Najnowsze

Najnowsze

"Władze Warszawy powinny zakazać jednej z demonstracji"

Obowiązujące prawo jest dobre i na jego podstawie można było odmówić rejestracji jednej z manifestacji, które starły się na ulicach Warszawy 11 listopada - uważa prof. Piotr Kruszyński. Krytykuje jednocześnie władze stolicy za brak takich działań. Innego zdania jest były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień. W jego opinii ustawę o zgromadzeniach należy zmienić, a decydowanie ws. demonstracji przerzucić z samorządów na wojewodów.

"W tych warunkach zwycięstwo nie będzie możliwe"

Rozłam prawicy zainicjowany przez "ziobrystów" i media utrudniają zwycięstwo nad Platformą Obywatelską - uważa Jarosław Kaczyński. - Można wygrać, ale pod warunkiem, że przełamiemy na prawicy syndrom lat 90. - powiedział w wywiadzie dla "Naszego Dziennika". Prezes Prawa i Sprawiedliwości ostrzega też przed Unią Europejską, która - według niego - ogranicza suwerenność i podporządkowuje sobie państwa członkowskie.

Chińskie kałasznikowy dla Mugabe

Armia Zimbabwe otrzymała, przez afrykańskiego pośrednika, pierwszą z serii dostaw broni i sprzętu wojskowego z Chin - donosi "Southern African Report". Reżim Roberta Mugabe zbiera siły przed możliwą konfrontacją z opozycją podczas planowanych referendum narodowym i wyborów - pisze portal specjalizujący się w tematyce polityki i bezpieczeństwa Afryki południowej.

Satyryk w USA żartuje z kpt. Wrony. Polonia oburzona

Jeden z najpopularniejszych amerykańskich satyryków zażartował sobie z kapitana Tadeusza Wrony. - Techniczne rzecz ujmując, "Polski Sully" to taki, który wyląduje łodzią na lotnisku - stwierdził Seth Meyers w programie "Saturday Night Live" na antenie telewizji NBC. Polonia jest oburzona i wzywa do bojkotu programu.

W Indonezji zatrzęsła się ziemia

We wschodniej Indonezji w prowincji Maluku doszło do trzęsienia ziemi o sile 6,4 stopnia w skali Richtera. Ludzie wpadli w panikę, spodziewając się tsunami.

Eksperci Kima pomagają Iranowi?

"Setki" naukowców i specjalistów z Korei Północnej pracują w Iranie, gdzie pomagają rozwijać technologie atomowe i rakietowe - twierdzi południowokoreańska gazeta "Chosun Ilbo", powołując się na źródła w dyplomacji. Jeśli informacje są prawdziwe, to jest to poważne naruszenie sankcji i ograniczeń nałożonych na Phenian przez Radę Bezpieczeństwa ONZ.

Na prawdziwy biały puch jeszcze poczekamy

Zapowiadane opady śniegu wywołały uśmiech na ustach fanów białego puchu. Ale to jeszcze nie czas na wyciąganie sanek i przygotowanie się na lepienie bałwana. Nadchodzące opady nie będą miały nic wspólnego z prawdziwym śniegiem.

Żołnierze uratowali Polaków zagubionych w dżungli

Dwóch polskich turystów osiem dni błąkało się po amazońskiej dżungli na terenie Kolumbii. Na ich ratunek przybyli śmigłowcem żołnierze kolumbijskiej armii. Maciej Tarasin i Tomasz Jędrys są już bezpieczni w stolicy kraju, Bogocie.

Nadzorcy finansowi na szkoleniu w ABW

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zorganizowała pod koniec października dwudniowe szkolenie kontrwywiadowcze dla naczelników, dyrektorów departamentów i kierownictwa Komisji Nadzoru Finansowego. Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że przestrzegali bankowców przed wzmożonymi działaniami wywiadu rosyjskiego, który jest zaangażowany w plan przejęcia polskich banków przez państwowy rosyjski Sbierbank.

Udało się. Załoga Sojuza bezpieczna w kosmosie

Po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej awarią podczas poprzedniego startu Sojuza, tym razem rosyjska rakieta zadziałała zgodnie z planem. Statek Sojuz z trzema kosmonautami bezpiecznie trafił na orbitę. - Nie mamy czarnych myśli i całkowicie ufamy naszej technologii - zapewniał jeszcze przed startem lecący w kapsule Anton Szkaplerow

Zielińska "pięknie ruszała swoimi częściami ciała", ale odpadła

W jedenastym odcinku "Tańca z Gwiazdami" odpadła Katarzyna Zielińska. Choć jej występ jurorzy ocenili wysoko: - Pięknie ruszałaś swoimi częściami ciała - mówiła po tańcu Jolanta Fraszyńska. Widzowie nie byli jednak tak łaskawi i ostatecznie Zielińska i Rafał Maserak musieli pożegnać się z programem.

"Włochy otworzyły nowy rozdział w swojej historii"

Szefowie unijnych instytucji z zadowoleniem zareagowali na wieść, że ekonomista, były komisarz UE Mario Monti otrzymał misję utworzenia nowego rządu. To sygnał, że Włochy są zdeterminowane, by przezwyciężyć kryzys - oświadczyli.

Przesłuchanie Breivika otwarte dla rodzin ofiar

32-letni Anders Behring Breivik, sprawca zamachów w Norwegii, w których 22 lipca zginęło 77 osób, będzie zeznawać podczas przesłuchania w formie wideokonferencji. Po raz pierwszy jego przesłuchanie będzie otwarte dla rodzin ofiar masakry oraz dla prasy.

W Osetii będzie dogrywka

W Osetii Południowej odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich między Anatolijem Bibiłowem a Ałłą Dżiojewą - poinformowała w niedzielę Centralna Komisja Wyborcza (CKW). W pierwszej turze wyborów w tej separatystycznej republice uczestniczyło 11 kandydatów.

Polscy turyści za ratunek płacić nie chcą

Już kilkadziesiąt tysięcy euro są winni polscy turyści Horskiej Zahrannej Służbie, czyli słowackiemu górskiemu pogotowiu ratunkowemu. Niektórzy nasi rodacy nie wiedzą, że za ratunek u Słowaków trzeba płacić. Inni świadomi tego, że może ich to "słono" kosztować podają fałszywe dane, by nie dostać rachunku.

Bezprawnie karali kierowców mandatami, zarabiali miliony

Bezprawne karanie mandatami kierowców za przekroczenie prędkości po upływie ustawowego terminu - to jedno z uchybień, jakie stwierdziła Najwyższa Izba Kontroli, sprawdzając działanie straży miejskiej i gminnej korzystających z fotoradarów.

Radni PiS chcą wyrzucić Krytykę Polityczną z Nowego Światu

Warszawscy radni PiS domagają się od władz dzielnicy natychmiastowego rozwiązania z Krytyką Polityczną umowy najmu lokalu Nowy Wspaniały Świat. Powód? Jak podkreślają w swoim oświadczeniu, najemca prowadzi "działania sprzeczne z warunkami użytkowania lokalu określonymi przez wynajmującego". Sprawa ma związek z wydarzeniami z 11 listopada.

To już czwarta katastrofa Cirrusa w ostatnich latach

Katastrofa awionetki Cirrus, która rozbiła się w niedzielę pod Katowicami, to już czwarty w ostatnich latach wypadek maszyny tego producenta, w którym giną Polacy. Kilka miesięcy temu zginęli znani polscy architekci Stefan Kuryłowicz i Jacek Syropolski. - To wymagający samolot - przyznaje szef aeroklubu warszawskiego gen. Gromosław Czempiński, który sam lata na Cirrusach.

Koszmar weekendowych powrotów

"Ścisk i tłok", "masakra", "koszmar" - piszą na skrzynkę Kontaktu 24 internauci, wracający pociągami z długiego weekendu. Na dowód dołączają zdjęcia i filmy, dokumentujące warunki, w jakich przyszło im podróżować w niedzielne popołudnie.

Antyfaszysta opluł mundur. "Rzucił się z rękami"

Podczas piątkowych zamieszek jeden z członków grupy rekonstrukcyjnej, biorącej udział w historycznej defiladzie, został zaatakowany przez antyfaszystę. Chuligan opluł też polski mundur, który mężczyzna miał na sobie. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy zdjęcia z incydentu, a portal tvn24.pl dotarł do świadków zajścia.

"Super Mario" dostał misję. Utworzy włoski rząd

Konsultacje sił politycznych zakończone sukcesem. W niedzielę wieczorem prezydent Włoch - Giorgio Napolitano - powierzył Mario Montiemu misję utworzenia rządu. W sobotę do dymisji podał się dotychczasowy premier - Silvio Berlusconi.

Niemcy: Nie braliśmy udziału w zadymach. Policja: Zaatakowali Polaków

To nieprawda, że niemieccy antyfaszyści w Święto Niepodległości na ulicach Warszawy prowokowali zamieszki - przekonują członkowie Porozumienia 11 Listopada. - Jak to możliwe, że osoby, które od trzech godzin są uwięzione w celi, mogą zdewastować centrum miasta? - pytał Niemiec Martin Schmidt. Policja przyznaje, że Niemcy zatrzymani przez policję zostali już o godz. 12.00, ale wcześniej "zaatakowali Polaków świętujących odzyskanie niepodległości".

Brytyjczycy czczą poległych i swoją wielką przeszłość

Na całych Wyspach Brytyjskich, od Szetlandów po Kornwalię, złożono w niedzielę hołd żołnierzom poległym w konfliktach zbrojnych, zwłaszcza obu światowych wojnach. W uroczystościach przed pomnikiem Cenopath w Londynie uczestniczyła rodzina królewska. Wieńce składali też Polacy.

Syryjski reżim pod dyplomatycznym ostrzałem

Kolejne państwa i organizacje odwracają się od syryjskiego reżimu. Do niedawna Damaszek pacyfikował opozycję przy braku znaczącej reakcji międzynarodowej. Teraz Turcja i Liga Arabska zapowiadają spotkanie z przedstawicielami przeciwników dyktatora Baszara el-Asada. Sytuacja w Syrii dalej jest niespokojna.

"Kolejne zatrzymania kwestią czasu"

- Będziemy wyłuskiwać nagrania, będziemy analizować monitoringi. Osoby, które atakowały polską policję, dziennikarzy i obywateli nie mogą się czuć pewnie, że po nie nie przyjdziemy i ich nie zatrzymamy. To jednak wymaga czasu - mówił w TVN24 rzecznik stołecznej policji Maciej Karczyński.