Najnowsze

Najnowsze

Burza piaskowa pokonała Camerona

Nawet premier Wielkiej Brytanii nie ma władzy nad pogodą. Przekonał się o tym David Cameron, który próbował odwiedzić przez Świętami brytyjskich żołnierzy w Afganistanie. Próbował, bo plany częściowo pokrzyżowała mu szalejąca burza piaskowa.

Tymoszenko apeluje o zjednoczenie

Tylko zjednoczenie "da partiom opozycyjnym szansę uniknięcia wyniszczającej walki oraz zwycięstwa w sprawiedliwym boju 'Ukraina przeciwko mafii'" - napisała w liście do opozycji Julia Tymszoenko.

Tysiące silikonowych implantów do usunięcia

Francuskie władze sanitarne do końca tego tygodnia mają zwrócić się z apelem do 30 000 kobiet z silikonowymi implantami piersi marki PIP o usunięcie protez w związku z podejrzeniami o ich rakotwórcze działanie - informuje francuski dziennik "Liberation".

"Polski nie stać na zmianę koalicji"

Grzegorz Schetyna zapewnia, że nie ma konfliktu pomiędzy PO i PSL w sprawie wyrównania i podniesienia wieku emerytalnego. - Dobrze się słucha i dobrze się o mówi, że jest konflikt i że koalicja trzeszczy. Na razie wszystko jest w porządku i będziemy pilnować, żeby tak było - stwierdził były marszałek Sejmu. To odpowiedź na wczorajszą zapowiedź Donalda Tuska, który dał wczoraj do zrozumienia, że PSL nie jest jedyną partią, z którą można przeprowadzić reformy. Zdaniem Leszka Millera słowa Tuska mogą być klasycznym przykładem rozpoczęcia negocjacji "z bardzo wysokiego pułapu".

Rajoy zatwierdzony. Zaprzysiężenie w środę

Lider Partii Ludowej (PP) Mariano Rajoy został zatwierdzony przez hiszpański parlament na stanowisku szefa rządu, które ma piastować przez cztery lata. 56-letni Rajoy, którego ugrupowanie odniosło zwycięstwo w ostatnich wyborach, zostanie zaprzysiężony w środę.

Kreml się otrząsnął. Media w natarciu

Kreml kończy krótką odwilż w mediach, alarmuje rosyjska opozycja. Po kilkunastu dniach, podczas których widzowie rosyjskiej telewizji przecierali oczy ze zdumienia oglądając relacje z antyrządowych protestów, władza wraca do sprawdzonej metody wykorzystywania "zaprzyjaźnionych" mediów przeciwko opozycji.

Polska nie akceptuje projektu paktu fiskalnego

Po szczycie "ostatniej szansy" ws. ratowania euro Donald Tusk mówił, że Europa musi w tej sprawie mówić jednym głosem i dlatego Polska deklaruje chęć przyjęcia "umowy fiskalnej". Teraz okazuje się jednak, że nie mamy zamiaru przyjmować jej kluczowych zapisów przed wejściem do strefy euro. Zastrzeżenia rządu budzą także zapisy projektu paktu, które sugerują, że po przyjęciu umowy kraje spoza eurolandu nie będą miały wstępu na spotkania ministrów eurogrupy. Polska chce to zmienić.

Dożywocie za atak w biurze PiS

Ryszard Cyba, który w październiku ubiegłego roku w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił Marka Rosiaka i ranił nożem drugiego pracownika biura Pawła Kowalskiego, został skazany na dożywocie. Taki wyrok orzekł we wtorek sąd w Łodzi.

"Efekt wścieklizny politycznej. I to się utrzymuje do dziś"

- Oczekiwaliśmy najwyższego wyroku, bo to morderstwo było zaplanowane, dlatego każdy inny byłby niestosowny - tak szef klubu PiS Mariusz Błaszczak komentował na gorąco wyrok ws. zabójstwa w łódzkim biurze Prawa i Sprawiedliwości. Oskarżony o nie Ryszard Cyba został skazany na dożywocie.

Kwaśniewski zjednoczy lewicę?

Czy Aleksander Kwaśniewski zjednoczy polską lewicę? Były prezydent dziś po południu spotyka się z Januszem Palikotem i jego klubem parlamentarnym. Jutro zaś porozmawia z SLD.

Radzą nad "utrzymaniem pokoju" w Korei

Chiny "omówiły" ze Stanami Zjednoczonymi i Koreą Południową konieczność utrzymania stabilności na Półwyspie Koreańskim. Śmierć Kim Dzong Ila wywołała zaniepokojenie sąsiadów, którzy obawiają się gwałtownego przebiegu sukcesji po wieloletnim dyktatorze. W obliczu niestabilnej sytuacji Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej wyraziła nadzieję, że inspektorzy będą mogli wrócić do Korei Północnej i nadzorować denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego.

Nowy solaris: hybryda z alkomatem

Nowy napęd i nowy wygląd - tych autobusów nie pomylimy z żadnymi innymi. Pierwszy hybrydowy solaris przyjedzie dziś do Warszawy. Obok standardowego wyposażenia - jak monitoring, elektroniczne tablice wewnętrzne i zewnętrzne czy klimatyzację - na pokładzie będzie miał alkomat. Pojazd nie ruszy z miejsca dopóki kierowca nie "dmuchnie".

Nie pozwolili spotkać się z umierającym ojcem

- Władze nie zezwoliły Alesiowi Bialackiemu, który odbywa karę 4,5 lat kolonii karnej, na spotkanie z umierającym ojcem - poinformowała żona szefa Centrum Praw Człowieka "Wiasna", Natalia Pinczuk.

Tusk: Nikt nie wie, jaka przed nami przyszłość

- To światło nam będzie bardzo potrzebne. Nikt nie wie, jaka przed nami przyszłość - powiedział premier Donald Tusk odbierając z rąk harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Jak dodał, ma nadzieję, że rozświetli ono serca i umysły rządzących, by prowadzili ludzi "zawsze w jasną stronę".

Ostatnie zdjęcie żyjącego Kima. Ruchome schody miejscem kultu

Kim Dzong Il słynął ze swoich nieustannych wizyt gospodarskich w całym kraju. Odwiedzał wszystko, od hut po zakłady dziewiarskie i "normalne" mieszkania. Właśnie podczas jednej z takich wypraw zrobiono mu ostatnie zdjęcie, na którym jeszcze widać go żywego. Miejsce, w którym je wykonano, schody ruchome w pokazowym supermarkecie, stały się już miejscem kultu.

Na Hradczany pojedzie jak Masaryk. Zostanie skremowany

Tomasz Garrigue Masaryk był pierwszym, Vaclav Havel - ostatnim prezydentem Czechosłowacji. Czesi postanowili, że - symbolicznie - na Zamek praski trumnę z ciałem Havla powiezie zaprzężona w konie historyczna laweta. Dokładnie ta sama, która w 1937 r. wiozła w kondukcie trumnę Masaryka. Rodzina Havla zdecydowała się na kremację ciała. Prawdopodobnie zostanie on pochowany obok swojej pierwszej żony.

Południowy wschód pod białą pierzyną

Wtorek w niektórych częściach kraju będzie upływał pod znakiem opadów deszczu ze śniegiem i śniegu. Sprawdźcie, gdzie leży biały puch i gdzie się go spodziewać.

"W Polsce Havla żegnamy jak bohatera narodowego"

- Dla nas odszedł nie tylko wielki Czech, ale też w jakimś sensie wielki Polak i na pewno wielki Europejczyk - powiedział o zmarłym w niedzielę Vaclavie Havlu premier Donald Tusk. Szef rządu złożył dziś wpis w księdze kondolencyjnej, jaką wyłożono w ambasadzie Czech w Polsce. Wcześniej w czeskiej ambasadzie w Pekinie wpisał się Bronisław Komorowski, który jest z wizytą w Chinach. "O Vaclavie Havlu, nawet tu, w Pekinie, myślę jako o przyjacielu Polski" - napisał prezydent.

Krewetki odmieniły ich życie

Większości Polaków krewetka kojarzy się z przysmakiem. Dla innych ten mały skorupiak może jednak oznaczać niemal zbawienie i nadzieję na lepsze życie. Tak właśnie jest w Bangladeszu, gdzie przy wsparciu małych organizacji pozarządowych przymierający głodem rolnicy z upraw ryżu dramatycznie odmienili swój los na lepszy.

"Mamy 5 mln narkomanów"

Szef rosyjskiej służby antynarkotykowej FSKN, Wiktor Iwanow poinformował, że na podstawie najnowszych informacji można stwierdzić, że w Rosji ok. 5 mln osób zażywa narkotyki.

Alarm w Seulu. Boją się cyberataku Północy

Południowokoreańskie ministerstwo obrony ogłosiło we wtorek, że podnosi poziom alertu informatycznego przeciwko ewentualnym cyberatakom ze strony Phenianu po śmierci północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Ila.

Chmury jak fale tsunami

W piątkowy poranek na niebie nad amerykańskim stanem Alabama pojawiły się chmury o kształcie fal tsunami nazwane przez miejscowych "marzeniem surfera". Niesamowite? Okazuje się, że meteorologia dobrze zna to zjawisko. Mieszkańcy Birmingham, którzy zaobserwowali to nietypowe zjawisko, dokumentowali je i prosili miejscowe służby meteorologiczne o wyjaśnienie, czym ono jest.

Z toporkiem po prezenty

Brutalny sposób na robienie zakupów wymyślił 32-latek z Lubina. Wynosił ze sklepów potrzebne mu rzeczy, a próbującej go zatrzymać ochronie groził toporkiem lub nożem. Wpadł, gdy ukradł z jednego z centrów handlowych konsolę do gier.

W poczekalni NATO. Udane reformy, przegrana wojna

Tak burzliwych ostatnich dwóch dekad nie przeżyła chyba żadna inna poradziecka republika. Wojna domowa, utrata 1/5 terytorium, stracona gospodarczo dekada, rewolucja, radykalne reformy, przegrana wojna z Rosją. Gruzja po 1991 r. miała kilka oblicz. To ostatnie, mimo różnych zastrzeżeń, trzeba uznać za najlepsze. W przypadku tej republiki można z pewnością mówić o stałym postępie ekonomicznym i politycznym.

Dostali drugie życie. Cudem ominęła ich ciężarówka

Są tacy, o których nie można nie powiedzieć "szczęściarze". Na pewno zaliczają się do nich kierowca i pasażer samochodu, który na rosyjskiej drodze o centymetry minęła naczepa wielkiej ciężarówki. Jak się okazało, ta ostatnia wpadła w poślizg.

Jak szpiegowali Kimów. Lekarze w grze wywiadów

Południowokoreańskie media szydzą ze swojego wywiadu, który o śmierci Kim Dzong Ila dowiedział się z telewizji. Jeśli służby Południa nie miały pojęcia, co się dzieje z Kimem, to co dopiero mówić o wywiadach zachodnich. Eksperci przyznają, że zdobywanie informacji z Korei Północnej przypomina "błądzenie w kółko w bagnie plotek i spekulacji". Na nic najnowocześniejsze zdobycze technologiczne. W wypadku Phenianu najlepszym źródłem wiedzy są ludzie. Im bliżej dynastii Kimów, tym lepiej. Jak na przykład niemieccy lekarze, których opiece, już od czasów NRD, poddają się najwyżsi północnokoreańscy dygnitarze.

"To jest fobia i czarna legenda Macierewicza"

- Jest pewna fobia w stosunku do Antoniego Macierewicza. Przez cały okres III RP jest budowana jego czarna legenda - powiedział w TVN24 poseł PiS Jacek Sasin, komentując wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu Macierewiczowi za publikację raportu ws. Wojskowych Służb Informacyjnych. Śledczy planują zarzucić mu ujawnienie tajemnicy, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy.

Helikopter bez pilota lata nad Afganistanem

Do niedawna dostarczenie zapasów do wysuniętych baz w Afganistanie wymagało pracy wielu ludzi. Teraz wszystko załatwia jeden helikopter, który na dodatek nie ma nikogo na pokładzie. Bezzałogowy K-MAX przeszedł właśnie pierwszy test bojowy i bez problemu automatycznie dostarczył kilka ton ładunku do bazy US Marines.