Najnowsze

Najnowsze

Miały trafić na stół. Uratowane

Ponad 750 psów, które miały być przeszmuglowane do Wietnamu, by skończyć jako potrawa na tamtejszych stołach, zostało uratowanych przez patrol tajlandzkiej marynarki.

Komisja broni sejmowego krzyża

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu zdecydowała w czwartek o skierowaniu do dalszych prac projektu uchwały PiS w sprawie obecności krzyża w sali obrad Sejmu. Zachowania krzyża domaga się PiS, przeciwny jest Ruch Palikota i SLD.

"Sprawiedliwości nie osiągniemy. Można zacząć od Grunwaldu"

- Pocieszające jest to, że sprawę się kończy, zamyka i zaczyna dalej. Ale tak do końca sprawiedliwości nie da się osiągnąć, bo możemy zacząć od Grunwaldu w 1410 r. - tam też są jeszcze rzeczy niewyjaśnione - powiedział w TVN24 były prezydent Lech Wałęsa, komentując czwartkowy wyrok sądu ws. autorów stanu wojennego. Zdaniem Wałęsy proces pokazał "jak wiele musimy w Polsce uporządkować i szybko zamknąć".

"Zabiłem miliony Ukraińców! A tobie za co postawią pomnik?"

"Zabiłem miliony Ukraińców! A tobie za co postawią pomnik?" - to napis umieszczony obok wizerunku Józefa Stalina, który spogląda na mieszkańców ukraińskiego Zaporoża z tablicy na jednym z hipermarketów. "Nie chcemy w mieście takiego wstydu" - czytamy pod wizerunkiem na kolejnym billboardzie przeciwników znajdującego się w tym mieście popiersia sowieckiego dyktatora.

Chcieli odwołać Biedronia za marihuanę. Nie odwołali

Robert Biedroń z Ruchu Palikota pozostanie wiceprzewodniczącym sejmowej komisji sprawiedliwości. W czwartek posłowie odrzucili wniosek o jego odwołanie. Złożył go PiS, argumentując, że Biedroń przyznał się do palenia marihuany.

Gwałty i napaści w armii

Australijska armia walczy z falą skandali seksualnych. Jak wynika z dokumentów udostępnionych na podstawie prawa do informacji, w ubiegłym roku było zgłoszonych ponad 100 incydentów, w tym gwałtów, napaści seksualnych i związanych z dziecięcą pornografią - donosi BBC.

Protesty za Tymoszenko? Nie można. Jest remont

Ukraińskie władze starają się, by zwolennicy Julii Tymoszenko nie zadomowili się przed kolonią karną Kaczanówka w Charkowie, w której wyrok siedmiu lat więzienia odsiaduje była premier.

Słomka o sądzie: Degrengolada, szajka i szambo moralne

- Wyrok jest haniebny, bo uniewinniono większość sprawców stanu wojennego i jedyną osobą, którą skazano na wyrok więzienia jest Adam Słomka, działacz opozycji, który siedział parę lat dzięki Jaruzelskiemu i Kiszczakowi - tak wyrok ws. autorów stanu wojennego komentował na gorąco Adam Słomka. Były opozycjonista po incydencie na sali sądowej dostał 14 dni więzienia.

Dwa lata w zawieszeniu dla Kiszczaka, Kania niewinny

Czesław Kiszczak został uznany za winnego w sprawie wprowadzenia stanu wojennego i skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Stanisław Kania został uniewinniony od zarzucanego mu czynu. Postępowanie przeciwko Eugenii Kemparze zostało umorzone - taki wyrok ogłosił w czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie ws. autorów stanu wojennego. Wyrok nie jest prawomocny. IPN zapowiedział apelację od wyroku dla Stanisława Kani.

"Zachowanie żołnierzy godne pożałowania"

Sekretarz obrony USA Leon Panetta potępił zachowanie żołnierzy USA, którzy - jak widać na ujawnionym w internecie filmie - oddają mocz na ciała zabitych Afgańczyków. Sceny pokazane na nagraniu wywołały powszechne oburzenie.

Prawo do życia w rodzinie nie dla Palestyńczyka

- Prawo do życia w rodzinie nie musi być koniecznie realizowane w Izraelu - napisał sędzia izraelskiego Sądu Najwyższego Aszer Grunis. W środę wieczorem SN podtrzymał prawo, które ogranicza Palestyńczykom zawierającym małżeństwa z obywatelami Izraela możliwość starania się o prawo do zamieszkania w Izraelu. Decyzja 11-osobowego składu przeszła jednym głosem.

Przełom w śledztwie po 13 latach. "Pojawiło się to coś"

- Wydawało się, że zrobiliśmy wszystko i nie ma się już do czego przyczepić. Policjanci jednak pracowali cały czas i pojawiło się to "coś" - powiedział w TVN24 Dariusz Nowak z małopolskiej policji, komentując przełomowe informacje ws. zbrodni sprzed lat. Kilka dni temu wznowiono śledztwo ws. zabójstwa 23-letniej studentki. Jej ciało z odciętymi kończynami, odarte ze skóry znaleziono 13 lat temu w Krakowie. Sprawą zajmuje się specjalna grupa "Archiwum X".

"Nie należy dramatyzować stosunków polsko - litewskich"

Nie należy dramatyzować stosunków polsko-litewskich - stwierdził wiceminister spraw zagranicznych Litwy, były jej ambasador w Polsce Egidijus Meilunas. W czwartkowym wywiadzie dla Radia znad Wilii - polskiej rozgłośni w Wilnie - wiceminister powiedział, że nie widzi "podstaw do pesymizmu", a z drugiej strony "jest wiele powodów od optymizmu".

Sikorski: Umocniliśmy pozycję Polski

- Polska prezydencja doprowadziła do poprawy wizerunku oraz wzmocnienia pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej - oświadczył w Sejmie szef MSZ Radosław Sikorski. Minister przekonywał posłów, że bilans naszego przewodnictwa w Radzie UE jest korzystny.

Irańczycy będą spłacać długi ropą?

Kraje Unii Europejskiej ustalające szczegóły embarga na irańską ropę naftową popierają propozycję, by europejskie firmy mogły nadal otrzymywać od irańskich przedsiębiorstw spłatę długu w postaci ropy - podała agencja Reutera, powołując się na dyplomatów unijnych.

Moskwa: Izrael popycha Amerykanów do eskalacji

- Istnieje prawdopodobieństwo eskalacji konfliktu, do której Amerykanów popycha Izrael - tak kryzys irański widzi bliski współpracownik premiera Władimira Putina, były szef FSB a obecnie szef kremlowskiej Rady Bezpieczeństwa, Nikołaj Patruszew.

Skandal w policji. Pogrąży Sarkozy'ego?

W 2007 roku na szczytach władz policyjnych sfabrykowano oskarżenia wobec policjantów będących zwolennikami lewicy - donosi czwartkowy "Le Monde". W centrum afery znajduje się m.in. szef Generalnej Inspekcji Służb (IGS), nazywanej we Francji "policją policji".

Odetną od ropy USA i Europę?

Największy nigeryjski związek zawodowy zrzeszający pracowników firm naftowych i gazowych (PENGASSAN) poinformował, że od niedzieli wstrzyma produkcję ropy, jeśli rząd nie wznowi subwencji do paliw, które zostały zniesione 1 stycznia 2011 r.

Amerykańscy politycy chcą reanimować tarczę w Polsce

Przebywający w Polsce Amerykanie, kongresmen Mike Quigley i senator Mark Kirk, będą prowadzić rozmowy na temat powrotu do idei budowy elementów tarczy antyrakietowej w Polsce – dowiedziała się TVN24. Amerykanie jutro lecą do Redzikowa, a budowa tarczy ich zdaniem to odpowiedź na zagrożenie ze strony Iranu.

W kosmosie więcej planet niż gwiazd

Wyniki badań międzynarodowego zespołu naukowców wskazują, że w Drodze Mlecznej planety są powszechniejsze od gwiazd. Takie rewelacje przynosi najnowszy numer "Nature". Udział w badaniach mają polscy astronomowie z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapis zniknął z projektu. Aptekarze zaczynają protest

Jeszcze nie zakończył się protest lekarzy, a swój zapowiedzieli już aptekarze. Nie będą - jak ogłosiła Naczelna Rada Aptekarska - realizować nieprawidłowych recept, także z pieczątką "Refundacja do decyzji" NFZ. Wszystko dlatego, że ktoś wykreślił z nowelizacji ustawy refundacyjnej zapis o niekaraniu za sprzedaż leku na podstawie źle wypełnionej recepty.

Odcinanie głów, uszu, palców i mordowanie dla zabawy

Odcinanie głów, palców, uszu czy w ekstremalnym przypadku zabijanie cywili dla zabawy, to nie domena pól bitew średniowiecznej Europy czy Japonii. Takie akty zdarzały się w Afganistanie w wykonaniu żołnierzy państw zachodnich. - W ciągu ostatnich 10 lat były setki podobnych przypadków, które nie ujrzały światła dziennego - powiedział rzecznik talibów, strony jeszcze bardziej skorej do okrucieństwa, po najświeższym doniesieniu o oddaniu moczu przez marines na zabitych rebeliantów.

Zrywała dachy, zalała domy. Heidi w Australii

Heidi, tropikalny cyklon, uderzył w czwartek w północno-zachodnie wybrzeże Australii. Silny wiatr uszkodził kilkadziesiąt domów i zerwał linie energetyczne, a ulewnie padający deszcz spowodował lokalne podtopienia.

Oddawali mocz na zwłoki. "To obraża NATO"

Amatorskie nagranie wideo, które przedstawia czterech żołnierzy ubranych w amerykańskie mundury oddających mocz na zwłoki talibskich bojowników, obraża żołnierzy NATO - oświadczyło dowództwo sił ISAF. Bezczeszczenie zwłok potępił też prezydent Afganistanu Hamid Karzaj.

Starszy brat o Kim Dzong Unie: To marionetka

Kim Dzong Nam, najstarszy syn zmarłego przywódcy Korei Północnej, skrytykował dziedziczenie władzy w swym kraju - pisze w czwartek japoński dziennik "Tokyo Shimbun", cytując e-mail, jaki redakcja miała otrzymać od Kima. Przyrodni brat "najwyższego przywódcy partii, armii i narodu" wątpi, czy jest on faktycznym władcą Korei Północnej – dodaje południowokoreańska agencja Yonhap News Agency.

Miasto widmo na libijskim brzegu

Podziurawione od kul ściany domów, budynki bez okien i sterty gruzu wokół. Az-Zawija - nadmorska miejscowość znajdująca się 50 km na zachód od Trypolisu - po zeszłorocznych walkach w Libii przypomina miasto widmo. Fotorelację ze zniszczonego wojną miasta zamieściła w serwisie Kontaktu 24 przebywająca w Libii risela.

Twarda dyplomacja, silna armia. Tak ma być za prezydenta Putina

Premier Władimir Putin, który po marcowych wyborach prezydenckich w Rosji zamierza wrócić na Kreml, ostrzega, że Moskwa będzie stosownie oceniać i reagować na jednostronne kroki ze strony swoich zachodnich partnerów. Ostrzeżenie to zostało zawarte w projekcie programu wyborczego, który opublikowano na stronie internetowej Putina jako kandydata na prezydenta. Wybory prezydenckie w Rosji odbędą się 4 marca.

Lekarze nie informują o stanie zdrowia pułkownika. Zabronił

Płk Mikołaj Przybył nie zgodził się, by lekarze z kliniki psychiatrycznej informowali o stanie jego zdrowia. Dziennikarzom powiedziano jedynie, że prokurator, który w poniedziałek się postrzelił, będzie objęty opieką medyczną na najwyższym poziomie i leczony w ramach NFZ.