Najnowsze

Najnowsze

"Jedynka" dla Kluzik w Rybniku

Pierwsze miejsce na wyborczej liście w Rybniku należeć będzie do Joanny Kluzik-Rostkowskiej - dowiedziała się TVN24. Decyzję w tej sprawie w niedzielę podjął zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej. Nie poinformowano jeszcze o szczegółowej konstrukcji list. Poza byłą szefową PJN, o pierwszą pozycję walczyła m.in. Joanna Mucha, która dotychczas zajmowała miejsce drugie.

Sting nie zaśpiewa. W obronie Kazachów

Sting odwołał planowany na poniedziałek koncert w Kazachstanie. Brytyjski piosenkarz podjął taką decyzję w reakcji na informacje Amnesty International o tym, jak rozprawiono się tam ze strajkującymi robotnikami naftowymi.

"Będziecie zaglądać ludziom pod kołdry"

- To kolejny świstek, który pozwala zaglądać ludziom pod kołdry – tak Włodzimierz Czarzasty podsumował obywatelski projekt ustawy zakazującej aborcji. - Pół miliona Polaków się o to upomina – kontrargumentował Marek Jurek.

Lwów uczcił zabitych Polaków

Kilka tysięcy osób wzięło we Lwowie udział w uroczystości odsłonięcia pomnika upamiętniającego miejscowych profesorów zabitych przez faszystów w 1941 roku. Ceremonia odbyła się w 70. rocznicę tragicznych wydarzeń. Pomnik upamiętniający to wydarzenie stoi także we Wrocławiu.

Włosi: Polska jest "sexy". Nawet przygotowania do Euro 2012

"Polska cudu, bogata, optymistyczna i sexy" - to tytuł reportażu, jaki ukazał się w niedzielę we włoskim dzienniku "La Stampa". Jest to pełna zachwytu relacja specjalnego wysłannika gazety w związku z przejęciem przez nasz kraj przewodnictwa w Radzie UE.

Już prawie mają kobietę-premiera

Opozycyjna Phak Puea Thai, Partia dla Tajów, którą de facto kieruje były szef rządu obalony przez wojskowy pucz w 2006 roku, wygrała niedzielne wybory parlamentarne w Tajlandii, uzyskując bezwzględną większość głosów. Podany przez komisję wyborczą nieoficjalny wynik po przeliczeniu 98 proc. głosów to 264 miejsca dla tej partii w 500-miejscowym parlamencie. Thaksin Shinawatra zadzwonił już do siostry - oficjalnej przewodniczącej partii - z gratulacjami.

Podtopiony dworzec, zalane ulice

Gwałtowne ulewy, a potem podtopienia (m.in. ulic i dworca głównego we Wrocławiu). Takie obrazy rejestrują Reporterzy 24, którzy na swoich profilach w Kontakcie 24 zamieszczają filmy pokazujące skutki kapryśnej aury. Jest jednak dobra wiadomość. Według synoptyków TVN Meteo, od poniedziałku czeka nas poprawa pogody. Temperatury powoli zaczną rosnąć, by w najbliższy weekend osiągnąć aż 34 st. C.

Kaczyński: Majątki bogatych "Bóg wie skąd"

- Te próby uczynienia z lat 2005 -2007 piekła, to nie przypadek, to reakcja na to, że próbowaliśmy tu zbudować normalne państwo, gdzie będzie działał uczciwy rynek - przekonywał Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Ostrołęki. Zdaniem prezesa PiS obecna władza broni interesów grupy, której majątki "wzięły się Bóg wie skąd".

Ostatecznie Kaddafi mógłby zostać?

Muammar Kaddafi mógłby pozostać w Libii pod warunkiem, że ustąpi i zgodzi się na międzynarodowy nadzór - oświadczył Mustafa Abdel Dżalil, jeden z przywódców libijskich powstańców i były minister sprawiedliwości Libii.

"Ratujmy maluchy przed reformą"

Nie ma pieniędzy na reformę, a szkoły nie są w stanie zapewnić 6-latkom odpowiednich warunków – argumentuje Karolina Elbanowska, która zebrała 330 tysięcy podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o przywróceniu obowiązku szkolnego od wieku 7 lat.

Kopenhaga zalana, 5 tys. piorunów na minutę

Jedna nocna ulewa wywołała paraliż na kopenhaskich ulicach. Zalane są drogi, piwnice i kanalizacja. Wiele tras nie jest przejezdnych. Nie poprawia się także pogoda w Czechach, gdzie z powodu silnych opadów trudna sytuacja trwa już od kilku dni.

Działacz ZPB zatrzymany za pikietę. Będzie proces

Zarzut udziału w pikiecie odbywającej się bez zezwolenia usłyszał dziś po południu Igor Bancer, działacz nieuznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi (ZPB). Został zatrzymany przed południem w Grodnie. W poniedziałek odbędzie się proces. Z kolei na granicy białoruskiej z Litwą straż nie chciała wpuścić do kraju Stanisława Szuszkiewicza - polityka opozycji. Pogranicznicy przez kilka godzin sprawdzali, czy paszport mężczyzny nie jest fałszywy.

"Ustawa aborcyjna utopiona w komisjach"

- Skierowanie obywatelskiego projektu ustawy dot. aborcji do komisji sejmowych było głosowaniem de facto za "utopieniem" tej ustawy w komisjach sejmowych - mówił podczas konferencji prasowej poseł PiS Jan Dziedziczak. Podkreślał, że prace nad projektami, które dotyczą kwestii moralnych w komisjach toczą się długo.

Napieralski chce orderów dla byłych premierów

10 odznaczeń dla byłych premierów i dwa dla negocjatorów wejścia Polski do Unii Europejskiej chciałby przyznać Grzegorz Napieralski. Lider SLD zwrócił się z taką prośbą do prezydenta Bronisława Komorowskiego. A Pałac odpowiada: czemu za pośrednictwem mediów?

Deszcz nie będzie padał wiecznie

Od poniedziałku czeka nas poprawa pogody. Temperatury pomału zaczną rosnąć, by w najbliższy weekend osiągnąć aż 34 st. C. Następnie znów przyjdzie lekkie ochłodzenie, ale 18 lipca upały powrócą.

"Jeśli chcemy jeździć szybko, róbmy to na torze"

- Ryk silników, błyszczące karoserie oraz niepowtarzalny klimat motoryzacyjnego zlotu - w Poznaniu rozpoczął się Gran Turismo Polonia. Fani motoryzacji będą mogli podziwiać najbardziej pożądane modele supersamochodów na świecie.

Mladić zbojkotuje Trybunał

Ratko Mladić, były dowódca sił Serbów bośniackich, zamierza zbojkotować oenzetowski trybunał w Hadze, przed którym ma ponownie stanąć w poniedziałek. Wojskowy chce też, by w sądzie reprezentowali go jedynie obrońcy. Mladić jest oskarżony o ludobójstwo w okresie wojny bośniackiej (1992-1995).

La Sirene na cześć księżnej

La Sirene to zegarek, który powstał na cześć nowej księżnej Monaco. Na tarczy ma wzór kwiatu, symbolu RPA, skąd pochodzi Charlene Wittstock. Zrobiono go z niebieskich topazów, jak kolor wody, co też ma się kojarzyć z księżną, która zanim wyszła za Alberta była pływaczką.

ABW pomoże wyjaśnić wybuchy w Krakowie

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego pomaga małopolskiej policji w śledztwie dotyczącym podłożonych w Krakowie ładunków wybuchowych. W dwóch eksplozjach ładunków domowej roboty, do których doszło w środę, ranne zostały trzy osoby.

Świętują niepodległość i nie dają się "rzucić na kolana"

Niektóre państwa narzucają Białorusi "scenariusze kolorowych rewolucji", a ich celem jest "rzucenie jej na kolana" - oświadczył prezydent tego kraju, Alaksandr Łukaszenka. Przemówienie takie wygłosił w Mińsku podczas dzisiejszych obchodów Dnia Niepodległości. Przeciwnicy Łukaszenki, mimo zapowiedzi, nie zaklaskali wystąpienia głowy państwa.

Dom Pollacka na sprzedaż

Sydney Pollack, reżyser m.in. "Pożegnania z Afryką" i "Tootsie", mieszkał w tym domu 30 lat, aż do swojej śmierci w 2008 roku. Posiadłość po raz pierwszy trafia na rynek. Wyceniana jest na 7,85 mln dolarów.

"Polska jest przykładem sukcesu dla Unii"

Dla Polski integracja europejska nie stanowi kryzysu, lecz źródło inspiracji - zapewnił w niedzielę na łamach włoskiej gazety "La Repubblica" tuż przed swoją wizytą w tym kraju szef polskiego MSZ Radosław Sikorski. - Polska jest przykładem sukcesu dla Unii - podkreśla minister. Jak dodaje jego rzecznik Marcin Bosacki, artykuł został napisany dla kilku europejskich gazet.

Piorun zabił matkę z dziećmi

Matka i jej siedmioro dzieci zginęło w pożarze wywołanym uderzeniem pioruna. Do wypadku doszło we wsi Keiyo w Kenii. - Próbowaliśmy ugasić pożar. Mimo ulewnego deszczu mogliśmy tylko patrzeć na płonący dom - wyznał sąsiad rodziny.

Połowa Francuzów chce powrotu Strauss-Kahna

49 procent Francuzów chce powrotu Dominique'a Strauss-Kahna do polityki - wynika z sondażu opublikowanego w niedzielę na stronie internetowej francuskiego dziennika "Le Parisien". Przeciwko powrotowi DSK opowiada się 45 proc. badanych. Wśród osób o poglądach lewicowych powrotu byłego szefa MFW chce 60 proc. badanych.

"Jacku, nie wiesz, jakie ma wzięcie Rysiu u pań"

W niedzielnej "Kawie na ławę" politycy jak zwykle starli się ostro, ale nie dało się też nie dostrzec, że jednocześnie byli w szampańskich humorach, sypali żartami jak z rękawa i nabijali się z siebie bezlitośnie. Największą radość wzbudziła tusza "Rysia" Kalisza, nazwisko "Adasia" Szejnfelda oraz autoironia "Gienia" Kłopotka. Prym wśród żartownisiów wiódł Jacek Kurski.

To może być rekord świata. Da Vinci za 120 mln funtów

Do tej pory uważano, że obraz "Zbawiciel świata", który powstał 500 lat temu, namalował uczeń Leonarda da Vinci. Teraz naukowcy zapewniają, że obraz jest dziełem samego mistrza. W 1958 roku obraz został sprzedany na aukcji za 45 funtów, a dziś wycenia się go na 120 milionów. - Padnie światowy rekord, bo to unikat. Nic równie sensacyjnego nie pojawiło się od dziesięcioleci – mówią eksperci.

Kalisz: Nie macie szacunku. Szejnfeld odpiera: Kłamiesz

SLD ma pretensje do PO, że ta "zapomina o zasługach lewicy" w negocjowaniu wejścia Polski do UE. - Zakłamujecie rzeczywistość - oznajmił Ryszard Kalisz Adamowi Szejnfeldowi w "Kawie na ławę". - To ty kłamiesz, nikt nikomu nie ujmuje zasług - odparł Szejnfeld.

Nie ma winnych ws. corhydronu

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze umorzyła śledztwo dotyczące ampułek z lekiem corhydron, produkowanych przez Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa SA w Jeleniej Górze. Pomieszanie ampułek tego leku z innym doprowadziło w 2006 roku do zgonu jednego z pacjentów i zagrożenia życia 16 innych.