Najnowsze

Najnowsze

Opancerzony szturm na slumsy Rio

1,5 tysiąca policjantów i wojskowych świtem wkroczyło do dwóch faweli w Rio de Janeiro. Wspierały ich transportery opancerzone i śmigłowce. Tak jak przy każdej takiej operacji, gangi narkotykowe nie próbowały walczyć i wycofały się.

"Klasztor dla botaników" pokonał stadion olimpijski

- To ponadczasowe dzieło architektury. O nadzwyczajnym stopniu wyrafinowania i piękna - uzasadniło jury konkursu RIBA Stirling Prize 2012, przyznając Sainsbury Laboratory w Cambridge nagrodę dla najlepszego budynku wybudowanego w Unii Europejskiej. Minimalistyczny "klasztor dla naukowców" pokonał nawet Stadion Olimpijski w Londynie.

Saudyjski oficer zabity przez Syryjczyków?

- Syryjskie wojsko rządowe zabiło saudyjskiego oficera podczas walk na północy Syrii - twierdzi irańska Press TV, powołując się na syryjskie media rządowe. Wraz z oficerem z Arabii Saudyjskiej mieli też zostać zabici obywatele Turcji.

"Zmiany w rządzie możliwe latem"

Obecnie zmian w rządzie nie przewiduję, możliwe są latem, jeśli ministrowie nie dadzą sobie rady z realizacją planu - powiedział premier Donald Tusk, pytany, czemu nie zdecydował się na rekonstrukcję rządu. Tusk zapewnił, że chce rządzić do końca kadencji.

800 km dróg w 3 lata, nowoczesna kolej i MDM. Minister Nowak obiecuje

- Dla naszego rządu rozwój infrastruktury kolejowej to jest fundamentalna i kluczowa rzecz. - powiedział na specjalnej konferencji prasowej minister transportu Sławomir Nowak. Zapowiedział też, że do końca 2015 roku oddanych zostanie 474 km autostrad i 335 km dróg krajowych i obiecał program dopłat mieszkaniowych dla młodych. Razem z minister rozwoju regionalnego Elżbietą Bieńkowską Nowak prezentowali szczegóły planu premiera Tuska, o którym mówił podczas piątkowego tzw. drugiego expose w Sejmie.

Brytyjczycy wycofają "tysiące" żołnierzy z Afganistanu

Wielka Brytania planuje wycofanie w 2013 roku z Afganistanu tysięcy swoich żołnierzy - oświadczył w niedzielę minister obrony Philip Hammond. W Wielkiej Brytanii rośnie presja, by zakończyć kosztowną i niepopularną wojnę - przypomina Reuters.

37-latek zmarł na trasie maratonu

Tragedia podczas 13. Poznańskiego Maratonu. Na 14 kilometrze trasy zmarł 37-letni uczestnik biegu. Prokurator orzekł, że zgon nastąpił z przyczyn naturalnych.

"Kształt cywilizacji europejskiej jest zagrożony"

- Kształt cywilizacji europejskiej jest zagrożony na skutek zakwestionowania istoty trwałego związku mężczyzny i kobiety jakim jest rodzina - mówił podczas niedzielnej mszy św. inaugurującej Dzień Papieski abp Tadeusz Gocłowski. - Uderza się w istotę życia, które jest owocem małżeńskiej miłości. Kształt cywilizacji, zwłaszcza europejskiej, jej tożsamości jest zagrożony - dodał.

Pół wieku zdjęcia, które zepchnęło ludzkość na krawędź zagłady

Dokładnie pół wieku temu major Richard Heyser pilotujący samolot szpiegowski U-2 przeleciał nad Kubą. W ciągu trwającego sześć minut przelotu nad wyspą, aparaty na pokładzie jego maszyny wykonały łącznie 928 zdjęć. Jedno z nich wywołało globalny kryzys, który niemal doprowadził do nuklearnej zagłady ludzkości.

"Wygrana Tuska jest jednocześnie przegraną"

- Wniosek o wotum zaufania to był olbrzymi błąd premiera. Ta wygrana jest jego przegraną - powiedział w "Kawie na ławę" poseł SLD Ryszard Kalisz. I dodał: - Ja wskazałem rok 2013 jako rok zmiany systemu politycznego w Polsce i dezintegracji PO. Jak widać wszystko idzie w tym kierunku.

Noga z gazu. Tu stoją fotoradary

Sienkiewicza, Pełczyńska, Kochanowskiego, Popowicka, Średzka i Wyścigowa. Na tych ulicach straż miejska ustawiła w niedzielę swoje fotoradary.

Spalił się magazyn. 600 tys. zł strat

Od soboty trwa dogaszanie pożaru magazynu, który wybuchł przy ul. Przejazdowej we Wrocławiu. W środku paliły się rozpuszczalniki, styropian i materiały chemiczne. Straty oszacowano na 600 tys. złotych.

Pijany kierowca uciekał przed policją. Zginął

Jedna osoba zginęła a druga została ranna w wypadku drogowym, do którego doszło w trakcie ucieczki audi Q7 przed policyjną kontrolą. W samochodzie znajdowały się tablice rejestracyjne, które pochodzą z kradzieży.

Zabębnią dla koni na wrocławskim Rynku

- Polska to największy eksporter koni na rzeź w Europie. Setki tysięcy zwierząt przetrzymywanych jest w makabrycznych warunkach – mówią zgodnie obrońcy koni. W niedzielę głośno przypomną o tym na wrocławskim rynku.

65 lat temu pokonał barierę dźwięku

14 października 1947 r. pilot Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych Charles "Chuck" Yeager przekroczył barierę dźwięku. Zrobił to na samolocie Bell X-1.

Izraelskie ataki w Strefie Gazy, dwóch zabitych

Dwóch Palestyńczyków zginęło w sobotę w atakach izraelskiego lotnictwa na cele w Strefie Gazy. Jak poinformował izraelski dziennik "Haarec", jednym z zabitych jest lider jednego z radykalnych ugrupowań palestyńskich.

Polacy liczą na sukces na Litwie

W niedzielnych wyborach parlamentarnych na Litwie, Akcja Wyborcza Polaków na Litwie (AWPL) liczy na przekroczenie 5-procentowego progu wyborczego i wprowadzenie do litewskiego Sejmu nawet kilkunastoosobowej reprezentacji. W sumie startuje ponad 20 partii, a o 141 mandatów ubiega się około 2 tys. osób.

20 lat temu Rosja przekazała Polsce katyńskie archiwalia

14 października 1992 r. Rosja przekazała Polsce archiwalia obarczające odpowiedzialnością za zbrodnię katyńską przywódców ZSRR z Józefem Stalinem na czele. Wśród dokumentów był rozkaz z 5 marca 1940 r., na mocy którego NKWD zamordowało prawie 22 tys. Polaków.

70. rocznica UPA. Masowe mordy i walka z Armią Czerwoną

70 lat temu powstała Ukraińska Powstańcza Armia, zbrojna formacja stworzona przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów (OUN-B, frakcję banderowską). Za początek jej działalności przyjęto 14 października 1942 roku, kiedy to powstał pierwszy oddział podporządkowany OUN-B.

Zaatakował szablą gości w kawiarni

Uzbrojony w szablę mężczyzna zaatakował gości w kawiarni w belgijskim mieście Spa, raniąc wielu z nich - poinformowała w sobotę belgijska agencja Belga, powołując się na prokuraturę w Verviers.