Najnowsze

Najnowsze

Feralny sąd. Awantura za awanturą

W miasteczku Velletri pod Rzymem kilka tygodni po gwałtownej bójce w sądzie i zdemolowaniu jego gmachu doszło dziś do następnej awantury, wywołanej przez uczestników procesu. 10 osób aresztowano.

Rakiety za milion dolarów spadły z ciężarówki

Izraelska armia straciła 20 bardzo cennych rakiet systemu Iron Dome. Pociski spadły podczas transportu z ciężarówki i uległy uszkodzeniu. Winni mają być żołnierze, którzy źle zabezpieczyli rakiety. Wypadek zbiegł się z wynikami badań członków izraelskich sił zbrojnych, które wykazały, że szerzy się wśród nich pijaństwo i narkomania. Nie wiadomo, czy wypadek miał coś wspólnego z używkami.

Ponad 100 artystów chce stworzyć pomnik w Smoleńsku

Do końca marca rozstrzygnięty zostanie konkurs na pomnik upamiętniający ofiary katastrofy pod Smoleńskiem - zapowiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. Z powodu bardzo wielu zgłoszeń, termin nadsyłania projektów przedłużono do 16 stycznia.

Węzeł Łopuszańska otwarty

Bardzo dobra wiadomość dla warszawskich kierowców. ZMID otworzył wreszcie opóźniony o pół roku węzeł Łopuszańska. - O 13.30 pierwsi kierowcy przejechali nową inwestycją - informuje Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Umorzono śledztwo ws. unieważnienia matur

Łódzka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie możliwości przekroczenia uprawnień przez dyrekcję Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Śledztwo było prowadzone w związku z podjęciem przez OKE decyzji o unieważnieniu egzaminu maturalnego z chemii absolwentom ostrowieckich liceów.

Sąd: Tabloid chciał poniżyć Kaczyńskiego. Ma przeprosić

Jarosław Kaczyński wygrał proces o ochronę dóbr osobistych z "Super Expressem". Tabloid ma przeprosić prezesa PiS m.in. za sugestię jego "możliwych dysfunkcji psychicznych" oraz naruszenie prawa do prywatności - orzekł Sąd Okręgowy w Warszawie. Adwokat gazety zapowiada apelację.

"Leki mają być tańsze, lepsze i dostępne"

- Nie jest istotą tej ustawy zaoszczędzenie choćby jednej złotówki dla budżetu – zapewniał Bartosz Arłukowicz podczas posiedzenia komisji zdrowia. Minister zdrowia tłumaczył w Sejmie, że założeniem funkcjonowania nowej ustawy refundacyjnej jest to, aby pieniądze zaoszczędzone w negocjacjach z koncernami farmaceutycznymi były przeznaczane na wciąganie kolejnych środków na listę leków refundowanych. Podczas obrad zarzucił też przewodniczącemu Bolesławowi Piesze (PiS), że ani on ani komisja nie interesowali się nową ustawą.

Miasteczko przykryte tonami piany

To nie są bajkowe ilustracje, a biały puch nie jest śniegiem unoszonym przez porywisty wiatr. Mieszkańcy nadmorskiej miejscowości Cleveleys położonej na północnym wybrzeżu Wielkiej Brytanii obawiają się tej spienionej śnieżycy. Dlaczego?

Kurdowie wzywają do masowego buntu

Kurdyjscy separatyści wezwali wszystkich swoich rodaków mieszkających w Turcji do masowego buntu przeciw władzy. To reakcja na śmierć 35 przemytników wziętych omyłkowo za rebeliantów, których karawana została zbombardowana przez tureckie samoloty przy granicy z Irakiem.

Gdzie są cenne dokumenty z muzeum?

Z Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej zniknęły ważne dokumenty dotyczące historii miasta. Ich brak odkryli kontrolerzy z Archiwów Państwowych, którzy sprawdzali zbiory. Zaginął m.in. akt lokacyjny miasta z 1565 roku oraz historyczne pieczęcie miejskie z XVI wieku. Śledztwa nie chce jednak prowadzić miejscowa prokuratura rejonowa w Limanowej.

Tony śniętych ryb straszyły mieszkańców Katowic

Ławice śniętych ryb, pływających w stawie Bolina - taki widok przez kilka dni straszył mieszkańców Katowic. Badania wody wykonane na zlecenie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska wykazały bardzo wysokie stężenie chlorków, które mogło być przyczyną śnięcia ryb.

Zmarł jeden z ostatnich puczystów

Wasilij Starodubcew, jeden z uczestników puczu Janajewa z sierpnia 1991 roku przeciwko prezydentowi Związku Radzieckiego Michaiłowi Gorbaczowowi, zmarł w wieku 80 lat - poinformował gubernator obwodu tulskiego Władimir Gruzdiew na Twitterze.

Ugasili Jekaterynburg. Badają promieniowanie

- Udało się ugasić pożar na atomowym okręcie podwodnym Jekaterynburg - oznajmił Siergiej Szojgu, rosyjski minister ds. nadzwyczajnych. Okręt typu Delta IV stoi w doku. Pożar wybuchł najprawdopodobniej na drewnianym rusztowaniu otaczającym jednostkę. Wojsko poinformowało, że we wnętrzu jednostki byli i są marynarze, którzy badają poziom promieniowania oraz temperaturę.

Kolejka-gigant po leki. "Szlag mnie trafia"

Pacjenci boją się zamieszania po wprowadzeniu nowych zasad refundacji leków. Wczoraj przed jedną z lubelskich aptek stało w kolejce ponad 200 osób, które chciały kupić leki na zapas. Jeszcze wieczorem była ich ponad setka. - Mnie normalnie szlag trafia - denerwowali się ludzie.

Belka przygniotła robotnika

Stalowa belka przygniotła nogę robotnikowi pracującemu na budowie węzła Południowej Obwodnicy Warszawy. Akcja ratownicza trwała prawie godzinę.

Wyczyścili "Świętą Annę Samotrzeć". Za bardzo?

Obraz "Święta Anna Samotrzeć" znany też jako "Dziewica z Dzieciątkiem i Św. Anną" słynnego Leonarda da Vinci został tak mocno wyczyszczony przez cenionych konserwatorów z paryskiego muzeum w Luwrze, że niektórzy twierdzą, iż nawet za bardzo. Eksperci przeprowadzający konserwację zrezygnowali z pełnionych funkcji po tym, jak okazało się, że obraz jest zdecydowanie jaśniejszy niż w pierwotnej wersji.

Jest akt oskarżenia ws. Komisji Majątkowej

Jest akt oskarżenia w głośnej sprawie nieprawidłowości w pracy Komisji Majątkowej. Przed sądem staną jej byli członkowie oraz pełnomocnik instytucji kościelnych w toczących się przed Komisją sprawach. Gliwicka prokuratura zarzuca im nieprawidłowości przy zwrocie Kościołowi ziemi za mienie zagarnięte w czasach PRL.

Kaczyński radzi: Nie zwiędnijcie na zabawie

Z sylwestrowej zabawy najlepiej wyjść dwie, najwyżej trzy godziny po północy, żeby "nie zwiędnąć" - radzi dzień przed sylwestrem Bogusław Kaczyński. On sam jest wielkim orędownikiem balów i każdego zachęca, żeby właśnie w ten sposób wchodził w nowy rok. W ostateczności można na prywatce posłuchać walca "Nad pięknym modrym Dunajem". - To nie jest muzyka z czasów piramid - przekonywał Kaczyński.

Wycieczka po tajnym zakładzie rakietowym

Rosyjska blogerka wraz z grupą znajomych weszła na teren najważniejszego rosyjskiego zakładu badania i produkcji silników rakiet. Przez nikogo nieniepokojeni cywile przez kilka nocy spokojnie zwiedzali fabrykę o "strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa" i robili zdjęcia. Wicepremier Dmitrij Rogozin oświadczył, że "śpiący" ludzie odpowiadający za bezpieczeństwo zakładu zostaną ukarani.

Szamani przed portretem Kima: Nie będzie końca świata

Prezydenci USA i Argentyny, Barack Obama i Cristina Fernandez, a także nowy przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un, to m.in. nad plakatami z ich podobiznami odprawili w stolicy Peru - Limie, specjalne rytuały tamtejsi szamani. Podczas modłów, które mają zapewnić światu pomyślną przyszłość, szamani podkreślali: 21 grudnia 2012 końca świata, jak to ponoć wynika z kalendarza starożytnych Majów, nie będzie.

Pieniądz silniejszy od miłości

W 2007 roku portugalska para miała niezwykłe szczęście, wygrali 15 milionów euro na loterii. Perspektywa wielkich pieniędzy natychmiast jednak poróżniła 24-letnich narzeczonych. Cztery lata później była para nadal toczy w sądzie bój o podział milionów. Na razie na ich "szczęściu" najbardziej skorzystali adwokaci, których honoraria opiewają już na 20 procent wartości wygranej.

Policjanta poznasz po dużym napisie

Od 1 stycznia policjanci będą się posługiwać nowymi legitymacjami. Ze względów bezpieczeństwa dokumenty te wymieniane są co trzy lata. Nowe stracą ważność z końcem grudnia 2014 roku.

Lovejoy zatańczyła ze Słońcem

21 grudnia w kosmosie miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Kometa Lovejoy przeleciała przez gorącą atmosferę Słońca i przetrwała. - To najbardziej niesamowita rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem w przestrzeni - twierdzi astronauta, który zarejestrował wyczyn komety.

Times Square szykuje się na wielki bal

Nawet milion osób może w tym roku powitać Nowy Rok na nowojorskim Times Square. Magia tego miejsca przyciąga nie tylko nowojorczyków ale i turystów z najdalszych zakątków świata. Przygotowania do imprezy na Manhattanie ruszyły pełną parą już w czwartek wieczorem. Obserwuje je Reporter 24 Piotr_Sobilo, który w serwisie Kontaktu 24 zamieścił zdjęcia Times Square na kilkadziesiąt godzin przed noworoczną imprezą.

Rzecznik Praw Dziecka ostrzega przed "momentem nieuwagi"

"Moment nieuwagi może kosztować utratę zdrowia, a nawet życia" - ostrzega rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Dzień przed sylwestrem apeluje do rodziców i dorosłych, by nie pozwalali dzieciom samodzielnie odpalać fajerwerków i zwracali uwagę na dzieci, które na podwórkach bawią się materiałami pirotechnicznymi.

Czy USA wywołują raka? Chavez "głośno myśli"

Czy Amerykanie mogą wywoływać raka u nieprzychylnych im przywódców? Takie pytanie postawił prezydent Wenezueli Hugo Chavez, zastrzegając, że tylko "myśli głośno i nie chce czynić nierozsądnych zarzutów". - Jednak liczne przypadki raka u przywódców Ameryki Południowej trudno wytłumaczyć rachunkiem prawdopodobieństwa - stwierdził prezydent.

Włoski sylwester pod znakiem zakazów

Włosi mają zrezygnować z fajerwerków na sylwestra - tego chce kilkaset miast i gmin. Władze wydały stosowne zakazy, starając się walczyć z licznymi ofiarami, hałasem i smogiem, wywołanym przez huczne obchodzenie Nowego Roku. Lista miast i gmin decydujących się na podobne rozwiązanie wydłuża się z każdym dniem.

Ostatnie słowa przed śmiercią. "Jestem Ben. Mam wadę serca"

"Wierzycie w anioły i Boga?" - zapytał w swoim ostatnim filmie, znalezionym już po jego śmierci. Całe swoje życie walczył z chorobą serca, ale nie zamknął się w czterech ścianach, wręcz przeciwnie. Benjamin Breedlove, nastolatek ze Stanów Zjednoczonych nagrywał się i wrzucał swoje filmy do internetu. Tak powstała Breedlove TV - jedna z najpopularniejszych rozrywek wśród amerykańskich nastolatków. Breedlove radził, podpowiadał, dzielił się swoimi spostrzeżeniami. Teraz odszedł, ale filmy po nim pozostały.

Kurs angielskiego dla premiera? "Musztarda po obiedzie"

400 godzin nauki języka angielskiego z lektorem zafundował sobie od nowego roku premier Donald Tusk. A wszystko po to, by na europejskich, a może i światowych salonach móc rozmawiać ze wszystkimi o wszystkim. A złośliwi pytają czemu zaczął dopiero po polskiej prezydencji. Czyżby marzyła mu się europejska kariera?