Najnowsze

Najnowsze

Bezdomni na bruk. "U nas ludzie nie zamarzają"

W środku srogiej zimy władze Kamiennej Góry zamknęły schronisko dla bezdomnych. Na bruku znalazło się ponad 20 bezdomnych, w tym niepełnosprawni. Przytułek zorganizował jeden z miejscowych księży, w budynkach wynajętych od starostwa. Problem w tym, że wynajął je na magazyn żywności i w momencie, gdy do budynku sprowadzili się bezdomni, władze starostwa nakazały im się wyprowadzić. Obecnie, w zamian za remont, znaleźli schronienie w pensjonacie w Wojcieszowie. Jednak panujące tam warunki również pozostawiają wiele do życzenia.

Zanieśli "przesłanie pokoju" i wracają

Dwa irańskie okręty opuściły już Morze Śródziemne i wpłynęły do Kanału Sueskiego. Fregata i okręt zaopatrzeniowy odwiedziły uprzednio Syrię, co było gestem wsparcia udzielonego zaprzyjaźnionemu reżimowi Baszara el-Asada, który toczy wojnę domową z opozycją wspieraną przez Zachód i kraje arabskie.

Prezydent ponad "durnymi" przepisami

Niedziela, 19 lutego Nie zamierza przestrzegać "durnego" prawa i respektować "durnych" wyroków sądu - tak prezydent Lubina, Robert Raczyński, komentuje swoją decyzję o przyjęciu na stanowisko swojego doradcy byłego naczelnika jednego z wydziałów Urzędu Miejskiego, skazanego prawomocnym wyrokiem za łamanie m.in. ustawy kominowej. Urzędnik ustąpił ze stanowiska na kilkanaście dni, po czym wrócił i obecnie zajmuje się prawie tym samym, za co został skazany.

Zmarła jedna z narciarek porwanych przez lawinę

Narciarka, jedna z dwóch kobiet porwanych w niedzielę przez lawinę śnieżną w Tatrach, zmarła w nocy z poniedziałku na wtorek - poinformował wicedyrektor zakopiańskiego szpitala im. Chałubińskiego Marian Papież. Stan drugiej poszkodowanej jest dobry.

Tir zmiażdżył auta. Trzy ofiary

Trzy osoby zginęły w tragicznym wypadku, do którego doszło w Boguchwale pod Rzeszowem. Kierowca tira prawdopodobnie nie zdołał wyhamować na oblodzonej nawierzchni najeżdżając na tył samochodów osobowych. Siła uderzenia zmiażdżyła auta wgniatając je w tył ciężarówki. Na miejscu pracują służby ratownicze i policja. Zdjęcia z miejsca wypadku zamieścił w serwisie Kontaktu 24 internauta Kuba.

Pijemy mniej czystej, ale więcej smakowej

W 2011 roku Polacy wydali na mocny alkohol o niemal 450 mln zł mniej niż rok wcześniej. Ten rok nie przyniesie na rynku ożywienia - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

"Chcę wierzyć, że to był lapsus słowny"

- Chcę wierzyć, że słowa wicepremiera to był jakiś lapsus słowny. Brak zaufania do ZUS w tym sensie, że mógłby nie wypłacać emerytur jest de facto stwierdzeniem, że państwo ogłosiłoby niewypłacalność - powiedział w programie "Jeden na jeden" w TVN24 były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski, komentując wypowiedź Waldemara Pawlaka o ZUS.

Konkurencji brak, więc liczy się frekwencja

W Jemenie rozpoczęły się wybory prezydenckie, które mają wyłonić następcę prezydenta Alego Abd Allaha Salaha. Dotychczasową głowę państwa zmusiły do odejścia wielomiesięczne demonstracje. Głosowanie to formalność, gdyż jedynym kandydatem jest wiceprezydent Abd ar-Rab Mansur al-Hadi. Jedyną oznaką realnego poparcia dla następcy Salaha będzie frekwencja wyborcza.

Topniejący lód miażdży łodzie

Gruby lód pokrywający Dunaj na terenie Serbii w wyniku wzrostu temperatur zaczął się topić i przynosić straty rzędu setek tysięcy euro. Szybko płynąca kra niszczy łodzie i zalewa nadbrzeżne restauracje w Belgradzie.

Rosjanie ożywili roślinę sprzed 30 tys. lat

Rosyjscy naukowcy zdołali wyhodować wyjątkową roślinę. Okaz Silene stenophylla wyrósł z owocu, który 30 tysięcy lat temu schowała w swojej norze syberyjska wiewiórka. Zwierzę nie skonsumowało swojego zapasu, który w wyniku postępującego ochłodzenia klimatu został zakonserwowany przez wieczną zmarzlinę.

Prezydent ponad "durnymi" przepisami

Nie zamierza przestrzegać "durnego" prawa i respektować "durnych" wyroków sądu - tak prezydent Lubina, Robert Raczyński, komentuje swoją decyzję o przyjęciu na stanowisko swojego doradcy byłego naczelnika jednego z wydziałów Urzędu Miejskiego, skazanego prawomocnym wyrokiem za łamanie m.in. ustawy kominowej. Urzędnik ustąpił ze stanowiska na kilkanaście dni, po czym wrócił i obecnie zajmuje się prawie tym samym, za co został skazany.

Tajemnicza katastrofa sił specjalnych USA

Samolot służący do prowadzenia tajnych misji i wspierania działań sił specjalnych USA rozbił się w pobliżu lotniska w Dżibuti. Czterech lotników zginęło na miejscu. Według Pentagonu polegli brali udział w misji Enduring Freedom. Pod tym kryptonimem kryje się operacja w Afganistanie, który jest odległy od Dżibuti o wiele tysięcy kilometrów. Rozbity samolot U-28 nie byłby w stanie pokonać takiego dystansu.

Feministki chcą parytetów w nazwach włoskich ulic

Tocząca się we Włoszech walka o parytet w parlamencie i władzach lokalnych nie wystarczy, uznały miejscowe feministki domagające się parytetów także w nazewnictwie ulic. Na poparcie swoich żądań przedstawiają statystyki, z których istotnie wynika, że Włochy to nie jest kraj kobiet-patronek placów u ulic.

Uniwersytety w odwrocie. Szturm na politechniki

Polskie uniwersytety, które jeszcze kilka lat temu brylowały w rankingach, zdecydowanie przegrywają z politechnikami i uczelniami rolniczymi, na które podczas rekrutacji przypuszczono szturm - informuje "Dziennik Polski".

Po 100 latach nagroda za rycerski gest na Titanicu

Francuski chemik, który podróżował Titanikiem i zaginął, w 100 lat po śmierci otrzymał nagrodę za rycerski gest i uratowanie współpasażerki. Odstąpił jej swoje miejsce w łodzi ratunkowej - poinformowało w poniedziałek Królewskie Towarzystwo Chemiczne.

Masakra w więzieniu. Potem masowa ucieczka

Co najmniej 30 więźniów zbiegło z zakładu karnego w mekszkańskim Apodaca koło Monterrey, wykorzystując zamieszanie, jakie powstało po niedzielnych, niezwykle krwawych rozruchach w tym więzieniu - poinformowały lokalne władze.

Szybki internet pod specjalnym nadzorem?

Każdy nasz ruch w internecie będzie w pełni kontrolowany. Powstanie archiwum stron, które odwiedzamy - taki czarny scenariusz kreśli "Dziennik Gazeta Prawna" w kontekście przygotowywanej przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji nowelizacji ustawy - Prawo telekomunikacyjne.

Stracił tożsamość. Zaczyna od nowa

Są sytuacje, w których człowiek traci wiedzę, kim jest i skąd pochodzi. Wówczas z pomocą przychodzą policjanci i lekarze. Ci pierwsi próbują odnaleźć straconą tożsamość, ci drudzy - zdrowie. Jeśli powodzeniem kończy się praca tylko tych drugich - człowiek dostaje nowe nazwisko i nowe życie. Jak to jest w Polsce zaczynać wszystko od nowa, sprawdziła reporterka programu "Polska i Świat".

Polityczna bieda? Ile zarabiają najważniejsi politycy

Po zeszłotygodniowej awanturze w sprawie pól miliona złotych premii dla odchodzącego prezesa Narodowego Centrum Sportu, reporterzy programu "Czarno na Białym" sprawdzają, ile zarabiają osoby, które decydują nie o budowie jednego stadionu, ale o setkach miliardów złotych wydawanych z budżetu państwa. Polski prezydent, premier i ministrowie zarabiają tyle, co przeciętny menedżer średniego szczebla.

Zwolnij

20 lutego 2012 r.Profesor Jerzy Bralczyk składa propozycję.

Goło

20 lutego 2012 r.Stefan Niesiołowski zapewnia, że w przypadku premiera Donalda Tuska nie ma mowy o żadnych dywanikach.

Niespodzianka

20 lutego 2012 r.Dziennikarzom udało się zaskoczyć marszałek Ewę Kopacz.

Coraz bliżej

20 lutego 2012 r.W sejmowych kuluarach coraz głośniej mówi się o powrocie Grzegorza Schetyny do rządu.

Praca wzbogaca

19 lutego 2012 r.O tym, że praca pracy nierówna przekonuje Tadeusz Woźniak z Solidarnej Polski.