Najnowsze

Najnowsze

Polityk wpadł z milionami w pudełku

U zatrzymanego wpływowego posła czeskiej lewicy i wojewody kraju środkowoczeskiego, Davida Ratha, policja znalazła w sumie 37 mln koron (równowartość 6,3 mln zł). Siedem milionów miał przy sobie w pudełku, a dalsze 30 ukryte było w domowej skrytce.

Co robią F-15 w Afryce? Ekspert: Tajne naloty

Po co amerykańskiemu lotnictwu osiem nowoczesnych myśliwców F-15E stacjonujących w Dżibuti? Pentagon nigdy tego nie ujawnił, mimo że maszyny są tam już od 10 lat. W ich zasięgu Ameryka nie prowadzi żadnych wojen ani innych jawnych operacji. Jak dowodzi znany analityk ds. lotnictwa, wytłumaczenie może być tylko jedne - myśliwce wykonują tajne naloty na cele w Somalii i Jemenie.

CBA w KG Policji. Zatrzymania

Dzisiaj rano agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali naczelnika Wydziału Projektowania Systemów Informatycznych w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji oraz dwóch prezesów jednej z firm informatycznych.

20 lat pracował na lotnisku udając kogoś innego

Nigeryjczyk, korzystający z tożsamości nieżyjącego człowieka, przez 20 lat pracował nielegalnie na nowojorskim lotnisku Newark, gdzie zajmował się dbaniem o bezpieczeństwo. Gdy jego prawdziwa tożsamość wyszła na jaw, mężczyzna został aresztowany.

Padły żyrafy. Rutkowski szuka wandali

Biuro detektywistyczne Krzysztofa Rutkowskiego zajmie się poszukiwaniem wandali, którzy w nocy z soboty na niedzielę włamali się do łódzkiego zoo. W wyniku napadu ze stresu i strachu padły dwie żyrafy. - Liczymy na szybkie rozwiązanie tej sprawy - mówi Rutkowski. Zdjęcie żyjących jeszcze żyraf dostaliśmy na Kontakt 24.

Pewny siebie "rzeźnik Bałkanów" stanął przed Trybunałem

Pewny siebie, uśmiechnięty i pokazujący uniesiony kciuk. 70-letni Ratko Mladić, serbski zbrodniarz wojenny oskarżany o masowe mordy podczas wojny w b. Jugosławii, stanął przed haskim trybunałem ONZ. Jeśli zostanie uznany za winnego, resztę życia spędzi w więzieniu.

Buspasem z lotniska na stadion

Duże ułatwienia szykują się dla tych, którzy w czerwcu będą podróżowali komunikacją miejską trasą z i na lotnisko Chopina. Na Żwirki i Wigury, w obu kierunkach, zostanie wydzielony buspas. W połączeniu z buspasem w Al. Jerozolimskich ma zapewnić szybki dojazd do narodowej areny.

"A może będą płacić za niechodzenie do roboty?"

Informacja portalu tvnwarszawa.pl o nagrodach dla pracowników GDDKiA (odpowiadających za opóźnioną budowę autostrady A2 z Warszawy do Łodzi) za "wyjątkowe i ponadstandardowe zaangażowanie w realizację tego projektu" od rana budzi zdziwienie i oburzenie wśród naszych internautów. "Jak tu człowieka szlag ma nie trafić?" - pyta @Tomek, który również pracuje przy A2 i - jak pisze - dostał propozycję... obniżenia pensji. "W administracji płacenie za aktywność, a nie za wyniki jest absolutnie powszechne i normalne" - uważa z kolei @Piotr.

Ścięli drzewo na imprezie. Przygniotło kolegę

Policja na warszawskich Bielanach zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy podczas imprezy na wolnym powietrzu postanowili ściąć wysoką sosnę. Drzewo przewróciło się na jednego z obecnych. Z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

28 procent Meksykanów chce zbrojnej interwencji USA

Mieszkańcy Meksyku są zmęczeni trwającą w kraju wojną z kartelami narkotykowymi, która pochłonęła już dziesiątki tysięcy ofiar. Do tego stopnia, że według przeprowadzonego sondażu, 28 procent z nich popiera zbrojną interwencję wojska lub agend rządowych USA na terytorium swojej ojczyzny. 74 procent z nich ma żal do USA, iż nie robią dość, aby powstrzymać przemoc w ich kraju.

"Najpierw żółty błysk, a potem strzał jak petarda"

"Najpierw żółty oślepiający błysk, a potem strzał podobny do wybuchu petardy" - tak jeden z pasażerów samolotu Wizzair, w który trafił piorun, relacjonuje przebieg wydarzeń na pokładzie maszyny. Choć zapewnia, że w samolocie panował spokój, niektórzy pasażerowie "ubarwili" swoje relacje.

Koniec siedzącej manifestacji w Moskwie

Od ponad tygodnia rosyjska opozycja "okupowała" jeden z parków w centrum Moskwy, protestując w ten sposób przeciw ponownemu objęcia stanowiska prezydenta przez Władimira Putina. Moskiewski sąd nakazał jednak policji usunięcie ludzi z parku, co funkcjonariusze uczynili w środę rano. Aresztowano kilkanaście osób.

Zabiła czwórkę swoich dzieci, potem siebie

33-letnia Amerykanka zastrzeliła czwórkę swoich dzieci, a potem samą siebie. Nie wiadomo co kierowało kobietą. Masakry na własnej rodzinie dokonała nad ranem, zabijając jedno z dzieci we śnie. Pozostałe próbowały uciec, ale ostatecznie również zginęły. Kilka godzin przed masakrą kobieta wysłała znajomemu sms-a, że chce "zostać skremowana razem z dziećmi".

Bezcenne archiwa zagrożone. Brak funduszy

Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie znalazła się na skraju bankructwa - alarmuje "Rzeczpospolita". Jak pisze gazeta, brakuje pieniędzy na przechowywanie bezcennego archiwum gromadzonego przez 20 lat działalności.

Nasza służba zdrowia wśród najgorszych w Europie

Brak dostępu do nowoczesnych leków, wysoka umieralność na raka oraz długi czas oczekiwania na wizytę u lekarza i na zabiegi w szpitalu - to obraz polskiej służby zdrowia wyłaniający się z ogólnoeuropejskiego badania. Polski system ochrony zdrowia jest jednym z najgorszych na Starym Kontynencie - wśród 33 zbadanych krajów zajmuje 27. miejsce - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Auto na wodór z Lublina. Litr paliwa za 4 zł?

Jest szansa, że benzynę zastąpimy wodorem. Niepotrzebna będzie zmiana silnika, wystarczy przerobić instalację. Będzie ekologicznie i o jedną trzecią taniej niż na benzynie. Auto zasilone wodorem zaprezentowali naukowcy z Politechniki Lubelskiej.

Mają skrzynki Superjeta. Nie oddadzą ich Rosjanom

Indonezyjscy komandosi przy pomocy alpinistów zdołali wydobyć z głębokiej rozpadliny czarne skrzynki rozbitego rosyjskiego Suchoja Superjeta-100. Urządzenia są nadpalone, ale nie noszą śladów poważnych uszkodzeń. Indonezyjscy śledczy zapowiedzieli, że nie oddadzą ich Rosjanom, którzy o to prosili.

Tak kiedyś budowano metro

W środę rusza pierwsza z czterech tarcz, którymi będzie drążony centralny odcinek II linii metra w Warszawie. Choć stosunkowo niedawno zakończono budowę I linii, to obydwie inwestycje dzieli technologiczna przepaść. Warto przypomnieć, jak powstawała jedyna, jak dotąd, linia podziemnej kolejki.

"Dostaje się zastrzyk i śpi"

Po wstrząsających informacjach ze szpitala psychiatrycznego w Radomiu, gdzie 16-letni pacjent zgwałcił 9-letniego, reporterzy "Czarno na Białym" sprawdzili, jak funkcjonują takie placówki w Polsce. Trafili na jeden z zamkniętych oddziałów. Jak wygląda ten inny świat, do którego - wbrew pozorom - nie tak trudno trafić?

Jesienna aura w połowie maja

Po "zimnej Zośce" przyszedł czas na... jesienną szarugę. Ponieważ środa będzie pochmurna, deszczowa i chłodna - jednym słowem ponura - tylko buchająca zewsząd zieleń przypomni nam, że jest już połowa maja.

Pigułki szczęścia? Zażywa je milion Polaków

Aż milion Polaków zażywa tabletki antydepresyjne. Ilu osobom są one naprawdę potrzebne, a ile z nich dostaje je wskutek błędnej diagnozy lub bierze po prostu na poprawę samopoczucia? Reporterka "Czarno na Białym" zdobyła receptę bez problemu.

Morderstwa, pobicia. "Bo ktoś nie wygląda tak jak oni"

W Białymstoku notuje się najwięcej w Polsce aktów przemocy o podłożu rasistowskim, a nawet nazistowskim. Władze miasta bagatelizują sprawę, a efekty działań policji są żadne. Bandyci są powiązani ze środowiskiem kibiców Jagiellonii. Klub nabiera wody w usta. Problemowi przyjrzeli się dziennikarze Superwizjera TVN.

Rusza proces "kata ze Srebrenicy"

Przed ONZ-owskim trybunałem w Hadze rozpoczyna się dziś proces generała Ratko Mladicia. Były przywódca Serbów bośniackich jest oskarżony o zbrodnie popełnione podczas wojny na Bałkanach w latach 90-tych XX wieku, w tym za masakrę w Srebrenicy.

Zmarł Carlos Fuentes

W wieku 83 lat zmarł Carlos Fuentes - meksykański pisarz, eseista, dramaturg i publicysta. Był w grupie pisarzy, którzy zapoczątkowali modę na literaturę iberoamerykańską. Przez lata uchodził za pewnego kandydata do literackiej Nagrody Nobla, ale jej nie doczekał.

Cannes czas zacząć. O Złotą Palmę znów bez Polaków

Dziś rozpoczyna się 65., jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. W konkursie głównym wystartują 22 tytuły mistrzów kina - m.in. Alaina Resnaise’a, Kena Loache’a, Davida Cronenberga, Michaela Hanekego, Waltera Sallesa. Filmy oceni jury, któremu przewodniczy włoski filmowiec Nanni Moretti. Festiwal potrwa do 27 maja.

Krytyka polityka

14 maja 2012 r.Młodzi Demokraci odwiedzili Jana Tomaszewskiego, by rozmową i gumiakami wybić mu z głowy złe zachowanie.