Najnowsze

Najnowsze

Aktor "Love Story" walczy z rakiem

Ryan O'Neal, aktor znany z kultowego melodramatu z lat 70. "Love Story", ogłosił, że ponownie walczy z nowotworem. - Niedawno zdiagnozowano u mnie raka prostaty. Zachęcam wszystkich do regularnych badań, bo wczesne wykrycie tej strasznej choroby jest najlepszą bronią w walce z nią - powiedział gwiazdor. O'Neal ok. 20 lat temu chorował na białaczkę.

12-latka śmiertelnie potrącona na pasach

12- letnia dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez kierowcę koparki na jednym z przejść dla pieszych w Gliwicach (woj. śląskie). Wiadomo, że mężczyzna był trzeźwy.

Nierzetelne śledztwo, naruszenie konwencji

Skargę na Rosję do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu złożyło 15 krewnych ofiar NKWD z 1940 r., którzy oskarżyli władze Rosji o nierzetelne śledztwo ws. zbrodni katyńskiej. Zarzuty odnosiły się do śledztwa prowadzonego przez rosyjską prokuraturę wojskową po przyjęciu przez Rosję Europejskiej Konwencji Praw Człowieka 5 maja 1998 r. Zarzuty nie dotyczyły natomiast odpowiedzialności władz Rosji za samą zbrodnię popełnioną przez NKWD z 1940 r.

Polacy odwołają się od orzeczenia ws. Katynia

Skarżący Rosję ws. Katynia odwołają się od decyzji Trybunału do Wielkiej Izby - poinformował pełnomocnik prawny skarżących Ireneusz Kamiński. W jego ocenie Wielka Izba Trybunału ze względu na rangę sprawy powinna się wypowiedzieć także co do art. 2 Konwencji.

Wiceszef kieleckiego CBŚ jechał po alkoholu

Zatrzymany w piątek do kontroli drogowej zastępca szefa kieleckiego oddziału CBŚ miał 0,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Konsekwencją będzie wydalenie ze służby oraz kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wyłudzali zasiłki z ZUS. 37 zatrzymanych

37 osób - przedsiębiorców i bezrobotnych - podejrzanych o wyłudzanie w sumie ponad 600 tys. zł z ZUS zatrzymało pod koniec ubiegłego tygodnia CBA. - Wśród zatrzymanych jest 15 kobiet i 22 mężczyzn w wieku od 21 do 61 lat. Działali na terenie województwa łódzkiego - powiedział tvn24.pl rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

Breivik pozdrowił rodziny ofiar. Zaciśniętą pięścią

W Oslo rozpoczął się proces Andersa Behringa Breivika. Oskarżony tuż po wejściu na salę sądową pozdrowił publiczność unosząc prawą rękę z zaciśniętą pięścią. Ma to symbolizować "siłę i honor". Zamachowiec powiedział, że przyznaje się do zarzucanych mu czynów, ale nie uznaje się za winnego.

"Nie wciskajcie nam głupoty". Bójka na spotkaniu Palikota

- Nie wciskajcie nam głupoty, my to wszystko znamy. Pan ma słuchać, a my mówimy - apelował do Janusza Palikota jeden z uczestników spotkania z mieszkańcami w Stalowej Woli (podkarpackie). Na sali doszło do zamieszania. Polityk nie zdążył wysłuchać, co jego oponent chce mu przekazać, bo ten został brutalnie wyrzucony z sali.

Tak rodzi się tornado

Chmury układają się w wirujący lej, który się powiększa, dotyka ziemi, a potem pędzi przez równinę - ten widok w weekend stał się udziałem mieszkańców USA. Łowcy burz nagrali film, na którym widać, jak powstaje tornado, które w sobotę nawiedziło miejscowość Cherokee w stanie Oklahoma. To jedno z ponad 120 tornad, które zaobserwowano przez weekend na terenie środkowych Stanów Zjednoczonych.

"Nie czytaj. Książki gryzą"

Nie czytaj, książki gryzą, są ciężkie - nawołują pisarze, dziennikarze i artyści w kampanii „Czytaj! Zobacz więcej”. Spot w przewrotny sposób ma zachęcać do czytania książek. Choć część internautów uważa, że ten pomysł na promocję czytelnictwa jest trafiony, to inni są zdania, że lepiej pieniądze zainwestowane w akcję wydawać na wyposażenie bibliotek.

Sannikau: Próbowano mnie zmusić do samobójstwa

Zwolniony z kolonii karnej po ułaskawieniu przez prezydenta białoruski opozycjonista Andrej Sannikau powiedział w pierwszym wywiadzie po odzyskaniu wolności, że w więzieniu próbowano go zmusić do samobójstwa.

Napadli na sklep, uciekli do Polski. Pościg

Trzej mężczyźni, podejrzani o brutalny napad na sklep spożywczy w Czechach, zostali aresztowani. Jeden z nich odpowie także za liczne kradzieże samochodów. W napadzie uczestniczyła również kobieta, którą objęto policyjnym dozorem.

CBA w sanepidzie i inspekcji weterynaryjnej

Agenci CBA wkroczyli w poniedziałek rano do instytucji sanitarnych i skarbowych w Kaliszu i Nisku - dowiedział się portal tvn24.pl. Sprawa ma związek z wprowadzeniem do obrotu szkodliwej dla zdrowia człowieka substancji spożywczej wykorzystywanej m.in. w cukiernictwie. Informacje potwierdził rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

"Myślą, że to jezdnia". Wodna pułapka w Ursusie

Kierowcy przejeżdżający ulicą Czerwona Droga w Ursusie lądują w głębokim na kilkadziesiąt centymetrów rowie melioracyjnym. – Jest wypełniony wodą. Myślą, że to jest część jezdni – relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Klich: Była tendencja, żeby pokazać winę pilotów

- Miałem wrażenie, że jest tendencja, żeby pokazać, że to piloci zawinili i są głównymi odpowiedzialnymi - powiedział w RMF FM były polski akredytowany przy MAK Edmund Klich, pytany o pracę nad wyjaśnieniem katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem "chyba była taka koncepcja, że piloci i jakieś naciski to będzie najlepsza koncepcja". - Takie było moje wrażenie - podkreślił Klich.

"Po Smoleńsku chciał ich żegnać jak papieża"

- Paweł Kowal wymyślił niefortunny pochówek na Wawelu. (...) On ma bardzo dziwne pomysły. Ale my nie mamy żadnego poczucia winy - powiedziała w "Jeden na jeden" w TVN24 prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, komentując słowa europosła Pawła Kowala, który powiedział, że wielu polityków PO ma poczucie winy ws. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, ale nie chce o tym mówić, żeby nie wzmacniać PiS.

Chcieli podzielić pieniądze z przetargu?

Urząd Zamówień Publicznych twierdzi, że firmy startujące do przetargu na zbudowanie e-platformy gromadzącej dane medyczne zmówiły się, aby podzielić się pieniędzmi z budżetu przetargu - w puli było 374 mln zł. Takie działanie byłoby złamaniem zasad uczciwej konkurencji. Postępowanie z urzędu w tej sprawie może wszcząć prezes UOKiK - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".

Spłonął na autostradzie

"Płonie samochód na 227 km autostrady w kierunku Konina" - napisał na naszą skrzynkę internauta @Przemysław, a na dowód wysłał zdjęcie. Jego informację potwierdziła poznańska straż pożarna.

Więźniowie wzięli 130 zakładników

Około 130 osób, które przyszły na widzenie, w tym dzieci, a także kilku strażników zostało wziętych na zakładników przez ponad 400 więźniów odsiadujących wyrok w mieście Aracaju na wschodzie Brazylii. Buntownicy domagają się m.in. lepszego traktowania przez strażników.

Seremet: ekshumacje wszystkich ofiar niepotrzebne

Sugestie pojawiające się w niektórych mediach o konieczności ekshumacji wszystkich 96 ofiar katastrofy smoleńskiej są niezasadne - mówi w wywiadzie dla poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" prokurator generalny Andrzej Seremet.

Kolejny dzień w deszczu

To będzie kolejny mokry dzień. Niż ściąga nad wschodnią Polskę grube deszczowe chmury i tam należy się spodziewać opadów przez cały dzień. Nieco mniej padać może na pozostałym obszarze kraju.

Inwigilacja? "To tylko wrażenie"

- Inwigilacja obywateli to tylko wrażenie, bo dane statystyczne są niewłaściwie interpretowane - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" szef CBA Paweł Wojtunik. Jego zdaniem jednak, skuteczne zwalczanie przestępczości, terroryzmu lub korupcji zawsze odbywa się kosztem ograniczenia części praw i wolności obywatelskich.

18 godzin walk. Ostatni rebeliant zabity

Rozpoczęte w niedzielę walki z rebeliantami w Kabulu po 18 godzinach ustały - poinformowały w poniedziałek afgański rząd i policja. W sumie zabito w nich 32 bojowników i schwytano jednego. Zginęło też trzech żołnierzy armii afgańskiej, a 10 zostało rannych.

"Nocą można wychodzić", ale ludzie wciąż "znikają"

- Nie wiem, czy on żyje, czy nie, ale wiem jedno – nie może być tak, że on siedzi w więzieniu, a ja spokojnie sobie żyję. Nie, takiego życia nie chcę - mówi reporterowi Faktów TVN Doka Sulejmanow, który od prawie roku próbuje wyjaśnić los syna, którego uprowadzili ludzie w czarnych mundurach. A tymczasem czeczeńscy rządzący za pieniądze od Rosjan odbudowują swój kraj. Grozny rośnie w oczach. Rodzi się tylko pytanie, jakim kosztem.

"Selekcjonerem jest Pan Bóg, kapitanem papież"

Wstąpcie do kadry Boga - będą zachęcać kibiców turnieju Euro 2012 klerycy z Gdańskiego Seminarium Duchownego. O tym, że sprawa nie jest z góry przegrana, pokazuje obecność księży na przystanku Woodstock. Tam przecież też teoretycznie tłumy młodych ludzi nie jadą się modlić.

Pierwszy dzień bez zabójstwa

Nikt nie został zamordowany w Salwadorze w sobotę, co oznacza, że był to pierwszy od blisko trzech lat dzień bez zabójstw w tym państwie - poinformowały w niedzielę salwadorskie władze.

Szansa Iranu "się zmniejsza"

Na Iran zostaną nałożone dalsze sankcje, jeśli w najbliższych miesiącach nie dojdzie do przełomu w negocjacjach z państwami zachodnimi na temat jego programu nuklearnego - oświadczył w niedzielę prezydent USA. Barack Obama zaznaczył jednak, że jest przekonany, iż nadal istnieje szansa na "dyplomatyczne rozwiązanie tego konfliktu".

Awantura o słonia

Pod ostrzałem mediów znalazł się król Hiszpanii - Juan Carlos. Dziennikarze krytykują monarchę za kosztowne - i zakończone wypadkiem - polowanie na słonie w Botswanie w czasie, kiedy jego kraj boryka się z kryzysem finansowym, a co drugi młody Hiszpan nie ma pracy.

Obserwatorzy już w Damaszku

Pierwszych pięciu obserwatorów ONZ, których zadaniem jest nadzorowanie przerwania ognia w Syrii, przybyło w niedzielę wieczorem do Damaszku - poinformował Reuters, powołując się na świadka tego wydarzenia. W poniedziałek ma do nich dołączyć kilku kolejnych obserwatorów.

Nie załatwił "Biedronki", ale zostaje

Mieszkańcy Łeby (Pomorskie) nie zdołali odwołać w niedzielnym referendum swojego burmistrza Andrzeja Strzechmińskiego. Głosowanie jest nieważne z powodu zbyt niskiej frekwencji - poinformowała przewodnicząca Miejskiej Komisji ds. Referendum Agnieszka Pawłowska.