Najnowsze

Najnowsze

Bielawnego osądzi sąd wyższej instancji

To warszawski sąd okręgowy, a nie rejonowy, osądzi byłego wiceszefa Biura Ochrony Rządu gen. Pawła Bielawnego, oskarżonego o niedopełnienie obowiązków w związku z wizytami prezydenta i premiera w Smoleńsku w kwietniu 2010 r. oraz o poświadczenie nieprawdy.

Bita młotkiem i uduszona. Ruszył proces

Przed łódzkim sądem okręgowym ruszył proces małżeństwa 32-latków oskarżonych o zabójstwo na tle rabunkowym mieszkanki Łodzi. 37-latka, którą mężczyzna poznał przez internet, została zwabiona do wynajmowanego przez małżonków mieszkania i zamordowana.

PSL chce ostrzeżeń w radiu i telewizji. Po aferze Amber Gold

PSL przygotowuje projekt zmian w ustawie o nadzorze nad rynkiem finansowym. Proponuje w nim, by KNF mogła publikować ostrzeżenia w radiu i telewizji. Ich cel to ochrona uczestników rynku finansowego. Propozycja ma jeszcze w tym tygodniu trafić do marszałek Sejmu.

"To były demokratyczne wybory". Sikorski o Litwie

"Demokratyczne wybory" - takie oczekiwanie pojawia się na ogół, gdy zachodni politycy mówią o głosowaniach w Rosji, na Białorusi czy innych mało demokratycznych państwach. Radosław Sikorski cieszy się zaś, że "demokratyczne wybory" były na Litwie, czyli w państwie, które od lat jest członkiem NATO i UE.

Gliński daje sobie dwa tygodnie i zaczyna szukać poparcia

Za dwa tygodnie prof. Piotr Gliński chce rozpocząć polityczne rozmowy, w których będzie szukał poparcia dla formowanego przez siebie technicznego rządu. Kandydat PiS na premiera po raz kolejny wraca do drugiego expose Donalda Tuska, które charakteryzuje trzema przysłówkami: za późno, za mało, za wolno.

Stonesi wracają na scenę. "Pojawiła się niesamowita energia"

"Cztery koncerty, cztery noce ze Stonesami... Może kilku przyjaciół do nas dołączy. Do zobaczenia" - tak grupa The Rolling Stones na swoim koncie na Facebooku ogłosiła, że wraca na scenę. W listopadzie weterani rocka dadzą dwa koncerty w Londynie, a w grudniu - w New Jersey.

Marian Dziędziel nagrodzony w Turcji za rolę w thrillerze

Znakomity polski aktor Marian Dziędziel, znany m.in. z filmów "Róża" czy "Dom zły", został nagrodzony na największym festiwalu filmowym w Turcji za rolę w thrillerze "Supermarket". Jest to pierwsza nagroda w karierze Dziędziela przyznana mu za granicą.

Historyk z USA: Wypędzenie Niemców nosiło pewne znamiona ludobójstwa

Wypędzenia Niemców z Europy Środkowej i Wschodniej po II wojnie światowej były czystką etniczną, ale nie ludobójstwem - powiedział historyk Norman Naimark na konferencji frakcji niemieckich chadeków w Berlinie. Amerykanin dodał też jednak, że ze względu na liczne ofiary, można powiedzieć, że wypędzenie nosiło pewne znamiona ludobójstwa.

Cmentarz w gruzach po eksplozji gazu

Popękane płyty nagrobków, gruzy i połamane krzyże. W wyniku środowej eksplozji gazu w Zakładzie Dystrybucji Gazów Technicznych w Gliwicach zniszczeniu uległo wiele nagrobków na sąsiadującym z firmą cmentarzu. Prezes zakładu obiecuje odbudowanie pomników, jednak o rekompensacie finansowej na razie nie chce rozmawiać. Wiadomo, że firma nie była ubezpieczona.

Z rowerem do SKM nie wsiądziesz. "To wylewanie dziecka z kąpielą"

Od wtorku pasażerów SKM w Trójmieście czekają spore utrudnienia. W związku z remontem peronów, z rozkładu zniknie część pociągów. Kolejarze bojąc się tłoku wprowadzają całkowity zakaz przewozu rowerów. - Kategorycznie się temu sprzeciwiamy - oburzają się miłośnicy dwóch kółek.

Sinatra królem pogrzebów. Najczęściej na świecie grają "My Way"

"My Way" Franka Sinatry po raz siódmy z rzędu znalazło się na szczycie... pogrzebowych list przebojów. W ciągu roku przebój z 1968 roku był grany częściej niż "Time To Say Goodbye" w wykonaniu duetu Sarah Brightman i Andrea Bocelli. Piosenka, której puszczania domy pogrzebowe najczęściej odmawiają to "Imagine". Bo John Lennon śpiewa w niej "nie ma Nieba".

Premier obiecuje nauczycielom: Mniej papierów, więcej czasu dla dzieci

- Powinniśmy cenić i chronić czas pracy nauczyciela. Nie dla jego wygody, ale by nasze dzieci mogły czerpać od niego maksimum tego, co może on dać - mówił premier Donald Tusk po spotkaniu z nauczycielami z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Szef rządu przyznał, że usłyszał "kilka gorzkich słów" i zapowiedział, że rząd dołoży starań, by odbiurokratyzować pracę nauczyciela.

Lot nad tajnymi bazami Izraela. Iran przyznaje się do drona

Iran oficjalnie przyznał, że zbudował drona zestrzelonego w miniony weekend nad Izraelem. Irański minister obrony uznaje to za pokaz wielkich możliwości sił zbrojnych swojego kraju. - Reżim syjonistyczny został pokonany - stwierdził Ahmad Vahidi.

Skok z 39 km? Putin już tam był. Na żurawiu

Feliks Baumgartner poza miejscem w historii, swoim skokiem z 39 kilometrów zdobył też miejsce w internecie. Dzień po wyczynie Austriaka w sieci roi się od śmiesznych obrazków, tzw. "memów", z jego udziałem. I nie tylko jego.

"Wolałbym być spawaczem niż bezrobotnym politologiem"

- Gdybym musiał wybierać to wolałbym być wybitnym spawaczem, dobrze zarabiającym niż wiecznie bezrobotnym politologiem - powiedział dziś podczas wizyty w gimnazjum premier Donald Tusk. Przekonywał przy tym, że "żaden zawód nie hańbi".

Szkoci sami zdecydują o niepodległości. Londyn się zgadza

Brytyjski premier David Cameron i szef szkockiego rządu Alex Salmond podpisali w poniedziałek w Edynburgu porozumienie, zgodnie z którym w 2014 r. zorganizowane zostanie historyczne referendum w sprawie niepodległości Szkocji - poinformował rzecznik Camerona.

Rodzice z Pucka znęcali się też nad trzecim dzieckiem. Kolejne zarzuty

Są kolejne zarzuty dla rodziców zastępczych z Pucka. Tamtejsza prokuratura rejonowa tym razem zarzuciła Annie i Wiesławowi C. znęcanie się nad kolejnym, trzecim dzieckiem. Dwoje z pięciorga dzieci umieszczonych w tej rodzinie zmarło na skutek pobicia przez opiekunów. Ci przyznali się do winy.

Cały świat oglądał wielki skok

Na skok Feliksa Baumgartnera z 39 km patrzyły wczoraj miliony ludzi. Wyczyn Austriaka transmitowały największe stacje newsowe na świecie, a relacje z niego zajmują czołowe miejsca na większości portali.

To jego filmy zarobiły najwięcej w tym roku. Proporcjonalnie do budżetu

Liam Neeson, dzięki filmowi "Uprowadzona 2", już drugi weekend z rzędu znalazł się na szczycie box-office'u. Film o emerytowanym agencie CIA, który z rąk żądnych zemsty porywaczy ratuje byłą żonę, zarobił do tej pory 90 mln dol. Krytycy go wprawdzie zmiażdżyli, pisząc, że to "wtórny, przewidywalny i nielogiczny film". - Publiczność po prostu kocha Neesona w tej roli - uzasadniają jednak fenomen analitycy.