Najnowsze

Najnowsze

Dokończą podróż swoich bliskich

W niedzielę, w sześć miesięcy po tragicznym wypadku samolotu polskiej delegacji pod Smoleńskiem, rodziny ofiar złożą hołd w miejscu katastrofy. W uroczystościach weźmie udział 170 osób, w tym żona prezydenta Anna Komorowska.

Znany aktor skazany za oszustwo

6 tys. zł grzywny musi zapłacić znany aktor Zbigniew B. za wyłudzenie zaświadczenia kursu na prawo jazdy. Czwartkowy wyrok Sądu Okręgowego w Suwałkach jest prawomocny.

Bono, internet czy chiński dysydent - kto dostanie Nobla?

Aż 237 nominacji zgłoszono do tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla, co jest absolutnym rekordem. Wśród nominowanych są m.in. lider U2 Bono, internet, Unia Europejska czy chiński dysydent Liu Xiaobo. To właśnie temu ostatniemu, obecnie siedzącemu w chińskim więzieniu, daje się największe szanse.

Wałęsa, Gowin, Nowak. Wszyscy wspierają Karnowskiego

Startujący w wyborach samorządowych na prezydenta Sopotu, aktualny prezydent - Jacek Karnowski, może liczyć na nie lada wsparcie. W komitecie poparcia Karnowskiego znaleźli się m.in. minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak, poseł PO Jarosław Gowin i eurodeputowany Jarosław Wałęsa.

Deresz: Bałem się spotkania z połamaną wierzbą

Czwartek, 7 października - Szykowałem się wielokrotnie, ale za każdym razem tchórzyłem. Bałem się spotkania z połamaną wierzbą, z płytą lotniska, ze szczątkami samolotu - mówił o wyjeździe części rodzin ofiar do Smoleńska w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24 Paweł Deresz, mąż zmarłej w katastrofie 10 kwietnia Jolanty Szymanek-Deresz. Na pielgrzymkę nie poleci natomiast Małgorzata Wasserman, córka Zbigniewa Wassermana: - Nie czuję się gotowa, nie wiem czy kiedykolwiek chciałabym tam pojechać - mówi.

Ostra krytyka wysiedleń Romów

W uchwalonej w czwartek w Strasburgu rezolucji Rada Europy ostro skrytykowała przymusowe wysiedlenia Romów, apelując jednocześnie do krajów europejskich o polepszenie sytuacji tej społeczności.

Można stosować "klauzulę sumienia" ws. aborcji

Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło rezolucję, która potwierdza prawo lekarzy do korzystania z tzw. "klauzuli sumienia". Przyjęta po znacznych poprawkach rezolucja, zdecydowanie różni się od pierwotnej propozycji zakładającej ograniczenie możliwości używania klauzuli sumienia przez lekarzy odmawiających przeprowadzenia aborcji. W ostatecznej wersji rezolucji te możliwości zostały rozszerzone. Z takiego rezultatu cieszy się zaś głosująca "za" polska delegacja w ZPRE.

Zakaz burek zgodny z konstytucją

Ustawa zakazująca noszenia strojów takich jak nikab czy burka we wszystkich miejscach publicznych jest zgodna z ustawą zasadniczą - uznała Francuska Rada Konstytucyjna. Zastrzegła jednak, że zakaz nie obowiązuje w publicznych miejscach kultu.

Koniec dopalaczy.com. "Rząd RP jest zdolny do wszystkiego"

"Na swojej stronie sieć Dopalacze.com informuje o zakończeniu działalności" - poinformował jeden z Reporterów 24. Na dowód, internauta dołączył komunikat, który został dziś opublikowany na stronie jednego z największych dystrybutorów tego typu środków.

Stuttgart 21 - budowa wstrzymana

Budowa podziemnego dworca kolejowego w Stuttgarcie, o którą stoczono w ubiegłym tygodniu prawdziwą bitwę, została wstrzymana - poinformowała agencja DPA. Prace zostaną zastopowane do czasu rozwiązania sporu - zadecydował oddelegowany do sprawy rozjemca Heiner Geissler. To ogromny sukces demonstrantów.

Bezrobotni nabici w butelkę

Czwartek, 7 październikaZamiast nowego biznesu i nowych miejsc pracy są długi i zawiedzione nadzieje. Program "Rynek pracy otwarty dla wszystkich" kusił możliwościami i unijnymi dotacjami nawet do 40 tys. zł. Grupę przedsiębiorczych bezrobotnych wytypowano w połowie sierpnia. I od tamtego momentu zaczęli inwestować swoje własne lub najczęściej pożyczone pieniądze. Gdy zgłosili się do urzędu pracy po obiecane dofinansowanie, usłyszeli, że nic z tego. Bo pieniędzy zabrakło.

"Dla władzy najgorsza jest prawda"

Cztery lata po śmierci Anny Politkowskiej Rosjanie wciąż pamiętają o zamordowanej dziennikarce. W czwartek jej przyjaciele z "Nowej Gaziety" zaproponowali przemianowanie ul. Leśnej w centrum Moskwy na ulicę Anny Politkowskiej. To właśnie tam została zamordowana znana dziennikarka i obrończyni praw człowieka.

Brakuje miejsc w domach dziecka. Dzieci cierpią

Czwartek, 7 październikaTylko w Poznaniu na przyjęcie do domów dziecka czeka 25 dzieci, które mieszkają w dramatycznych warunkach z rodzicami. A może być jeszcze gorzej, bo zgodnie z przygotowywanymi przepisami maluchy nie będą mogły być umieszczane w domu dziecka tylko w rodzinach zastępczych. A tych wciąż powstaje zbyt mało.

Brakuje miejsc w domach dziecka

Tylko w Poznaniu na przyjęcie do domów dziecka czeka 25 dzieci, które mieszkają w dramatycznych warunkach z rodzicami. A może być jeszcze gorzej, bo zgodnie z przygotowywanymi przepisami maluchy nie będą mogły być umieszczane w domu dziecka tylko w rodzinach zastępczych. A tych wciąż powstaje zbyt mało.

Profesor G. podejrzany o molestowanie

Poznańska prokuratura prowadzi śledztwo przeciw poznańskiemu seksuologowi, prof. Lechosławowi G., który miał molestować pacjentki. Wcześniej śledztwo prowadzono "w sprawie". Prokuratura nie ujawnia, jakie zarzuty zostaną przedstawione terapeucie.

Gorbaczow wieszczy upadek Europy

Europa traci wpływ na światową politykę - oświadczył w czwartek Michaił Gorbaczow. Ostatni prezydent ZSRR, uczestniczący w konferencji w Sofii uznał, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest utrzymujący się podział kontynentu.

Po miesiącu wyciągają barki z Wisły

Rozpoczęła się akcja usuwania barek, które na początku września zatrzymały się na stopniu wodnym Dąbie w Krakowie. Zdjęcia z akcji usuwania kolosów umieścił w swoim profilu Reporter 24 o nicku fotoreporter.

Wykrywacz metali dał mu miliony

Znaleziony w Kumbrii przez poszukiwacza skarbów paradny rzymski hełm z maską został sprzedany na aukcji za zawrotna sumę 2 mln funtów. Wykonany z brązu przedmiot znalazł przy pomocy zwykłego wykrywacza metali amator Crosby Garrett.

Wojna z dopalaczami na zasadach rządu

Sejmowa komisja nadzwyczajna opowiedziała się za rządowym projektem nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który ma m.in. uniemożliwić handel dopalaczami. Propozycje opozycji nie zyskały aprobaty.

Od radykała do prezydenta. Biografia Komorowskiego

Do księgarni trafia pierwsza biografia prezydenta Bronisława Komorowskiego. Wiktor Świetlik opisuje w niej historię polityka, który zaczynał jako radykał w antykomunistycznej opozycji, by stać się głową państwa.

Iran bez rakiet i bez odszkodowania

Szef handlującej bronią rosyjskiej korporacji państwowej "Rostiechnologii" Siergiej Czemiezow oświadczył w czwartek, że po anulowaniu kontraktu na dostawę rakietowych systemów przeciwlotniczych S-300 do Iranu odbiorca otrzyma tylko zwrot wpłaconej zaliczki, czyli ok. 166,8 mln dol. Wcześniej Czemiezow informował, że Rosja prowadzi rozmowy z Iranem na temat wypłacenia mu rekompensaty za anulowaną przez Moskwę umowę.

Kocham Pana, panie Putin

Premier Rosji Władimir Putin otrzymał w czwartek, na swoje 58 urodziny niezwykły prezent - kalendarz z ubranymi w samą bieliznę, ponętnymi studentkami dziennikarstwa Uniwersytetu Moskiewskiego.

Widmo Brockenu straszy w Tatrach

Niezwykłe widoki w Tatrach, to nie tylko górskie szczyty. To także bardzo rzadkie widmo Brockenu. I nie chodzi tu o polskiego Yeti, ale o bardzo rzadkie zjawisko optyczne, które polega na pojawieniu się własnego cienia na chmurze znajdującej się poniżej obserwatora.

Dyżurny zapobiegł tragedii na torach

Za Ciechanowem w kierunku Gdańska na jednym torze przez ponad dwie godziny stały naprzeciw siebie dwa pociągi. To, że nie doszło do tragedii to zasługa dyżurnego ruchu, który zorientował się w sytuacji i odpowiednio wcześnie zatrzymał zdalnie oba składy.

Tusk z Napieralskim chcą zmieniać konstytucję

W przyszłym tygodniu Platforma Obywatelska złoży wniosek w sprawie powołania komisji konstytucyjnej. W komisji zasiadać miałoby 17 posłów, a ich pracę wspierać mieliby byli prezydenci, premierzy i prezesi Trybunału Konstytucyjnego. Prace komisji dotyczyć będą możliwych zmian w konstytucji.

Nowi ludzie prezydenta

Olgierd Dziekoński został w czwartek sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta. Bronisław Komorowski powołał także na swoich doradców ds. samorządu profesorów: Michała Kuleszę, Jerzego Regulskiego i Pawła Swianiewicza oraz dr. Jarosława Nenemana. Doradcą do spraw historii i dziedzictwa narodowego został zaś były kontrkandydat Komorowskiego w wyborach prezydenckich - prof. Tomasz Nałęcz.

Policja chce się szkolić z milicją Łukaszenki

Polska policja i białoruska milicja chcą organizować wspólne szkolenia. Możliwość współpracy to m.in. efekt kilkudniowej wizyty białoruskich oficerów, którzy przyjechali z wizytą do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (Warmińsko-Mazurskie).

Warszawski żagiel znów w budowie

Wojewoda mazowiecki wyda w czwartek pozwolenie na budowę wieżowca przy Złotej 44 - dowiedziała się TVN Warszawa. Decyzja będzie ostateczna i oznacza, że na budowę mogą wrócić robotnicy.

Setki nauczycieli zwolnionych za molestowanie

Ponad tysiąc kenijskich nauczycieli zwolniono z pracy w ciągu ostatnich dwóch lat za seksualne wykorzystywanie uczennic. Większość ofiar była w wieku 12-15 lat, a gros przypadków molestowania miał miejsce w wiejskich szkołach podstawowych.

Ludzkie szczątki w ZOO

W płockim ogrodzie zoologicznym podczas prac remontowo-budowlanych natrafiono na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt (jeszcze trudno to oszacować) ludzkich szkieletów - informuje Reporter 24 Skibek. Mogą należeć do żołnierzy niemieckiego Wermachtu.