Najnowsze

Najnowsze

Pierwszy człowiek Kaddafiego przed sądem

Przed sądem w Trypolisie stanął były szef wywiadu Buzeid Dorda. Jest on pierwszym przedstawicielem reżimu Muammara Kaddafiego sądzonym przez nowe władze. Dawny szef służby wywiadowczej został ujęty we wrześniu zeszłego roku w Trypolisie.

Rajd Tallin - Monte Carlo dotarł do Wrocławia

Historyczny rajd "bez tankowania paliwa" na trasie Tallin - Monte Carlo dotarł we wtorek do Wrocławia, gdzie kończy się polski etap wyścigu. W zmaganiach nie brały udziału standardowe samochody ze spalinowymi silnikami, ale elektryczne pojazdy.

"Jedna impreza nie zapewni sukcesu gospodarczego"

- Nikt poważny nie może być przekonany że jeden zryw, jedna impreza zapewni nam trwały sukces gospodarczy - powiedział w "Faktach po Faktach" prof. Leszek Balcerowicz z dystansem odnosząc się do tezy, że organizacja mistrzostw Euro2012 zapewni Polsce dynamiczny rozwój w przyszłości.

Anarchiści strzelali karne Grobelnemu

Nietypowy protest przed urzędem miasta w Poznaniu. Na placu Kolegiackim pojawiła się bramka, a w niej bramkarz w masce z podobizną Ryszarda Grobelnego. W ten sposób anarchiści protestowali przeciwko polityce prezydenta miasta.

Roszady na torach: trasy zmieni 15 linii

Najbliższe dni w Poznaniu upłyną pod znakiem dużych zmian w komunikacji miejskiej. W sumie do soboty trasy zmieni aż 15 linii tramwajowych. Kłopoty pasażerów mają zakończyć się tuż przed rozpoczęciem Euro.

Arash na otwarcie strefy kibica

Gwiazdą otwarcia wrocławskiej strefy kibica będzie irańsko-szwedzki wokalista Arash. Jego koncert może obejrzeć nawet 30 tysięcy osób.

Rynek pełen przenośnych toalet

Szpaler przenośnych toalet pręży się pod ścianą wrocławskiego Ratusza. Restauratorzy są poirytowani, a mieszkańcy zniesmaczeni.

USA zrzucają komandosów do Korei? Generał przeniesiony

Amerykański generał został zdjęty ze stanowiska po doniesieniach, że publicznie poinformował o zrzucaniu żołnierzy sił specjalnych USA i Korei Południowej na spadochronach do Korei Północnej w celach szpiegowskich - podała we wtorek agencja AP.

Nowa siedziba dla "112"

Na pięć dni przed pierwszym meczem Euro 2012 w Gdańsku uruchomiono w mieście Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego, odbierające telefon alarmowy 112.

Motocyklowy kondukt odprowadza ciała Węgrów

Motocyklowy kondukt z trumnami trzech Węgrów, którzy w niedzielę zginęli na zakopiance, wyruszył z Krakowa do Budapesztu. - Solidarność obliguje. Zginęli na naszej ziemi - mówi jeden z jadących, Mikołaj "Miki".

Tłumy, oklaski i "Welcome to Gdynia"

Tłumy kibiców na pierwszym, otwartym treningu reprezentacji Irlandii w Gdyni. Wyraźnie zaskoczeni i zadowoleni z frekwencji zawodnicy podziękowali im brawami. Kibice nie pozostali dłużni.

112 w czterech językach

Po angielsku, niemiecku i włosku będą mogli rozmawiać z pracownikami alarmowego numeru 112 w Poznaniu kibice podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej - poinformował we wtorek Tomasz Stube, rzecznik Miejsko - Wojewódzkiego Sztabu Operacyjnego Euro 2012.

Językowe ściągi na Euro

"Jak dostanę się na stadion?", "czym dojadę?", "gdzie znajdę?". Kierowcy autobusów i tramwajów we Wrocławiu dostali właśnie 800 językowych ściąg, żeby bez problemu odpowiedzieć kibicom po angielsku na podstawowe pytania.

Odnaleziono szkielety uznanych za wampiry

Dwa pochodzące ze średniowiecza szkielety ludzi, przebite kawałkami żelaza, aby uniemożliwić przemianę w wampiry, zostały znalezione niedawno w bułgarskim mieście Sozopol, w pobliżu Burgas, nad Morzem Czarnym.

RAF pomalował niebo dla królowej

Niezwykle spektakularny był finał obchodów diamentowego jubileuszu Elżbiety II. Na cześć brytyjskiej królowej niebo w kolorach korony "pomalowały" samoloty RAF.

Akwarium jak boisko: zamiast piłkarzy (sztuczne) rybki

Nietypowa atrakcja we wrocławskim zoo. Zwiedzający mogą już oglądać euroakwarium, a w nim dwie piłkarskie jedenastki rybek. Mają bramki, boisko, stroje i kibiców. Jest tylko jeden mały drobiazg - rybki są sztuczne.

Piwny rekord Polaka. Próbował wwieźć do Norwegii 18 tys. litrów

Drugie co do wielkości przejęcie piwa w historii - tak norwescy celnicy opisują przechwycenie ciężarówki prowadzonej przez 31-letniego Polaka. Wwiózł on nielegalnie do ich kraju ponad 19 tysięcy litrów alkoholu, w tym 18 tys. 708 litrów piwa oraz 522 litry mocniejszego alkoholu.

NSA: Premier może odmówić ujawnienia notatki

Premier może odmówić udostępnienia informacji o rozmowach z delegacją Serbii, jeżeli notatka z tego spotkania została utajniona z uwagi na interes polityki zagranicznej - potwierdził we wtorek Naczelny Sąd Administracyjny.

Aron, Laskorn, Lubek i Lugier już w Bałtyku

Urodzone w tym roku w fokarium w Helu oraz gdańskim ogrodzie zoologicznym cztery foki szare wypuszczono we wtorek do Bałtyku. Zwierzęta wyposażono w nadajniki, dzięki którym przez najbliższe pół roku można będzie śledzić trasę, po jakiej będą się poruszać.

Polsko-turecki gang z zarzutami

Narazili Skarb Państwa na stratę co najmniej 2,5 mln zł - teraz za to odpowiedzą. Sześcioosobowy gang usłyszał już zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej - poinformowała prokuratura w Piotrkowie Trybunalskim.

Przyjechał z Portugalii rowerem

Pewien Portugalczyk na rowerze postanowił przebyć drogę z domu do Polski, a dokładnie do Opalenicy. Tam bowiem śpią i trenują reprezentanci jego kraju. Mężczyzna przebył co najmniej 3600 kilometrów. - Chcę zobaczyć trening, a potem jadę dalej. Na Ukrainę - zdradził.

Majordomus papieża przed śledczymi

Podejrzany o kradzież tajnych dokumentów majordomus papieża Benedykta XVI został we wtorek przesłuchany przez śledczego z wymiaru sprawiedliwości w Watykanie. Mężczyzna od 23 maja przebywa w watykańskim areszcie.

Sopot przywitał piłkarzy solanką

Piłkarska reprezentacja Irlandii została oficjalnie powitana w Sopocie. Na Placu Przyjaciół Sopotu prezydent miasta Jacek Karnowski w towarzystwie wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego wręczył drużynie Giovanniego Trapattoniego butelkę z sopocką solanką.

17 "niepożądanych" dyplomatów. Wyjechali wcześniej

Władze Syrii uznały 17 zachodnich dyplomatów za osoby niepożądane. To riposta Damaszku na wydalenie z tych krajów syryjskich ambasadorów. Riposta o tyle jednak spóźniona, że ci, których uznano za persona non grata, już wcześniej opuścili Syrię.

Turcja będzie sądzić izraelskich generałów. Za krwawy abordaż

Dwa i pół roku po krwawym abordażu izraelskich komandosów na statek "flotylli wolności", w Stambule rozpocznie się zaoczny proces izraelskich generałów. Będą oni oskarżeni o spowodowanie śmierci dziewięciu uczestników morskiego konwoju humanitarnego do Strefy Gazy. Początek procesu 6 listopada - donoszą tureckie media.