Najnowsze

Najnowsze

Piłkarze na świątecznych zakupach "Szlachetnej Paczki"

Bieganie pomiędzy regałami, sprawdzanie listy, a na koniec koszyki wyładowane po brzegi. Piłkarze Śląska Wrocław włączyli się w akcję „Szlachetna Paczka” i wybrali się na świąteczne zakupy. To, co kupili, trafi do jednej z wrocławskich rodzin

Piechociński: Na decyzję miała wpływ moja córka Ania

- Nie ukrywam wcale, że na moją decyzję miała wpływ rozmowa z moją najstarszą córką, Anią - mówił Janusz Piechociński w "Faktach po Faktach" w TVN24 o kulisach decyzji ws. objęcia teki ministra gospodarki. Mówiąc o sprawowaniu nowej funkcji zapowiedział: - Nieraz jeszcze, w tej misji godzenia i pokazywania, że Polaków więcej łączy niż dzieli, będę państwa zaskakiwał.

Namalował obraz popiołem z pieców Majdanka

Szwedzki artysta Carl Michael von Hausswolff namalował obraz popiołem zebranym z pieców krematoryjnych byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Akwarela została wystawiona w jednej z galerii w szwedzkim mieście Lund.

Sikorski: w sprawie Patriotów decyduje NATO, a nie Rosja

- Rosja może mieć swoje stanowisko, ale Sojusz sam będzie decydował o tym, jak bronić swoich członków na swoim terytorium w przypadku, gdy ci członkowie, tak jak w przypadku Turcji, są narażeni na ostrzał czy na zestrzeliwanie swoich samolotów - powiedział polskim dziennikarzom Sikorski w Brukseli.

Rząd o konwencji ws. przemocy wobec kobiet: Można podpisywać. Jeszcze w grudniu?

- Będę się starała, żeby do podpisania konwencji doszło jeszcze w grudniu, ale procedury mogą potrwać. Najważniejsze, że doprowadziliśmy do końca te procesy, które wymagały uzgodnień pomiędzy resortami i zgody rządu - powiedziała pełnomocniczka ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz po ogłoszeniu przez premiera przyjęcia zgody na podpisanie europejskiej konwencji ws. przemocy wobec kobiet.

Szturm na siedzibę prezydenta. Mursi opuścił pałac

Prezydent Egiptu Mohammed Mursi opuścił pałac prezydencki w obliczu zamieszek, jakie trwają w okolicy budynku - podała agencja Reutera, powołując się na dwa niezależne od siebie źródła z otoczenia prezydenta. Protestujący przedarli się przez policyjne blokady - relacjonuje na żywo egipska telewizja.

Policja ma już napastnika z Legnicy

Tomasz P., poszukiwany za atak z siekierą na kobietę w Legnicy, został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze znaleźli go w mieszkaniu w Częstochowie. Prawdopodobnie jeszcze we wtorek zostanie przewieziony do aresztu w Legnicy.

Polskie stanowisko ws. regulacji sieci. "Ani kroku do przodu"

- Polska musi wyrazić bardzo mocne i stanowcze stanowisko - musimy powiedzieć: "nie, ani kroku do przodu". W ogóle nie powinniśmy rozmawiać o jakichkolwiek zmianach dotyczących zarządzania internetem w kontekście regulacji ITR - mówi w wywiadzie dla PAP były podsekretarz stanu w MAC Igor Ostrowski. Konferencja ws. zmian w umowie regulującej telekomunikację rozpoczęła się w poniedziałek w Dubaju.

Wysłała 2 tysiące sms-ów z groźbami

Wulgarne, obraźliwie i z groźbami pozbawienia życia. Przez blisko rok dręczycielka wysłała ponad 2 tys. sms-ów do pary przyjaciół. Teraz kobieta odpowie przed sądem za stalking, czyli uporczywe nękanie innych osób. Grozi jej do trzech lat więzienia.

Rebelianci trafili w szkołę? 29 ofiar wybuchu

Rebelianci przeprowadzili atak moździerzowy na szkołę w pobliżu Damaszku, w wyniku którego zginęło 29 osób - twierdzi syryjska państwowa agencja prasowa SANA. Wcześniej syryjska telewizja obwiniła o ostrzał moździerzowy "terrorystów".

"Marionetka ma większą samodzielność niż Janusz Piechociński"

- Żadnego pomysłu, żadnej wizji, żadnej nowej idei, nawet najmniejszego zająknięcia się na temat tego, co miałoby się zmienić po wstąpieniu Janusza Piechocińskiego - powiedział lider Ruchu Palikota po konferencji nowego lidera PSL i premiera Donalda Tuska. PiS wskazuje, że Piechociński ustąpił premierowi "na całej linii".

List gończy za sprawcą masakry

Jest już decyzja sądu o zastosowaniu tymczasowego aresztu wobec Tomasza P., który na wniosek prokuratury poszukiwany jest listem gończym. Mężczyzna miał w poniedziałek zaatakować swoją byłą partnerkę siekierą.

1075 zł za mistrzowski medal Śląska. Trwa charytatywna aukcja

Złoty medal Śląska Wrocław, obiad z Kingą Preis, stół do piłkarzyków od UEFA, profesjonalna sesja zdjęciowa i karmienie lemurów w ZOO. To wszystko, wpisując można kupić na internetowej aukcji charytatywnej. Dochód zasili Fundację Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

Ministrowie PSL zostają na miejscach, wiceministrów dotąd Piechociński nie wyznaczył

Ministrowie PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz i Stanisław Kalemba - pozostają na swoich stanowiskach. Propozycje dotyczące wiceministrów z ramienia PSL mają zostać zaś przedstawione premierowi w najbliższym czasie. - Aktualna jest deklaracja, że w każdym ministerstwie partia koalicyjna ma prawo co najmniej do jednego przedstawiciela, jeżeli chce wykorzystać to prawo - mówił Tusk na wspólnej konferencji prasowej ze swoim nowym zastępcą.

500 złotych i 6 punktów za potrącenie na pasach. "To maksymalny mandat"

500 zł i 6 punktów karnych – tak została ukarana 57-letnia kobieta, która potrąciła w poniedziałek wieczorem na przejściu dla pieszych 22-letnią dziewczynę. – To maksymalny mandat, jakim mogliśmy ukarać sprawcę kolizji – przekonuje asp. szt. Zbigniew Korytnicki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Barbórka w Wielkopolsce

Kilka tysięcy górników z Wielkopolski wydobywających węgiel brunatny, sól, gaz i kruszywa świętowało we wtorek Barbórkę. W ośrodkach górniczych organizowano msze święte, akademie i uroczyste śniadania.

Izrael nie odstąpi od budowy osiedli. UE nie odpowie sankcjami

Unijne sankcje przeciw Izraelowi w odpowiedzi na rozbudowę osiedli na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej nie są rozważane - oznajmił szef brytyjskiej dyplomacji, William Hague. Zapowiedział jednak stworzenie "systemu zachęt", aby powstrzymać Izrael, który zapowiedział, że nie zmieni swoich planów pod presją międzynarodową.

Piechociński wicepremierem i ministrem gospodarki. Tusk: nie było wykręcania rąk

Janusz Piechociński wchodzi do rządu. Będzie wicepremierem i ministrem gospodarki - poinformował na konferencji premier Donald Tusk. Bez zmian pozostanie też kierownictwo pozostałych ministerstw, którym zarządza PSL, oraz umowa koalicyjna. - Pan prezes przedstawił mi rekomendację swojej partii w kwestii kontynuowania koalicji i ja ją przyjąłem - powiedział Donald Tusk.

Janusz Olejniczak

Janusz Olejniczak – laureat VI nagrody VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1970). Janusz Olejniczak naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat. Po przeniesieniu się do Warszawy, uczęszczał do Państwowej Podstawowej Szkoły Muzycznej, a później do Państwowej Średniej Szkoły Muzycznej. W obu szkołach pedagogiem jego była Luiza Walewska. W latach 1967-1969 kształcił się pod kierunkiem Ryszarda Baksta oraz Zbigniewa Drzewieckiego. W 1967 r. uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Młodych Wykonawców "Concertino Praha", gdzie otrzymał dyplom finalisty. Mając 17 lat (1979) wystąpił na Międzynarodowej Trybunie Młodych Wykonawców w Paryżu, w wyniku czego zakwalifikowano go do udziału w koncercie podczas targów płytowych MIDEM 1970 w Cannes. Tego samego roku został laureatem VI nagrody IX Konkursu Chopinowskiego w Warszawie; dwa lata później otrzymał IV nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Alfredo Caselli w Neapolu. Występował niemal we wszystkich krajach Europy oraz w Japonii, obu Amerykach, Australii i na Kubie; brał udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych w Dusznikach, Warszawie, Mariańskich Laźniach, Nohant, Aix-en-Provence i in. Partnerowali mu dyrygenci: Witold Rowicki, Kazimierz Kord, Jerzy Maksymiuk, Marek Pijarowski, Charles Dutoit, Grzegorz Nowak, Andrzej Markowski i in. W 1997 r. dał prawykonanie światowe Valse Boston na fortepian i orkiestrę Giji Kanczelego. Występował jako kameralista ze skrzypkami, wiolonczelistami i śpiewakami. Janusz Olejniczak dokonał wielu nagrań dla rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych w Polsce, Francji, Słowacji i Japonii. Dla firm fonograficznych (Polskie Nagrania „Muza”, Wifon, Tonpress, Selene, Camerata, Pony Canyon, Opus 111, CD Accord) utrwalił dzieła Rameau, Mozarta, Liszta, Chopina (Fantazja na tematy polskie, 2 koncerty fortepianowe, Sonata b-moll, Rondo Es-dur, Barkarola Fis-dur, Berceuse, mazurki, polonezy, nokturny, etiudy, ballady, scherza i in.), Schuberta, Prokofiewa, Kilara (Koncert fortepianowy), Góreckiego (Koncert fortepianowy) oraz miniatury skrzypcowe wraz z Kają Danczowską i recital pieśni polskich wraz ze Stefanią Toczyską. Artysta wziął udział w filmie o Chopinie La note bleu Andrzeja Żuławskiego, nagrał ścieżkę dźwiękową do filmu Chopin, pragnienie miłości Jerzego Antczaka oraz do filmu Pianista Romana Polańskiego.

Umorzono śledztwo ws. przesyłki z narkotykami dla Kory

Z powodu niewykrycia sprawcy, stołeczna prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przesłania 60 gramów marihuany z USA do domu znanej wokalistki Olgi Jackowskiej i jej partnera Kamila Sipowicza. - Decyzję taką podjęła pod koniec listopada Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów - powiedział we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Dariusz Ślepokura.

Górnik handlował czeską wódką. Także skażoną

Rybnicki sąd aresztował na trzy miesiące 55-letniego górnika z Czerwionki-Leszczyn, który handlował przywiezionym z Czech alkoholem. Policjanci podejrzewają, że w sprzedawanych przez niego butelkach był także zabójczy alkohol metylowy.