Najnowsze

Najnowsze

Były członek władz ZSRR otworzył prace Dumy

W środę rano rozpoczęło się posiedzenie inauguracyjne wybranej 4 grudnia Dumy Państwowej. Obrady otworzył Władimir Dołgich, były zastępca członka Biura Politycznego i sekretarz Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego (KPZR).

"Borowcy mogli postąpić lepiej". Śledztwa smoleńskie jeszcze rok

- Śledztwa smoleńskie mogą potrwać jeszcze mniej więcej rok. To, co wstrzymuje ich zakończenie, to głównie kwestia materiałów z Rosji - powiedział w RMF FM prokurator generalny Andrzej Seremet. I dodał, że ma nadzieję na "rozwiązanie tego problemu podczas najbliższej wizyty w Rosji", która odbędzie się 11 stycznia. Powiedział też, że prokuratura nie wyklucza postawienia zarzutów funkcjonariuszom BOR.

Litwini wolą Rosjan od Polaków

Litwini bardziej przychylnie oceniają mniejszość rosyjską niż polską w swoim kraju - wynika z sondażu przeprowadzonego przez amerykańską organizację pozarządową Pew Research Center.

Stworzyli zmutowany wirus. "Jestem oburzona do żywego"

Jak można było dać na to pieniądze i podjąć się takiego zadania - pyta profesor Lidia Brydak z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego zbulwersowana wiadomością, że Holendrzy stworzyli zmutowany, niezwykle groźny, wirus ptasiej grypy. Zachęca jednocześnie do szczepień przeciwko zwykłej grypie.

Premier spotka się z p. Czesławem? "Tam gdzie zawsze"

- Mamy spotkać się w barku, tam gdzie zawsze - powiedział na antenie TVN24 Czesław Dolecki z Katowic. Mowa o planowanym spotkaniu premiera Donalda Tuska z katowiczaninem, na które panowie umawiają się od czasu ostatniej kampanii wyborczej. Podobno ma do niego dojść dzisiaj w samo południe w stołówce Spółdzielni Socjalnej "Rybka".

Fukushima - problem nawet na 40 lat

Rząd Japonii przedstawił w środę obliczoną nawet na 40 lat "mapę drogową", która ma doprowadzić do zneutralizowania i wyburzenia elektrowni atomowej Fukushima I, uszkodzonej w marcu w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami.

Seremet: Wyścig z czasem ws. Macierewicza. Decyzja w styczniu

Analiza wniosku o uchylenie immunitetu Antoniego Macierewicza będzie gotowa do końca grudnia - zapowiedział prokurator generalny Andrzej Seremet. - Z początkiem stycznia muszę podjąć decyzję - wyjaśnił. Dodał, że trzeba się spieszyć w zakresie jednego z wątków, ponieważ jest on zagrożony przedawnieniem. - Jeśli nie zostanie uchylony immunitet do lutego, wówczas ten wątek może ulec przedawnieniu - podkreślił.

Nowy wirus zabija i deformuje zwierzęta

Farmerzy są "niezwykle zaniepokojeni" nowym wirusem , który atakuje zwierzęta hodowlane - donoszą holenderskie media. Zarażone nim owce, kozy i krowy rodzą zdeformowane lub martwe płody. Wirus nie przenosi się bezpośrednio na ludzi.

Śmiertelny wypadek i awaria. Kolej już odblokowana

Tuż po godzinie 9 przywrócono ruch pociągów na trasie Żyrardów - Grodzisk Mazowiecki. Rano śmiertelny wypadek oraz awaria sieci trakcyjnej całkowicie sparaliżowały ruch kolejowy na tym odcinku. O porannych utrudnieniach poinformowali internauci za pośrednictwem Kontaktu 24.

Wbił się w ciężarówkę

Jedna osoba zginęła, a kolejna została ranna w wypadku, do jakiego doszło w środę rano na drodze krajowej numer 88 niedaleko miejscowości Brzezina (woj. opolskie). Z nieustalonych przyczyn kierowca samochodu osobowego zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę.

Kurier na schwał. Rzucił monitorem i odjechał

Oto nagranie, w jaki sposób został "dostarczony" mój monitor - pisze użytkownik YouTube i publikuje filmik, na którym widać, jak kurier rzuca delikatnym urządzeniem przez ogrodzenie. Firma kurierska FedEx zapowiada wyciągnięcie konsekwencji wobec mężczyzny.

Złożyli choinkę z butelek

20 tysięcy butelek użyli pracownicy pewnego hotelu w chińskiej prowincji Junnan, by stworzyć sztuczną choinkę. - Przez ostatnie pięć lat w holu budynku stała najprawdziwsza jodła, ale w tym roku postanowiliśmy z dyrekcją zrobić coś dla środowiska - tłumaczą twórcy "drzewka".

Syn Kima podzieli się władzą

Syn Kim Dzong Ila - Kim Dzong Un - będzie musiał podzielić się władzą z wujem i wojskiem po śmierci przywódcy Korei Północnej - donosi agencja Reutera. Według niej oznacza to przejście od silnej dyktatury do rządów kolektywnych.

NASA znalazła pierwsze planety wielkości Ziemi

Amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) poinformowała o odkryciu dwóch planet wielkości Ziemi poza Układem Słonecznym. To pierwsze takie odkrycie w historii kosmicznej eksploracji.

Rewolucja w barze mlecznym

Warszawska bitwa o bar mleczny, a w charakterze broni pierogi. Kilkudziesięciu młodych ludzi wtargnęło w poniedziałek do zamkniętego baru mlecznego "Prasowy" w Warszawie. Wyłamali kłódkę, wnieśli własne stoły, rozpalili ogień w kuchni i rzucili się do gotowania i rozdawania posiłków wszystkim chętnym, których było sporo. Chcieli w ten sposób zaprotestować przeciwko zamknięciu jadłodajni.

W pogoni za kłusownikami

Święta to nie tylko choinka, ale i ryba na stole. To w okresie przedświątecznym oznacza także wyjątkowy natłok kłusowników na jeziorach. Jak to wygląda z bliska?

Sypnęło dzień przed zimą

Zaledwie na kilka dni przed Bożym Narodzeniem, a także na dzień przed nadejściem astronomicznej zimy, na przeważającym obszarze kraju utrzymuje się jesienna aura. Gdzieniegdzie jednak pojawił się śnieg. W nocy z wtorku na środę najwięcej napadało go na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

Dożywią 810 mln ludzi

Poprzez subsydiowanie żywności dla ponad dwóch trzecich społeczeństwa Indii, liczącego 1,2 mld ludzi, indyjski rząd chce walczyć z powszechnym tam niedożywieniem. Ustawa w tej sprawie może zostać przyjęta przez parlament na początku przyszłego roku.

Partia Ziobry w lutym

Za dwa miesiące odbędzie się kongres założycielski partii ziobrystów - dowiedziała się "Rzeczpospolita". We władzach nowej partii mieliby się znaleźć Marek Jurek i Ludwik Dorn. - Rzeczywiście chcemy stworzyć blok prawicy ze skrzydłami od prawej strony do centrum - przyznaje poseł Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący klubu Solidarna Polska.

Strażnik z obozu zagłady nie wróci do USA

Skazany na 5 lat więzienia b. strażnik w hitlerowskim obozie zagłady w Sobiborze John Demjaniuk nie odzyska amerykańskiego obywatelstwa - zadecydował sędzia federalny w amerykańskim stanie Ohio. Oznacza to, że 91-letni Demjaniuk, który w maju został skazany w Niemczech na pięć lat więzienia za udział w zamordowaniu 28 tysięcy Żydów, nie będzie mógł wrócić do Ameryki, do rodziny.

Samolot runął na autostradę

Niewielki prywatny samolot runął we wtorek na autostradę w amerykańskim stanie New Jersey. Jak poinformowały władze, w wypadku zginęło pięć osób - wszyscy lecący samolotem. Na ziemi nikt nie ucierpiał.

Po Kim Dzong Ilu płakać nie będą

Rząd USA odrzucił możliwość przekazania oficjalnych kondolencji po śmierci północnokoreańskiego dyktatora Kim Dzong Ila. "W tym przypadku byłoby to niestosowne" - powiedziała we wtorek rzeczniczka Departamentu Stanu Victoria Nuland.

Mord Stalina przed sądem

Moskiewski sąd rozpatrzy w środę pozew wnuka Józefa Stalina, Jewgienija Dżugaszwilego, przeciwko znanemu rosyjskiemu dziennikarzowi Władimirowi Poznerowi i telewizji państwowej Kanał 1 w związku z niedawnym komentarzem dotyczącym Katynia, w którym Pozner napiętnował Stalina jako zbrodniarza odpowiedzialnego za mord na polskich oficerach wiosną 1940 roku.

"Rozmowa Rymanowskiego" 20.12

Wtorek, 20.12 "Bardzo ważne" tak na pytanie o prawa człowieka w Chinach odpowiedział przebywający z wizytą w "Kraju Środka" prezydent Bronisław Komorowski. - W mojej ocenie jest to odpowiedź, która świadczy, że prezydent Komorowski już takie zakulisowe działania w obronie tego człowieka podjął albo zamierza je podjąć - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego" minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

"Kropka nad i" 20.12

Wtorek, 20.12 Być może ten wyrok powinien skłonić rządzących do tego, by opozycji nie dożynać - mówił w "Kropce nad i" rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman. Dla niego wtorkowy wyrok sądu stwierdzający, że skazany na dożywocie Ryszard Cyba chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego i jego współpracowników, ma bezpośredni związek z językiem nienawiści, jaki stosuje od dawna PO. Podobnie wygląda też podejście rządu Donalda Tuska do Antoniego Macierewicza, któremu obecnie "stawia się zarzuty", choć "w normalnym państwie należałoby mu się za pracę odznaczenie" - stwierdził Hofman.

Sypnęło w Warszawie. Solarki w akcji

Warstwa białego puchu pokryła warszawskie ulice, parkingi i podwórka. Śniegu na razie spadło niewiele, ale na stołeczne ulice wyjechały już pierwsze solarki. Jeśli niewielki mróz utrzyma się do rana, ulice mogą być śliskie.

"Kwaśniewski ma do odegrania kapitalną rolę"

- W procesie uzdrowienia lewicy czy jej reprezentacji politycznej w Polsce prezydent Kwaśniewski ma do odegrania kapitalną rolę. Wydaje mi się, że zjednoczenie lewicy to nie jest dobry kierunek - skomentował wtorkowe spotkanie Aleksandra Kwaśniewskiego z Ruchem Palikota w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski. Sugerował, że były prezydent raczej "powinien zachęcać do konkurencji, aby pojawiła się nowa reprezentacja polityczna".

Gowin: inna wypowiedź nie przyniosłaby skutku

"Bardzo ważne" tak na pytanie o prawa człowieka w Chinach odpowiedział przebywający z wizytą w "Kraju Środka" prezydent Bronisław Komorowski. - W mojej ocenie jest to odpowiedź, która świadczy, że prezydent Komorowski już takie zakulisowe działania w obronie tego człowieka podjął albo zamierza je podjąć - powiedział w "Rozmowie Rymanowskiego" minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.