Najnowsze

Najnowsze

Rosja "nie może kusić nikogo swoją słabością"

"Rosja nie może polegać tylko na dyplomatycznych i ekonomicznych metodach usuwania sprzeczności i rozwiązywania konfliktów", pisze Władimir Putin w poświęconym obronności Rosji artykule opublikowanym w rządowej "Rosijskiej Gaziecie".

Miller: Zmusiłbym Pawlaka do opuszczenia koalicji

Zmusiłbym go do wycofania się z tych słów albo do opuszczenia koalicji - tak wypowiedź wicepremiera Waldemara Pawlaka skomentował w programie "Jeden na Jeden" szef SLD Leszek Miller. Chodzi o słowa szefa ludowców, który mówiąc, że nie wierzy w bezpieczeństwo wypłacalności emerytur przez ZUS, "zasiał wątpliwość w umysłach Polaków". - A to jest bardzo poważna sprawa - uznał polityk lewicy.

Szkocja niepodległa? Tak mówi matematyka

Według specjalistów z dziedziny ekonometrii niepodległość Szkocji, a także kraju Basków, jest prawdopodobna. Wskazuje na nią model matematyczny, który zastosowali badacze, by ocenić, gdzie w Europie najbardziej realne jest pojawienie się nowych państw.

Gołoledź na ulicach. "Czuję, że będzie dużo złamań"

Nocny przymrozek po ciepłej niedzieli sprawił, że poruszanie się po chodnikach i drogach wieczorem i rano wymagało sporo wprawy i ostrożności. Jezdnie i chodniki niemal w całym kraju pokryła gołoledź. Kierowcy muszą bardzo uważać, żeby dojechać do celu bez kolizji. Piesi próbują bronić się przed upadkami, ale nie zawsze kończy się tylko na "piruecie". - Czuję że dziś będzie dużo złamań - przewiduje mieszkanka Łodzi.

Będzie powódź, strażak nie zarobi

Pensja zależna od pogody w kraju? Na to wygląda. Senat odrzucił właśnie poprawkę opozycji do ustawy budżetowej na 2012 roku, która zakładała obligatoryjną podwyżkę w wysokości 300 zł dla strażaków, Służby Więziennej i Biura Ochrony Rządu. Pieniądze trafią w ręce tych służb tylko wtedy, gdy nie zostaną wykorzystane środki np. na walkę z powodzią - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".

Fajerwerki, pióra i muzyka. Sambodrom ruszył do tańca

Wśród fajerwerków i ogłuszających perkusji na sambodromie w Rio de Janeiro szkoła samby "Renascer" rozpoczęła w niedzielę wieczorem (czasu lokalnego) paradę 13 najsłynniejszych szkół samby - najważniejsze wydarzenie karnawału.

"Amerykańskie drony obserwują Syrię"

- Znaczna liczba amerykańskich bezzałogowych samolotów lata nad Syrią - twierdzą źródła telewizji NBC. Maszyny mają obserwować przebieg wydarzeń w kraju ogarniętym coraz bardziej brutalnym konfliktem wewnętrznym. Materiały pozyskane przez roboty mają posłużyć do nagłośnienia zbrodni reżimu prezydenta Baszara el-Asada.

Ostre strzelanie przy zapalnej granicy. Phenian groził odwetem

Wojsko Korei Południowej przeprowadziło manewry z użyciem ostrej amunicji w pobliżu spornej granicy morskiej z Koreą Północną. Phenian nie zareagował, mimo że wcześniej ostrzegł przed odwetem w razie naruszenia terenu, do którego zgłasza roszczenia.

Pług staranował wóz strażacki i radiowóz

W sobotę wieczorem na jednej z ulic w Gdyni kierowca pługa staranował pojazd straży pożarnej i policyjny radiowóz. Jedna osoba została ranna. Do wypadku doszło, gdy służby zabezpieczały miejsce innego wypadku, który wydarzył się godzinę wcześniej.

Samorząd zarobi kosztem upośledzonych dzieci?

Piękny poniemiecki zamek ukryty w zachodniopomorskich lasach. W nim ośrodek dla upośledzonych dzieci, które nazywają go swoim "drugim domem". Budynek został przez lata wyremontowany i dostosowany do wymagań dzieci. Jednak po 40 latach istnienia ośrodka, może nadejść jego kres. Lokalne władze chcą przenieść dzieci do lokalu zastępczego, a wartościową nieruchomość sprzedać.

"Najdroższa motorówka" RP skończy na złomowisku?

Kosztował już 400 milionów złotych, jest budowany od ponad dekady i może utrzymać się na wodzie, ale nadal jest, jak to określił szef MON, "najdroższą motorówką świata". To korweta Gawron - miała być pierwszym okrętem z serii, która odmieniła by polską Marynarkę Wojenną. Jednak pomimo zainwestowania znacznych środków, polskie wojsko jest coraz bliższe porzucenia budowy okrętu. W najnowszym wykazie ważnych inwestycji brak jest wzmianki o Gawronie.

Rosja "krajem cudów", ale i tak wygra Putin

- Rosja jest krajem cudów, tutaj może się zdarzyć absolutnie wszystko - mówi Michaił Prochorow, milioner, który w marcu będzie ubiegał się o prezydenturę. W nadchodzących wyborach trudno jednak spodziewać się ekscytującego pojedynku. Pomimo coraz odważniejszych protestów przeciw swojej osobie, niemal na pewno w pierwszej turze wygra Władymir Putin.

Władze odbiły zbuntowane więzienie

44 więźniów zginęło podczas buntu w meksykańskim zakładzie karnym w Apodaca. Siły bezpieczeństwa potrzebowały kilku godzin, aby opanować sytuację w dwóch blokach. Pod zakładem karnym zgromadziły się rodziny osadzonych, którzy domagali się informacji i wszczęli rozruchy.

"Jestem za ACTA, bo chroni moją pracę, ale..."

- Jestem za i przeciw ACTA - mówi Katie Melua. Słynna piosenkarka w wywiadzie dla TVN24 tłumaczy, że z jednej strony kontrowersyjna umowa zabezpiecza jej interesy, ale z drugiej strony nie chce odbierać mniej zamożnym dostępu do kultury.

Obrzezanie to "napaść". Lekarze chcą zakazu

Obrzezanie chłopców z powodów religijnych i nie związanych z potrzebami zdrowotnymi powinno zostać zakazane - wnioskuje Szwedzkie Stowarzyszenie Pediatrów. Według lekarzy, tego rodzaju operacje są niczym innym jak "napaścią" na młodych mężczyzn.

Przeładowany i niesprawny autobus spadł do wąwozu

Pełen ludzi autobus wypadł z górskiej drogi i spadł do skalistego wąwozu. Pojazd był przeładowany, jechał za szybko i prawdopodobnie nie działały w nim hamulce. Na miejscu zginęło 26 osób, w tym dwoje dzieci. 29 kolejnych pasażerów trafiło do szpitali.

Były pastor na najlepszej drodze do prezydentury Niemiec

Angela Merkel ugięła się pod presją koalicjanta, opozycji oraz społecznych nastrojów i zgodziła się poprzeć kandydaturę byłego pastora Joachima Gaucka - działacza antykomunistycznej opozycji w NRD, a potem szefa urzędu zajmującego się aktami STASI - na stanowisko prezydenta Niemiec. Gauck dwa lata temu nie zyskał wystarczającego poparcia. - Wszystko dobre, co się dobrze kończy - skomentowali w niedzielę wieczorem szef SPD Sigmar Gabriel oraz przewodniczący liberałów Philipp Roessler.

"W tym momencie nie jest ostrożne atakować Iran"

Przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA, generał Martin Dempsey, przestrzegł Izrael przed zaatakowaniem Iranu, sugerując, że byłoby to ryzykowne i przedwczesne. Przyznał jednak, że Waszyngton nie przekonał jeszcze o tym rządu izraelskiego.

Whitney spoczęła obok ojca

Whitney Houston została w niedzielę wieczorem polskiego czasu pochowana na cmentarzu Fairview w stanie New Jersey. Niedzielna ceremonia zakończyła rozpoczęte w sobotę uroczystości pogrzebowe.

"Wszyscy jesteśmy Grekami, a Sarkozy i Merkel to oszołomy"

Ponad 3 tys. osób demonstrowało w centrum Aten, w dwóch osobnych zgromadzeniach, przeciwko posunięciom oszczędnościowym rządu. Tradycyjnie już doszło do starć z policją. Na jednym z transparentów przyniesionych w niedzielę przez demonstrantów widniało hasło, napisane po angielsku: "Wszyscy jesteśmy Grekami, a Sarkozy i Merkel to oszołomy".

"Strajk, strajk, strajk". Hiszpanie protestują

Setki tysięcy ludzi, wielu powiewających czerwonymi sztandarami, przeszło ulicami hiszpańskich miast w proteście przeciwko reformie rynku pracy przyjętej dekretem przez prawicowy rząd. Związki zawodowe zorganizowały marsze w 57 miastach. Dwie najliczniejsze manifestacje zebrały się w Madrycie i Barcelonie, w odpowiedzi na apel największych związków zawodowych, które sprzeciwiają się reformie prowadzącej, według nich, do "przyspieszenia destrukcji miejsc pracy".

"Dziękujemy panu Pawlakowi za takie rady"

- Dziękujemy panu Pawlakowi za takie rady. (...) Głównie postrzegamy pana premiera jako przedstawiciela rządu, który ma nas upewnić, że emerytury państwowe będą rozsądne i pewne. I tego od niego oczekuję i dlatego ta wypowiedź była skandaliczna - tak Andrzej Olechowski skomentował w "Faktach po Faktach" w TVN24 wypowiedź wicepremiera Waldemara Pawlaka, który oznajmił, że "nie bardzo wierzy w państwowe emerytury", więc oszczędza we własnym zakresie.

Maski, bale i koncerty. Karnawał w obiektywie Reportera 24

Najbardziej znany karnawał w Europie powoli zmierza ku końcowi. W programie są jeszcze ostatnie koncerty i spektakle, konkurs na najlepszy strój i maskę, a także bal. Tymczasem wielka maskarada trwa, a Reporter 24 relacjonuje, co się dzieje w mieście na wodzie.

Kurier staranował radiowóz. Padły strzały

Olsztyńscy policjanci zatrzymali w niedzielę mężczyznę, który odebrał od kuriera 8 kilogramów marihuany. Dostawca narkotyków zdołał uciec. Podczas ucieczki staranował policyjny radiowóz. Policjanci oddali strzały ostrzegawcze.

"Thatcher w Londynie, a Mitterrand w Paryżu"

Walczący o reelekcję prezydent Francji Nicolas Sarkozy oskarżył swego rywala, socjalistę Francois Hollande'a, o dwulicowość w sprawach gospodarki. Swym sympatykom powiedział, że Hollande w "Londynie jest jak Thatcher, a w Paryżu jak Mitterrand".

Ziobro chce "drugiego płuca" prawicy

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro powiedział w Lublinie, że nowa formacja, którą tworzy, będzie "drugim płucem" na prawicy i pozwoli w przyszłości na budowę koalicji rządzącej przez ugrupowania prawicowe. - Jest wielka potrzeba budowania drugiego płuca na prawicy - powiedział Ziobro na konferencji prasowej.

Rywal Sarkozy'ego dostał przesyłkę z groźbami

- Jak widzicie, wyszedłem z tego cało - tak socjalistyczny kandydat na prezydenta Francji, Francois Hollande skomentował otrzymaną przesyłkę, zawierającą groźby śmierci pod jego adresem. W środku znajdował się m.in. rysunek przedstawiający trumnę. Paryska prokuratura wszczęła wstępne śledztwo w tej sprawie - poinformowały źródła sądowe.

Śnieg i lód znikają w oczach

W całym kraju temperatura podniosła się powyżej 0 stopni Celsjusza. Topić zaczął się śnieg i powstałe podczas siarczystych mrozów sople i lodowe rzeźby. Reporterzy 24 nadsyłają zdjęcia niszczycielskiej dla zimowego krajobrazu odwilży.

Egipt wybierze prezydenta najwcześniej w czerwcu

- Wybory prezydenckie w Egipcie nie odbędą się wcześniej niż w czerwcu - poinformował komitet prawników, który nadzorujące przygotowanie całego przedsięwzięcia. Podkreślono, że obecnie trwają prace "nad najlepszym sposobem zapewnienia tego, by Egipcjanie mieszkający za granicą mieli dosyć czasu na oddanie głosu".

"Czy pan dzisiaj zginie? Tego nie wiem do końca"

Ponad stu miłośników historii z 15 grup rekonstrukcyjnych z całego kraju wzięło udział w niedzielnej inscenizacji "Bitwy o Poznań" z 1945 roku. Po raz pierwszy w rekonstrukcji szturmu wziął udział czołg, który brał udział w walkach podczas II Wojny Światowej.