Najnowsze

Najnowsze

Setki pożarów, tysiące spalonych domów. Ofiary

Pięć ofiar śmiertelnych, 1600 spalonych domów i 12 tys. zniszczonych przez żywioł hektarów to dotychczasowy bilans ponad 100 pożarów, które od tygodnia pustoszą Teksas. W walce z ogniem bierze udział prawie tysiąc strażaków.

Generałowie żegnają się z armią

Za kilka miesięcy z armii odejdzie 12 najwyższych rangą dowódców. Rezygnacje w MON złożyli generałowie w Sztabie Generalnym, wojskach lądowych i Dowództwie Operacyjnym - donosi "Gazeta Wyborcza".

Moc w Toruniu była silna

Przez chwilę centrum Torunia stało się ośrodkiem "mocy". Przy fontannie Cosmopolis zgromadziły się setki fanów świata "Gwiezdnych Wojen". Powietrze przecinały "miecze świetlne" i przy akompaniamencie muzyki z filmów toczono pojedynki między przedstawicielami jasnej i ciemnej strony mocy.

Kasztanowce zakwitły jesienią

Przy ulicy Szwoleżerów zakwitły kasztanowce. Niestety, to nie wróży niczego dobrego. Drzewa atakowane przez choroby i pasożyty są rozregulowane, a ich los - przesądzony. Stanowią też zagrożenie dla drzew w Łazienkach Królewskich.

"Nie mieliśmy go zestrzelić. Mieliśmy go taranować"

Atak terrorystów na WTC i Pentagon zaskoczył amerykańskie wojsko. Informacja o kolejnym porwanym samolocie zmierzającym w kierunku Waszyngtonu wywołała natychmiastową reakcję. Myśliwce otrzymały rozkaz przechwycenia Boeinga. Miały za wszelką cenę go zniszczyć. Nie było jednak czasu na uzbrojenie samolotów. Padł rozkaz: taranować.

Samotność Tuska. Cena władzy

W styczniu 2010 roku Donald Tusk ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta i wybiera fotel premiera. Po ponad roku może się wydawać, że życie szefa PO byłoby o wiele łatwiejsze, gdyby jednak zdecydował się na Pałac Prezydencki. Los rzucał mu pod nogi same kłody, otoczenie jego politycznych "przyjaciół" rozpadło się i czekają go trudne wybory parlamentarne.

"Wyglądał, jakby usłyszał najgorszą wiadomość na świecie"

11 września 2001 roku. Rano do klasy podstawówki na Florydzie wkracza G.W.Bush. Prezydent wraz z dziećmi czyta bajki, gdy jego współpracownik informuje go o zamachu na WTC. Informacja paraliżuje Busha na oczach dzieci i kamer. - On wyglądał, jakby właśnie usłyszał najgorszą wiadomość na świecie - wspomina jedna z obecnych w klasie uczennic, teraz już studentka.

Po wypadku z nie swojej winy masz prawo do auta

Po wypadku każdy kierowca ma prawo do pojazdu zastępczego. Jego wynajem powinien być opłacany z OC sprawcy. Tak uważa rzecznik ubezpieczonych. Jego stanowisko może wywrócić dotychczasowe praktyki rynkowe - pisze "Rzeczpospolita".

Owce zamiast pielgrzymów, czyli promocyjny wypas

Niegdyś gromadziły się tam tłumy wiernych wsłuchujących się w słowa Jana Pawła II. Dzisiaj na krakowskich błoniach pojawili się inni przybysze, czworonożni i włochaci. Kandydat na senatora z ramienia PSL postanowił promować tradycję małopolski, czyli wypas owiec. Nie wszystkim taka "wypasiona" akcja przypadła do gustu.

"Lekcje Bartoszewskiego" w TVN24

Mówi się, że jego życiorysem można by obdzielić kilka osób. Polityk, dziennikarz, pisarz, działacz społeczny, historyk. Także były więzień Auschwitz, żołnierz AK, uczestnik Powstania Warszawskiego, minister, senator, sekretarz stanu - Władysław Bartoszewski, dla wielu autorytet i wzór. Sylwetkę profesora przybliży Justyna Pochanke w cyklu rozmów pt. "Lekcja Bartoszewskiego" w TVN24.

Stan alarmu w Egipcie. Izraelski ambasador uciekł

Izraelska ambasada w Kairze stała się obiektem ataku tłumu. Ludzie zburzyli postawiony kilka dni temu mur, który miał ją chronić i wdarli się do środka. Podczas starć jedna osoba zmarła, a 450 zostało rannych. Izraelski ambasador z rodziną uciekli do ojczyzny. Egipskie władze ogłosiły stan alarmowy i zwołano nadzwyczajne posiedzenie rządu. Policję postawiono w stan gotowości.

Phenian zdalnie zmusił do lądowania samolot USA

Amerykański samolot zwiadowczy musiał wykonać awaryjne lądowanie, przerywając lot wywiadowczy w pobliżu Korei Północnej. Jak ujawniło ministerstwo obrony Korei Południowej, silny sygnał emitowany z północy zakłócił działanie systemu GPS w całej okolicy, gdzie znajdował się latający szpieg RC-7B. Bez danych o swojej aktualnej pozycji piloci musieli przerwać misję i na ślepo wrócić nad Koreę Południową.

"Oni się nie spierali o nic"

- Trudno było w tych wypowiedziach odnaleźć jakąś próbę bardziej refleksyjnego spojrzenia na miejsce Polski na świecie - ocenia debatę o polityce zagranicznej w TVN24 profesor Wojciech Łukowski. Inni politolodzy podkreślają, że rozmówcy koncentrowali się na przeszłości, nie prezentowali strategii na przyszłość polskiej polityki zagranicznej i nie szukali nowych rozwiązań.

Zniszczyli mur i zerwali flagę Izraela

Uczestnik antyizraelskiego protestu zerwał w piątek po południu flagę Izraela z budynku ambasady tego kraju w Kairze. Wcześniej protestujący zniszczyli mur wzniesiony wokół budynku dla ochrony przed demonstrantami.

Izrael: Z nami nie warto zaczynać

Szef izraelskiego MSZ Awigdor Lieberman ostrzegł premiera Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, że "zapłaci" za swe groźby pod adresem jego kraju cenę, która "unaoczni mu wyraźnie, że nie warto z Izraelem zaczynać".

Weszli do bastionu Kaddafiego

Libijscy rebelianci starli się w piątek wieczorem z lojalistami Kaddafiego pod Syrtą - miastem, w którym urodził się dyktator. Wcześniej poinformowali oni, że weszli do miasta Bani Walid, kolejnej twierdzy sił wiernych reżimowi.

37 tys. dol. za buty poróżnika do przyszłości

Za 37,5 tys. dolarów sprzedano na aukcji w Los Angeles słynne buty Nike Air Mag, które aktor Michael J. Fox prezentował w filmie "Powrót do przyszłości II" z 1989 r. - poinformował w piątek amerykański portal internetowy TMZ.

Nauczyciel rzucił pracę, bo został wicepremierm

Nauczyciel londyńskiej szkoły Mohamed Ibrahim zrezygnował ze swojego stanowiska, po tym gdy został wicepremierem Somalii - poinformowało w piątek BBC. 64-letni Ibrahim od dwóch lat pracował w Newman Catholic College.

Zarzuty i dozór za malowanie swastyk

Zarzuty propagowania treści faszystowskich i niszczenia mienia usłyszało pięciu nastolatków. Są podejrzani o to, że kilka tygodni temu w Krynkach (Podlaskie) i pobliskich Ozieranach namalowali napisy o treściach faszystowskich na kilku budynkach, m.in. garbarni, dawnej piekarni i nieużytkowanym już budynku urzędu miasta.

Kto wygrał debatę? Zagłosuj

Polityka zagraniczna - taki był temat drugiej debaty wyborczej w TVN24, podczas której spierali się ze sobą przedstawiciele ugrupowań parlamentarnych: minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski (PO) oraz europosłowie Marek Siwiec z SLD, Jarosław Kalinowski z PSL i Paweł Kowal z PJN. Kto według Ciebie wygrał tę debatę? Zagłosuj w naszej sondzie! Masz na to czas do soboty, do godz. 19.30 (uwaga: zwycięzcę mogą typować wyłącznie zarejestrowani użytkownicy serwisu Kontakt 24)

Jak-42 startował za wolno?

Przyczyną katastrofy samolotu Jak-42, który rozbił się w środę koło Jarosławia, 300 km na północny wschód od Moskwy, mogła być niedostateczna prędkość podczas rozbiegu na pasie startowym - poinformował w piątek wiceminister transportu Rosji Walerij Okułow.

"Żyjemy na bombie". Nadal

Piątek, 9 września - Żyjemy na bombie i nie mamy czym oddychać – tak wiosną tego roku skarżyli się mieszkańcy osiedla Buchwałowo w Sokółce. Wszystko przez kłopotliwe sąsiedztwo z terminalem, gdzie codziennie przeładowuje się gaz i węgiel. Skutków ubocznych tej działalności nie trzeba długo szukać. Po ostatnim materiale TVN24 sprzed kilku miesięcy, urzędnicy obiecali zająć się problemem.

Hejnalista nie zagra na balkonie. Inspekcja nie pozwala

Piątek, 9 września Od 13 lat, codziennie, łódzki hejnalista wychodził w południe na balkon Urzędu Wojewódzkiego, by odegrać "Prząśniczkę" – hejnał Łodzi. Ale Państwowa Inspekcja Pracy zabroniła mu wchodzić na balkon, do którego... nie prowadzą drzwi.

Nagły zwrot. Drugi Fritzl niewinny?

Nastąpił nieoczekiwany zwrot w sprawie 80-letniego Austriaka, podejrzewanego o kazirodztwo. Jego córki - jedna ma obecnie 53 lata, a druga 44 - odwołały swoje pierwotne zeznania, jakoby ojciec wykorzystywał je seksualnie.

"Żyjemy na bombie". Nadal

- Żyjemy na bombie i nie mamy czym oddychać – tak wiosną tego roku skarżyli się mieszkańcy osiedla Buchwałowo w Sokółce. Wszystko przez kłopotliwe sąsiedztwo z terminalem, gdzie codziennie przeładowuje się gaz i węgiel. Skutków ubocznych tej działalności nie trzeba długo szukać. Po ostatnim materiale TVN24 sprzed kilku miesięcy, urzędnicy obiecali zająć się problemem.

24 uczniów zatrutych "nieznaną substancją"

24 uczniów jednej ze szkół w Brzegu (woj. opolskie) trafiło do szpitali z powodu dolegliwości wywołanych działaniem nieznanej substancji. Szkołę ewakuowano - powiedział asp. Bogusław Dąbkowski z brzeskiej policji.

Przesłuchają Wałęsę ws. Grudnia'70?

O przesłuchanie kilkudziesięciu świadków - w tym Lecha Wałęsy - wnioskuje prokuratura w ponownym procesie w sprawie masakry robotników na Wybrzeżu w grudniu 1970 r. W piątek przed sądem wyjaśnienia zakończyli składać oskarżeni.