Najnowsze

Najnowsze

Koniec poszukiwań ciał marynarzy z "Rozgwiazdy"

Około godz. 14 w sobotę zakończono akcję poszukiwania ciał zaginionych marynarzy z pogłębiarki „Rozgwiazda”, która zatonęła w października na Bałtyku. Nurkowie nie zdołali odnaleźć ciał dwóch wciąż uznawanych za zaginionych członków załogi.

20 milionów ofiar mody

Biała zima i zbliżająca się święta, które nie dla wszystkich oznaczają spokój. To właśnie w tym okresie w Chinach zabija się najwięcej norek, by wyprodukować z nich futra kupowane za krocie na całym świecie.

Dziesiątki tysięcy kont zagrożonych

Tajne dane, dotyczące kilkudziesięciu tysięcy kart kredytowych, wykradziono z berlińskiego banku Krajowego Landesbank Berlin (LBB). Znajdowały się tam m.in. adresy i numery kont, dane o przelewach oraz numery PIN - które umożliwiają ściągnięcie z kont maksymalnej dostępnej kwoty.

Ocean go pokonał, uratowała żona

Łowca przygód Alexandro Bellini, nie zdołała przepłynąć Pacyfiku łodzią wiosłową. Został pokonany przez ocean - skrajnie wycieńczonego Włocha odnaleźli australijscy ratownicy. Przepłynął prawie 11 tys. mil morskich (18 tys. km), zabrakło mu zaledwie 65 mil.

Rosyjskie wojska wtargnęły do spornej wioski

Setki rosyjskich żołnierzy wtargnęło do gruzińskiej wioski Perewi w pobliżu Osetii Południowej i wyparły stamtąd gruzińską policję - poinformowały źródła gruzińskie. Zdaniem Tbilisi, Moskwa naruszyła tym samym ustalenia rozejmu, podpisanego po sierpniowym konflikcie.

Rosja dorobiła się swojej "Solidarności"

"Solidarność" - to nazwa nowej formacji, która właśnie narodziła się w Rosji. Główny cel? Połączenie podzielonej demokratycznej opozycji. Założyciele partii nie kryją, że inspiracja przyszła z Polski.

Bomby wybuchły pod bankami

Osiem niewielkich ładunków wybuchowych, domowej produkcji, eksplodowało w nocy z piątku na sobotę w dwóch dzielnicach Aten - podały greckie źródła policyjne. Na szczęście nikt nie został ranny. Nikt też nie przyznał się do winy.

Piękna polska zima

Internauci ślą na platformę Kontakt TVN24 kolejne piękne fotografie obsypanych śniegiem domów i drzew. Mamy nadzieję, że w święta dostaniemy podobne zdjęcia z całej Polski.

Zyta przerywa milczenie

Rząd jest jak Czerwony Kapturek, a premier to brutal. Takie zdanie na temat swoich niedawnych kolegów z Platformy ma Zyta Gilowska. Ostrych słów się nie boi, bo i tak do polityki wrócić nie zamierza.

Polacy stanem podzieleni

Stan wojenny dzieli polskie społeczeństwo praktycznie na pół - tak pokazują sondaże. Jedni uważają, że wprowadzenie stanu wojennego było konieczne, drudzy że całkowicie bezzasadne. A jakie jest Wasze zdanie?

Fiasko rozmów z Phenianem

Stany Zjednoczone ogłosiły w sobotę wstrzymanie dostaw energii do Korei Północnej. Powodem jest brak współpracy Phenianu w sześciostronnych rokowaniach na temat jego programu nuklearnego.

Gotowi, do biegu... Mikołaje!

Ponoć jest jeden, a udało się ich zebrać ponad tysiąc w jednym miejscu. W Danii odbył się bieg świętych Mikołajów. Cel szlachetny - bo pomoc dzieciom z biednych rodzin.

Ręcznym pismem w obronie praw człowieka

Lubisz pisać? Nawet jeśli nie - to i tak chwyć za pióro i dołącz do Maratonu Pisania Listów, który rozpocznie się w sobotę, w samo południe. W ponad stu miastach w kraju każdy będzie mógł pisać listy w obronie osób, których prawa zostały złamane.

Cyberprzestępcy szykują skok

Firma Worldlines mieści się w centrum Moskwy. Koresponduje po angielsku, współpracowników szuka wśród Polaków. W e-mailach oferuje ok. 2,5 tys. euro miesięcznie. Za co? Prawie za nic. Wystarczy mieć konto w banku i przyjmować przelewy - ostrzega "Gazeta Wyborcza".

Poznań - sukces bez przełomu

Równo o trzeciej w nocy z piątku na sobotę zakończyła się w Poznaniu konferencja klimatyczna, na której ponad 10 tys. delegatów całego świata debatowało m.in. o redukcji emisji gazów cieplarnianych. Przewodniczący szczytowi polski minister środowiska Maciej Nowicki ocenił na zakończenie, że w Poznaniu poczyniono w tej kwestii "kilka kroków do przodu".

Młodzi Polacy chcą kar za stan wojenny

Prawie dokładnie tylu Polaków uważa, że wprowadzenie stanu wojennego 13 grudnia 1981 r. było uzasadnione (45 proc.), ilu sądzi, że było to bezzasadne (44 proc.) - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej".

Metro stoi bezczynnie

Codziennie z metra korzysta ponad pól miliona podróżnych, którzy w godzinach szczytu nie mieszczą się do pociągów, a kursuje ich tylko 27 - pisze "Życie Warszawy".

Andy Garcia zapowiada przyjazd do Krakowa

Andy Garcia - aktorska gwiazda Hollywood – ma przyjechać do Krakowa 23 maja 2009 roku! Na ten termin zaplanowano premierowy pokaz filmu „City Island”, w którym Amerykanin gra główną rolę - informuje "Dziennik Polski".

Mocne sygnały złej koniunktury

Pierwszy raz, przynajmniej od 2001 r., w październiku polski eksport wyrażony w euro był niższy niż rok wcześniej - pisze "Parkiet".

"Nasz Dziennik": Specprowokacja się sypie

Jeszcze w tym miesiącu do prokuratury w Warszawie ma wpłynąć przygotowane przez członków Komisji Weryfikacyjnej WSI zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa m.in. przez marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, szefa ABW Krzysztofa Bondaryka i ppłk. Leszka Tobiasza, byłego funkcjonariusza WSI - pisze "Nasz Dziennik".

Monroe idzie pod młotek

Jeśli ktoś jest fanem, Marylin Monroe - powinien zacząć porządnie oszczędzać, a może nawet i poważnie zadłużyć. Dom aukcyjny Christie's planuje bowiem wystawić na aukcji ponad 100 unikalnych fotografii gwiazdy. I spodziewa się, że przynajmniej niektóre z nich pobiją rekordy cenowe.

"Musi być równość w dostępie do aplikacji adwokackiej"

Lech Kaczyński zadeklarował poparcie dla zachowania odrębności zawodów adwokata i radcy prawnego. Jednocześnie podkreślił, że w dostępie do aplikacji adwokackiej musi obowiązywać zasada równości. Opinie te prezydent wygłosił na uroczystości 90-lecia Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku.

Reklamy znikną z publicznej telewizji

Telewizja publiczna bez reklam? Niedługo tak będzie - we Francji. Tamtejsza izba niższa parlamentu - Zgromadzenie Narodowe - przegłosowało w piątek część reformy mediów elektronicznych.

Rzecznik za kierowcami: fotoradary do kontroli

Czy fotoradary przy naszych drogach działają prawidłowo, oraz czy znaki drogowe stoją we właściwych miejscach - w tych dwóch kwestiach zwrócił się Rzecznik Praw Obywatelskich do ministra infrastruktury. Rzecznika zaniepokoiły zgłoszenia kierowców, że niektóre z urządzeń mogą nieprawidłowo rejestrować prędkość - donosi "Rzeczpospolita".

Demonstranci przed domem Jaruzelskiego

Noc z 12 na 13 grudnia to rocznica wprowadzenia stanu wojennego - już 27. W tę noc tradycyjnie już przed domem generała Wojciecha Jaruzelskiego zgromadzili się zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy jego historycznego kroku. Dla jednych to bohater, dla drugich - wojskowy dyktator, winien nieszczęść i śmierci ludzi.

Księżyc bliższy niż zwykle

Piątkowa noc jest wyjątkowa: Księżyc jest akurat w pełni, a na dodatek znajduje się w najbliższym Ziemi punkcie swojej orbity. W efekcie tam, gdzie dopisała pogoda, satelita naszej planety na niebie jest dużo większy i jaśniejszy niż zwykle. To pierwszy taki przypadek od 15 lat.

"Negocjacje były do upadłego"

- Negocjacje były intensywne i z kilkoma partnerami - relacjonował minister Radosław Sikorski w "Magazynie 24 Godziny", podsumowując zakończony w piątek szczyt Unii Europejskiej w Brukseli. Prezydent i premier, którzy w piątek po południu wrócili razem z Belgii, zgodnie ogłosili: Polska na szczycie osiągnęła ogromny sukces.

Tymoszenko odcięli gaz, kijowianie marzną

W służbowym mieszkaniu premier Ukrainy Julii Tymoszenko przez trzy dni nie było gazu. W kaloryferach ponad dwustu kijowskich szkół, prawie trzystu przedszkoli i wielu mieszkań płynie ledwie letnia woda. Przedsiębiorstwo ciepłownicze ograniczyło dostawy ciepła z powodu długu miasta, szacowanego na równowartość prawie 150 mln złotych. O zagarnięcie pieniędzy premier Julia Tymoszenko oskarżyła mera miasta, Leonida Czernoweckiego.