Najnowsze

Najnowsze

Zakajew rano zgłosi się do prokuratury

Szef emigracyjnego rządu Czeczenii Ahmed Zakajew w piątek o godz. 8 rano zgłosi się do warszawskiej prokuratury okręgowej - zapowiedział honorowy konsul Czeczenii Adam Borowski. Zakajew jest już w Polsce, ma wziąć udział w obradach Światowego Kongresu Narodu Czeczeńskiego w Pułtusku. Policja kilkakrotnie zatrzymywała działaczy, dwóch z nich opuściło pułtuską komendę dopiero po północy.

"Kropka nad i" 16.09

Czwartek, 16 września Polska prowadzi wobec Rosji politykę serwilistyczną - uważa była szefowa dyplomacji Anna Fotyga. - Mam doświadczenie kontaktów polsko-rosyjskich i wiem, że językiem rozmowy z nimi nie może być język przystawania na wszystkie propozycje - stwierdziła w "Kropce nad i".

Staniszkis: Najpierw zwycięstwo, potem pomniki

- Trzeba iść po zwycięstwo, a pomniki będzie się stawiało później - taki wniosek, zdaniem Jadwigi Staniszis, powinien wyciągnąć PiS z porannego zabrania krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. A Tomasz Nałęcz dodał: - Chciałbym, żeby Jarosław Kaczyński stał się odpowiedzialnym liderem opozycji. Platformie jest niezbędny PiS patrzący jej na ręce.

Staniszkis: Najpierw zwycięstwo, potem pomniki

Czwartek, 16 września - Trzeba iść po zwycięstwo, a pomniki będzie się stawiało później - taki wniosek, zdaniem Jadwigi Staniszis, powinien wyciągnąć PiS z porannego zabrania krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. A Tomasz Nałęcz dodał: - Chciałbym, żeby Jarosław Kaczyński stał się odpowiedzialnym liderem opozycji. Platformie jest niezbędny PiS patrzący jej na ręce.

"Przyszedłem zapalić znicz za wszystkich poległych"

Ponad 500 osób zgromadziło się w czwartek wieczorem przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, parę minut po godz. 21 na Krakowskim Przedmieściu pojawił się prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Przyszedłem tu zapalić znicz za wszystkich poległych w smoleńskiej katastrofie - powiedział. Zgromadzeni przed pałacem powitali Kaczyńskiego odśpiewaniem "sto lat" i okrzykami "Jarosław". Aktywna była też grupa osób przeciwna czuwaniu przed pałacem.

BXVI zabrał Polkę do papamobilu

Papież Benedykt XVI w drodze na spotkanie z wiernymi w parku Bellahouston w Glasgow wyciągnął ręce do dziecka, które podała mu kobieta, wziął je do swego papamobilu, pobłogosławił i oddał. Dziecko to polska dziewczynka o imieniu Maria, mająca około roku.

140 mln euro do wzięcia

Po raz kolejny gorączka Superenalotto ogarnęła Włochów. I trudno się dziwić - do wzięcia jest 140 milionów euro po tym, gdy w czwartek znów nie padła "szóstka".

Wojsko zastrzeliło 19 przestępców

19 uzbrojonych przestępców zastrzeliła w północno-wschodnim Meksyku tamtejsza armia. Było to kolejne starcie w trwającej od lat wojnie z kartelami narkotykowymi. Tym razem zginęli domniemani członkowie gangu Zetas, którzy przeprowadzali blokady dróg i wymuszali haracze.

SPD odrzuciła Steinbach

Po krytycznej wypowiedzi Eriki Steinbach na temat Władysława Bartoszewskiego niemiecka SPD uznała, że nie może już współpracować z przewodniczącą Związku Wypędzonych, która jest jednocześnie deputowaną CDU i rzeczniczką frakcji CDU ds. praw człowieka.

Praga pragnie prostytutek

Praski ratusz zatwierdził w czwartek propozycję legalizacji prostytucji. Stosowny projekt zostanie wkrótce przesłany do parlamentu, który musi go zatwierdzić.

"Na pielgrzymkę do Smoleńska nie pojadę"

Jarosław Kaczyński powiedział, że z całą pewnością nie pojedzie na pielgrzymkę do Smoleńska organizowaną przez część rodzin ofiar katastrofy, a w której swój udział zapowiada Pierwsza Dama - Anna Komorowska. Dodał też, że na Krakowskim Przedmieściu powinien stanąć pomnik "i to okazały", który upamiętniałby ofiary katastrofy. - Ale przy tej władzy z pewnością nie doczekamy się tego - podkreślił.

Siedzieli 30 lat, uwolniła ich genetyka

Dwaj Amerykanie ze stanu Missisipi 30 lat siedzieli w więzieniu za okrutny gwałt i zabójstwo, ale wolność dała im współczesna nauka. Badania materiału genetycznego dowiodły, że nie są oni winni zbrodni. W czwartek zwolniono ich z więzienia.

Kaczyński podtrzymuje swoje zeznania. "Będzie konfrontacja"

- W żadnej rozmowie z prezesem PiS nie powiedziałem, że wizyta prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest nieprzygotowana ze strony MSZ-u. Prokuratorom zeznam to samo - mówi w rozmowie z tvn24.pl płk Jerzy Smoszna, były lekarz prezydenta. Według Jarosława Kaczyńskiego lekarz o "nieprzygotowanej wizycie" miał usłyszeć kilka dni przed katastrofą od samego dyrektora Protokołu Dyplomatycznego MSZ Mariusza Kazany, a po tragedii podzielić się tą wiedzą z prezesem PiS. Kaczyński podtrzymuje swoje zeznania.

"Pamiętamy, Katyń, Sybir pomścimy, Czerwone Psy!"

- 17 IX PAMIĘTAMY, PSY, KATYŃ, SYBIR POMŚCIMY, CZERWONE PSY - takie napisy pojawiły się w czwartek rano płaskorzeźbie na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Gdańsku. Prawdopodobnie namalowano je w nocy lub w środę wieczorem.

START idzie do przodu

Komisja spraw zagranicznych amerykańskiego Senatu opowiedziała się w czwartek za przyjęciem nowego układu START z Rosją o redukcji strategicznej broni nuklearnej.

Milicja oskarżona o drożyznę ziemniaków

Milicja drogowa nękająca przewoźników wysokimi mandatami jest odpowiedzialna za wysokie ceny ziemniaków na Ukrainie - stwierdził w czwartek szef klubu parlamentarnego rządzącej Partii Regionów Ukrainy, Ołeksandr Jefremow.

Niemcy uziemili Eurofightery

Luftwafffe uziemiło w czwartek 55 swoich Eurofighterów w związku z przekazanym przez Brytyjczyków ostrzeżeniem o możliwych, niebezpiecznych dla pilota usterkach.

Czerwoni Khmerzy znów przed sądem

Czterech byłych przywódców Czerwonych Khmerów zostało oskarżonych przez międzynarodowy trybunał działający pod egidą ONZ o zbrodnie w Kambodży. Za ich rządów z powodu czystek, głodu, chorób i wycieńczenia zginęło ok. 2 milionów ludzi, prawie jedna czwarta ludności kraju.

Kosmiczne taksówki ruszą za 5 lat

"Kosmiczne taksówki" mają rozpocząć kursy w 2015 roku. Wszystko dzięki umowie podpisanej przez koncern Boeing z firmą Space Adventures Ltd., która wysłała już w kosmos kilku milionerów.

Na mocnych lekach kazali mu ratować ludzi

Czwartek, 16 września Lekarz z Lublina, który wozi pacjentów karetką w prywatnej firmie jest chory na padaczkę. Z tego powodu musi brać silne leki osłabiające jego zdolność do funkcjonowania. Mimo to pracodawca wystawia go na dyżury, co zagraża zdrowiu i życiu pacjentów. Stan lekarza widać na nagraniach wideo, które dostaliśmy na Kontakt 24.

Na mocnych lekach kazali mu ratować ludzi

Lekarz z Lublina, który wozi pacjentów karetką w prywatnej firmie jest chory na padaczkę. Z tego powodu musi brać silne leki osłabiające jego zdolność do funkcjonowania. Mimo to pracodawca wystawia go na dyżury, co zagraża zdrowiu i życiu pacjentów. Stan lekarza widać na nagraniach wideo, które dostaliśmy na Kontakt 24.

Szefowie kopalń podejrzani o korupcję

- Prezes Katowickiego Holdingu Węglowego, prezes Kompani Węglowej oraz dziewięć innych osób usłyszało w czwartek zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w górnictwie prowadzonym przez Prokuraturę Apelacyjną w Katowicach. Osoby te miały faworyzować kooperantów za pieniądze.

Prezydent: Przedłużanie tego groziłoby stratami

- Przedłużanie dotychczasowego stanu rzeczy groziłoby daleko idącymi stratami dla autorytetu państwa i Kościoła - tak prezydent Bronisław Komorowski skomentował przeniesienia krzyża spod Pałacu Prezydenckiego. Jest to pierwsza wypowiedź głowy państwa w tej sprawie.

Tusk: Steinbach sama się dyskwalifkuje

Erika Steinbach, przewodnicząca niemieckiego Związku Wypędzonych (BdV), ostro krytykuje pełnomocnika polskiego premiera ds. dialogu międzynarodowego Władysława Bartoszewskiego. - Bartoszewski ma zły charakter. Mówię to bez żadnego "ale" - oświadczyła kontrowersyjna niemiecka polityk. Wypowiedź Niemki skomentował Donald Tusk: - Te słowa tylko potwierdzają, że Erika Steinbach sama się dyskwalifikuje - mówił po południu w Brukseli premier.

Fotograf chce zniszczenia książki Zyzaka

Zniszczenia całego nakładu książki Pawła Zyzaka o Lechu Wałęsie, domaga się od wydawcy autor zamieszczonej w niej zdjęć Józef Drogoń. Zdaniem fotografa, zdjęcia zostały użyte w książce bezprawnie, ponieważ on udzielił zgody tylko na wykorzystanie ich w pracy magisterskiej.

Rosja "chce powagi" ws. Zakajewa

Siergiej Ławrow kolejny raz zabiera głos w sprawie wizyty Ahmeda Zakajewa na Światowym Kongresie Czeczeńskim, który odbywa się w Pułtusku. W czwartek rosyjski szef MSZ oświadczył: Rosja wychodzi z założenia, że Polska poważnie potraktowała jej apel w sprawie zatrzymania Czeczena.

"Będą mandaty za stawianie czegokolwiek pod pałacem"

- Jeśli kolejne krzyże, zdjęcia i inne rzeczy, tak jak do tej pory, będą się dalej pojawiały, to, tak jak w innych państwach, takim osobom będzie zwracana uwaga, a jeśli uwaga nie będzie wysłuchana, to normalnie dostaną mandat, tak jak w każdym innym przypadku, w każdym innym miejscu - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że "jak ktoś ma ochotę modlić się pod krzyżem, to może to robić 100 metrów dalej na Placu Piłsudskiego".

Niemcy nie wiedzą o pracy przymusowej

Tylko co piąty Niemiec wie, że w latach 1939-45 pracę przymusową na rzecz III Rzeszy świadczyło ponad 13 mln ludzi - głoszą opublikowane w czwartek wyniki sondażu.

"Krzyż nie miał nic wspólnego z szanowaniem zmarłych"

- Nie róbmy z krzyża przetargu dla osiągania celu, który nie ma nic wspólnego z chrześcijańskim uszanowaniem zmarłych - powiedział w czwartek w Poznaniu prymas Polski abp Józef Kowalczyk komentując przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego. - Mamy szanować modlących się tam, czy mamy szanować zmarłych? - pytał.