Najnowsze

Najnowsze

Bezcenne archiwa zagrożone. Brak funduszy

Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie znalazła się na skraju bankructwa - alarmuje "Rzeczpospolita". Jak pisze gazeta, brakuje pieniędzy na przechowywanie bezcennego archiwum gromadzonego przez 20 lat działalności.

Nasza służba zdrowia wśród najgorszych w Europie

Brak dostępu do nowoczesnych leków, wysoka umieralność na raka oraz długi czas oczekiwania na wizytę u lekarza i na zabiegi w szpitalu - to obraz polskiej służby zdrowia wyłaniający się z ogólnoeuropejskiego badania. Polski system ochrony zdrowia jest jednym z najgorszych na Starym Kontynencie - wśród 33 zbadanych krajów zajmuje 27. miejsce - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Auto na wodór z Lublina. Litr paliwa za 4 zł?

Jest szansa, że benzynę zastąpimy wodorem. Niepotrzebna będzie zmiana silnika, wystarczy przerobić instalację. Będzie ekologicznie i o jedną trzecią taniej niż na benzynie. Auto zasilone wodorem zaprezentowali naukowcy z Politechniki Lubelskiej.

Mają skrzynki Superjeta. Nie oddadzą ich Rosjanom

Indonezyjscy komandosi przy pomocy alpinistów zdołali wydobyć z głębokiej rozpadliny czarne skrzynki rozbitego rosyjskiego Suchoja Superjeta-100. Urządzenia są nadpalone, ale nie noszą śladów poważnych uszkodzeń. Indonezyjscy śledczy zapowiedzieli, że nie oddadzą ich Rosjanom, którzy o to prosili.

Tak kiedyś budowano metro

W środę rusza pierwsza z czterech tarcz, którymi będzie drążony centralny odcinek II linii metra w Warszawie. Choć stosunkowo niedawno zakończono budowę I linii, to obydwie inwestycje dzieli technologiczna przepaść. Warto przypomnieć, jak powstawała jedyna, jak dotąd, linia podziemnej kolejki.

"Dostaje się zastrzyk i śpi"

Po wstrząsających informacjach ze szpitala psychiatrycznego w Radomiu, gdzie 16-letni pacjent zgwałcił 9-letniego, reporterzy "Czarno na Białym" sprawdzili, jak funkcjonują takie placówki w Polsce. Trafili na jeden z zamkniętych oddziałów. Jak wygląda ten inny świat, do którego - wbrew pozorom - nie tak trudno trafić?

Jesienna aura w połowie maja

Po "zimnej Zośce" przyszedł czas na... jesienną szarugę. Ponieważ środa będzie pochmurna, deszczowa i chłodna - jednym słowem ponura - tylko buchająca zewsząd zieleń przypomni nam, że jest już połowa maja.

Pigułki szczęścia? Zażywa je milion Polaków

Aż milion Polaków zażywa tabletki antydepresyjne. Ilu osobom są one naprawdę potrzebne, a ile z nich dostaje je wskutek błędnej diagnozy lub bierze po prostu na poprawę samopoczucia? Reporterka "Czarno na Białym" zdobyła receptę bez problemu.

Morderstwa, pobicia. "Bo ktoś nie wygląda tak jak oni"

W Białymstoku notuje się najwięcej w Polsce aktów przemocy o podłożu rasistowskim, a nawet nazistowskim. Władze miasta bagatelizują sprawę, a efekty działań policji są żadne. Bandyci są powiązani ze środowiskiem kibiców Jagiellonii. Klub nabiera wody w usta. Problemowi przyjrzeli się dziennikarze Superwizjera TVN.

Rusza proces "kata ze Srebrenicy"

Przed ONZ-owskim trybunałem w Hadze rozpoczyna się dziś proces generała Ratko Mladicia. Były przywódca Serbów bośniackich jest oskarżony o zbrodnie popełnione podczas wojny na Bałkanach w latach 90-tych XX wieku, w tym za masakrę w Srebrenicy.

Zmarł Carlos Fuentes

W wieku 83 lat zmarł Carlos Fuentes - meksykański pisarz, eseista, dramaturg i publicysta. Był w grupie pisarzy, którzy zapoczątkowali modę na literaturę iberoamerykańską. Przez lata uchodził za pewnego kandydata do literackiej Nagrody Nobla, ale jej nie doczekał.

Cannes czas zacząć. O Złotą Palmę znów bez Polaków

Dziś rozpoczyna się 65., jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. W konkursie głównym wystartują 22 tytuły mistrzów kina - m.in. Alaina Resnaise’a, Kena Loache’a, Davida Cronenberga, Michaela Hanekego, Waltera Sallesa. Filmy oceni jury, któremu przewodniczy włoski filmowiec Nanni Moretti. Festiwal potrwa do 27 maja.

Krytyka polityka

14 maja 2012 r.Młodzi Demokraci odwiedzili Jana Tomaszewskiego, by rozmową i gumiakami wybić mu z głowy złe zachowanie.

Zadowolenie

14 maja 2012 r.Stało się! Premier Waldemar Pawlak znowu się uśmiecha do dziennikarzy.

Warto rozmawiać

14 maja 2012 r.Premier Donald Tusk zapewnia, że nie zakończył jeszcze rozmów z liderami związków zawodowych.

Bokser

14 maja 2012 r.Poseł Marcin Mastalerek jest oburzony, że Stefana Niesiołowskiego nie dosięgnie karząca ręka sprawiedliwości i poseł za swoje zachowanie względem dziennikarki Ewy Stankiewicz nie zostanie ukarany.

Oaza

14 maja 2012 r.Anna Fotyga ze spokojem wspomina szykany, jakie ją spotykały, kiedy była ministrem spraw zagranicznych.

Zderzenie

14 maja 2012 r.Adam Hofman postanowił zderzyć wersję Stefana Niesiołowskiego z nagraniem video.

Skarżypyta

14 maja 2012 r.Stefan Niesiołowski przedstawia swoją wersję wydarzeń dotyczących starcia z dziennikarką, Ewą Stankiewicz.

Śpiewająco

13 maja 2012 r.Co nasi wybrańcy narodu robią? To, co zwykle, kłócą się.

Instalacja

13 maja 2012 r.Z inicjatywy Zbigniewa Ziobro sejm na jedne dzień zmienił się w prawdziwy plac zabaw. Niestety nie wiemy, czy posłowie dobrze się bawili...