Najnowsze

Najnowsze

Kazachstan wystrzelił

W czwartek wieczorem polskiego czasu z portu kosmicznego Bajkonur w Kazachstanie wystrzelono sześć satelitów. Operacja powiodła się dopiero za trzecim razem. Dwie pierwsze próby startu przekładano z powodu złej pogody.

17 września ‘09

Zgrozą może napawać fakt, że właśnie 17 września ’09, w rocznicę najazdu Rosji Sowieckiej na Polskę, na Kremlu wypijany jest ponownie szampan z okazji zwycięstwa. Niewątpliwie odwołanie budowy tarczy antyrakietowej w Polsce przez Obamę jest zgodne z polityką Moskwy. Niezależnie od intencji amerykańskich, niezależnie od tego, czy Biały Dom samodzielnie doszedł do wniosku, że naprawdę nie ma sensu realizować pomysłów ekipy Busha, to i tak Rosja może głosić, iż to ona powstrzymała Obamę przed budową tarczy.

Wiceprezydent przeszedł operację kręgosłupa

Były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Dick Cheney trafił na stół operacyjny. W klinice uniwersytetu im. Jerzego Waszyngtona poddał się usunięciu bolesnego nacisku na nerwy w dolnej części kręgosłupa.

Policja ostrzega: terroryści mogą wziąć odwet

Indonezyjska policja ostrzegła w piątek o możliwości przeprowadzenia w kraju ataków terrorystycznych. Miałyby one stanowić odwet radykałów za przeprowadzoną w czwartek antyterrorystyczną operację sił bezpieczeństwa w mieście Solo na Jawie.

Zmarła popularna astrolog

Popularna astrolog Linda C. Black zmarła w wieku 65 lat na raka jajników. Pisała horoskopy, które przedrukowywały gazety na całym świecie.

Kierowca też człowiek - patrz: zdjęcie

Szachista, piłkarz, były żołnierz spadochroniarz i hafciarka - takie, nieznane dotąd twarze kierowców zdecydowały się pokazać warszawskie Zakłady Autobusowe. Kierowcy wystąpili w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Na fotografiach prezentują swoje prywatne pasje. I oblicza, jakich pasażerowie nie znają.

Bułgarska loteria nie była oszustwem

Losowanie, które zelektryzowało Bułgarię, nie było oszustwem - przekonują władze i bronią zdania, że identyczne liczby w dwóch loteriach z rzędu to po prostu zbieg okoliczności, a nie wynik machlojek.

"Szukam ojca swojego dziecka". PS. To tylko reklama

- Cześć, mam na imię Karen i jestem z Danii. Staram się odnaleźć ojca mojego dziecka, więc jeśli tam jesteś, daj znać - tymi słowami młoda Dunka poszukiwała ojca małego Augusta za pośrednictwem serwisu YouTube. Film zrobił furorę - obejrzało go ponad milion osób. Tylko że okazał się oszustwem - reklamą na zlecenie rządu, która ma zachęcać do odwiedzenia Danii.

Ochroniarz coraz częściej z przypadku

Zatrzymani ochroniarze, którzy sami postanowili wymierzyć sprawiedliwość podejrzewanemu o kradzież klientowi, nie przyznają się do winy. Do czegoś innego przyznają się jednak pracodawcy: ostra konkurencja na rynku sprawia, że do ochrony trafiają ludzie z ulicy, którzy zamiast strzec bezpieczeństwa, sami łamią prawo.

Taka wielka, że nigdzie się nie mieści

Jest tak duża, że nigdzie się nie mieści. W Jerozolimie powstała największa flaga świata - trzy razy większa niż boisko, na którym usiłowano ją rozłożyć. Dlatego można było zaprezentować tylko jej środek. Ale "na pocieszenie" wpisano ją do Księgi Rekordów Guinnessa.

IPN policzył: Milion ofiar agresji ZSRR

Milion ofiar sowieckiej represji - taki jest bilans strat po radzieckiej inwazji według wyliczeń IPN. Atak z 17 września był tylko wstępem do dalszych zbrodni - pisze "Rzeczpospolita".

Iran nie może czy nie potrzebuje mieć atomu?

Irański prezydent Mahmud Ahmadineżad oświadcza, że Iran nie potrzebuje broni nuklearnej, ale nie wyklucza, że w przyszłości może ją posiadać. Tymczasem według ONZ-owskiej Międzynarodowej Agencji Atomowej Teheran nie jest w stanie zbudować takiej broni.

Premier: Unia spodziewała się rezygnacji z tarczy

Partnerzy Polski w Unii Europejskiej spodziewali się, że amerykańska administracja zrezygnuje z projektu tarczy antyrakietowej - przekonywał premier Donald Tusk po szczycie UE w Brukseli. Zdaniem szefa rządu, z polskiego punktu widzenia dużo ciekawsze są alternatywne projekty systemu antyrakietowego USA.

Rosyjska TV: brak tarczy to fiasko waszej polityki

Rosyjska telewizja ocenia, że decyzja o zmianie planów dotyczących tarczy antyrakietowej to fiasko wieloletniej antyrosyjskiej polityki Polski i Czech. - Ta wiadomość wywołała prawdziwy szok - podał Kanał Pierwszy. Według rosyjskiej TV, rezygnacja z tarczy otwiera jednak nowe możliwości przed USA i Rosją, które "uczynią świat bezpieczniejszym".

Piosenka, która ma wywołać dreszcze

- Chciałbym, żeby ta piosenka wzbudzała dreszcze u polityków - tak Paweł Kukiz mówi o swoim najnowszym utworze. "17 września - Polsza nie zagranica", osobisty "protest song" muzyka, miała premierę w czwartek, czyli dokładnie 70 lat po agresji radzieckiej na Polskę. O czym jest? - O enkawudziście, który rozstrzeliwuje Polaków i ma pięć minut przerwy na papierosa, bo akurat zepsuł się spychacz - wyjaśnia Kukiz.

11 zabitych w Mogadiszu. To zemsta szababów

Co najmniej 11 osób zginęło w dwóch potężnych eksplozjach samochodów w bazie sił pokojowych Unii Afrykańskiej (AMISOM) w stolicy Somalii Mogadiszu - poinformowała agencja Reutera.

Zachód z radością żegna tarczę

Rezygnację z tarczy pozytywnie ocenia szef NATO Anders Fogh Rasmussen, swoje zadowolenie wyrażają także Wielka Brytania i Niemcy. Kanclerz Angela Merkel mówi, że to "sygnał nadziei” na poprawę stosunków z Rosją.

Szczygło: trzeba było negocjować szybciej

- Gdyby negocjacje skończono szybciej, można by rozpocząć inwestycje w Polsce jeszcze z administracją George’a Busha. Bylibyśmy w zupełnie innym miejscu – uważa szef BBN Aleksander Szczygło. Także Władysław Stasiak z Kancelarii Prezydenta uważa, że rząd mógł wykazać więcej determinacji w kwestii tarczy antyrakietowej, z której USA właśnie się wycofały.

Szczygło: trzeba było negocjować szybciej

Czwartek, 17 września - Gdyby negocjacje skończono szybciej, można by rozpocząć inwestycje w Polsce jeszcze z administracją George’a Busha. Bylibyśmy w zupełnie innym miejscu – stwierdził Aleksander Szczygło komentując wycofanie się USA z tarczy antyrakietowej.

Sikorski: to, na czym nam zależało, ma być

- Gdyby nowy system tarczy, o którym mówi prezydent Obama i Pentagon, był realizowany, to będzie to dla nas nawet ciekawsza propozycja, niż poprzednia umowa - twierdzi Radosław Sikorski. Szef polskiej dyplomacji w "Kropce nad i" zapewniał, że zmiana amerykańskiej strategii go nie martwi, bo to, na czym Polsce zależało najbardziej, Amerykanie wciąż gwarantują.

Najwyższy na świecie bez miłości

Teraz to on zajmuje miejsce numer jeden na świecie w kategorii wzrost. 26-letni Sultan Kosen mierzy 246 cm. Jest z pochodzenia Turkiem. Życzyłby sobie, żeby świeżo zdobyta sława przyniosła mu miłość „po raz pierwszy w życiu”.

Pijemy szampana? "Za mało danych"

- Zmiana systemu obrony przeciwrakietowej jest dla nas korzystna, bo nowy będzie bardziej mobilny – zgadzali się eksperci w studiu TVN24. Część ekspertów uważa jednak, że zmiana wzmacnia pozycję Rosji w światowym systemie bezpieczeństwa – i z tego względu jest dla nas niepomyślna.

Ona i Jarosław Kaczyński

Na pierwszy ogień pójdzie Jarosław Kaczyński - prezes Prawa i Sprawiedliwości, postać, która budzi ogromne emocje. Potem będą inni mężczyźni. Politycy z górnej półki. Premiera najnowszego programu Małgorzaty Domagalik - w najbliższą niedzielę, o godz. 16.10 na antenie TVN24.

"Instalacja może wjechać, ale może i wyjechać"

To gorsza propozycja dla Polski, niż ta, którą wynegocjowaliśmy - ocenił amerykańską propozycję nowego systemu obrony Witold Waszczykowski. Były negocjator w rozmowach ze Stanami Zjednoczonymi dotyczących tarczy antyrakietowej podkreślał jednak, że na szczegóły trzeba poczekać.

Rosja zadowolona, ale... "To jeszcze nie finał"

Amerykanie rewidują projekty systemu obrony przeciwrakietowej, Rosja reaguje radością. "Korektę podejścia USA do problemu systemu obrony przeciwrakietowej" z zadowoleniem przywitał rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew.

Polska dostanie uzbrojone Patrioty

Tarczy antyrakietowej nie będzie, ale USA nie wycofują się z umieszczenia w Polsce rakiet Patriot. – Mają być uzbrojone i wyposażone w system łączności, który pozwoli na wpięcie go do polskiej obrony przeciwrakietowej – ogłosił Radosław Sikorski.

Zdemolowali giełdę pianą i petardami

Kilkuset pracowników przemysłu samochodowego we Francji uderzyło w symboliczne serce kapitalizmu – budynek francuskiej giełdy papierów wartościowych. Protestowali przeciwko zwolnieniom w ich branży. Pomalowali wnętrze budynku sprayem, odpalili petardy i zalali pomieszczenia pianą z gaśnic.

Nowy system - co to jest?

Koniec marzeń o tarczy antyrakietowej, a co zamiast? Minister obrony Robert Gates oświadczył, że USA najpierw rozmieszczą okręty wyposażone w system AEGIS i rakiety przechwytujące SM-3, a następnie stworzą bazy lądowe. Sprawdziliśmy, czym jest proponowany przez USA system obrony.

Pentagon: baza w Polsce, radar na Kaukaz

- Zdecydowaliśmy się wprowadzić nowy system obrony przeciwrakietowej w Europie północnej i południowej. Zaczynamy rozmowy w sprawie umieszczenia baz systemu SM-3 w Polsce i Czechach - powiedział sekretarz obrony USA Robert Gates na konferencji prasowej. Zapowiedziany wcześniej przez prezydenta Baracka Obamę system polegać ma na mobilnych instalacjach przeciwrakietowych oraz, w późniejszej fazie jego wprowadzania, lądowych bazach wyposażonych w system SM-3.