Najnowsze

Najnowsze

Graś: koniec zajmowania się sobą

W czwartek odbędzie się posiedzenie zarządu PO, które będzie poświęcone m.in. kalendarzowi wewnętrznych wyborów w partii - poinformował w środę rzecznik rządu Paweł Graś w RMF FM. Według niego, zarząd zajmie się też tym, "co działo się wokół Jarosława Gowina i związków partnerskich" i wyśle sygnał do członków partii w całej Polsce, że "kończy się czas, gdy Platforma zajmuje się sama sobą".

UE potępia izraelskie osadnictwo. Rekomenduje działania finansowe

Unia Europejska potępiła izraelskie osadnictwo, zwłaszcza w Jerozolimie Wschodniej. Ma ono stanowić największe zagrożenie dla rozwiązania pokojowego przewidującego powstanie dwóch państw, Izraela i Palestyny. UE zaleciła też wstrzymanie się od transakcji finansowych związanych z osadnictwem.

Blair: Husajn był "20 razy gorszy" od Asada

Były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair broni swej decyzji sprzed blisko 10 lat, by pod dowództwem USA dokonać inwazji na Irak rządzony przez Saddama Husajna. - Gdyby Husajn został u władzy, świat dziś byłby znacznie bardziej niebezpieczny - powiedział polityk w programie "Newsnight" nadanym we wtorek wieczorem w ramach specjalnego bloku poświęconego inwazji na Irak.

Zatrucia czadem na Pomorzu. 20 osób wciąż w szpitalach.

Aż 110 osób trafiło wieczorem do pomorskich w związku z zatruciem czadem. 90 z nich przywieziono z Kwidzyna, gdzie doszło do masowego zatrucia. Pozostali to mieszkańcy Gdańskiej kamienicy, w której ulatniał się tlenek węgla. Większość poszkodowanych wróciła już do domu.

Waszczykowski: Twarde rozmowy. Wrak fantem politycznym

Rozmowy w Moskwie ws. wraku tupolewa były dość twarde. Jasno wynikało z wypowiedzi rosyjskich, że ten wrak jest pewnym fantem politycznym, zakładnikiem rosyjskiej woli - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 Witold Waszczykowski. Poseł PiS uczestniczył na początku tego tygodnia w rozmowach w Moskwie w sprawie zwrotu wraku Tu-154 M.

Proces BP ws. katastrofalnego wycieku. Zeznają pierwsi świadkowie

Pierwsi świadkowie złożyli we wtorek zeznania w sprawie wycieku ropy naftowej z obsługiwanej przez koncern BP platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej w 2010 roku. Rząd USA i władze pięciu stanów domagają się od BP 21 mld dol. odszkodowania za spowodowanie największej w historii USA katastrofy naturalnej.

Historia Nataschy Kampusch wraca. Tym razem na duży ekran

Austria nie pozwala zapomnieć o jednej z najgłośniejszych historii ostatnich lat. 3096 dni - tyle czasu trwał koszmar Nataschy Kampusch, 10-letniej Austriaczki porwanej w drodze do szkoły 2 marca 1996 roku. Dziewczyna ponad osiem lat spędziła uwięziona, głównie w lochu pod garażem Wolfganga Priklopila. Zbiec zdołała latem 2006 roku. Od tego czasu sporadycznie pokazywała się w telewizjach i wydała autobiografię. Teraz powstał na jej podstawie film, który budzi tyle samo kontrowersji co sama historia Nataschy.

Kto "niszczy polski Kościół"?

Kiedy dwa lata temu ojciec Ludwik Wiśniewski opublikował list otwarty do nuncjusza apostolskiego, wymieniając w nim grzechy polskiego Kościoła, wywołał burzę. Teraz znowu zabiera głos i znowu zanosi się na burzę.

Miał sześć lat i ważył 6 kg. Nikt nie zdołał pomóc Oskarowi

Gdy trafił do szpitala, już nie żył. Sześcioletni Oskar ważył zaledwie sześć kilogramów przy 90 cm wzrostu. Dziś znamy więcej szczegółów tej tragedii i ta wiedza przeraża, bo osób, które wiedziały o tragicznym stanie chłopca, było wiele. Jednak nikt z nich, mimo dobrych chęci, nie był w stanie uratować dziecka zagłodzonego na śmierć.

Warta testuje Chińczyka z klubu Drogby i Anelki

Chińczyk Fei Yu, to młody pomocnik który pojawił się na testach w drużynie Warty. Ostatnio grał on w chińskim klubie, Shanghai Shenhua, tym samym, w którym do niedawna grali Nicolas Anelka i Didier Drogba.

Skontrolują fotoradary. Będzie ich mniej?

Wszystkie fotoradary na polskich drogach czeka wkrótce audyt, czyli analiza potwierdzająca zasadność ich lokalizacji - pisze "Rzeczpospolita". Chodzi o 550 fotoradarów - 200 urządzeń straży gminnych i ponad 350 inspekcji transportu drogowego.

Napolitano zapewnia, że rząd powstanie. "Jestem pewien, że sobie poradzimy"

Prezydent Włoch Giorgio Napolitano podczas wizyty w Monachium we wtorek starał się uspokoić międzynarodową opinię publiczną zaniepokojoną wynikiem wyborów parlamentarnych w jego kraju, zapewniając, że uda się tam utworzyć rząd zgodny z interesem publicznym. - Jestem całkiem pogodny - powiedział Napolitano, rozpoczynając od pobytu w stolicy Bawarii trzydniową oficjalną wizytę w Niemczech.

Hagel w końcu zatwierdzony przez Senat

Senat USA zatwierdził we wtorek nominowanego przez prezydenta Baracka Obamę Chucka Hagla, byłego senatora z Nebraski, na stanowisku sekretarza obrony. Większość republikanów głosowała przeciw, argumentując, że Hagel będzie prowadził "miękką" politykę zagraniczną.

Miejskie autobusy i unijne dotacje na nadzwyczajnej sesji

W piątek odbędzie się nadzwyczajna sesja rady Wrocławia. Radni mają się zająć kamunikacją miejską: stanem taboru, punktualnością i komfortem jazdy. W porządku obrad znajdzie się także apel do minister rozwoju regionalnego w sprawie unijnych dotacji dla miasta.

W Amsterdamie prostytutki będą musiały być starsze

Amsterdam zamierza podnieść z 18 do 21 lat granicę wieku, od którego można uprawiać najstarszy zawód na świecie. Miasto chce także zmusić domy publiczne, by pozostawały zamknięte wcześnie rano. Burmistrz Eberhard van der Laan ogłosił te plany we wtorek.

Sąd nie zakazał książki byłej kochanki Strauss-Kahna

Francuski sąd odmówił we wtorek zakazu publikacji książki Marceli Iacub o jej romansie z byłym szefem Międzynarodowego Funduszu Walutowego Dominique'em Strauss-Kahnem. Nakazał jednak dodanie wkładki do książki, wypłacenie odszkodowania i ogłoszenie w prasie.

Wujek Herman i kret w Trinity. Najgroźniejsi szpiedzy Rosji w XXI wieku

20 lat spędzi w więzieniu kanadyjski oficer skazany za zdradę na rzecz Rosji. To największa od dekad afera szpiegowska w Kanadzie. Ale dużo większe straty kosztowała NATO działalność Hermana Simma. Estończyk był klasycznym „śpiochem”. To druga, obok nielegałów, najgroźniejsza metoda wywiadowcza stosowana przez następców KGB.

Internauci-piraci dostaną ostrzeżenia od specjalnego systemu

Pięciu głównych dostawców internetu w USA wprowadziło pilotażowy program ostrzegania internautów, którzy rozpowszechniają w internecie filmy, muzykę i inne treści objęte prawem autorskim. Program ma stawiać na edukację, a nie karanie internetowych piratów.

Trzęsienie ziemi w Yahoo. Szefowa zakazuje pracy z domu

Marissa Mayer, nowa szefowa podupadającego Yahoo, podejmuje radykalne kroki w celu polepszenia sytuacji firmy. Jej najnowszym rozkazem jest zerwanie z pracą z domu. Wszyscy pracownicy mają stawiać się w biurach. Jej decyzja wywołała burzę i ogarniającą całe USA dyskusję.

Bosak do Biedronia: Robicie z siebie ofiary, a nic wam się nie dzieje

Odwołanie panelu o związkach partnerskich na Uniwersytecie Gdańskim pokazuje, że "nasza demokracja zaczyna chorować" - przekonywał w "Kropce nad i" Robert Biedroń, dodając: - Nie zbudujemy nowoczesnego społeczeństwa bez szacunku dla różnorodności. Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego ocenił jednak, że homoseksualiści, w tym Biedroń, "przedstawiają się jako ofiary, podczas gdy krzywda im się nie dzieje".

Tak będzie wyglądał drugi Titanic

W Nowym Jorku zaprezentowano plany i wizualizacje nowego Titanica. Replika słynnego transatlantyku będzie budowana z inicjatywy australijskiego milionera Clive'a Palmera. Pierwszy rejs jest planowany na 2016 rok. Nikt nie gwarantuje niezatapialności, tak jak czyniono to odnośnie oryginalnego Titanica w 1912 roku.

Zatrucie tlenkiem węgla. 20 osób poszkodowanych

We wtorek wieczorem przewieziono do gdyńskiego szpitala 20 osób, z czego siedem z podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla. Przyczyną ewakuacji mieszkańców kamienicy przy ul. Legionów był najprawdopodobniej nieszczelny piecyk gazowy.