Najnowsze

Najnowsze

"Panama" zostaje w Lechu

Luis Henriquez, reprezentant Panamy, podpisał kolejną umowę z Lechem. Lewy obrońca przedłużył kontrakt o kolejne 2 lata, czyli do końca sezonu 2014/15.

Sondaż: 1 proc. badanych "zdecydowanie dobrze" oceniło rząd

72 proc. badanych źle ocenia działalność rządu - poinformował TNS OBOP. Ponad połowa (67 proc.) krytycznie oceniła premiera Donalda Tuska. W ciągu miesiąca ocena rządu pogorszyła się o 6 pkt. proc., a premiera - o 8 pkt. proc. Wciąż ponad połowa Polaków jest zadowolona z pracy prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Poznań paradował w Dublinie

Czternaście osób ubranych w stroje z wizerunkami najciekawszych miejsc w Poznaniu wzięło udział w People's Parade - jednym z najważniejszych wydarzeń podczas obchodów Dnia Św. Patryka w irlandzkim Dublinie. Niedzielną paradę oglądało pół miliona ludzi.

Pentagon myśli o budowie "metra zagłady"

Amerykańskie wojsko chce przeprowadzić istotną przebudowę swojego arsenału jądrowego. Pod rozwagę ma być brany pomysł zbudowania wielkiej podziemnej sieci kolejowej, którą jeździłyby rakiety międzykontynentalne, chronione w ten sposób przed wrogim uderzeniem. Na prace koncepcyjne zostaną przeznaczone trzy miliony dolarów.

Składnik amfetaminy udawał białe wino

460 kg amfetaminy można uzyskać z płynu, który do Polski wwiózł 67-letni Holender. - Czarnorynkowa wartość gotowego narkotyku wyniosłaby blisko 14 mln zł - informują policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę.

Pijana matka: "Dziecko spadło z wersalki na podłogę"

Kobieta miała 3 promile alkoholu w organizmie, kiedy z wersalki na podłogę spadło jej 5-miesięczne dziecko. - Zadzwoniła do nas roztrzęsiona - mówią policjanci. Chłopczyk trafił do szpitala. Pijani rodzice usłyszeli już zarzuty.

San Francisco zabierze Wałęsie ulicę? Za słowa o gejach

Przedstawiciele władz San Francisco chcą zabrać Lechowi Wałęsie ulicę jego imienia w centrum miasta. Ma to być reakcja na słowa byłego prezydenta na temat homoseksualistów na antenie TVN24. Miejscowi dziennikarze zwracają uwagę, że proces zmiany nazwy ulicy trwa latami i imię Wałęsy jeszcze długo będzie na murach.

"Harfistka wpadła mu w oko". Pracownicy filharmonii o kulisach morderstwa

Policja nie miała problemu z ustaleniem sprawcy podwójnego zabójstwa w Filharmonii Dolnośląskiej - zarejstrował go monitoring, a na miejscu zbrodni zostawił swoją kurtkę i list - informuje "Gazeta Wyborcza". Według dziennikarzy Michał M. próbował dostać się do harfistki, bo wpadła mu w oko. Prokuratura tych doniesień nie potwierdza.

Poręczenie ambasadora złamane. Indie w ostrym starciu z Włochami

Indyjski Sąd Najwyższy oznajmił, że ambasadorowi Włoch w Indiach nie przysługuje już immunitet. Dyplomata poręczył za dwóch włoskich żołnierzy, którzy przypadkowo zabili na morzu indyjskich rybaków, biorąc ich za piratów. Włochów wypuszczono z indyjskiego aresztu, aby mogli wrócić do ojczyzny na wybory. Mieli wrócić do Indii, ale złamali słowo.

300 lat temu powiesili Janosika "za ziebro"

300 lat temu, 17 lub 18 marca w słowackim Liptowskim Świętym Mikułaszu legendarny karpacki zbójnik Juraj (Jerzy) Janosik został powieszony na haku za żebro. Po śmierci Janosik stał się narodowym bohaterem Słowaków. Jego legenda jest także żywa w Polsce.

Gdańsk ma 500 tys. zł dla plażowiczów

Gdańsk przeznaczy pół miliona złotych na pomysły plażowiczów, które uatrakcyjnią wypoczynek na plaży. Mieszkańcy w specjalnej ankiecie mogą określić, co na miejskich kąpieliskach im się podoba lub nie i zaproponować inwestycje, które sfinansuje urząd.

Kowal: Tusk uprawia "dulszczyznę"

Mamy do czynienia z taką zinstytucjonalizowaną dulszczyzną - ocenił działania rządu Donalda Tuska i samego premiera Paweł Kowal w programie "Jeden na Jeden" w TVN24. Lider Polska Jest Najważniejsza stwierdził, że rządzący nie potrafią rozwiązać problemów Polski, a zamiast tego "raz na dwa tygodnie fundują narodowi dyskusję ideologiczną".

Kowal: Premier uprawia "dulszczyznę"

Mamy do czynienia z taką zinstytucjonalizowaną dulszczyzną - ocenił działania rządu Donalda Tuska i samego premiera Paweł Kowal w programie "Jeden na Jeden" w TVN24. Lider ugrupowania Polska Jest Najważniejsza stwierdził, że pod wpływem badań opinii co i raz zmienia zdanie.

50 km/h na Trasie Katowickiej. Kierowcy: "To jakiś absurd"

Szeroka droga bez przejść dla pieszych czy skrzyżowań z dwoma lub trzema pasami ruchu w jednym kierunku - tak wygląda ul. Krzywoustego w Poznaniu. O szybkim przejeździe można jednak zapomnieć - kilka dni temu ZDM wprowadził tam ograniczenie prędkości do 50 km/h. - To totalny absurd - denerwują się kierowcy.

Twierdza Rzym. Saperzy i snajperzy na inaugurację pontyfikatu

Przed wtorkową inauguracją pontyfikatu papieża Franciszka, w której udział może wziąć nawet kilkaset tysięcy osób, Rzym zamienia się w twierdzę. Od niedzieli do Wiecznego Miasta przyjeżdżają kolejne ze 150 oczekiwanych oficjalnych delegacji państwowych.

Ranny w Afganistanie walczy o wózek inwalidzki

Polski żołnierz, który został ciężko ranny podczas misji w Afganistanie, od prawie dwóch lat stara się o wózek inwalidzki. Niestety bezskutecznie. - Jestem odsyłany od Annasza do Kajfasza 
– mówi "Rzeczpospolitej" starszy plutonowy Mariusz Saczek.

Absurdalna strona Wrocławia na zdjęciach

Ścieżka rowerowa prowadząca prosto w mur, wkopane do poziomu gruntu ławeczki w parku, czy może wyrastająca prosto ze środka chodnika olbrzymia latarnia? Członkowie Wratislaviae Amici nie mają swojego ulubionego wrocławskiego absurdu. Kolekcjonują wszystkie. I pokazują swoją galerię zdjęć z ostatnich dziesięciu lat.

Prezydent Cypru walczy o opodatkowanie oszczędności

Prezydent Cypru Nikos Anastassiadis wezwał parlament cypryjski do poparcia podjętej w Brukseli decyzji opodatkowania wszystkich depozytów na wyspie. Zastrzegł jednak, że bez względu na to, jaki będzie wynik głosowania, uzna ten rezultat.

Chiny w pierwszej piątce eksporterów broni

Chiny znalazły się w pierwszej piątce światowych eksporterów broni, przeganiając w tej dziedzinie Wielką Brytanię - wynika z opublikowanego raportu szwedzkiego ośrodka analitycznego SIPRI.

27 miast biegło dla Berbeki i Kowalskiego

Kilkaset osób wbiegło na Górę Moraską w Poznaniu by uczcić pamięć Tomasza Kowalskiego i Macieja Berbeki, którzy zaginęli w drodze powrotnej z zimowej wyprawy na Broad Peak. Jednocześnie biegi rozpoczęły się w 26 innych miastach.