Najnowsze

Najnowsze

Majtki z "doładowaniem"

32-latka z Lublina w majtkach chciała wnieść spory zapas narkotyków do więzienia dla swojego chłopaka. Może za to sama trafić do więzienia - nawet na trzy lata.

Polacy pobili Norwega na śmierć

Bulwersująca zbrodnia w stolicy Norwegii. Dwóch Polaków brutalnie pobiło na ulicy mężczyznę, który próbował uszkodzić ich samochód. 31-letni Norweg zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Odkryto nieznany film z Polą Negri

Nieznany dramat sensacyjny z Polą Negri, wyprodukowany podczas I wojny światowej przez warszawską wytwórnię filmową Sfinks, odnaleźli w Rzymie polscy naukowcy. To prawdopodobnie jedyna kopia filmu.

Żona zabójcy oskarżona o terroryzm

Sześć osób z 14 zatrzymanych w czwartek przez belgijską policję zostało oskarżonych o przynależność do terrorystycznej Al-Kaidy. Wśród nich jest żona zabójcy afgańskiego polityka Szaha Masuda.

Liście spowodowały kataklizm

Dziwne rzeczy zdarzają się w Wiecznym Mieście. Kiedyś uratowały je gęsi, teraz z kolei... zatopiły liście! Jak donosi włoska prasa to właśnie one są winne podtopieniu Rzymu. Niesprzątane od tygodni zatkały studzienki kanalizacyjne i sprawiły, że woda po ulewach nie ma, gdzie spływać.

Trzeci marynarz wyłowiony z "Rozgwiazdy"

Nurkowie pracujący na miejscu katastrofy "Rozgwiazdy" wydobyli z jej wnętrza ciało jednego z marynarzy. Pogłębiarka utonęła 17 października. Zginęły wtedy dwie osoby, a trzy uznano za zaginione.

Przeżyli, bo udawali już martwych

Magdzie Tychmann poderżnął gardło, a jej hiszpańskiemu chłopakowi zadał 15 ciosów nożem. Potem umył ręce i wyszedł. Para cudem przeżyła, a opętany zazdrością niedoszły zabójca Graham Mitchell został przez sąd w Newcastle skazany na dożywocie.

Zginęło dwunastu górników

Wzrosła liczba ofiar wybuchu w kopalni, w pobliżu rosyjskiego Murmańska. Zginęło dwanaście osób - poinformowało w piątek rosyjskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Iran już nie pomaga irackim rebeliantom

Amerykańska generalicja uważa, że Iran przestał już dostarczać irackim rebeliantom szczególnie niebezpiecznych min-pułapek, tzw. profilowanych głowic penetrujących (EFP), które siały spustoszenie w szeregach aliantów.

Bo chcieli zobaczyć, jak umiera człowiek

Jednej ze swoich ofiar poderżnęli gardło, drugiego – swojego 16-letniego kolegę - udusili. Teraz grozi im kara dożywotniego więzienia. Trzech nastolatków zatrzymała policja w Łodzi. Zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty.

"Chrobry" wypadł z szyn

Na trasie Szczecin-Warszawa w pobliżu miejscowości Krzewie (łódzkie) wykoleiły się dwa wagony pociągu "Chrobry". Wypadek spowodował wstrzymanie ruchu kolejowego na tym ważnym węźle. Tylko, dzięki temu, że wagony "zatrzymały" się na słupach trakcyjnych, pociąg nie wywrócił się i nie doszło do tragedii - powiedział w TVN24 Marek Banasik, strażak biorący udział w akcji ratunkowej.

Usta pełne próchnicy

Polska znów na szarym końcu. Tym razem chodzi o zdrowie naszych dzieci. Wyniki przeprowadzonego w kraju badania pokazują, że mają mają najbardziej zniszczone przez próchnicę zęby w Europie. Tylko 13 proc. z nich ma zęby wolne od próchnicy, a leczy się ją tylko u 15 proc. z nich. Całą sprawę opisuje "Dziennik Polski".

Będzie zrzutka na Ziobrę?

Zbigniew Ziobro najprawdopodobniej jednak nie straci "dorobku życia" na telewizyjne przeprosiny doktora Mirosława G. - Zastanawiamy się nad zbiórką pieniędzy, żeby mu pomóc - poinformował w Radiu Zet Przemysław Gosiewski. Jacek Kurski zdradził z kolei w RMF FM, że Ziobro chce startować do Europarlamentu.

Prezydent odpowie za korupcję

Aresztowany miesiąc temu w związku z podejrzeniami o korupcję były prezydent Tajwanu Czen Szuej-bien usłyszał pierwsze zarzuty.

Do Genewy bez paszportu

Do Genewy dojedziemy już bez paszportu. Szwajcaria jako trzeci kraj spoza Unii Europejskiej dołączył do strefy Schengen. Kontrole na granicach lądowych zniknęły w nocy z 11 na 12 grudnia. Ale uwaga! Zniesienie kontroli na lotniskach - dopiero w marcu.

Kobiety PiS na bocznym torze

Były twarzami PiS, ministrami najważniejszych resortów, a jedna nawet wicepremierem. Dziś – nie widać ich w polityce od miesięcy. Co dziś robią Zyta Gilowska, Anna Fotyga i Grażyna Gęsicka? – sprawdzała "Rzeczpospolita".

Rumsfeld winny "złego traktowania" w Guantanamo

Były minister obrony USA Donald Rumsfeld i inni przedstawiciele administracji prezydenta George'a W. Busha są odpowiedzialni za złe traktowanie osób osadzonych w amerykańskich więzieniach - wynika z opublikowanego w czwartek raportu Senatu USA.

Jaruzelski: Nie będę komentował akt CIA

CIA ujawniła około tysiąca stron tajnych dokumentów przekazanych Amerykanom przez płk. Ryszarda Kuklińskiego. Wynika z nich, że to generałowie Kiszczak i Jaruzelski naciskali na wprowadzenie stanu wojennego. - Nie będę komentował, dopóki nie zapoznam się z aktami - powiedział TVN24 gen. Wojciech Jaruzelski.

2 tys. czekoladek na Machu Picchu

Symbol Peru i miejsce odwiedzane przez tysiące turystów. Teraz nie tylko można je podziwiać, ale również zjeść. Cukiernicy z Limy postanowili zrobić makietę Machu Picchu najlepiej zachowanego inkaskiego miasta. Wyjątkową, bo z czekolady.

Stan wojenny do Trybunału

W przeddzień 27. rocznicy stanu wojennego Janusz Kochanowski zaskarży do Trybunału Konstytucyjnego dekret o jego wprowadzeniu - donosi "Rzeczpospolita". A z badań Pentora wynika, że prawie połowa Polaków uważa decyzję gen. Wojciecha Jaruzelskiego za słuszną.

Ziobro: Stracę dorobek życia

Wyrok sądu nakazujący Zbigniewowi Ziobro przeprosić doktora Mirosława G. w telewizjach, może doprowadzić polityka PiS do bankructwa, bo wykupienie spotów, to koszt nawet pół miliona złotych - twierdzi "Dziennik". - Zarabiam około 6,5 tysiąca. Chyba będę musiał sprzedać mieszkanie - skarży się Ziobro.

22 ofiary wypadku szkolnego autokaru

Tragicznie zakończyła się autokarowa wycieczka dla uczniów jednej ze szkół w Nepalu - 22 osoby zginęły, a co najmniej 52 zostały ranne. Do wypadku doszło około 150 kilometrów na południowy zachód od Katmandu.

Kropka nad i 11.12

Czwartek, 12 grudniaCIA ma odtajnić akta dotyczące stanu wojennego w Polsce, które dostarczył Amerykanom płk Ryszard Kukliński. Goście "Kropki nad i" TVN24, były premier Leszek Miller i historyk Leszek Moczulski byli zgodni: polski szpieg nie był bohaterem.

"Niestosowne, ale trafne"

Czwartek, 11 grudnia - Niezbyt stosowne ale trafne i oddające to, co myśli o zachowaniu prezydenta duża część Europy – tak słowa skierowana przez Nicolasa Sarkozy do Lecha Kaczyńskiego skomentował w „Magazynie 24 godziny” TVN24 Włodzimierz Cimoszewicz.

Irlandia pierwszym triumfatorem szczytu

Przed drugim dniem szczytu w Brukseli, wyraźnie widać jednego dotychczasowego triumfatora. Żeby uciszyć głosy eurosceptyków i przybliżyć podpisanie Traktatu Lizbońskiego, nikt nie zgłosił żadnego sprzeciwu wobec irlandzkich żądań. Zielona Wyspa dostanie gwarancję, że żaden kraj nie pozostanie bez swojego komisarza. W cieniu porozumienia doszło do słownej utarczki pomiędzy prezydentami Sarkozym i Kaczyńskim.

Warszawiacy niechętnie płacą swoje rachunki

Co dziewiąty mieszkaniec Mazowsza jest niesolidnym dłużnikiem – wynika z najnowszego raportu Krajowego Rejestru Długów. Nie oddajemy pieniędzy bankom, nie płacimy podatków i rachunków za komórki. Gorsi od nas są tylko Ślązacy - przyznaje "Życie Warszawy".

Polacy o stanie wojennym

Dwadzieścia siedem lat po wprowadzeniu stanu wojennego 44 proc. badanych uważa, że ówczesna decyzja generała Wojciecha Jaruzelskiego była uzasadniona. Przeciwnego zdania jest jedna trzecia - wynika z sondażu "Gazety Wyborczej".

Lizbona wstaje z grobu

Traktat lizboński ma wejść w życie do końca 2009 r. Irlandczycy, którzy odrzucili go w referendum, zagłosują raz jeszcze. Nie za darmo - pisze "Gazeta Wyborcza".

Przez błąd PO nie będzie eurowyborów w Polsce?

Zdaniem "Trybuny", całkiem możliwy jest scenariusz, że w czerwcu 2009 r. w Polsce nie będzie eurowyborów. Dlatego, iż posłowie Platformy Obywatelskiej spóźnili się z projektem koniecznych zmian w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. I teraz może zakwestionować je Trybunał Konstytucyjny.