Najnowsze

Najnowsze

Ukradli klejnoty warte tysiące funtów

W centrum handlowym w sercu londyńskiego City uzbrojony gang dokonał napadu, okradając ekskluzywne sklepy jubilerskie. Złodzieje wybili wystawowe szyby i w ciągu pięciu minut wypchali kieszenie czym tylko mogli. Zuchwałe kradzieże biżuterii zdarzają się w Londynie coraz częściej.

Dziennikarze protestują przeciwko cenzurze

Na Ukrainie przeciwko cenzurze strajkują dziennikarze telewizyjni. Trzy stacje - 5 Kanał, TVi i jedna telewizja regionalna - na godzinę przerwały w sobotę wieczorem program w proteście "Czas wolności" przeciwko ograniczaniu wolności mediów.

16-latek zginął pod kołami pociągu

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym koło Iławy doszło do tragedii. Pod pociąg wpadł 16-letni motorowerzysta. Ruch pociągów na trasie Olsztyn-Iława był wstrzymany przez prawie dwie godziny. Obecnie na tej trasie nie ma już utrudnień.

Słowacja zmaga się z wielką wodą

Burze i ulewne deszcze szaleją też u naszych południowych sąsiadów. W wyniku powodzi w środkowej Słowacji zginęła co najmniej jedna osoba. Jak poinformowało słowackie ministerstwo spraw wewnętrznych, trwają poszukiwania jeszcze jednego zaginionego. Władze częściowo ewakuowały mieszkańców trzech miejscowości.

Czworo rażonych piorunem

W niedzielę pioruny raziły aż cztery osoby. Dwie zostały ranne w Niedzicy (woj. małopolskim). Wcześniej piorun raził dwóch turystów na Giewoncie. Jeden z nich doznał ciężkich obrażeń.

Zmarł na festynie po interwencji ochrony

Tragiczny finał festynu w Korfantowie w woj. opolskim - informuje portal 24opole.pl. Podczas interwencji ochrony zabezpieczającej imprezę, zmarł mężczyzna, który wcześniej miał brać udział w bójce z ochroniarzami. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności tragedii.

"Bitwa o Anglię" w pigułce

70 lat temu toczyła się najbardziej oryginalna bitwa w historii wszystkich bitew. Bez przesady można powiedzieć, że nigdy wcześniej i nigdy później losy świata nie zależały tak bardzo od wyniku podniebnych starć. Nigdy wcześniej i nigdy później tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym.

Odsłonięcie krzyża dla bolszewików odwołane

Planowane na niedzielę odsłonięcie pomnika, upamiętniającego żołnierzy Armii Czerwonej poległych w 1920 r., nie obyło się. Sekretarz Generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Kunert postanowił przerwać uroczystość po protestach kilkudziesięciu mieszkańców Ossowa i okolicznych miejscowości, którzy skandowali "hańba!" i "to akt pogardy dla Polaków". Wcześniej przeciwko odsłonięciu krzyża protestowali też kombatanci.

Prałat Malacki spoczął obok ks. Popiełuszki

Długoletni proboszcz parafii św. Stanisława Kostki, znany na warszawskim Żoliborzu ks. prałat Zygmunt Malacki został w niedzielę pochowany przy tym kościele, tuż obok grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystej mszy pogrzebowej przewodniczył metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz.

Kopały piłkę w średniowiecznych strojach

Choć od 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem minął miesiąc, w niektórych miejscach zwycięstwo nad Krzyżakami nadal jest świętowane. W Nowym Mieście Lubawskim (woj. warmińsko-mazurskie) odbyła się osobliwa walka - damski mecz piłki nożnej bractwa rycerskiego. Panie zagrały w średniowiecznych strojach. Informację i film otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Utonęła stolica królestwa

Samochody przykryte wodą, podtopione domy i zakłócenia w ruchu - to Kopenhaga po potężnej ulewie, do jakiej doszło w sobotę w nocy.

30 tys. ewakuowanych z Lourdes

Bomby nie było, alarm odwołany - sanktuarium maryjne w Lourdes zostało ponownie otwarte dla pielgrzymów. Wcześniej ok. 30 tys. osób zostało ewakuowanych z powodu alarmu bombowego. W niedzielę obchodzone jest święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Dwa dni światowej muzyki

Już 28 i 29 sierpnia Warszawa zmieni się w światową stolicę muzyki. Tylko wtedy i tylko tam, na żywo wystąpią takie gwiazdy jak Nelly Furtado, Courtney Love z zespołem Hole, Edyta Bartosiewicz i White Lies. Relacja z festiwalu, wywiady z gwiazdami i kulisy przygotowań - wszystko to znajdziecie na portalu tvn24.pl.

Nowoczesne myśliwce dla Izraela

Izrael ma w planach zakup nowoczesnych amerykańskich myśliwców F-35I - informuje agencja Associated Press, która powołuje się na anonimowe źródło w ministerstwie obrony. Wartość kontraktu to cztery miliardy dolarów.

Autobus zawisł na skraju drogi

Chwile strachu przeżyli pasażerowie autobusu niedaleko Zakopanego. Pojazd zawisł na skraju drogi. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jedni świętują, inni sprzątają

Kiedy żołnierze w całym kraju hucznie obchodzą święto Wojska Polskiego, są też tacy, którzy zamiast brać udział w uroczystościach ciężko pracują. I wcale nie przeszkadza im to, że jest niedziela. Wojskowi w Bogatyni niestrudzenie - nawet po kilkanaście godzin dziennie - pomagają mieszkańcom porządkować tereny, zniszczone przez wodę.

Abp Głódź: Naród oczekuje godnego pomnika

W niedzielnych kazaniach sprawa krzyża spod Pałacu Prezydenckiego nie pozostała przemilczana. Prymas Polski, abp Józef Kowalczyk wezwał skłócone strony - obrońców i przeciwników krucyfiksu przed Pałacem Prezydenckim - do dialogu. Ostrzejszy ton miała homilia metropolity gdańskiego abp Sławoj Leszek Głódź, który powiedział, że postawy polityków domagających się świeckości państwa są "oddechem Lenina". - Naród oczekuje godnego pomnika w godnym miejscu w stolicy - stwierdził abp Głódź.

Obama w kąpieli. Ropa mu nie przeszkadza

Ropa Barackowi Obamie nie straszna. Prezydent Stanów Zjednoczonych zaapelował do Amerykanów, by nie wahali się spędzać wakacji na Florydzie. Na słowach się jednak nie skończyło, bo prezydent Obama osobiście zanurzył się w wodach Zatoki Meksykańskiej - tej samej, która kilka miesięcy została skażona przez wyciek ropy.

"Bezlitosny odwet" za manewry

Korea Północna znów grozi. Phenian ostrzegł, że planowane w najbliższym tygodniu wspólne manewry Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych spotkają się z "bezlitosną" odpowiedzią.

Smog powrócił, pożarów mniej

Moskwa niedługo odpoczęła od smogu. Po chwilowej przerwie dokuczliwy dym w niedzielę znów utrudnia życie mieszkańcom rosyjskiej stolicy i turystom. Z kolei władze poinformowały, że zmniejszyła się liczba pożarów w regionie ośrodka nuklearnego w Sarowie.

Na południu nawałnice. IMiGW ostrzega

W niedzielne przedpołudnie przez południową część Polski przetoczyły się liczne burze. Internauci na platformę Kontakt TVN24 informują nas o silnych opadach i wyładowaniach atmosferycznych.

Prezydent wręczył nominacje generalskie

Dziesięciu oficerów Wojska Polskiego, a także czterech z Policji, dwóch z Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden ze Straży Granicznej otrzymało w niedzielę z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego awanse generalskie. Dwóch wojskowych odebrało nominacje na wysokie stanowiska.

Nowy krzyż przed Pałacem

Po sobotniej interwencji policji w niedzielę na plac przed Pałacem Prezydenckim znów wrócili "obrońcy krzyża". Pojawiła się też replika krzyża - ustawiono ją po drugiej stronie Krakowskiego Przedmieścia. Internautka Janina uchwyciła chwilę jej montażu - i przesłała zdjęcia na platformę Kontakt TVN24.

Bogatynia sprząta. Opady mniejsze niż przewidywano

Tydzień po wielkiej wodzie, która zniszczyła 18-tysięczną Bogatynię mieszkańcom w sprzątaniu znów przeszkodzi woda. Tym jednak razem jest nadzieja, że nie wyrządzi kolejnych strat. Jak zapewnił na konferencji prasowej wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec opady będą znacznie mniejsze, i tylko lokalnie będą intensywne. Tymczasem w powiecie zgorzeleckim nadal obowiązuje alarm przeciwpowodziowy

Chiny: Dzień żałoby narodowej

W Chinach niedziela jest dniem żałoby narodowej. Została ona ogłoszona po śmierci około 1240 osób w wyniku osunięć ziemi z mieście Zhouqu w prowincji Gansu, na północnym zachodzie kraju.

Samochód wjechał w tłum, 8 ofiar

Emocjonujące widowisko zamieniło się w tragedię. Co najmniej osiem osób zginęło, a 12 zostało rannych po tym jak samochód wjechał w tłum widzów w czasie rajdu po pustynnym terenie w południowej Kalifornii.

Krok wstecz w cyfryzacji TV?

- Zwróciłem KRRiT ogłoszenia koncesyjne dla nadawców naziemnej telewizji cyfrowej - ujawnia prezes Rządowego Centrum Legislacji Maciej Berek. Jak wyjaśnił, nie mógł ich opublikować z powodów prawnych. Publikacja ogłoszenia to niezbędny etap w uruchomieniu nadawania telewizji w technologii cyfrowej.

Po trupie Polski nie udało się przejść do Europy

- Tuchaczewski powiedział, ze po trupie Polski przez Warszawę przejdziemy do Europy. Ale nie udało się bo użyto przemocy i to był pierwszy krok ku zagładzie tej rewolucji - mówił w programie "Horyzont" w TVN24 w przeddzień 90. rocznicy Cudu nad Wisłą prof. Jerzy Pomianowski. Inny historyk, prof. Andrzej Friszke podkreślał trudną sytuację ówczesnej Polski, osamotnionej w walce z falą bolszewizmu.