Najnowsze

Najnowsze

Sprawdź pogodę na polskich stokach

Gdzie śnieg jest, gdzie go brakuje? Jaka temperatura panuje na głównych polskich stokach narciarskich? Aktualne dane pogodowe i obrazy z sześciu kamer umieszczonych w polskich kurortach można śledzić od dziś na antenie TVN24 w programie "Wstajesz i wiesz" i na bieżąco w portalu TVN Meteo.

Rosyjska eskadra u wybrzeży Szkocji. Powiało zimną wojną

Lotniskowiec z czerwoną gwiazdą na banderze podpływa wyjątkowo blisko wybrzeży Szkocji. Na jego spotkanie wyrusza okręt Royal Navy. Brytyjski niszczyciel zaczyna śledzić intruza. To wcale nie wiadomość z lat 80-tych. U wybrzeży Szkocji przypomniano sobie okres zimnej wojny.

"Heniek bierze zbyt oficjalnie. Chyba go wyp***li"

Według prokuratury o tym, że dyrektor i jego zastępca żyją z łapówek, w katowickiej GDDKiA wiedziały nawet sprzątaczki. Krzysztof R. i Henryk P. czuli się tak pewnie, że szefom opłacających ich spółek kazali organizować swoje urodziny i fikcyjne prace dla krewnych. - A i tak przed świętami P. pytał nas, co będzie w świątecznej paczce dla jego konkubiny - żalił się jeden z wręczających łapówki. Trzech korumpujących przyznało się do winy i właśnie usłyszało wyroki. Korumpowani są następni w kolejce, ale idą w zaparte.

Skażony alkohol zabił ponad 100 osób

Co najmniej 102 osoby śmiertelnie zatruły się skażonym alkoholem domowego wyrobu w indyjskiej wiosce Sangrampur, ok. 30 km od Kalkuty - poinformowały w czwartek lokalne władze. Kilkadziesiąt osób przewieziono do szpitala w ciężkim stanie.

Wyjście US Army bez zwycięstwa, ale "honorowo"

USA oficjalnie zakończyły swoje militarne zaangażowanie w Iraku. Według Baracka Obamy, który witał żołnierzy powracających z Bliskiego Wschodu, trwający dziewięć lat konflikt nie zakończył się co prawda zwycięstwem, ale w sposób honorowy. Kilka godzin później amerykański Kongres ostatecznie uchwalił budżet Pentagonu na następny rok. Wojsko otrzyma 662 miliardy dolarów.

Pożar na atomowym lodołamaczu. Są ofiary

Na pokładzie rosyjskiego lodołamacza atomowego "Wajgacz" wybuchł pożar. Zginęło 2 członków załogi, ale do wycieku radioaktywnego nie doszło - zapewniają rosyjskie władze. Obecnie lodołamacz znajduje się blisko 3 tys. km na północny wschód od Moskwy.

Kolędnicy, listonosze, robotnicy - to oni łapią przestępców

- Nie ma osoby, której nie da się zatrzymać - mówi z przekonaniem naczelnik wydziału operacji pościgowych z Centralnego Biura Śledczego. Skąd taka pewność? Policjanci ze specjalnych grup poszukiwawczych w ostatnich latach wyłapali w Polsce i za granicą wszystkich najgroźniejszych bandytów. Jak sami mówią, liczy się kreatywność - przebierają się robotników, listonoszy, a nawet kolędników, byleby dotrzeć do poszukiwanego przestępcy.

Te zdjęcia mówią za Skłodowską- Curie

Kończy się rok Marii Skłodowskiej-Curie. Czy nasza wiedza o polskiej noblistce jest jednak pełna? Z jej fotobiografii dowiemy się na przykład, że spędzała wspólne wakacje z Albertem Einsteinem.

Rosja z UE na szczycie. Będzie mowa o wyborach?

W Brukseli odbędzie się dziś 26. szczyt UE-Rosja. W oficjalnym programie szczytu dominują współpraca handlowa i dialog wizowy. Dyplomaci unijni zapewniają jednak, że spróbują poruszyć także trudne tematy, choćby ostatnich wyborów do Dumy czy łamania praw człowieka w Rosji.

"Łowcy polis" nad szpitalnym łóżkiem

"Łowcy polis" to ludzie, którzy gotowi są nawet nad łóżkiem chorego bić się o umowę na reprezentowanie pacjenta w walce o odszkodowanie. Oczywiście nie robią tego za darmo, ich prowizja wynosi zazwyczaj około 30 proc. Z ludźmi od ubezpieczeń współpracują pracownicy szpitali, którzy za informację o pacjencie dostają "prowizję". Sprawą zajęło się "Czarno na Białym" w TVN24.

Londyn stanie w święta?

Pracownicy londyńskiego metra grożą 24-godzinnymi strajkami, jeśli nie dostaną podwyżek za pracę 26 grudnia. Zarząd London Underground nie chcę się ugiąć pod ich żądaniami i wszystko wskazuje na to, że angielską metropolię czeka powtórka z chaosu komunikacyjnego sprzed roku.

USA chcą karać Rosję za łamanie praw człowieka

Komisja Spraw Zagranicznych amerykańskiego Senatu rozpoczęła prace nad projektem ustawy zakładającej wprowadzenie sankcji wobec Rosji za łamanie praw człowieka. Między demokratami, a republikanami panuje w tej kwestii zgoda.

"Kropka nad i" 14.12

Środa, 14.12 - Uważamy ten marsz za nasz i Jarosława Kaczyńskiego sukces. Ludzie poczuli że nie są wariatami, oszołomami, moherowymi beretami. Ludzie poczuli, że mają prawo do tego, żeby w Polsce czuć się u siebie, i żeby takie wartości jak suwerenność, niepodległość były ważne - stwierdził w "Kropce nad i" w TVN24 Joachim Brudziński. Poseł PiS mówił o zorganizowanym przez PiS Marszu Niepodległości i Solidarności, który we wtorek - w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przeszedł ulicami Warszawy.

"Rozmowa Rymanowskiego" 14.12

Środa, 14.12 Można sprawować prezydencję w duchu europejskim, ale jednocześnie coś ważnego przeforsować dla swojego kraju - przekonywał w programie "Rozmowa Rymanowskiego" w TVN24 Jacek Kurski. Europoseł odniósł się w ten sposób do ostrej krytyki polskiej prezydencji, którą wygłosił na forum Europarlamentu. - Unia polega na wzajemnej pomocy, a tu przebija skrajny egoizm – odpowiadał Stefan Niesiołowski (PO).

Kurski: Polska nic nie ugrała na prezydencji UE

- Można sprawować prezydencję w duchu europejskim, ale jednocześnie coś ważnego przeforsować dla swojego kraju - przekonywał w programie "Rozmowa Rymanowskiego" w TVN24 Jacek Kurski. Europoseł odniósł się w ten sposób do ostrej krytyki polskiej prezydencji, którą wygłosił na forum Europarlamentu. - Unia polega na wzajemnej pomocy, a tu przebija skrajny egoizm – odpowiadał Stefan Niesiołowski (PO).

Zgolili irokezy i kazali recytować koran

Zamiast dobrej zabawy na koncercie, indonezyjscy policjanci zgotowali fanom muzyki punk koszmar. Funkcjonariusze przeprowadzili nalot na imprezę, aresztowali kilkadziesiąt osób i poddali ich "moralnemu oczyszczeniu" w duchu Islamu. Młodym ludziom zgolono włosy, powyjmowano kolczyki i kazano recytować Koran.

"To walka z rządem na obczyźnie"

Podczas, gdy Europa chwali dobiegającą końca polską prezydencję w UE, polscy eurodeputowani, związani z opozycją, nie zostawiają na niej suchej nitki. - Przespaliśmy ten czas. Polska prezydencja była mało ambitna i wycofana - powtórzył w "Faktach po Faktach" w TVN24 swoją opinię, wygłoszoną na forum Europarlamentu Tomasz Poręba (PiS). - Deprecjonuje pan Polskę i sam siebie. To walka z rządem na obczyźnie - odpowiadał Andrzej Halicki (PO).

Samochód dachował. Kierowca na gałęziach

Do szpitala trafił kierowca Volkswagena Golfa, który około godziny 19 w Opolu przy ul. Luboszyckiej wypadł z dachującego pojazdu. Młody mężczyzna, który nie miał zapiętych pasów zatrzymał się na gałęziach drzewa, a samochód z impetem uderzył w konar. O szczegółach tego wypadku informuje na swoim profilu reporterskim portal 360opole.pl.

"Klich zmienia stanowisko, bo wie, że władza chce inaczej"

- Najpierw Klich (Edmund - red) przychodzi z raportem, który zawiera prawdę. A później, nagle zupełnie zmienia stanowisko. Otóż zmienia, bo wie, że władza chce inaczej - tak nagranie rozmowy specjalisty od katastrof lotniczych z byłym szefem MON podsumowuje Jarosław Kaczyński. Mowa o słowach, które Edmund Klich nagrał podczas spotkania z Bogdanem Klichem w siedzibie ministerstwa kilkanaście dni po katastrofie prezydenckiego Tupolewa. Rozmowa z kwietnia 2010 roku wraca, bo choć miała być tajna nagle stała się jawna, a powstała tam, gdzie tajne nagrywanie powinno być niemożliwe.

"Ludzie poczuli, że nie są wariatami"

- Uważamy ten marsz za nasz i Jarosława Kaczyńskiego sukces. Ludzie poczuli że nie są wariatami, oszołomami, moherowymi beretami. Ludzie poczuli, że mają prawo do tego, żeby w Polsce czuć się u siebie, i żeby takie wartości jak suwerenność, niepodległość były ważne - stwierdził w "Kropce nad i" w TVN24 Joachim Brudziński. Poseł PiS mówił o zorganizowanym przez swoją partię Marszu Niepodległości i Solidarności, który we wtorek - w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przeszedł ulicami Warszawy.

Chiny znów biją Zachód. Teraz w winach

Chińskie wina pobiły francuskie pod względem zalet smakowych w tzw. ślepej degustacji. Dziesięciu jurorów z Chin i Francji zgodnie doszło do wniosku, że wina z okolic Bordeaux ustępują tym z północnych Chin.

Czas ucieka, chcą złapać żyjących zbrodniarzy

Centrum Szymona Wiesenthala ogłosiło rozpoczęcie "Operacji Ostatniej Szansy II", czyli nowej akcji poszukiwania żyjących jeszcze nazistowskich zbrodniarzy. - Za informacje, które naprowadzą na ich ślad, wyznaczono nagrody do 25 tysięcy euro - poinformował w Berlinie szef instytucji Efraim Zuroff.

Kiełbasa z Aten doceniony

Opisując najbardziej znanych "protestujących od Wiosny Arabskiej po Moskwę", którzy dostali zbiorową nagrodę "Człowieka Roku 2011", "Time" osobny materiał poświęcił... bezpańskiemu psu. To Loukanikos, który od 2008 roku regularnie widywany jest podczas protestów w Atenach: staje oko w oko z policją, przyłącza się do protestujących, nie boi się bomb i gazu łzawiącego. Stał się międzynarodową gwiazdą, która ma nawet swój profil na Facebooku.

Kard. Dziwisz: Papież nie rozmawiał z Gorbaczowem o stanie wojennym

Jan Paweł II nie rozmawiał o stanie wojennym z Michaiłem Gorbaczowem - napisał w wydanym w środę oświadczeniu wieloletni osobisty sekretarz papieża, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Jak wytłumaczył w imię prawdy historycznej czuje się w obowiązku sprostować informacje, że prezydent ZSRR usłyszał od Ojca Świętego, że wprowadzenie stanu wojennego było decyzją słuszną.

Wyrzucił gapowicza z pociągu i stał się bohaterem

W pewnym szkockim pociągu doszło do sprzeczki pomiędzy konduktorem i młodym człowiekiem, który nie miał właściwego biletu. Chłopak nie chciał wysiąść i mało grzecznie odcinał się starszemu pracownikowi ScotRail, a pociąg czekał. W końcu jeden z pasażerów wziął sprawy w swoje ręce i dosłownie wyrzucił gapowicza na zewnątrz. Nagranie tego wydarzenia stało się hitem na Wyspach Brytyjskich i wywołuje kontrowersje.