Najnowsze

Najnowsze

Tarcia o KRRiT, PO: miejsc jeszcze nie dzieliliśmy

Do Sejmu nie trafił jeszcze projekt ustawy medialnej, a już zaczęły się polityczne spory o skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. PiS zarzuca PO, że chce pominąć w niej przedstawicieli opozycji. - Nie mamy takiego zamiaru. Chcemy rozmawiać z PiS - zadeklarował w TVN24 szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

Podejrzani w związku z zamachem zatrzymani

Dzień po ataku na drużynę lankijskich krykiecistów w Lahore, pakistańska policja poinformowała o pierwszych zatrzymaniach w związku ze sprawą. W zamachu zginęło sześciu eskortujących sportowców policjantów i kierowca autobusu.

Amerykańska broń przejdzie przez Rosję?

Przez Rosję przeszły już pierwsze niewojskowe natowskie dostawy do Afganistanu. Teraz rosyjski dziennik "Wiedomosti" informuje, że Rosja może też zgodzić się na tranzyt ładunków wojskowych.

Narkotyki leżały w kuble na śmieci

Narkotyki na lotnisku w Pyrzowicach. W koszu na śmieci znajdującym się w damskiej toalecie jedna ze sprzątaczek zauważyła dwie paczki z podejrzaną zawartością. Po badaniach w specjalnym urządzeniu okazało się, że to marihuana.

Śledczy sprawdzają transakcję z udziałem sędziego

Stanisław Rymar, sędzia Trybunału Stanu i były szef Naczelnej Rady Adwokackiej, uczestniczył w transakcji, na której Warszawski Klub Tenisowy mógł stracić 12 mln zł - pisze "Rzeczpospolita". Sprawę bada warszawska prokuratura. Sam Rymar nie ma sobie nic do zarzucenia.

Rada poświęcona wysiedleniom "na razie" bez Eriki Steinbach

Erika Steinbach nie znajdzie się w radzie fundacji "Ucieczka, Wypędzenie, Pojednanie" - zadecydowało prezydium niemieckiego Związku Wypędzonych. Niemcy zastrzegają jednocześnie, że nie nominują swojej przewodniczącej "na razie", by "nie dawać łatwego pretekstu do zaniechania wdrożenia ustawy o powołaniu fundacji".

"W kryzysie problem Afryki wydaje się odległy"

- W kryzysie trudno jest zwrócić uwagę ludzi na cierpienie uchodźców. Tymczasem ich sytuacja bezwzględnie wymaga reakcji – mówił aktor Matt Damon, który odwiedził obóz dla uchodźców z Zimbabwe w Musinie w RPA.

"PO szykuje skok na media publiczne"

Przebieg prac nad ustawą medialną dowodzi, że PO chce dokonać "skoku na media publiczne" - stwierdził w "Sygnałach Dnia" Adam Bielan (PiS). Chodzi o nabór do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w którym - jak podkreślił Bielan - Platforma planuje pominąć przedstawicieli PiS, argumentując, że interesy partii w Radzie będą reprezentować dwaj przedstawiciele wskazani przez prezydenta.

Pakistan: nie negocjujemy z talibami

Dzień po krwawym zamachu w Lahore, w artykule dla "Wall Street Journal" pakistański prezydent Asif Ali Zardari zapewnił, że Islamabad nie negocjował i będzie negocjował z talibskimi ekstremistami i terrorystami.

O wróżbach z gwiazd w szkole

Różdżkarstwo, astrologia, żyły wodne i lewitacja - to tylko wybrane z zagadnień "spotykanych w życiu", o których uczniowie liceum dowiedzą się na lekcjach przyrody. - To nieporozumienie - protestują naukowcy, przekonani, że dyskusja z pseudonauką tylko ją nobilituje.

Polak z Chicago bez szans

Miała być niesamowita mobilizacja chicagowskiej polonii i gładkie zwycięstwo jej kandydata Victora Forysa w wewnątrzdemokratycznych wyborach na nominata do Kongresu. Wyszło jednak jak niemal zawsze, gdy w grę wchodzi polityczna aktywność Polaków za granicami.

Prezydent zarobił prawie 300 tys. zł

Lech Kaczyński zarobił w ubiegłym roku ponad 296 tys. zł brutto - ujawnia "Fakt". Formularz PIT prezydent wypełnił sam. 1 procent podatku przekazał na hospicjum św. Ojca Pio.

Wkrótce decyzja w sprawie Jana Pawła II

W ciągu kilku miesięcy może się zakończyć proces beatyfikacyjny Jana Pawła II - zdradza "Dziennikowi" kardynał Stanisław Dziwisz. Rozpatrywany jest poza kolejnością. A Benedyktowi XVI zależy na jak najszybszym jego finale.

Kryzys kryzysem, ale Chiny na armię mają

Chiński budżet wojskowy w 2009 r. zwiększy się do 480 mld juanów (równowartość ok. 70 mld dol.), czyli o 14,9 proc. w porównaniu z budżetem ubiegłorocznym - poinformował w środę rzecznik chińskiego parlamentu Li Zhaoxing.

Skala korupcji w polskiej piłce przeraziła UEFA

Europejska Unia Piłkarska (UEFA), zirytowana biernością PZPN w sprawie korupcji w polskim futbolu, przesłała list do Warszawy z żądaniem ujawnienia wszystkich szczegółów afery. Co takiego się stało, że UEFA nagle reaguje w ten sposób w sprawie, którą Polska żyje niemal od trzech lat? - pyta "Dziennik".

Minister Czuma nie łamie już prawa

Minister Andrzej Czuma nie łamie już przepisów ustawy antykorupcyjnej. Po publikacji tvn24.pl do Krajowego Rejestru Sądowego wpłynął wniosek o wykreślenie Andrzeja Czumy z rady nadzorczej spółki Elektron.

Poznaj swego lidera

Polacy dobrze rozpoznają kilku liderów partyjnych, ale ze znajomością polityków z drugiego planu jest znacznie gorzej - wynika z sondażu Instytutu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej" i TVN24.pl.

Miller wciąż twarzą SLD. Olejniczak: co z tego?

Stara gwardia polityków trzyma się mocno. LPR ma w opinii Polaków twarz Romana Giertycha, PO - Jana Rokity, a Leszek Miller o kilka długości wyprzedził liderów SLD – wynika z sondażu Homo Homini przekazanego tvn24.pl i "Rzeczpospolitej". Wojciech Olejniczak się nie przejmuje. - Poczekajmy na wybory - deklaruje.

Szpitale szantażują pacjentów

Pacjenci leczący się z reumatyzmu oskarżają dyrektorów szpitali o oszustwo. Ci stawiają im ultimatum: albo na kilka dni położysz się do szpitalnego łóżka, albo w ogóle nie dostaniesz leków - pisze "Polska".

Sikorski bliżej NATO

Szef MSZ Radosław Sikorski prawdopodobnie niebawem zgłosi swoją kandydaturę na sekretarza generalnego NATO. Polskie ambasady dostały polecenie, aby wysondować w tej sprawie kraje Sojuszu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Clinton wyciąga rękę do Syrii

Stany Zjednoczone wyślą dwóch emisariuszy do Syrii w celu przeprowadzenia "wstępnych rozmów" na temat poprawy stosunków dwustronnych - oświadczyła w Jerozolimie sekretarz stanu USA. W środę Hillary Clinton spotka się z prezydentem Autonomii Palestyńskiej.

Rosjanie zatopili norweskiego rybaka?

Norwegowie podejrzewają, że rosyjski statek towarowy może mieć związek z zaginięciem niewielkiego norweskiego trawlera i jego kapitana. Na polecenie policji "Mechanik Tiuleniew" został skierowany do portu w Bodoe, gdzie jego kadłub ma być dokładnie zbadany, a załoga przesłuchana.

W Berlinie upamiętnić niewolników III Rzeszy

Polacy poszkodowani przez III Rzeszę w okresie II wojny światowej ponawiają inicjatywę budowy w Berlinie Dokumentacyjnego Centrum - Miejsca Pamięci o Pracy Niewolniczej Polaków w niemieckiej Rzeszy w latach 1939-1945. Liczą na wsparcie polskich i niemieckich władz - pisze "Nasz Dziennik".

Z dolarem drożeją zabawki

Już dziś za niektóre z zabawek zapłacimy o jedną piątą drożej niż kilka tygodni temu. Sklepy, które nie zmieniły jeszcze cen, zrobią to wkrótce. Wszystko przez słabą złotówkę - wyjaśnia "Metro".