tematem tegorocznej imprezy jest Berlin przyszłości.

Mały Morris ma 50 lat

Wielkie święto miłośników legendarnego Mini Morrisa w Serbii. Z okazji 50 urodzin tego słynnego samochodu na plac w centrum Belgradu zjechało 40 starych i nowych modeli tego samochodu.

"Niska frekwencja też dobra"

- Niska frekwencja, to może być dobry znak - nieoczekiwanie stwierdził dotychczas namawiający do głosowania Donald Tusk. Także prezydent nie nakłaniał dziś Polaków do pójścia do urn. - Wielokrotnie wzywałem Polaków do udziału w wyborach - stwierdził. Inni politycy tradycyjnie apelują o skorzystanie z demokratycznych praw, choć w ocenie frekwencji są realistami: oceniają ją na maksimum 30 procent.

30 rannych po przejściu trąby

30 osób rannych, w tym jedna ciężko, pozrywane dachy i powalone drzewa to skutki wichury jaka nawiedziła północ Włoch. Kilkaset osób jest bez dachu nad głową. Niektóre miejscowości wyglądają "jak po bombardowaniu", relacjonują włoskie media.

Pędząca na sygnale karetka wbiła się w golfa

Pędząca na sygnale karetka nie zatrzymała się na czerwonym świetle i w Bydgoszczy zderzyła się z innym pojazdem - informuje na platformę Kontakt TVN24 internauta Maciej. Według wstępnych ustaleń policji, zawinił 23-letni kierowca karetki, bo - choć miał włączone sygnały - nie zwalniało go to od zachowania ostrożności.

Obława na klubowiczów - wpadło 65 osób

Policjanci zorganizowali wczoraj obławę na imprezowiczów, którzy zmierzali z narkotykami na koncert muzyki klubowej Global Gathering 2009 w Poznaniu. W ręce mundurowych wpadło 65 osób. Większości zatrzymanych osób grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Szaleńcza jazda traktorem - rozjechali policjantów

Najpierw traktorem staranowali radiowóz, potem wypchnęli policjanta z ciągnika i najechali na innego funkcjonariusza, a na koniec staranowali kolejny policyjny wóz. Kiedy świętokrzyscy policjanci zatrzymywali do kontroli jadący bez numerów ciągnik, nie przypuszczali, że ta kontrola będzie inna od standardowych.

Głosujemy trochę chętniej niż pięć lat temu

Jest szansa na poprawę słabego wyniku frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego sprzed pięciu lat. Do godz. 12 do urn poszło kilkaset tysięcy Polaków więcej niż w 2004 roku, a sama frekwencja wyniosła 6,65 proc. - podała PKW. Najchętniej głosują mieszkańcy Krakowa i Warszawy.

Kard. Dziwisz: niech politycy nie tracą energii na konflikty

W niedzielę Polacy świętują Dzień Dziękczynienia. Upamiętnia on pierwszą wizytę Jana Pawła II w Polsce. Pielgrzymka ta uznawana jest za początek przemian antykomunistycznych w Europie. W czasie mszy, która była częścią obchodów, kard. Stanisław Dziwisz wezwał rządzących, by "nie trwonili czasu na jałowe spory".

Watykan radził o pedofilii

W Watykanie spotkali się duchowni z całego świata, by dyskutować na temat pedofili w Kościele - poinformował dziennik "L’Osservatore Romano".

Przerażająca podróż. 200 km w "pudełku"

Młody amerykański turysta odbył przerażającą podróż, ściśnięty w ciemnościach na schodkach pociągu. Przejechał w ten sposób po australijskich bezdrożach prawie 200 km.

Niewidomy - wyborca bez prawa tajności

Niepełnosprawni chcą głosować samodzielnie, bez pomocy osób trzecich. Żądają zmiany prawa, która im to umożliwi. - Tylko w mojej głowie może być informacja, na kogo oddałem głos - argumentuje niewidomy Tomasz Strzemiński. Państwowa Komisja Wyborcza rozkłada ręce. - To nie leży w naszych kompetencjach - zastrzega członkini PKW, sędzia Maria Grzelka.

Al-Kaida zapoluje na Niemców?

Al-Kaida planuje ataki na Niemców podczas kampanii przed wyborami do Bundestagu 27 września. Cel jest prosty - zmusić Berlin do wycofania swoich żołnierzy z Afganistanu.

Pijany chciał zawieźć dzieci na wycieczkę

Tragicznie w skutkach mogła się zakończyć wycieczka szkolna dzieci z jednej ze szkół w Świętokrzyskiem. Kierowca autobusu, który miał je zabrać na wyjazd był kompletnie pijany.

Air France wymienia czujniki prędkości

Lotniczy przewoźnik Air France wymienia czujniki prędkości we wszystkich swoich samolotach. Według jednej z hipotez, przyczyną poniedziałkowej katastrofy Airbusa w której zginęło 228 osób, było właśnie wadliwe działanie tych urządzeń.

Poprawiny i różaniec utrudnią wybory?

Mieszkańcy gminy Oleśnik w dzień wyborów do Europarlamentu mają twardy orzech do zgryzienia. Jak świat światem, głosowali w gminnej remizie. Tym razem jednak odbywają się w niej weselne poprawiny. Wybory przeniesiono więc do gminnej kaplicy. Przeciwko temu zaprotestowali jednak wierni, którzy zapowiadają, że jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca przyjdą do niej odmawiać różaniec.

Śląsk: utrudnienia na kolei

Kradzież 360 metrów trakcji kolejowej spowodował poważne utrudnienia w ruchu pociągów pomiędzy Tarnowskimi Górami a Tworogiem na Śląsku. Do czasu naprawienia szkody pasażerowie na tej trasie podróżują specjalnie podstawianymi autobusami.

"Głos to mięsień. Musi odpoczywać"

- Głos to mięsień. Trzeba go odpowiednio trenować, trzeba też dać mu odpocząć - opowiadała w "Poranku TVN24", sopranistka, laureatka konkursu dla młodych śpiewaków w Barcelonie, Aleksandra Chacińska. Śpiewaczka zdradziła tajniki operowego warsztatu, pokazała też próbkę swojego talentu.

Waży się przyszłość Libanu

W Libanie odbywają się wybory parlamentarne, które mogą zakończyć się zwycięstwem radykalnego, antyamerykańskiego Hezbollahu i jego sojuszników. Obecne władze są otwarte na Zachód.

Więzniowie wyglądają gorzej niż w Auschwitz

W fatalnych warunkach sanitarnych i przymierając głodem - tak odbywają karę skazańcy w Zimbabwe. Tragiczną sytuację dostrzegł Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (ICRC), który rozpoczął akcję dożywiania. W Macu jeden w zimbabweńskich polityków powiedział, że niektórzy więźniowie wyglądają gorzej niż więźniowie Auschwitz.

Polonia w USA już głosowała

Polacy za oceanem już zagłosowali. Mamy już wstępne dane o frekwencji, które pokazują, że rodacy mieszkający poza krajem poważnie podeszli do wyborów. Ci, którzy wzięli udział w wyborach, przekonują, że warto głosować.

Parasol nadal potrzebny

Porywisty wiatr, opady deszczu i gradu oraz gwałtowne burze - tak było jeszcze w nocy i wczesnym rankiem. W niedzielę nad większą częścią Polski zacznie się przejaśniać i zaświeci słońce. Temperatury również pójdą w górę i w południowej części kraju będzie nawet do 24 st. C.

Meta w Polsce

Polacy ruszyli do urn w niedzielę o 8 rano. Swój głos mogą oddać do godziny 22, co oznacza, że to właśnie w Polsce głosowanie zakończy się najpóźniej w całej Europie. Zobacz, kto wybiera europarlamentarzystów razem z nami, a kto już zagłosował.

Rój pszczół odpoczywał na parkingu

Zamiast dostać się do samochodu, musiał wezwać policję, bo rój pszczół uznał jego samochód za dobre miejsce odpoczynku. Na szczęście nikomu nie stała się krzywda.

Prezydent nie wybrzydza. Je co dają

Barrack Obama podczas swojej wizyty we Francji postanowił zwiedzić katedrę Notre Dame. Francuzi bardzo poważnie podeszli do tej kwestii i dosłownie wyczyścili okolicę kościoła z turystów. Po zwiedzaniu Obama zabrał rodzinę na kolację.