Najnowsze

Najnowsze

Austriacy: Nie wszystko za czasów Hitlera było złe

42 proc. Austriaków jest zdania, że nie wszystko za czasów Hitlera było złe; 57 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z sondażu opublikowanego w sobotę w dzienniku "Der Standard". Większość ankietowanych uważa, że naziści mieliby dziś szanse w wyborach.

Zamieszki po wyrokach dla uczestników starć w Port Said

Sąd w Kairze utrzymał w sobotę karę śmierci dla 21 uczestników zamieszek po meczu piłkarskim, w których w 2012 roku zginęło ponad 70 osób. Wydał też wyroki na 52 pozostałych oskarżonych. W protestach po ogłoszeniu decyzji zginęła co najmniej jedna osoba.

Krystyny będą świętować w Gdyni. Zjazd w marynarskim stylu

Kilkaset Krystyn z różnych części Polski spotka się w najbliższą środę w Gdyni, by wspólnie świętować swoje imieniny. Ogólnopolski zjazd pań noszących popularne kiedyś imię odbędzie się już po raz 16. Gościem Krystyn będzie m.in. Lech Wałęsa.

Nowak odpiera zarzuty Kaczyńskiego: Drogi budowane, kolej oddłużana

Wybudowanie 1 km autostrady jest w Polsce tańsze niż w Europie, zadłużenie kolei maleje, a firmy, którym nie zapłacono za pracę przy budowie dróg, otrzymały od GDDKiA ponad 539 mln zł - podkreśla ministerstwo transportu, odpowiadając na zarzuty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Niedoszli strażacy podpalali stogi siana

Wągrowiecka policja zatrzymała trzech podpalaczy. Mężczyźni, którzy podkładali ogień pod stogi na terenie gminy Mieścisko (woj. wielkopolskie), wcześniej ubiegali się o przyjęcie do Ochotniczej Straży Pożarnej. Łącznie spłonęło osiem stogów wartych około 52 tysiące złotych.

Seryjnie napadał na banki. Krzyczał: Powtórka z rozrywki!

Za serią napadów na placówki bankowe, do których doszło w ostatnich trzech miesiącach w kilku miastach Górnego Śląska, stał 29-latek ze Świętochłowic - ustalili policjanci z zespołu ds. napadów śląskiej komendy wojewódzkiej. Mężczyzna został aresztowany.

Oglądał obrazy, zakuli go w kajdanki. Oszust wpadł we Florencji

Oszust finansowy poszukiwany przez FBI pod zarzutem narażenia inwestorów na straty w wysokości 200 mln dolarów został aresztowany przez włoską policję w Galerii Uffizi we Florencji. Obywatel Niemiec był niegdyś udziałowcem piłkarskiego klubu Borussia Dortmund.

Areszt dla organizatora pola namiotowego na Euro 2012

Gdański sąd zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące mężczyzny, który w czasie Euro 2012 prowadził w Gdańsku pole namiotowe. Michał W. miał, według prokuratury, nie spłacić zobowiązań finansowych i uciec z zarobionymi pieniędzmi.

Republika papieska? Kardynałowie kreślą przyszłość Kościoła

Konklawe rozpocznie się we wtorek 12 marca około godz. 16.45 - poinformował w sobotę rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Kardynałowie spotkali się przed południem na kolejnej już kongregacji, podczas której dyskutowali o sytuacji w Kościele i wyzwaniach dla nowego papieża.

Chińczycy rozwodzą się, by uniknąć podatku

Chińskie małżeństwa masowo się rozwodzą, by korzystając z luki w prawie, uniknąć nowego podatku od sprzedaży mieszkań, wprowadzonego przez rząd w celu ograniczenia spekulacji na rynku nieruchomości - poinformowały lokalne media.

Zerwana trakcja na Pomorzu. Opóźnienia do poniedziałku

Weekendowe utrudnienia czekają pasażerów pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i dalekobieżnych. W nocy z piątku na sobotę doszło do zerwania sieci trakcyjnej pomiędzy stacjami Godętowo i Lębork. Opóźnienia pociągów sięgają od 30 do 50 minut.

Specjaliści o aferze mięsnej: To odosobniony wypadek. Zawinili ludzie

- To absolutnie odosobniony wypadek. Nie wolno zwracać towaru do zakładów, a jeśli coś takiego by się zdarzyło, to musi to być utylizowane w magazynie produktów ubocznych. Tutaj zawinili ludzie - komentowała w TVN24 prof. Agnieszka Wierzbicka z SGGW aferę mięsną, wykrytą przez reporterów "Uwagi" TVN. Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski dodał: - Produkty zepsute lub po upływie przydatności do spożycia nie mają prawa wrócić do zakładu.

Malutki czołg po remoncie. Już jeździ

- Mały ale bojowy - mówią o nim pasjonaci militariów. Na zlecenie poznańskiego Muzeum Broni Pancernej odrestaurowano lekki czołg radziecki T-70. To jedyny zachowany w Polsce egzemplarz i jedna z perełek w kolekcji muzeum.

O wspinaczce, ojcu i strachu. Archiwalna rozmowa z Maciejem Berbeką

- Moje wejście w góry było obciążone - jakby to powiedzieć - dziedziczne. Mój ojciec się wspinał, brat ojca się wspinał - mówił w rozmowie z Edwardem Miszczakiem Maciej Berbeka. Uznany za zmarłego himalaista, zakopiańczyk, architekt przed laty opowiadał Edwardowi Miszczakowi w programie "Ludzie w drodze" o życiu wspinacza i śmierci ojca w górach.

Pomnik w stoczni do remontu. Groził zawaleniem

Gdańskie służby miejskie zaplanowały remont Pomnika Ofiar Pożaru w Hali Stoczni Gdańskiej. Wykonany kilkanaście lat temu monument jest w złym stanie technicznym, niektóre elementy groziły zawaleniem. Pomnik upamiętnia ofiary pożaru z listopada 1994 r., w którym zginęło 7 osób, a 250 doznało poparzeń.

Piotr Morawski zginął w górach cztery lata temu. Wdowa: Już nie ma strachu

- Nigdy nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo się boję, że on może umrzeć. I nagle, kiedy to się zdarzyło, poczułam gdzieś ulgę - wspominała w TVN24 Olga Morawska, wdowa po zmarłym cztery lata temu himalaiście, Piotrze Morawskim. Śledziła dramatyczne wydarzenia z Broad Peak. - Mamy iluzoryczne wrażenie, że jesteśmy tam. Na wyciągnięcie ręki. Tylko ta "ręka" nie umożliwia nam, by im pomóc - powiedziała.

Poznań: Tramwaje na objazdy

Od 9 do 10 marca, w związku prowadzonymi pracami sieciowymi, MPK Poznań wyłączy z ruchu tramwajowego odcinek ul. Głogowskiej od Hetmańskiej do mostu Dworcowego.