Najnowsze

Najnowsze

Lotniczy świat prezentuje się szejkom. Kupią 50 Boeingów 777

Najwięksi światowi potentaci w branży lotniczej prezentują swoje dzieła w Dubaju. W Dubai Air Show 2011 bierze udział ponad tysiąc firm z 50 państw. Producenci spodziewają się wielomiliardowych zamówień ze strony państw arabskich i miejscowych przewoźników pasażerskich. Linie lotnicze Emirates złożyły już wielkie zamówienie na 50 Boeingów 777.

Kierowca zginął. Pasażer w stanie krytycznym

Jedna osoba zginęła, a druga została poważnie ranna w wyniku zderzenia Renault Clio i BMW 730, do którego doszło w Pyskowicach (woj. śląskie). Zdjęcia z miejsca wypadku zamieścił w serwisie Kontaktu 24 Reporter 24 zyga94.

Mały chrześcijanin za 15 dol. Prześladowania w Sudanie

W niedzielę, po raz trzeci, obchodzony jest Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku wyrazy solidarności Kościół kieruje do chrześcijan w Sudanie. - Często chrześcijanie sprzedawani są tam jako niewolnicy. Cena to jest często 15 dol. za dziecko - mówił w TVN24 dyrektor sekcji polskiej organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie i misjonarz, ks. Waldemar Cisło.

Zbankrutował najbogatszy człowiek Irlandii

Sąd w Befaście przypieczętował bankructwo Seana Quinna - do niedawna najbogatszego człowieka w Irlandii. Ten "self-made man" skończył szkołę w wieku 14 lat nie umiejąc czytać ani pisać, biznes zaczynał od pożyczki w wysokości równej 500 zł, a dorobił się majątku 4,7 mld euro. Zbankrutował na spekulacjach akcjami z dźwignią.

"Wojna" o pół kilometra gruntów

Izraelczycy i Palestyńczycy spierają się o nowy kawałek ziemi - odsłonięty przez cofające się Morze Martwe. Na niektórych odcinkach najbardziej słony akwen ziemi oddał prawie pół kilometra gruntów, które mogą przynieść wielkie zyski z turystyki.

W Honolulu zgodzili się, że nadal się nie zgadzają

Co do tarczy antyrakietowej Rosja i USA są zgodne tylko w jednym względzie - nadal trzeba szukać rozwiązań możliwych do zaakceptowania przez obie strony. - Nasze stanowiska pozostają wciąż bardzo rozbieżne - oświadczył po rozmowach z Barackiem Obamą Dmitrij Miedwiediew. Oprócz tego prezydenci rozmawiali o irańskim programie atomowym.

Biało na południu. Spadł pierwszy listopadowy śnieg

Internauci ze Śląska, Podkarpacia i Lubelszczyzny nadesłali bardzo zimowe informacje. Dziś nad ranem spadł tam śnieg. – Płatki śniegu miały średnicę poniżej 1 milimetra. To taki stan przejściowy między płatkiem, a deszczem lodowym – mówi synoptyk TVN Meteo, Arleta Unton-Pyziołek.

Wygrał przedstawiciel "starej szkoły męskiego wokalu"

- W dobie występów wokalistów, którzy bardziej martwią o lakier do paznokci, to ty jesteś dla mnie przedstawicielem starej szkoły męskiego wokalu - tak występ Piotra Karpienia skomentowała Agnieszka Chylińska. Podobnie uznali telewidzowie, którzy wysłali na Piotra najwięcej głosów. Do finału dostała się także Natalia Baj i chór Sound'n' Grace.

Libia zapewnia: Nasz islam jest umiarkowany

- Libia nie stanie się ekstremistycznym krajem islamskim - zapewnił przewodniczący Narodowej Rady Libijskiej Mustafa Dżalil szefową dyplomacji Unii Europejskiej Catherine Ashton, która przyjechał z wizytą do Trypolisu.

To były bojówki "Czarnego Bloku"?

Podczas zamieszek w Warszawie policja zatrzymała 92 obywateli Niemiec. Wśród nich prawdopodobnie członków skrajnej lewackiej bojówki "Black Block" powiązanej z antyfaszystowską organizacją "Antifa", doskonale znaną niemieckiej policji. Polskie służby zapewniają, że bojówkarze byli kontrolowani już od momentu przekroczenia granicy.

"Kocioł", prewencja, szybkie wyroki. Nie zawsze skuteczne

Specjalne metody tłumienia zamieszek, rozbudowany system prewencji, wreszcie szybkie wyroki. Jak pokazują wydarzenia ostatnich lat na zachodzie Europy, nie zawsze są to skuteczne metody. Policja jest tam często krytykowana za zbytnią pobłażliwość wobec chuliganów, czasem wręcz o nieudolność. Jak z problemem tłumów demolujących ulice radzą sobie w W. Brytanii, Niemczech czy Francji?

"Wyrwało się spod kontroli, na żywioł"

Czy policja w trakcie demonstracji w Dniu Niepodległości zrobiła wszystko tak, jak powinna? Premier Donald Tusk, po rozmowach z ministrem MSWiA oraz szefostwem policji, uznał, że działania służb mundurowych były prowadzone prawidłowo. Nie wszyscy eksperci do spraw bezpieczeństwa się z tym zgadzają. - Chyba było słabe rozpoznanie i to wszystko wyrwało się spod kontroli, na żywioł - mówi Krzysztof Kubiel, ekspert do spraw zabezpieczania imprez masowych

Berlusconi odszedł, Rzym się bawił. Teraz Super Mario

Przez całą noc przed prywatną rzymską rezydencją Silvio Berlusconiego setki młodych ludzi świętowały odejście szefa rządu. Prezydent Włoch Giorgio Napolitano będzie dzisiaj prowadził konsultacje ze wszystkimi siłami dotychczasowej koalicji i opozycji na temat powołania nowego rządu, bez konieczności przeprowadzenia przedterminowych wyborów. Kandydatem na premiera jest 68-letni Mario Monti.

Czy roztropność ocali Europę?

Tematem kolejnego "Areopagu Gdańskiego" była szeroko rozumiana roztropność. Zgromadzeni w Filharmonii Bałtyckiej Prof. Jacek Hołówka, Ks. Krzysztof Niedałtowski, prof. Piotr Sztompka i Barbara Labuda wraz z prowadzącymi spotkanie MaciejEm Wierzyńskim i prof. Jerzym Bralczykiem dywagowali na temat roli roztropności w przeszłości i dzisiaj, oraz nad tym, jaki wpływ ta cnota może mieć na nasze dzisiejsze życie.

Koniec epoki Berlusconiego. Podał się do dymisji

Silvio Berlusconi nie jest już premierem Włoch. Złożył rezygnację na ręce prezydenta Giorgio Napolitano, a ten ją przyjął. W sobotę wieczorem tłumy przeciwników premiera, czekając na jego dymisję, zgromadziły się w kilku punktach Rzymu.

37 ofiar śmiertelnych trzęsienia w Turcji

Do 37 wzrósł bilans ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi, które nawiedziło w środę prowincję Wan na wschodzie Turcji - podały w sobotę wieczorem tureckie media. Z ruin wydobyto od środy 30 osób, które ocalały.

Miller: Niemcy byli obserwowani od momentu wjazdu do Polski

Podczas piątkowych zamieszek w Warszawie policja działała w sposób umiarkowany, ale skuteczny - twierdzi szef MSWiA Jerzy Miller. Minister w "Faktach po Faktach" w TVN24 podkreślił, że Niemcy, którzy przyjechali do Polski na uroczystości 11 listopada, byli obserwowani od momentu przekroczenia granicy.

Niemki będą mogły służyć w komandosach

W elitarnej formacji sił specjalnych Bundeswehry - KSK (Kommando Spezialkraefte) - będą mogły służyć także kobiety. Rzecznik resortu obrony potwierdził w sobotę informacje tygodnika "Der Spiegel" na ten temat.

Pijany policjant śmiertelnie potrącił rowerzystę

W Olszynie (woj. dolnośląskie) pijany policjant śmiertelnie potrącił rowerzystę. Funkcjonariusz miał w organizmie ok. promila alkoholu. Został aresztowany. Już podjęto decyzję o wydaleniu go ze służby.

Polska i Niemcy razem w sprawie Rosji

Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Niemiec zaapelowali w liście do szefowej dyplomacji UE Catherine Ashton o europejską strategię w relacjach z Rosją - informuje w sobotę niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". W opinii dziennikarzy taka inicjatywa jest znacząca, bo Niemcy były do tej pory "adwokatem Rosji w Europie", a Polska wytykała krajom Wspólnoty naiwność w ich podejściu do Moskwy.

Porozumienie 11 listopada oskarża "prawicowe bojówki"

- Sprawcami aktów przemocy podczas obchodów Święta Niepodległości w Warszawie byli uczestnicy Marszu Niepodległości, którzy utożsamiają się ze skrajną, prawicową i faszystowską polityką - oceniło Porozumienie 11 listopada. Ellisiv Rognlien z koalicji organizującej wiec "Kolorowa Niepodległa" powiedziała, że dla organizatorów kontrmanifestacji nie jest zaskoczeniem, że doszło do zamieszek w stolicy.

Pierwsi zatrzymani przed sądem

Pierwsi zatrzymani ws. piątkowych zamieszek w Warszawie zostali dowiezieni do sądu. W sobotę przed sądem stanąć ma w sumie 40 osób. - Jeżeli materiał dowodowy jest wystarczający, jeszcze dziś mogą zapaść wyroki - zapowiada Wojciech Małek z Sądu Okręgowego w Warszawie.

Dwóch mężczyzn spłonęło w kamienicy

Dwóch mężczyzn spłonęło w pożarze kamienicy, do którego doszło w miejscowości Warta (Łódzkie). Ciała znaleziono w mieszkaniu znajdującym się na parterze budynku.

Potężne eksplozje w irańskiej bazie

Do dwóch eksplozji doszło w sobotę przed południem w bazie wojskowej Strażników Rewolucji (elitarnej formacji wojskowej- red.) pod Teheranem - podały irańskie władze. Eksplozje były tak silne, że szyby powypadały z okien w samej stolicy. Zginęło co najmniej 27 osób, a 16 zostało rannych. Początkowe doniesienia mówiły tylko o 12 zabitych.

Dachował alfą. Miał 0.5 promila

0,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca alfy romeo, który w sobotę około godziny 15 wypadł z drogi. Samochód wjechał do przydrożnego rowu i dachował. O wypadku, do którego doszło pod Wrocławiem, poinformowała Reporterka 24 Edyta_Ostrowska.

Następny tydzień: Zimno, miejscami śnieg

Powrotu do pracy po długim weekendzie nie uprzykrzy zła pogoda. Nad Polską nadal będzie zalegał wyż, który przyniesie korzystny biometr, a wraz z nim dobre samopoczucie. Musimy jednak pamiętać o ciepłym ubraniu. Słupki rtęci nie sięgną nawet 10 kresek.

Ambasador Niemiec: Bardzo mi przykro

- Bardzo mi przykro, że właśnie tego dnie, kiedy Polska świętuje wolność, wolność została tak nadużyta - powiedział Rüdiger Freiherr von Fritsch, ambasador Niemiec w Polsce. Po piątkowych zamieszkach w stolicy zatrzymanych zostało 210 osób. Wśród nich jest wielu niemieckich antyfaszystów, którzy przyjechali wesprzeć blokadę organizowanego przez środowiska prawicowe "Marszu Niepodległości".