Najnowsze

Najnowsze

Co piąty Litwin żyje w skrajnym ubóstwie

Litewski Urząd Statystyczny ogłosił, że 20,2 proc. ludności tego kraju, to jest 670 000 osób, żyje w warunkach skrajnego ubóstwa. Jest to skutek ostrego kryzysu gospodarczego, który dotknął kraj w 2009 i 2010 roku.

Zaatakował ją szympans, dostała nową twarz

Dwa lata temu Charla Nash została makabrycznie oszpecona przez rozwścieczonego szympansa. Dziś, po udanym przeszczepie, pokazuje swoją nową twarz. Uwaga, zdjęcie rannej bohaterki tej historii sprzed operacji jest drastyczne.

Początek końca 30-letniego stanu wyjątkowego

Egipt rozpoczął procedury, które mają doprowadzić do zakończenia obowiązującego w tym kraju od 30 lat stanu wyjątkowego. Taki krok obiecała armia, która przejęła rządy po obalonym w lutym prezydencie Hosnim Mubaraku.

Pijany policjant wjechał do rowu

W środku nocy pewien mężczyzna próbował wyjechać autem z rowu. Wzbudziło to zainteresowanie przejeżdżającego obok kierowcy. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci okazało się, że to ich kolega po fachu, zupełnie pijany.

Koncern płaci za testowanie leku na dzieciach

Amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer po 15 latach batalii sądowych wypłacił pierwsze odszkodowanie dla nigeryskich rodzin, które ucierpiały podczas kontrowersyjnego testu nowego leku. W wyniku podania dzieciom chorym na zapalenie opon mózgowych preparatu Trovan 11 zmarło, a dziesiątki zostało kalekami.

Pół godziny lotu z wielką prędkością i katastrofa

Jeden z prototypów amerykańskiej broni przyszłości ponownie przedwcześnie zakończył lot testowy. Amerykanom udało się jednak pobić swój wcześniejszy rekord. HTV-2 leciał z prędkością około 21 tys. km/h przez ponad 30 minut. Później kontakt z pojazdem został utracony. Podczas pierwszego eksperymentu było to jedynie 9 minut.

Radziszewska protestuje przeciw paleniu na stosie

Reszel chce świętować dwustulecie spalenia na stosie ostatniej czarownicy, ale protestuje Elżbieta Radziszewska. Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania uważa, że środniowieczny zwyczaj dyskryminował kobiety. Burmistrz Reszla tłumaczy, że będzie to "rekonstrukcja o charakterze historycznym", a "historia nie zawsze jest dobra".

"Recesja to nie nasz problem"

- Polska się rozwija. Recesja, która jest lękiem i w USA, i w Europie, to - odpukać - na razie nie nasz problem – zapewniał Jan Krzysztof Bielecki w TVN24. Przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze przekonywał, że rząd powinien unikać nerwowych ruchów w gospodarce.

Najstarsze urzędowe auto w Polsce

"Kanciak", "Kredens" albo po prostu wysłużony - żeby nie powiedzieć stary - Fiat 125p. Takim "wehikułem" przez 21 lat jeździli burmistrzowie Krzywinia (woj. wielkopolskie) wraz z urzędnikami. To najprawdopodobniej najstarsze urzędnicze auto w Polsce. Dopiero teraz, gdy dojechało do wieku mocno emerytalny, włodarz postanowił wystawić go na przetarg, a pieniądze przeznaczyć na ważki cel.

Wydma odcięła miasto od świata

Ponad 500 mieszkańców i turystów przebywających w nadmorskim kurorcie Punta Paloma na południu Hiszpanii zostało czasowo odciętych od świata. Olbrzymia wędrująca wydma zasypała jedyną drogę prowadzącą do tej miejscowości. Przesuwany silnym wiatrem piasek zasypał też 20 samochodów.

Pocałunek na przywitanie? "Nein!"

Niemieckie stowarzyszenie doradzające w sprawach związanych z etykietą wydało wojnę zwyczajowi całowania się w policzek na przywitanie i pożegnanie. - Ludzie mówią, że to nie jest typowo niemieckie. To przyszło z takich miejsc jak Francja czy Włochy i pasuje do tamtejszego specyficznego kontekstu kulturalnego - mówi Hans-Michael Klein, szef Knigge Society.

"Po prostu wpadli i rozwalili maszyny"

W Londynie życie wraca do normalności. Ulice noszą jednak liczne ślady po zamieszkach i grabieżach, które miały miejsce kilka nocy z rzędu. Polka pracująca w punkcie z automatami do gry opisuje swoje przeżycia podczas ataku rabusiów na swoje miejsce pracy. - Strasznie się bałam - mówi kobieta w rozmowie ze specjalnym wysłannikiem TVN24, Wojciechem Bojanowskim.

Kamiński ujawnił tajemnicę? Jest śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie ujawnienia tajnych informacji przez Mariusza Kamińskiego. B. szef CBA mówił w wywiadzie prasowym o zeznaniach świadka koronnego co do rzekomych kontaktów b. ministra sportu Mirosława Drzewieckiego z gangsterami.

Lot do Smoleńska zbada 16 innych biegłych

Zespół 16 biegłych opracuje dla Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie ekspertyzę dotyczącą stanu technicznego Tu-154M, jego pilotażu w trakcie lotu do Smoleńska i technicznego przygotowania lotu z 10 kwietnia 2010 r.

Była dziewczyna pozwała Sorosa

Była dziewczyna amerykańskiego finansisty i miliardera, George'a Sorosa, oskarżyła go o niedotrzymanie obietnicy kupienia jej apartamentu w centrum Nowego Jorku. Z tego powodu złożyła pozew w sądzie i żąda 50 milionów dolarów odszkodowania.

Japonia przebuduje system nadzoru atomu

Rząd Japonii podjął wstępną decyzję o utworzeniu nowej agencji bezpieczeństwa nuklearnego - poinformował rzecznik rządu w Tokio, Yukio Edano. Dotychczas istniejące ciało odpowiadające za elektrownie atomowe skompromitowało się w trakcie kryzysu związanego z awarią w Fukushimie I.

Faworyt Zachodu, mógł zastąpić Kaddafiego. Kto zabił generała?

Dowodził oddziałami libijskich powstańców, wcześniej nazywano go zastępcą Kaddafiego. Gen. Abdel Fatah Younis zginął od strzału w głowę 28 lipca. Wciąż nie wiadomo, kim byli zabójcy. Władze powstańcze wskazują na zwolenników reżimu lub islamistów. Ale nie brakuje również zwolenników tezy, że generał zginął z rąk politycznych rywali w kierownictwie powstania. Dlaczego? Bo mógł być następcą Muammara Kaddafiego.

Nie będzie ugody ws. pomyłki antyterrorystów

Przed łódzkim sądem wznowiono proces ws. pomyłki antyterrorystów. Dwie mieszkanki Łodzi domagają się od Komendy Stołecznej Policji 20 tys. zł za szkody poniesione wskutek błędu funkcjonariuszy. Stronom nie udało się zawrzeć ugody.

Hiszpański zakaz dla Rumunów

Komisja Europejska zgodziła się by Hiszpania wprowadziła czasowy zakaz pracy dla Rumunów. To pierwsze takie rozwiązanie w historii UE. KE uzasadnia zgodę kryzysem, który bardzo mocno dotknął Hiszpanię oraz ponad 20-procentowym bezrobociem w tym kraju.

Premier powołał nowego szefa GUS

Janusz Witkowski objął stanowisko prezesa Głównego Urzędu Statystycznego - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Witkowski już od pół roku pełnił obowiązki szefa GUS, kiedy to premier odwołał z tego stanowiska Józefa Oleńskiego.

Szukają świadków, rannego nie przesłuchano

Prokuratura Okręgowa Praga-Północ wszczęła śledztwo w sprawie strzelaniny na warszawskiej Pradze. – Toczy się w sprawie usiłowania zabójstwa – mówi w rozmowie z tvnwarszawa.pl Renata Mazur, rzeczniczka prokuratury.

Okradli kantory na 400 tys. zł. Posiedzą

Na kary 10, 12 i 13 lat więzienia skazał Sąd Apelacyjny trzech mężczyzn, którzy w Białymstoku napadali na kantory. Wyrok jest prawomocny. Oskarżeni zrabowali ponad 400 tys. złotych. Takie same wyroki zapadły w październiku 2010 roku.

"Pamięć o nim zawsze będzie inspiracją"

Nie żyje prezydent Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego Noach Flug. Komitet poinformował w Berlinie, że Flug zmarł w czwartek w Jerozolimie "po krótkiej, ciężkiej chorobie". Miał 86 lat.

Portrety wyleciały przez okno ambasady

Grupa przeciwników Muammara Kaddafiego wdarła się w czwartek do libijskiej ambasady w Sztokholmie. Z relacji policji i świadków wynika, że demonstranci zrywali ze ścian portrety przywódcy i wyrzucali je przez okno. Szczęśliwie, podczas zajścia nikt nie odniósł obrażeń. Na miejsce wezwano negocjatorów. Zdjęcia ze Sztokholmu zamieścił w serwisie Kontaktu 24 internauta @Rafał.

Już za chwileczkę, już za momencik... 30 st. C

O szczęściu do pogody w najbliższych dniach będą mogli mówić mieszkańcy południowej i wschodniej Polski. Słońce zagości tam na dobre, a układy ciśnienia sprawią, że słupki rtęci w niedzielę pokażą nawet 30 st. C.

Władze sparaliżują internet przez zamieszki?

Brytyjskie władze szukają sposobów, aby sparaliżować działanie różnych komunikatorów internetowych, takich jak Twitter i Blackberry Messenger. Jak podaje agencja Reuters, wyłączenie tych systemów podczas zamieszek utrudni organizowanie się rabusiom.

Kaczyński jednak zaproszony na obchody Sierpnia'80

Komisja zakładowa "S" Stoczni Gdańsk zaprosiła na obchody 31. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych do Gdańska prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Władze krajowe związku spośród polityków postanowiły zaprosić tylko prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu.