Najnowsze

Najnowsze

Nagrodę dla Poczobuta odebrała żona

Andrzej Poczobut został w czwartek laureatem Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego, przyznawanej autorowi materiału dziennikarskiego, który istotnie wpłynął na świadomość Polaków. Wyróżnienia honorowe otrzymali Wawrzyniec Smoczyński i Witold Gadomski.

Policja odparła szturm na Wall Street

Nowojorska policja aresztowała dziesiątki osób protestujących na Wall Street. Doszło do przepychanek, kiedy demonstranci z ruchu "Okupuj Wall Street" próbowali wtargnąć do budynku giełdy.

Rosjanie bez wiz do UE? "Jest postęp"

Federacja Rosyjska i Unia Europejska uzgodniły listę wspólnych kroków, prowadzących do wzajemnego zniesienia wiz dla swoich obywateli przy podróżach krótkoterminowych - poinformował minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow. Szefowie dyplomacji UE i Rosji rozmawiali też m.in. o programie atomowym Iranu, sytuacji w Syrii i wejściu Rosji do Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Koktajle Mołotowa w policję. W rocznicę rewolty studentów

W Atenach i innych greckich miastach odbywają się w czwartek manifestacje w rocznicę powstania studenckiego z 1973 r. W tym roku stały się okazją do wyrażenia sprzeciwu wobec posunięć oszczędnościowych rządu. Pod parlamentem doszło do starć.

Tykająca bomba pod lodowcem

Jeden z islandzkich wulkanów wydobywa z siebie kłęby dymu i pył, który zaczyna spowijać już okoliczne tereny. Czy czeka nas powtórka z wiosny 2010 roku, kiedy Eyjafjallajökull sparaliżował ruch lotniczy w Europie?

Resort skarbu bierze specjalista od królowej Hatszepsut

Doktor nauk humanistycznych - Mikołaj Budzanowski - został mianowany przez premiera Donalda Tuska kandydatem na stanowisko ministra skarbu. Warto jednak wspomnieć, że naukowiec jest ekspertem w dziedzinie świątyni Hatszepsut w Deir el-Bahari w Egipcie. A zwłaszcza "nisz kultowych" na "górnym tarasie" budowli.

Watykan nadal walczy z kontrowersyjną reklamą

Watykan zapowiedział podjęcie kroków prawnych w sprawie kontrowersyjnej reklamy Benettona, mimo, że koncern odzieżowy już po pierwszych protestach Stolicy Apostolskiej wycofał fotomontaż z kampanii reklamowej. Stolica Apostolska chce zabronić jego rozpowszechniania, także w mediach. Na fotomontażu reklamującym firmę pokazano papieża Benedykta XVI całującego się z imamem.

Chcą wysłać do Iranu nową inspekcję

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej chce wysłać do Teheranu misję wysokiego szczebla, by wyjaśnić kwestię irańskiego programu nuklearnego, który - jak wynika z raportu MAEA - rozwija się i ma charakter wojskowy - poinformował szef organizacji Yukiya Amano.

Prawie połowa Polaków dobrze ocenia odchodzacy rząd

Aż 42 proc. Polaków zalicza się do zwolenników ustępującego rządu Donalda Tuska wynika z ostatniego sondażu CBOS. 25 proc. badanych jest mu przeciwnych, a obojętność wobec rządu wyraża 31 proc. ankietowanych.

Prezes PiS broni Karskiego, sala się śmiała

Sejm wybrał w czwartek jednego zastępcę przewodniczącego Trybunału Stanu i 15 jego członków. Posłowie nie poparli jednak kandydatury Karola Karskiego z PiS, w którego obronie stanął sam Jarosław Kaczyński. Prezes partii przed głosowaniem przekonywał, że polityk jest bezpodstawnie krytykowany za tzw. aferę meleksową. Cypryjskie władza zarzucały mu oraz innemu posłowi PiS, że po wpływem alkoholu rozbili jeden z golfowych wózków.

Chiński "Magiczny Statek" bezpiecznie wylądował

Chiński bezzałogowy statek kosmiczny Shenzhou 8 pomyślnie wylądował w czwartek w Mongolii Wewnętrznej na północy Chin. Statek powrócił na Ziemię po dwóch udanych manewrach dokowania na orbicie.

Ścigani za mord na parze Szwedów w rękach CBŚ

Dwóch Polaków ze Słupska zostało zatrzymanych przez CBŚ w sprawie brutalnego zabójstwa starszego małżeństwa w Szwecji. Do zbrodni doszło 19 października pod Goeteborgiem. Mężczyźni zostali przesłuchani, postawiono im zarzut zabójstwa. Nie przyznają się.

Palestyna: Nie sprzedamy niepodległości

Palestyńscy liderzy za "nonsens" uznają doniesienia o tym, jakoby byli gotowi zaprzestać starań o uznanie na forum ONZ w zamian za przywrócenie dotacji amerykańskiej dla UNESCO oraz odmrożenie przez Izrael wypłaty funduszy z ceł i podatków.

Drużyna Tuska. Kto gra na jakiej pozycji

Donald Tusk przedstawił swój rząd. W jego skład wejdzie 18 konstytucyjnych ministrów. Wśród nich jest ośmiu dotychczasowych oraz dziesięć nowych szefów resortów. Prezentujemy sylwetki osób, które weszły do rządu.

NATO odpaliło "Szybką Strzałę". Pierwszy test obrony rakietowej

Radar USS Sulivans wykrywa wrogi pocisk balistyczny. Informacja trafia do baterii Patriotów na Krecie. Odpalony pocisk namierza i niszczy wrogi cel. Wszystko w pięć minut. NATO przeprowadziło pierwszy test systemu obrony rakietowej. Udało się wszystko, w każdym detalu - informuje z zadowoleniem gen. Alessandro Pera, który śledził cały test z centrum dowodzenia w bazie NATO w Ramstein.

Polska szkodzi w karierze

Praca w Polsce może zaszkodzić karierze i przekreślić szanse na udział w światowej nauce - uważają zagraniczni badacze. I dlatego omijają nasz kraj szerokim łukiem - twierdzi "Rzeczpospolita".

Chcą pokazać zdjęcia zadymiarzy

Stołeczna policja, po analizie nagrań z monitoringu, zwróci się do prokuratury o wydanie zgody na publikację zdjęć osób, które wzięły udział w zamieszkach 11 listopada podczas obchodów Święta Niepodległości. Publikacja ma pomóc w ustaleniu ich tożsamości. Jak poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji Maciej Karczyński, funkcjonariusze w dalszym ciągu analizują nagrania wideo, poszukując sprawców zamieszek, do jakich doszło 11 listopada na ulicach Warszawy.

Dwugłos w PSL. Rząd "idealny" czy "ryzykowny"?

Bez jedności zdań w PSL na temat nowego rządu Donalda Tuska. Stanisław Żelichowski ocenił skład gabinetu dobrze, jako rząd "idealny". Jednak Eugeniusz Kłopotek ma inną opinię. - To bardzo ryzykowny skład, wypowiadanie się o nim to jak stąpanie po polu minowym - przyznał.

Schetyna o rządzie Tuska: To jego decyzje i odpowiedzialność

- To są jego decyzje i odpowiedzialność, bardzo ciekawe i nazwiska, i pomysł - tak skomentował dobór nowych ministrów przez Donalda Tuska Grzegorz Schetyna. Były marszałek podkreślił, że nowy gabinet to "rząd autorski, bardzo mocno napisany przez Donalda Tuska". Zapewnił też, że "nie czuje się pominięty" przez premiera.

Radioaktywny wyciek na Węgrzech. To jod-131

Węgry powiadomiły, że źródłem emisji promieniotwórczego jodu-131, wykrytej w ostatnich tygodniach w kilku krajach Europy, był najpewniej węgierski instytut produkujący izotopy - podała w czwartek Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA). Węgrzy potwierdzają wyciek, ale twierdzą, że emisja była zbyt mała, by mogły zarejestrować ją inne kraje.

Nauczyciel dźgnięty nożem. Dyrektorka z zarzutami

Dyrektorka Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie (Dolnośląskie) usłyszała w czwartek zarzut spowodowania obrażeń ciała i zagrożenia życia nauczyciela z tej szkoły - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukasiewicz.

Matka utopionej dziewczynki aresztowana

Sąd Rejonowy w Sopocie aresztował 34-letnią Ewę K., której prokuratura zarzuca zabójstwo 3-letniej córki. Ciało dziewczynki znaleziono we wtorek rano w morzu, tuż przy sopockim molo. Matka przyznała się do winy.

Uderzył tirem w pociąg. Są zarzuty

Kierowca tira, który w kwietniu br. uderzył na strzeżonym przejeździe kolejowym w Mostach k. Lęborka (Pomorskie) w pociąg osobowy, usłyszał zarzut nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym. W wypadku zginęły dwie osoby, 25 zostało rannych.

Ministrowie znikają z Kancelarii Premiera

Nie będzie ministra ds. walki z korupcją, ani oddzielnego stanowiska koordynatora ds. służb specjalnych - poinformował premier Donald Tusk. Z Kancelarii Premiera znikną więc dwie ministerialne funkcje. Szef rządu uważa, też z jego kancelarii powinno zniknąć stanowisko ds. równego statusu.

Dostał tekę. Ma przyspieszyć "rewolucję cyfrową"

Stery nowego ministerstwa administracji publicznej i cyfryzacji obejmie Michał Boni - zapowiedział Donald Tusk podczas konferencji, na której przedstawił skład nowego gabinetu. Boni był dotychczas ministrem bez teki i szefem zespołu doradców strategicznych premiera.

Wody głębinowe wstrząsają Alpami

Od początku 2011 roku w małej wiosce Fadalto położonej w Alpach Weneckich co jakiś czas dochodziło do niezwykłego zjawiska, które niepokoiło miejscową ludność. Po wielkim huku, ziemia zaczynała się trząść.

"Udało mi się oszukać śmierć". Wyszedł dziś ze szpitala

- Jedenaście tygodni temu witałem się z kostuchą, na szczęście udało mi się oszukać śmierć i już samo to było cudem - powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej Jarosław Wałęsa. Podziękował wszystkim lekarzom i personelowi szpitala oraz zapewnił, że "na motor już nie wsiądzie". - Moja dziewczyna by mi nie darowała - stwierdził europoseł. Jarosław Wałęsa zabrał głos po raz pierwszy od wypadku motocyklowego. Po czym, jak dowiedziała się TVN24 opuścił Wojskowy Instytut Medyczny w stolicy.

"Bóg powierzył mu misję": Zabić Baracka Obamę

21-latek, który ostrzelał Biały Dom z kałasznikowa, uczynił tak, ponieważ, jak usłyszeli śledczy, "była to część misji powierzonej mu przez samego Boga". Według śledczych Oscar Ramiro Ortega-Hernandez głęboko nienawidzi też Baracka Obamy, a dodatkowo był przekonany, że 11 listopada świat się skończy.

Nie wiedzą, jak jechać, więc jadą pod prąd

Nowa organizacja ruchu na wiadukcie łączącym ul. Cybernetyki z 17 Stycznia w Warszawie zaskoczyła w czwartek niektórych kierowców. Część z nich wjeżdżała pod prąd na jezdnię prowadzącą w kierunku ul. Żwirki i Wigury.