Najnowsze

Najnowsze

Wojna na flagi w Sejmie. "Szlag nas trafił"

W czwartek w Sejmie trwała wojna nie tylko na słowa, ale też flagi. Posłowie PiS na debatę o UE przyszli z biało-czerwonymi emblematami, by ostrzec przed grożącą Polsce utratą suwerenności. W reakcji na to Ruch Palikota pojawił się w parlamencie z unijnymi flagami.

Szmuglowali materiały radioaktywne z b. ZSRR

Słowacka policja poinformowała w czwartek o zatrzymaniu siedmiu mężczyzn - sześciu Słowaków i Czecha - podejrzanych o planowanie sprzedaży bliżej nieokreślonego materiału radioaktywnego.

Więcej wyznawców Jedi niż Romów

Ponad 15 tysięcy obywateli w 10,5 milionowych Czechach oświadczyło, że są wyznawcami "religii" Jedi. Oznacza to, że zwolenników filozofii rycerzy ze słynnej sagi George'a Lucasa "Gwiezdne Wojny" jest więcej niż czeskich Romów. Tak przynajmniej wynika z ogłoszonych w czwartek wstępnych wyników spisu powszechnego.

Zarzucał PiS zdradę, został ukarany

Naganą został ukarany przez Komisję Etyki Poselskiej zasiadający w niej Armand Ryfiński z Ruch Palikota za jego wypowiedzi o PiS. Domagał się on sprawdzenia, czy posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie są zdrajcami.

Palikot do PiS: Lepsi Niemcy niż wy

Chcemy federalnej Europy, chcemy zachęcić premiera i szefa MSZ do budowania jednego państwa europejskiego - oświadczył Janusz Palikot podczas czwartkowej debaty w Sejmie. Pochwalił działania rządu ws. integracji UE, ostro krytykując jednocześnie PiS. - Ja bym się znacznie lepiej czuł w państwie europejskim, mając za swój rząd Niemców, Francuzów, niż w Polsce mając was za współziomków - zwrócił się do posłów PiS i Solidarnej Polski.

Bruksela "zaniepokojona" rosyjskimi wyborami

- Jesteśmy zaniepokojeni doniesieniami o nieprawidłowościach w trakcie wyborów do Dumy i rozmiarem demonstracji, które po nich nastąpiły - powiedział przewodniczący RE Herman Van Rompuy na konferencji kończącej szczyt UE-Rosja w Brukseli.

"Jestem Polakiem i jestem Europejczykiem"

- Z dumą mogę powiedzieć: jestem Polakiem i jestem Europejczykiem i dlatego tak bardzo wierzę w naszą wspólną europejską przyszłość - mówił w czwartek w Parlamencie Europejskim jego przewodniczący, Jerzy Buzek. 17 stycznia jego obowiązki przejmie socjaldemokrata Martin Schulz. Obecna sesja była ostatnią w PE pod przewodnictwem Polaka.

Wchodzi do kuchni a tam... foka

- Początkowo myślałam, że śnię. Przetarłam kilka razy oczy, ale foka nadal tam była - opowiada Annette, Nowozelandka której dom, w nocy odwiedziła pewna młoda foka. Kobieta usłyszała hałas w nocy i myślała, że to jej kot wrócił z łowów. Spore było jej zaskoczenie kiedy okazało się, że to nie on narobił rabanu.

Koledzy z internatu molestowali 8-latka?

Czterech nastolatków jest podejrzanych o seksualne molestowanie 8-latka. Do przestępstw miało dochodzić wielokrotnie w internacie miejscowego ośrodka szkolno-wychowawczego. Podejrzani zostali zatrzymani, prokuratura w Ostródzie wszczęła śledztwo.

15 lat za obrazę króla

W Tajlandii zapadł kolejny w ostatnich tygodniach wyrok za obrazę królewskiego majestatu. Była dziennikarka Daranee Charnchoengsilpakul została skazana na 15 lat więzienia.

"Za podpalenia meczetów odpowiedzialny jest rząd Izraela"

Podpalanie świętych miejsc jest wypowiedzeniem wojny Palestyńczykom przez żydowskich osadników - uważa rzecznik prezydenta Mahmuda Abbasa, reagując w ten sposób na podpalenie meczetu pod Ramallą, a dzień wcześniej innej świątyni w Jerozolimie.

"Napromieniowane domy pod Tokio, aż 200 km od Fukushimy"

Radioaktywne skażenie wykryto wewnątrz domów położonych na przedmieściach Tokio, 200 km od Fukushimy - alarmuje niezależne francuskie laboratorium. To skutek katastrofy w elektrowni atomowej, do której doszło w marcu po trzęsieniu ziemi i tsunami.

Putin: Ludzie są zmęczeni dyktatem USA

- Siły specjalne USA są zamieszane w śmierć libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego - stwierdził Władimir Putin podczas swojej dorocznej "rozmowy" z narodem. Zdaniem premiera Rosji, Amerykanie nie mieli bezpośrednio zabić dyktatora, ale znacząco pomóc w tym rebeliantom. Putin dodał też, że ludzie są zmęczeni dyktatem jednego państwa - Stanów Zjednoczonych - i że czasem odnosi wrażenie, że USA potrzebni są nie sojusznicy, lecz wasale.

"Wysiłek intelektualny może przekracza pani możliwości"

Wystąpienie Stefana Niesiołowskiego z sejmowej trybuny (po raz kolejny) wywołało burzę. Poseł PO podczas debaty o przyszłości UE stwierdził m.in., że wysiłek intelektualny zrozumienia dlaczego "mamy płacić za innych" przekracza możliwości Anny Fotygi. W obronie posłanki PiS stanął jej partyjny kolega Antoni Macierewicz. Od prowadzącego obrady wicemarszałka zażądał przerwy i zwołania Konwentu Seniorów w sprawie "szkalowania posłów PiS" przez Niesiołowskiego.

Mieli zapobiegać ucieczkom, sami uciekli

Sześciu uzbrojonych strażników granicznych z Korei Północnej uciekło do Chin. Żołnierze mieli zostać ostrzelani przez swoich towarzyszy, gdy przeprawiali się przez rzekę Jalu - twierdzi gazeta "Daily NK", wydawana w Seulu przez uciekinierów z północy.

"Kryzys, kryzys. Euro, euro. A gdzie ludzie?"

- Gdy zapytam premiera, nie dostanę odpowiedzi: co jest sensem naszej obecności w Unii Europejskiej? - mówił podczas debaty o przyszłości UE poseł Robert Biedroń z Ruchu Palikota. Ale od razu dał odpowiedź: - Sensem obecności Polski w strukturach europejskich jest poprawa naszej sytuacji socjalnej. A z mównicy ciągle słyszę tylko: kryzys, kryzys, kryzys, euro, euro, euro. A gdzie ludzie?

Księgowa okradła szkołę na ponad milion złotych

Była księgowa jednej ze szkół w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie) przyznała się do przywłaszczenia prawie 1,3 mln zł, nieodprowadzania składek do ZUS oraz innych przestępstw. Sąd w Kielcach ogłosi wyrok za tydzień.

Dorn: Usłyszałem doradcę księcia, nie premiera

- Oczekiwałem, że usłyszę z tej trybuny premiera rządu Rzeczypospolitej Polskiej, a usłyszałem doradcę bądź aspiranta do doradcy księcia - powiedział Ludwik Dorn podczas debaty nad informacją Donalda Tuska na temat przyszłości Unii Europejskiej. Jak ocenił, premier jest w tej chwili "najważniejszym przywódcą Polski lokalno-tubylczej".

"Wyleciałem 13-tego, wylądowałem po północy"

Anna Fotyga z PiS z sejmowej trybuny zarzuciła Radosławowi Sikorskiemu, że 13 grudnia w 30. rocznicę stanu wojennego był w Moskwie. To zdenerwowało ministra spraw zagranicznych. Wszedł na mównicę i bronił się przed zarzutami, jak to określi, "zbrodni". - Rzeczywiście, wyleciałem z Warszawy w dniu 13 grudnia, ale ze względu na różnicę czasu "plus trzy" wylądowałem w Moskwie po północy - stwierdził. Sala się śmiała.

Siedem osób zakażonych włośnicą

7 osób trafiło do szpitala w Poznaniu z objawami zakażenia włośnicą. Wszyscy byli na tej samej imprezie integracyjnej w leśniczówce i jedli surową kiełbasę z dzika.

Carla Bruni została Mikołajem

Prezydent Nicolas Sarkozy wraz z żoną Carlą Bruni rozdali setkom dzieciom prezenty. Przedświąteczne przyjęcie w Pałacu Elizejskim było pierwszym publicznym występem Pierwszej Damy Francji po urodzeniu córeczki.

Chirac skazany. 2 lata więzienia w zawieszeniu za korupcję

Jacques Chirac został uznany przez paryski sąd za winnego korupcji i skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu. Były prezydent miał dopuścić się przestępstw jeszcze w latach 90-tych jako mer Paryża. Według obrońców Chiraca, były prezydent powinien zdecydować w czwartek wieczorem, czy będzie odwoływał się od wyroku.

Steinmeier obawia się, że Londyn opuści Unię

Były szef niemieckiej dyplomacji, socjaldemokrata Frank-Walter Steinmeier przyznał, że obawia się, iż w obliczu izolacji Wielkiej Brytanii po ostatnim szczycie UE kraj ten za pewien czas może wystąpić ze Wspólnoty.

Kaczyński: Nic o Unii, tylko atak na opozycję

- Donald Tusk miał przedstawić perspektywę dla Unii Europejskiej, nic w istocie w tej sprawie nie powiedział, tylko atakował opozycję - podsumował dzisiejsze wystąpienie przed Sejmem Jarosław Kaczyński. Zdaniem lidera Prawa i Sprawiedliwości, to jego partia jest jedyną opozycją w parlamencie.

Coldplay zagra na Narodowym

Brytyjski zespół Coldplay będzie pierwszą gwiazdą, o której wiemy, że wystąpi na Stadionie Narodowym. Koncert zaplanowano na 19 września 2012 r. Sprzedaż biletów zacznie się 10 stycznia.

"12 członków UE krytykuje unijną dyplomację"

- Szefowie dyplomacji 12 państw UE, w tym Polski, krytykują we wspólnym liście funkcjonowanie utworzonej przed rokiem Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych - podaje niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Krajowi dyplomaci mają wzywać do reformy unijnej dyplomacji, ponieważ jej działanie ma być torpedowane przez Komisję Europejską.

"Głos potrzebny, z pazurem polemicznym"

Głos potrzebny, z pazurem polemicznym - tak prezydent Bronisław Komorowski podsumował wystąpienie Donalda Tuska w Sejmie, w którym ostrzegał przed podziałem Unii Europejskiej. Prezydent mówił też, żeby w rozmowie o polskiej suwerenności nie zapominać o tym, że zależy ona w coraz większym stopniu od stanu naszej gospodarki i finansów.