Najnowsze

Najnowsze

Zięć bin Ladena przed sądem. Grozi mu dożywocie

Sulejman Abu Gheith, zięć Osamy bin Ladena, stanie dziś przed nowojorskim sądem. Oskarżony jest o udział w planowaniu ataków na wieżowce World Trade Center w Nowym Jorku z 11 września 2001 r. i o spisek mający na celu zamordowanie obywateli USA.

Czarzasty: Z tej tragedii robi się walkę polityczną i szopkę

- Nas martwi, że z tej tragedii, przynajmniej niektóre siły, robią walkę polityczną i szopkę - mówił w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Czarzasty z SLD, komentując w ten sposób zaplanowane na 10 kwietnia przez różne partie obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Także Jacek Kurski z Solidarnej Polski mówił, że nie jest za tym, by obchody "traktować partyjnie".

11 dzieci zginęło w operacji NATO w Afganistanie?

W nalocie przeprowadzonym w sobotę podczas operacji NATO przeciwko talibom we wschodnim Afganistanie zabitych zostało jedenaścioro dzieci i kobieta - poinformowali w niedzielę przedstawiciele lokalnych władz. Rzecznik dowodzonych przez NATO Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) powiedział, że informacje te są sprawdzane.

Plac Jana Pawła II na Lateranie. Franciszek odsłonił tablicę

Papież Franciszek wziął udział w ceremonii nadania imienia Jana Pawła II części placu świętego Jana na Lateranie w Rzymie. Z tej okazji na gmachu wikariatu odsłonięta została pamiątkowa tablica. Wcześniej, podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, papież przypomniał, że święto to ustanowił Jan Paweł II.

"Nie ma pytania, czy dojdzie do wojny, tylko kiedy"

Północnokoreańska telewizja państwowa opublikowała kolejne nagranie prezentujące ćwiczenia tamtejszych żołnierzy. Wideo ma dowodzić, że armia Korei Północnej wciąż jest w stanie pełnej gotowości bojowej. - Na Półwyspie Koreańskim nie ma pytania czy dojdzie do wojny, ale czy stanie się to dzisiaj, czy jutro - oświadczył na nagraniu jeden z żołnierzy.

SLD chce 7 proc. PKB na opiekę zdrowotną

Lider SLD Leszek Miller zaprezentował w niedzielę w Warszawie "Lewicowy Dekalog Zdrowotny". Jest to dziesięciopunktowy program naprawy systemu ochrony zdrowia w Polsce, który zakłada m.in. zagwarantowanie 7 procent PKB na opiekę zdrowotną, rozwój opieki nad osobami starszymi i ryczałt na leki.

Trzeci sezon "Gry o tron" najczęściej piratowanym serialem świata

W niecałą dobę pierwszy odcinek nowego sezonu "Gry o tron" został nielegalnie ściągnięty za pomocą programu BitTorrent przez ponad milion internautów. Nigdy wcześniej nie pobrano tak dużej liczby kopii jakiegokolwiek serialu w tak krótkim czasie - ogłosił specjalistyczny blog Torrent Freak. Najwięcej piratów było w USA i Wielkiej Brytanii.

Długa zima pozbawi nas miodu?

Pszczoły powoli budzą się do życia. - W tej chwili przygotowują się do zbioru pierwszego pożytku - mówi pszczelarz z Kruszewni, Leszek Marcinkowski. Długa zima może jednak owadom mocno zaszkodzić.

Łucenko, prawa ręka Tymoszenko, ułaskawiony

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz ułaskawił skazanego na cztery lata więzienia byłego szefa MSW, Jurija Łucenkę - poinformowała w niedzielę rzeczniczka prezydenta Daria Czepak. - Nie będę marnował czasu na zemstę. Będę pracował dla przyszłości - powiedział polityk po wyjściu z więzienia.

Straż medyczna, podatek od luksusu, więcej pracy. Kaczyńskiego pomysły na Polskę

Więcej pieniędzy na służbę zdrowia, państwowa straż medyczna, podatek od luksusu, 1,2 mln nowych miejsc pracy w Polsce - zapowiada Jarosław Kaczyński. Prezes PiS podczas spotkania z mieszkańcami Wschowa (woj. lubuskie) przedstawił swoje pomysły na rządzenie krajem. Kaczyński nawiązał także do zbliżającej się rocznicy katastrofy smoleńskiej. - Ta reakcja, to oddanie śledztwa, to drwienie sobie z Polski, nas degraduje, nas niszczy, jako naród, jako państwo - mówił.

"To zasługa Kwaśniewskiego i Coksa"

Ułaskawienie byłego szefa MSW Ukrainy Jurija Łucenki jest zasługą m.in. misji byłego prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego i byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Pata Coksa - ocenił w niedzielę szef PE Martin Schulz.

Sportowcy na czterech łapach opanowali wrocławskie Partynice

Tańczą, biegają i skaczą w dal. Mimo, że słupki rtęci dopiero rosną, wrocławskie psy już poczuły powiew wiosny. - Pokazujemy, że z czworonogami można robić coś więcej niż tylko chodzić dookoła bloku - mówią organizatorzy i zapraszają na "Wrocławską wiosnę psich sportowców".

Gęsta sadza zadymiła centrum Wrocławia

Paląca się sadza w kominie mocno zadymiła centrum Wrocławia i przez godzinę utrudniała kierowcom przejazd przez ul. Kazimierza Wielkiego. - Trasa jest już przejezdna - informują strażacy, którzy ugasili pożar.

Unia: uwolnienie to "pierwszy, ważny krok"

Komisarz UE ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa Sztefan Fuele ocenił w niedzielę, że ułaskawienie Jurija Łucenki przez ukraińskiego prezydenta jest "pierwszym, ale ważnym krokiem" na drodze do rozwiązania problemu wybiórczego stosowania prawa na Ukrainie. Prezydent Aleksander Kwaśniewski ocenił tymczasem decyzję jako "sukces polityki", którą realizował wspólnie z Parlamentem Europejskim.

Chciał sprzedać pasiak z obozu. Wybuchł skandal

Po tym, jak paryski aukcjoner wystawił na sprzedaż pasiak więźnia z obozu koncentracyjnego, we Francji wybuchł skandal. "To szokujące i oburzające. Wszelkie granice zostały przekroczone" - ocenił członek Rady Paryża. A politycy francuskiej lewicy i członkowie organizacji żydowskich zarzucili domowi aukcyjnemu "komercjalizację i uprzedmiotowienie pamięci ofiar Holokaustu". I zażądali wycofania więziennego ubrania z aukcji.

Arka miała przegrać w Bydgoszczy. Wywiozła remis

Kilka dni temu jedna z firm bukmacherskich poinformowała, że ktoś mógł próbować ustalić wynik meczu Zawiszy Bydgoszcz z Arką Gdynia. Spotkanie było bacznie obserwowane przez delegatów z PZPN. Arbiter przyglądał się mniej uważnie.

Szwajcaria chce być mediatorem w koreańskim konflikcie

Rząd Szwajcarii zaproponował w niedzielę powołanie funkcji negocjatora do rozwiązania zaostrzającego się od lutego konfliktu wokół Korei Północnej. Rząd w Bernie chce się podjąć tego zadania, tłumacząc, że w ostatnich latach negocjował pokojowe rozwiązania konfliktów 15 razy w różnych miejscach globu. Pierwszy telefon z Berna do Pjongjangu został już wykonany.