Najnowsze

Najnowsze

Atak na bazę NATO, 50 żołnierzy rannych

Dwóch cywilów zginęło, a 89 osób, w tym ponad 50 amerykańskich żołnierzy, odniosło obrażenia, gdy zamachowiec-samobójca wysadził w powietrze wyładowany materiałami wybuchowymi samochód przy wjeździe do bazy NATO w środkowym Afganistanie. Do zamachu przyznali się talibowie.

Śmiertelne dachowanie. Strażacy rozcinali wrak

18-letnia dziewczyna zginęła, a trzech 20-latków zostało poważnie rannych w wypadku do jakiego doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Czyżew - Złote Jabłko (woj. podlaskie). Na drodze krajowej numer 63, na trasie Siedlce-Zambrów samochód wypadł z drogi, uderzył w barierki mostu, zsunął się do rzeczki i dachował.

Zginęło troje nastolatków. Kierowca był pijany

Trzy młode osoby: dwie dziewczyny w wieku 16 i 17 lat oraz 19-letni chłopak, zginęły w nocy w wypadku samochodowym na lokalnej drodze pod Olsztynem. Kierowca przeżył, a badanie wykazało, że miał 2 promile alkoholu. Jego stan jest bardzo poważny.

"Uczynimy wszystko, żeby utrzymać kraj"

Rząd Grecji zrealizuje w tym roku ambitne zamierzenia oszczędnościowe, mimo pogłębiającej się recesji - zapewnił w sobotę premier Jeorjos Papandreu, wygłaszając w Salonikach doroczne przemówienie na temat gospodarki. Dla pogrążonej w kryzysie zadłużenia, zagrożonej bankructwem Grecji jest to warunkiem dalszego otrzymywania pomocy międzynarodowej.

Ameryka odda hołd ofiarom zamachów

10 lat temu cały świat zamarł obserwując wydarzenia w USA. W tragicznych zamachach terrorystycznych zginęły 2973 osoby. Po dekadzie Amerykanie uroczyście obchodzą pierwszą okrągłą rocznicę tych wydarzeń, które na zawsze zmieniły ich kraj. Główne uroczystości rozpoczną się w miejscu gdzie stało WTC, o godzinie 14:35 czasu polskiego.

"Nie będzie Adele pluła nam w twarz". Jurorzy zachwyceni

W drugim odcinku kolejnej edycji "Mam talent" jurorów zachwycił występ 19-letniej Natalii Baj, która zaśpiewała piosenkę Adele. - Nie będzie Adele pluła nam w twarz. Bo mamy swoją Natalię - powiedziała po występie Agnieszka Chylińska. Robert Kozyra dodał natomiast: - Masz bardzo oryginalny głos. Ludzie będą Cię kochać. Wtórowała im Małgorzata Foremniak. - Obrzydliwie piękne - podsumowała występ aktorka.

"To incydent godny pożałowania"

Dzień po wdarciu się demonstrantów do ambasady izraelskiej w Kairze premier Izraela Benjamin Netanjahu podkreślił, że jego kraj będzie się trzymał porozumienia pokojowego z Egiptem z 1979 roku. W opublikowanym w sobotę wieczorem w Brukseli oświadczeniu, szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton wezwała natomiast władze Egiptu do złagodzenia konfliktu z Izraelem

"Ofiarowali całemu krajowi bezcenny dar"

Około 7 tys. ludzi oddało w sobotę cześć ofiarom katastrofy porwanego samolotu United Airlines lot 93, który 11 września 2001 r. rozbił się pod Shanksville w stanie Pensylwania, kiedy pasażerowie podjęli bohaterską walkę z terrorystami.

"Nie da się przygotować na koniec świata". Test dla TVN24

Zamachy na World Trade Center były dla stacji TVN24 pierwszym wielkim sprawdzianem. Pierwszy w Polsce informacyjny kanał, który nadawał od zaledwie miesiąca, nagle zaczął tworzyć całodobową relację na żywo z Nowego Jorku, pokazując, jak tego typu telewizja jest potrzebna. - Ludziom, którzy interesują się dziennikarstwem trzeba mówić na przykładzie 11 września: Na koniec świata nie można się przygotować - oceniła Justyna Pochanke, która w "Dekadzie zmian" wraz z innymi dziennikarzami stacji wspominała tamten dzień sprzed dekady.

Polska też pamięta o  11 września

Dziś, w 10. rocznicę zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku na World Trade Center i Pentagon w Nowym Jorku, w kilku miastach w Polsce odbędą się uroczystości upamiętniające ofiary ataków.

11 września 2001. Koniec Pax Americana, początek chaosu

Truizmem jest powiedzenie, że 11 września 2001 r. zmienił świat i Amerykę. Ale nie powiedzenie tego zdania byłoby niepoważne. Dlatego swój komentarz zacznę standardowo, jak zaczyna się większość komentarzy na rocznicę zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 r. w Nowym Jorku, Pensylwanii i Waszyngtonie - pisze komentator TVN24 Jacek Stawiski.

Dym nad wieżowcem. Nowojorczycy zamarli

Na dzień przed dziesiątą rocznicą ataków terrorystycznych na Nowy Jork i Waszyngton, mieszkańców Nowego Jorku przestraszył spory słup dymu nad jednym z wieżowców na Manhattanie. Dym zaczął się wydobywać w sobotę z budynku przy Madison Avenue. Świadkiem zdarzenia był nasz Reporter 24, który zamieścił na swoim profilu zdjęcie.

12 godzin, które zmieniły świat

Był 11 września 2001 roku, godz. 8:46 czasu lokalnego (14:46 w Polsce), gdy pierwszy samolot porwany uderzył w jedną z wież World Trade Center. O 20.30 prezydent George W. Bush wystąpił z orędziem do narodu, w którym zapowiedział wojnę z terroryzmem. 12 godzin, które dzieliły te dwa wydarzenia, zapisały się jako jedne z najbardziej dramatycznych w historii USA i całego świata.

"Obrazki robiły wrażenie filmu sensacyjnego"

Pamiętam ogromny szok - wspomina atak terrorystyczny na Nowy Jork i Waszyngton 11 września były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jak powiedział, zdjęcia, które 10 lat temu pokazywały telewizje, robiły wrażenie filmu sensacyjnego. Z kolei obecny prezydent, a ówczesny szef MON Bronisław Komorowski opowiada, że bał się, że gdyby samolot porwano nad Polską, musiałby podjąć decyzję o jego zestrzeleniu.

"Są ci którzy walczą z wrogiem i są ciury obozowe"

- W każdej armii są ci, którzy są na pierwszej linii frontu i walczą z wrogiem, i ciury obozowe, które najchętniej dekują się przy taborach - powiedział w "Faktach po Faktach" rzecznik rządu Paweł Graś, komentując w ten sposób wypowiedź cytowanego przez tygodnik "Wprost" polityka PO, że członkowie tej partii, głosując nad programem, którego nie znali, czuli się w sobotę "jak stado baranów".

Po 11 września "jesteśmy w sytuacji bezkrólewia"

- Jesteśmy w sytuacji "bezkrólewia". Skończyła się pewna era. Ludzie są gotowi zrezygnować ze znacznej części swoich swobód obywatelskich w zamian za zapewnienie im prawdziwego spokoju i bezpieczeństwa - tak o zmianach na świecie po ataku na USA 11 września 2001 mówi profesor Zygmunt Bauman. Socjolog, filozof, eseista był gościem Macieja Wierzyńskiego w programie "Horyzont".

Zabierają transparent. "Proszę oddać to, ej!"

Incydent na sobotniej konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej. Na scenę, gdy znajdowali się najważniejsi politycy partii, tym Donald Tusk, wtargnęła przedstawicielka Greenpeace z transparentem. Z rąk wyrwał jej go ochroniarz, czym zdenerwował premiera. - Proszę oddać to, ej - interweniował szef rządu, który chwilę później pozował z transparentem do zdjęć.

Fotyga o przecieku Wikileaks: To kuriozalna depesza

Kuriozalna depesza - tak Anna Fotyga nazywa notatkę amerykańskiej dyplomacji na jej temat, gdy była szefową Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Polityk PiS recenzowała też w Faktach po Faktach obecną politykę zagraniczną Polski. Jej zdaniem, rząd Tuska poddaje się Rosji, a demokracja w Polsce jest zagrożona.

Internauci wybrali: Debatę wygrał Sikorski

Według 65 proc. internautów biorących udział w naszej sondzie, piątkową debatę wyborczą w TVN24 o polityce zagranicznej wygrał Radosław Sikorski (PO). Na drugim miejscu uplasował się Paweł Kowal (PJN), który zdobył 23 proc. głosów. Według 11 proc. internautów biorących udział w sondzie, na miano zwycięzcy debaty zasługuje Marek Siwiec z SLD. Najmniej głosów zdobył Jarosław Kalinowski z PSL (1 proc.).

Krowa dała nogę z wystawy

Mieszkańcy Poznania przecierali oczy ze zdumienia, gdy wczesnym popołudniem na ulicy Głogowskiej zobaczyli biegnącą młodą krowę. Jak się okazało, zwierzę, które przyjechało do stolicy Wielkopolski na targi hodowlane, skorzystało z chwili okazji i przy wejściu na teren wystawy postanowiło zażyć chwili wolności. Zdjęcia uciekinierki - ujarzmionej na ul. Głogowskiej - zamieścił w serwisie Kontaktu 24 internauta @bodzio123.

"Nie widzę powodów, żeby być biernym"

Co znaczy być przyzwoitym i co człowiekowi daje szkoła? Między innymi o tym w swoich pierwszych "lekcjach" na antenie TVN24 mówił Władysław Bartoszewski. - Nie ma rankingów moralnych. Nie wiem ilu jest jakich ludzi. Ja spotykam na swojej drodze wielu prawych ludzi - mówił profesor w rozmowie z Justyną Pochanke.

Pióro od traktatu z UE dla Napieralskiego

Podczas konwencji Sojuszu Lewicy Demokratycznej były premier Leszek Miller przekazał szefowi partii Grzegorzowi Napieralskiemu pióro, którym podpisał traktat wprowadzający Polskę do UE. Wcześniej były prezydent Aleksander Kwaśniewski zachwalał sukcesy rządów lewicy.

Bitwa na wyborcze hasła. Platforma nie ma jednego

"Człowiek jest najważniejszy", więc "Razem zrobimy więcej", bo przecież "Polacy zasługują na więcej". W końcu "Wszystko jest możliwe" i dlatego możemy wierzyć w "Jutro bez obaw". To hasła partii politycznych, z którymi prowadzą swoje kampanie, i dzięki którym chcą przekonać wyborców, że to właśnie na nich powinni zagłosować. Które przekonuje najbardziej?

Bush pod Pentagonem. Hołd dla ofiar ataku

W sobotę po południu polskiego czasu były prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush złożył wieniec pod Pentagonem, by uczcić ofiary zamachów z 11 września 2001 roku.

11 września 2001 - koniec epoki wolności w Ameryce?

Po 11 września Amerykanie musieli wyrzec się gwarantowanych im przez konstytucję obywatelskich wolności. Najpierw podeszli ze zrozumieniem do wzmożonych kontroli na lotnisku i nagrywania rozmów, ale im dalej szły ograniczenia, tym więcej pojawiało się głosów sprzeciwu. Dla wielu symbolem ery po zamachach stało się więzienie Guantanamo na Kubie. - Jeśli tego nie odwrócimy, wrócimy do świata Orwella - ostrzegają.

MFW uznał powstańcze władze

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) uznał powstańczą Narodową Radę Libijską za prawowitą władzę Libii. Szefowa MFW Christine Lagarde poinformowała o tym w sobotę w Marsylii.