Najnowsze

Najnowsze

Marysia i papież

Marysia nie rozumie tego całego zamieszania, bo ma dopiero 11 miesięcy. Ale z powodu błogosławieństwa Benedykta XVI dziewczynkę znają nie tylko w Szkocji, ale i poza jej granicami.

Koniec remontu. Mamy spokój na 30-40 lat

Skończyły się kłopoty pasażerów największego polskiego lotniska. Remont warszawskiego lotniska Okęcie udało się zakończyć zgodnie z planem. Samoloty latają normalnie, a władze portu lotniczego uspokajają - najbliższy taki remont będzie nie wcześniej niż za 30 lat.

Tomek zjadł normalny obiad

Tomek jadł dziś normalny obiad, mówi, a parametry ma w normie - informuje Centrum Zdrowia Dziecka. Jednak stan chłopca po przeszczepie wątroby wciąż nie pozwala mu opuścić szpitala

Zamachy w Iraku. 36 zabitych

Co najmniej 36 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych w wybuchu dwóch samochodów-pułapek w niedzielę rano w Bagdadzie i ataku zamachowca w Falludży- podały źródła w irackim MSW. Wcześniej informowały one o 21 zabitych i 48 rannych.

Rakieta zabiła dzieci

Co najmniej sześcioro dzieci zginęło w niedzielę w prowincji Kunduz, na północy Afganistanu, gdy wybuchła znaleziona przez nie rakieta - poinformowali przedstawiciele władz lokalnych oraz afgańskiego MSW. Według resortu rakieta została wystrzelona przez rebeliantów w niedzielę.

Upadłość Selectours, przenosiny krzyża i łoś w stolicy

Na antenie TVN24 podsumowaliśmy kolejny tydzień w Kontakcie 24. Jak zawsze Reporterzy 24 dostarczyli mnóstwa informacji i nie mniej emocji. Materiały, które umieszczaliście w serwisie, były zabawne, interesujące, czasem bulwersujące. W podsumowaniu wybraliśmy dla Was niektóre z nich.

Igor straszy na Bermudach

Huragan Igor, jeden z trzech olbrzymich huraganów szalejących na Atlantyku, dociera do Bermudów. Władze wysp ostrzegają, że jest to "najgorszy huragan, jaki kiedykolwiek uderzył w tamtejsze wybrzeża". Centrum Igora znajdzie się nad samymi Bermudami lub w w ich ścisłym pobliżu najprawdopodobniej w niedzielę wieczorem lub w poniedziałek rano.

Sąd czyta tony akt, gangster śpi

Proces szefa niebezpiecznego gangu R., pseudonim "Kulawy", ciągnie się od czterech lat. Sprawa trwa tak długo, bo oskarżony chciał odczytania wszystkich akt, a jest ich prawie 250 tomów. Każdy liczy 200 stron. Sąd czyta, a oskarżony śpi, czasem nawet chrapie.

Chiny zrywają z Japonią. Częściowo

Chiński rząd zawiesił wszystkie kontakty rządowe na wysokim szczeblu z Japonią. Jest to wynik decyzji japońskiego sądu, który przedłużył zatrzymanie do 29 września kapitana chińskiego statku po kolizji z japońskimi łodziami patrolowymi.

Śniadek: premier nas prowokująco pouczał

- Nie damy sobie zamknąć ust oskarżeniami o mieszanie się do polityki - zapowiedział szef "Solidarności" Janusz Śniadek. Następnie skrytykował przemówienie premiera podczas rocznicowego zjazdu związku. - Prowokująco uczył nas na czym polega godność, ale nie powiedział nic o swoich obowiązkach - stwierdził.

Reformator Kościoła błogosławionym

Benedykt XVI beatyfikował w Birmingham Johna Henry'ego Newmana (1801-90) - wybitnego teologa, człowieka wieku talentów, anglikanina, który przeszedł na katolicyzm. W uroczystości brało udział 9 kardynałów, 14 arcybiskupów i 80 tys. wiernych.

"Nie jesteśmy partią wizjonerów"

- Nie jesteśmy partią wizjonerów. Nie zaproponujemy nikomu radykalnych zwrotów i romantycznych rewolucji - mówi Donald Tusk w rozmowie z "Wprost". Jak tłumaczy premier, zadaniem rządu i Platformy Obywatelskiej jest "krok po kroku, konsekwentnie, bez szaleństwa robić swoje".

"Domagano by się muzeum im. braci Kaczyńskich w Pałacu Prezydenckim"

Przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego nie zakończy konfliktu, ponieważ jego zwolennicy chcą coraz więcej - uważa Julia Pitera. - Na początku był krzyż, potem zaczęto domagać się godnego upamiętnienia. Jak zawisła tablica zaczęto domagać się pomnika, potem miał być i krzyż i pomnik. Gdyby się zgodzono na pomnik, okazałoby się, że ma być ze złota, a gdyby już był pomnik ze złota, to by się okazało, że nikt nie ma prawa w Pałacu Prezydenckim urzędować, bo to ma być Muzeum Godności i Niepodległości IV RP im. Braci Kaczyńskich - mówiła w "Kawie na Ławę" w TVN24 posłanka PO.

Strażacy "strongmeni"

Dziewięciu strażaków "walczyło" z samochodem osobowym na jednym ze skrzyżowań w Gdyni. Sceny jak z filmu to efekt porannego dachowania, które skutecznie zablokowało ruch w okolicy estakady Kwiatkowskiego. Zdjęcia z miejsca wypadku zamieścił w serwisie Kontakt 24 slam.

Polacy uratowali ich przed talibami

Po raz kolejny polscy żołnierze uratowali pojmanych i więzionych przez rebeliantów Afgańczyków. Talibowie zamierzali dokonać na nich egzekucji w przeddzień wyborów parlamentarnych. Tym razem Polacy ocalili od śmierci trzy osoby - podały Polskie Siły Zbrojne.

Rząd rozpoczyna ofensywę. Opozycja nie daje wiary

W przyszłym tygodniu rząd rozpoczyna jesienną ofensywę legislacyjną. Minister zdrowia Ewa Kopacz zapowiada, że pakiet zdrowotny posłowie przyjmą na posiedzeniu 28 września. W słowa Platformy Obywatelskiej nie wierzy opozycja. - Mottem przewodnim rządu PO jest "nicnierobienie" - uważa Ryszard Kalisz z SLD.

Dwóch brytyjskich żołnierzy zginęło w Afganistanie

Dwaj brytyjscy żołnierze zginęli w sobotę na południu Afganistanu w eksplozji nie związanej z aktami przemocy podczas wyborów parlamentarnych - poinformowało w niedzielę brytyjskie ministerstwo obrony. Brytyjczycy zginęli podczas patrolu w rejonie Laszkar Gah w prowincji Helmand.

Posłanka PO pod okiem CBA

Posłanka Platformy Obywatelskiej pod okiem Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Chodzi o Lidię Staroń, której oświadczenia majątkowe skontrolowało CBA. Teraz jej sprawą zajmie się Komisja Etyki Poselskiej - informuje "Wprost".

Mniej ofiar wyborów w Afganistanie

Podczas sobotnich wyborów parlamentarnych w Afganistanie zanotowano więcej aktów przemocy w porównaniu z wyborami prezydenckimi w 2009 roku, lecz mniej było ofiar śmiertelnych - podało w niedzielę dowództwo NATO w tym kraju.

Szwedzi wybierają parlament

Szwedzi wybierają parlament. Dwa z trzech sondaży przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi w Szwecji przewidywały, że wygra je rządząca centroprawicowa koalicja Sojusz dla Szwecji, może jednak stracić większość w parlamencie. Prognozy dawały też dobry wynik nacjonalistom, co może zmienić mapę polityczną kraju.

Tajemnicza wędrówka wielkiego goryla

Dziewięciometrowy dmuchany goryl był maskotką reklamową jednego z amerykańskich samochodowych dilerów. W tajemniczych okolicznościach zniknął z dachu budynku i znalazł się na innym. To jak goryl przemieścił się z miejsca na miejsce pozostaje tajemnicą.

Zwolniono podejrzanych o zamach na papieża

Nie było planów zamachu na Benedykta XVI, przynajmniej nie ze strony sześciu osób zatrzymanych w piątek w Londynie. Wszyscy zostali zwolnieni z aresztu. Jak poinformował w niedzielę nad ranem Scotland Yard, nie postawiono im żadnych zarzutów.

Ciężkie życie ucznia. "Aż plecy bolą"

Życie uczniów nie jest lekkie - i to dosłownie. Cztery, siedem a nawet osiem kilogramów ważą tornistry dzieci, które kilkanaście dni temu rozpoczęły naukę. - Noszenie zbyt ciężkich tornistrów odbija się negatywnie na zdrowiu dzieci - ocenia Beata Murawska, wicedyrektor Biura Edukacji M. St. Warszawa.

ETA chce pokoju

Baskijska organizacja zbrojna ETA deklaruje: jesteśmy podjąć nowe wysiłki mające na celu pokojowe kontynuowanie walki o niepodległość Kraju Basków. O nowym komunikacie ugrupowania poinformował baskijski dziennik Gara.

Świętowali niepodległość pod ziemią

Chile świętuje niepodległość swojego kraju. 200 lat temu kraj wyzwolił się spod hiszpańskiego jarzma. Niepodległość kraju świętowali również górnicy, którzy od początku sierpnia są uwięzieni 700 metrów pod ziemią.

Barak jedzie do USA

Izraelski minister obrony Ehud Barak wybiera się w niedzielę z pięciodniową wizytą do Waszyngtonu. Jaki jest cel tej podróży? To rozmowy z wysokiej rangi przedstawicielami amerykańskiej administracji.

40 gangsterów porwało dziewięciu policjantów

Dwóch policjantów zginęło, a siedmiu uznano za zaginionych po tym, jak policja wpadła w zasadzkę w stanie Guerrero w południowym Meksyku - poinformowali w sobotę przedstawiciele policji.

Ludzie wracają do Groznego

Za sprawą przyjazdu Ahmeda Zakajewa do Polski i gorącej atmosfery wokół jego zatrzymania, głośno zrobiło się o Czeczenii. Jak dziś wygląda sytuacja w tym państwie i jak kraj podnosi się z ruiny po ostatnim konflikcie z Rosją?