Najnowsze

Najnowsze

"Nasza polityka europejska ma akceptację lewicy"

- Wiedzieliśmy po debacie, że minister Sikorski i nasza polityka europejska mają akceptację lewicy, nie było więc poczucia ryzyka czy hazardu - mówił po głosowaniu nad wotum nieufności dla Sikorskiego premier Donald Tusk. Sejm w piątek odrzucił wniosek PiS o odwołanie szefa dyplomacji większością 292 do 152 głosów. W niemal identycznym stosunku przyjął informację premiera na temat przyszłości UE.

Owsiak zabrał Kuźniarowi kubek

Porankowy kubek Jarosława Kuźniara, z jego podpisem, został porwany przez Jurka Owsiaka. Wszystko w szczytnym celu, bo zbliża się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To nie jedyna atrakcja, która wspomoże budżet WOŚP. - Paul Teutul Jr. wykonuje specjalnie dla nas dedykowany motocykl. Maszyna przyleci do nas 24 grudnia, ale będzie w paczce i nikt go nie zobaczy. Zostanie odsłonięty 8 stycznia - zapowiedział szef fundacji.

Znany dziennikarz zastrzelony na Kaukazie

Znany na Kaukazie dziennikarz Chadżimurad Kamałow został zastrzelony przez niezidentyfikowanych sprawców w stolicy Dagestanu - Machaczkale. Kamałow był założycielem czytanej w całym regionie gazety "Czernowik" ("Brudnopis").

Dziadek Mróz i Śnieżynka ideologicznie niepewni?

W Salihorsku na Białorusi żeby rozdawać gwiazdkowe prezenty ubogim dzieciom trzeba mieć zgodę urzędników, a konkretnie wydziałów edukacji i ideologii. Przekonała się o tym grupa mieszkańców, chcących zorganizować świąteczną akcję dobroczynną - pisze w piątek niezależna gazeta "Narodnaja Wola".

Dlaczego krzyż może wisieć?

Krzyż w Sejmie nie narusza konstytucji ani prawa unijnego. Jest nie tylko znakiem religii, ale kultury. Dlatego nie ma podstaw do jego usunięcia - wynika z ekspertyz przygotowanych dla marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

Naddniestrze, Rosja, komuniści. Geopolityczny wybór Mołdawii

Od stuleci na pograniczu Wschodu i Zachodu, także dziś Mołdawia stoi w obliczu geopolitycznego wyboru. Ostatnie 20 lat to lawirowanie między UE a Moskwą kolejnych ekip rządzących w Kiszyniowie, głównie komunistów. Popularność partii wciąż mającej za symbol sierp i młot jest fenomenem na skalę europejską. Ale dużo większym problemem Mołdawii jest zbuntowany region Naddniestrza. Bez jego rozwiązania unijne aspiracje rządzących obecnie partii prozachodnich będą trudne do spełnienia. Zwłaszcza że państwo od kilku lat tkwi w polityczno-ustrojowym pacie.

Prali pieniądze dla Hezbollahu handlując samochodami z USA

Trzy instytucje finansowe w Libanie brały udział w procederze prania brudnych pieniędzy, a uzyskane w ten sposób pieniądze były przeznaczane na finansowanie ekstremistycznej organizacji Hezbollah - oświadczyła prokuratura federalna USA.

Pisarz skazany za zabójstwo żony dostał drugą szansę

Skazany za zabójstwo żony i odsiadujący karę dożywocia bez możliwości zwolnienia warunkowego pisarz Michael Peterson wyszedł w czwartek na wolność - donoszą amerykańskie media. Doszło do tego 8 lat po skazaniu dzięki temu, że kluczowy ekspert oskarżenia w tamtym procesie został zdyskredytowany.

Sikorski obroniony w Sejmie

Minister Radosław Sikorski zostaje na stanowisku. Sejm większością głosów odrzucił wniosek o wotum nieufności dla ministra spraw zagranicznych. Za odrzuceniem wniosku było 292 posłów, przeciwko 152.

Zamiast po lodzie, jeździli po wodzie

Wielka woda zalała lodowisko jednej ze szkół średnich w prowincji Ontario w Kanadzie. Walczące ze sobą hokejowe drużyny "Krzyżowców" oraz "Spartan Matki Teresy" musiały przerwać grę, gdyż na tafli lodu powstało niewielkie jezioro.

Reaktory Fukushimy "w stanie zimnego wyłączenia"

W elektrowni jądrowej w Fukushimie, gdzie pod marcowym trzęsieniu ziemi i tsunami doszło do katastrofy, doszło do zimnego wyłączenia reaktorów - poinformował premier Yoshihiko Noda. To kamień milowy na drodze do uzyskania pełnej kontroli nad najgorszym atomowym wypadkiem od czasów Czarnobyla.

Samobójstwo Andrzeja Leppera

W sierpniu w wieku 57 lat zmarł Andrzej Lepper. Szef Samoobrony i były wicepremier popełnił samobójstwo. Został znaleziony martwy w warszawskiej siedzibie partii. W związku ze śmiercią polityka wszczęto śledztwo.

Będzie wiać coraz mocniej

To nie koniec silnych podmuchów wiatru w naszym kraju. Jak zapowiada synoptyk TVN Meteo Arleta Unton - Przyziołek, nadchodzące dni w Polsce będą wietrzne. Gdzieniegdzie prędkość wiatru sięgnie 120 km/h. Silne podmuchy spodziewane są na Pomorzu, za to w górach wiać będzie halny.

Popatrz z góry na Pałac Kultury

Jak wygląda Warszawa widziana z najwyżej położonego lokalu w stolicy? Dzięki kamerze tvnwarszawa.pl możesz zobaczyć widok z penthouse'a wieżowca Żagiel. Pozwala on spojrzeć z góry nawet na odwiedzających taras widokowy w Pałacu Kultury.

Ks. Boniecki o Rydzyku, Nergalu i śmierci

Ksiądz Adam Boniecki "przerwie" milczenie - w sobotę z okazji promocji swojej najnowszej książki weźmie udział w spotkaniu z czytelnikami. Poprowadzi je Monika Olejnik, dziennikarka TVN24 i Radia Zet. Wizyta w jej w programie zbiegła się z nałożeniem ks. Bonieckiemu zakazu wypowiadania się w mediach

Trzęsienie ziemi w Japonii

11 marca trzęsienie ziemi u wybrzeży Japonii i następujące po nim tsunami pozbawiło życia ponad 23 tysiące ludzi, a ponad pół miliona pozostawiło bez dachu nad głową. Z powodu silnych wstrząsów uszkodzone zostały dwie elektrownie atomowe, a z reaktorów zaczęła wyciekać skażona woda. Kryzys nie został opanowany do dziś i po raz kolejny wywołał dyskusję na temat bezpieczeństwa energii jądrowej.

Beatyfikacja Jana Pawła II

''Santo subito!'' (''Święty natychmiast'') - krzyczeli wierni na placu św. Piotra po śmierci Jana Pawła II. To życzenie zaczęło się spełniać. 1 maja, po najkrótszym w historii procesie beatyfikacyjnym, Benedykt XVI ogłosił papieża-Polaka błogosławionym.

Królewski ślub

To był ślub jak z bajki. Książę William pojął za żonę swoją wieloletnią dziewczynę Kate Middleton. Oboje młodzi, piękni (choć on coraz bardziej łysiejący), bogaci i wykształceni. Czy będą żyli długo i szczęśliwie? Brytyjczycy wierzą, że tak i że to właśnie William, a nie Karol, zasiądzie na tronie po śmierci Elżbiety II.

Kryzys w strefie euro

Najpierw Grecja, potem Portugalia, Irlandia, Włochy i Hiszpania. Kryzys zadłużenia w strefie euro rozprzestrzeniał się w 2011 r. szybciej niż zjadliwy wirus. Co gorsza niewiele wskazuje na to, że zakończył swój niszczycielski pochód. Zagrożona jest cała strefa euro i szerzej - Unia Europejska. Stosowana przez europejskich przywódców doraźne środki zapobiegawcze są nieskuteczne i wszystko wskazuje na to, że Europa będzie musiała gruntownie przebudować swoje fundamenty.

Wojna w Libii i śmierć Kaddafiego

Rewolucja w Libii miała inny charakter niż rewolty w innych krajach arabskich. Doprowadziła do wojny domowej i interwencji wojsk NATO, a potem do schwytania i zabicia rządzącego przez 42 lata przywódcy. Muammar Kaddafi zginął 21 października. Nie wiadomo, ile ofiar cywilnych pochłonął konflikt: szacunki mówią nawet o 30 tysiącach ludzi.

Zderzyli się z górą lodową. Pomoc za 4 dni?

W nocy z czwartku na piątek rosyjski statek rybacki z 32 osobami na pokładzie zaczął nabierać wody na Morzu Rossa u wybrzeżu Antarktydy. Pomoc może nadejść dopiero po 4-5 dniach, bo akcję ratunkową utrudnia lód.

Największy krytyk Boga nie żyje

Zmarł Christopher Hitchens, pisarz, dziennikarz i krytyk literacki, słynący przede wszystkim z krytyki religii i wiary w Boga. Miał 62 lata, chorował na raka przełyku.

30 lat od krwawej pacyfikacji kopalni Wujek

Dokładnie 30 lat temu, 16 grudnia 1981 roku, odział ZOMO strzelał do strajkujących w kopalni Wujek górników. Zginęło wtedy dziewięć osób, a 21 zostało rannych. W piątek w Katowicach odbędą się uroczystości upamiętniające tę masakrę. Weźmie w nich udział prezydent Bronisław Komorowski.

Zamach w Oslo i masakra na wyspie Utoya

To była największa masakra we współczesnej historii Norwegii. 22 lipca światem wstrząsnęły informacje o wybuchu bomby w centrum Oslo, a potem strzelaninie na wyspie Utoya. Łącznie zginęło 77 osób, a ponad 150 zostało rannych. Za obydwoma atakami stał ten sam człowiek: Anders Behring Breivik, 32-letni Norweg o ekstremalnie prawicowych poglądach, uznany potem przez biegłych za niepoczytalnego.

Śmierć Kaddafiego "mogła być zbrodnią wojenną"

Międzynarodowy Trybunał Karny chce od nowych władz libijskich wyjaśnienia okoliczności śmierci pułkownika Muammara Kaddafiego. - Istnieją poważne podejrzenia, że kwalifikuje się jako zbrodnia wojenna - powiedział prokurator generalny MTK Luis Moreno Ocampo.

Śmierć Osamy bin Ladena

Poszukiwano go przez prawie dziesięć lat, przygotowywano się do schwytania lub zabicia miesiącami. W końcu, po trwającej niespełna 40 minut akcji amerykańskich żołnierzy z elitarnej jednostki SEALS, terrorysta numer jeden został zabity w swej kryjówce w pakistańskim Abbotabadzie. 2 maja nad ranem czasu polskiego o śmierci Osamy bin Ladena poinformował Biały Dom.

Miller czy Palikot? Kto weźmie lewicę?

Wielki kongres zjednoczeniowy albo decydujące starcie - to dwa możliwe scenariusze wydarzeń po lewej stronie sceny politycznej. Który zostanie zrealizowany, to zależy od Leszka Millera i Janusza Palikota. Ten ostatni zarezerwował już nawet na 1 maja salę kongresową Pałacu Kultury i Nauki. Problem polega na tym, że w roli lewicowego mesjasza wystąpić chce też Leszek Miller.

Nie wierzą w szczepionki, więc zakażają dzieci

W coś takiego trudno uwierzyć w XXI wieku, a na dodatek staje się to coraz modniejsze: celowe zarażanie dzieci chorobami zakaźnymi. Część rodziców uważa bowiem, inaczej niż spece od epidemii, że to nie szczepionka, a przebycie choroby najlepiej uodparnia. W internecie pojawiły się nawet ogłoszenia o "ospa-party", na które można wpaść z dzieckiem i świadomie je zarazić. A lekarzom włos jeży się na głowie.