Najnowsze

Najnowsze

Seryjnie napadał na banki. Krzyczał: Powtórka z rozrywki!

Za serią napadów na placówki bankowe, do których doszło w ostatnich trzech miesiącach w kilku miastach Górnego Śląska, stał 29-latek ze Świętochłowic - ustalili policjanci z zespołu ds. napadów śląskiej komendy wojewódzkiej. Mężczyzna został aresztowany.

Oglądał obrazy, zakuli go w kajdanki. Oszust wpadł we Florencji

Oszust finansowy poszukiwany przez FBI pod zarzutem narażenia inwestorów na straty w wysokości 200 mln dolarów został aresztowany przez włoską policję w Galerii Uffizi we Florencji. Obywatel Niemiec był niegdyś udziałowcem piłkarskiego klubu Borussia Dortmund.

Areszt dla organizatora pola namiotowego na Euro 2012

Gdański sąd zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące mężczyzny, który w czasie Euro 2012 prowadził w Gdańsku pole namiotowe. Michał W. miał, według prokuratury, nie spłacić zobowiązań finansowych i uciec z zarobionymi pieniędzmi.

Republika papieska? Kardynałowie kreślą przyszłość Kościoła

Konklawe rozpocznie się we wtorek 12 marca około godz. 16.45 - poinformował w sobotę rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Kardynałowie spotkali się przed południem na kolejnej już kongregacji, podczas której dyskutowali o sytuacji w Kościele i wyzwaniach dla nowego papieża.

Chińczycy rozwodzą się, by uniknąć podatku

Chińskie małżeństwa masowo się rozwodzą, by korzystając z luki w prawie, uniknąć nowego podatku od sprzedaży mieszkań, wprowadzonego przez rząd w celu ograniczenia spekulacji na rynku nieruchomości - poinformowały lokalne media.

Zerwana trakcja na Pomorzu. Opóźnienia do poniedziałku

Weekendowe utrudnienia czekają pasażerów pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i dalekobieżnych. W nocy z piątku na sobotę doszło do zerwania sieci trakcyjnej pomiędzy stacjami Godętowo i Lębork. Opóźnienia pociągów sięgają od 30 do 50 minut.

Specjaliści o aferze mięsnej: To odosobniony wypadek. Zawinili ludzie

- To absolutnie odosobniony wypadek. Nie wolno zwracać towaru do zakładów, a jeśli coś takiego by się zdarzyło, to musi to być utylizowane w magazynie produktów ubocznych. Tutaj zawinili ludzie - komentowała w TVN24 prof. Agnieszka Wierzbicka z SGGW aferę mięsną, wykrytą przez reporterów "Uwagi" TVN. Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii Krzysztof Jażdżewski dodał: - Produkty zepsute lub po upływie przydatności do spożycia nie mają prawa wrócić do zakładu.

Malutki czołg po remoncie. Już jeździ

- Mały ale bojowy - mówią o nim pasjonaci militariów. Na zlecenie poznańskiego Muzeum Broni Pancernej odrestaurowano lekki czołg radziecki T-70. To jedyny zachowany w Polsce egzemplarz i jedna z perełek w kolekcji muzeum.

O wspinaczce, ojcu i strachu. Archiwalna rozmowa z Maciejem Berbeką

- Moje wejście w góry było obciążone - jakby to powiedzieć - dziedziczne. Mój ojciec się wspinał, brat ojca się wspinał - mówił w rozmowie z Edwardem Miszczakiem Maciej Berbeka. Uznany za zmarłego himalaista, zakopiańczyk, architekt przed laty opowiadał Edwardowi Miszczakowi w programie "Ludzie w drodze" o życiu wspinacza i śmierci ojca w górach.

Pomnik w stoczni do remontu. Groził zawaleniem

Gdańskie służby miejskie zaplanowały remont Pomnika Ofiar Pożaru w Hali Stoczni Gdańskiej. Wykonany kilkanaście lat temu monument jest w złym stanie technicznym, niektóre elementy groziły zawaleniem. Pomnik upamiętnia ofiary pożaru z listopada 1994 r., w którym zginęło 7 osób, a 250 doznało poparzeń.

Piotr Morawski zginął w górach cztery lata temu. Wdowa: Już nie ma strachu

- Nigdy nie zdawałam sobie sprawy, jak bardzo się boję, że on może umrzeć. I nagle, kiedy to się zdarzyło, poczułam gdzieś ulgę - wspominała w TVN24 Olga Morawska, wdowa po zmarłym cztery lata temu himalaiście, Piotrze Morawskim. Śledziła dramatyczne wydarzenia z Broad Peak. - Mamy iluzoryczne wrażenie, że jesteśmy tam. Na wyciągnięcie ręki. Tylko ta "ręka" nie umożliwia nam, by im pomóc - powiedziała.

Poznań: Tramwaje na objazdy

Od 9 do 10 marca, w związku prowadzonymi pracami sieciowymi, MPK Poznań wyłączy z ruchu tramwajowego odcinek ul. Głogowskiej od Hetmańskiej do mostu Dworcowego.

Wpadli pseudokibice handlujący narkotykami. Grozi im 10 lat

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dziewięć osób powiązanych z bojówką kibicowską jednego z klubów piłkarskich w Dębicy (woj. podkarpackie). Grupa ma na swoim koncie handel narkotykami, głównie amfetaminą i marihuaną, które trafiały do innych pseudokibiców. Grozi im do 10 lat więzienia.

Zamach w Afganistanie. "Przesłanie" do nowego szefa Pentagonu

Co najmniej dziewięć osób zginęło, a 14 zostało rannych w sobotę w zamachu samobójczym w stolicy Afganistanu. Doszło do niego w czasie wizyty w Kabulu nowego szefa Pentagonu Chucka Hagla. Talibowie oświadczyli, iż atak był "przesłaniem" dla Hagla o ich zdolności do działania.

Na pierwszej linii

To oni decydują, czy wzywający naprawdę potrzebuje pomocy. Odpowiadają też za racjonalne wykorzystanie ograniczonej liczby karetek pogotowia. Na co dzień muszą umieć odróżniać nieuzasadnioną histerię od paniki, wywołanej prawdziwym niebezpieczeństwem. Z potoku wykrzykiwanych często słów muszą wyłowić te, które pozwolą chłodno ocenić sytuację. I podjąć właściwą decyzję, bo jak pokazały niedawne wydarzenia, błąd może kosztować życie.

Nocna Pomoc Lekarska na cenzurowanym

Nie tylko dyspozytorzy stacji pogotowia znaleźli się ostatnio na cenzurowanym. Wiele znaków zapytania postawiono przy zasadach funkcjonowania nocnej opieki lekarskiej. Pacjenci często szukają jej w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Zbyt często, bo jak pokazały wielokrotnie ostatnio cytowane wyniki kontroli NIK-u, tak zwane SOR-y oblegane są przez pacjentów, którzy powinni pójść do nocnej przychodni. Jak przekonała się reporterka "Czarno na białym", może by i poszli, gdyby wiedzieli, że coś takiego w ogóle jest.

Poplatky za zdravi

Podstawowa Opieka Zdrowotna, czyli coś, co wielu pacjentom kojarzy się głównie z kolejkami. Podobnie z resztą jak cała służba zdrowia. W "Czarno na białym" pokazaliśmy już czeski sposób na rozwiązanie tego problemu i pewnie warto go przypomnieć. Od kiedy nasi południowi sąsiedzi sami muszą dopłacać do leczenia, rzadziej chodzą do przychodni, rzadziej wzywają pogotowie i krócej leżą w szpitalu. Płacą symbolicznie, ale jak sami przyznają, przestali korzystać ze służby zdrowia bez powodu. A naprawdę wysoką cenę za te rozwiązania zapłacił tylko rząd, który je wprowadził.

Afera mięsna

Kolejna afera z mięsem. Tym razem tłumaczą się zakłady Viola. W ich magazynach kontrolerzy Głównego Inspektoratu Weterynaryjnego znaleźli przeterminowane mięso. Jest podejrzenie, że mięso po przeróbce trafiało z powrotem do sklepów, i że ten proceder trwał od lat. Sprawą zajęła się już prokuratura. Reporterzy "Polska i świat" sprawdzili jak wygląda przetwarzanie mięsa oraz kto i jak to kontroluje.

Północ pręży muskuły

Komunistyczna Korea Północna zrywa zawieszenie broni z Koreą Południową, odcina telefoniczną gorącą linię i znowu grozi - tym razem ostrzej niż wcześniej. Zapowiada bowiem, że użyje sił zbrojnych przeciwko Zachodowi. Żeby było straszniej pokazuje propagandowe filmy, na których widać rzekomą potęgę armii. Rzekomą, bo - gdy się przyjrzeć bliżej - widać obrazy znane z muzeów.

Nowy papież już za kilka dni?

Konklawe, które ma wybrać następcę Benedykta XVI rozpocznie się we wtorek, 12 marca. Szanse na to, że jeszcze tego samego dnia poznamy nowego papieża są niewielkie, ale początek konklawe bez wątpienia ten moment zapowiada i zbliża. Głowę Kościoła Katolickiego wybierać będzie 115 kardynałów z całego świata. Z Polski jedzie ich czterech: kardynałowie Nycz, Dziwisz, Grocholewski i Ryłko.

Co ma Warszawa do francuskich wiatrakowców?

Jest idea, jest człowiek z pieniędzmi, jest również problem z sąsiadami. Francuski wytwórca wiatrakowców uznał, że Paryż to nuda i przeniósł fabrykę pod Warszawę. Dał ludziom pracę, chce się rozwijać, a do tego potrzebne jest lądowisko. I choć wiatrakowce są cichsze od traktora, mieszkańcy wioski - ze względu na hałas - nie chcą o lądowisku słyszeć... czyli witamy w Polsce.

Kocham cię szycie

"Kocham cię szycie", czyli moda na to, by nosić się modnie, ale po swojemu. W firmach produkujących maszyny do szycia kryzysu nie widać. Od dawna nie sprzedawały się tak dobrze. Polki szyją dla siebie i swoich bliskich, po to żeby zaoszczędzić, mieć coś oryginalnego albo zwyczajnie się wykazać.

Podejrzyj Fukushimę

Dwa lata mijają od potężnego trzęsienia ziemi i fali tsunami, która zalała północną Japonię, uszkadzając elektrownię atomową Fukushima. Przesiedlono pół miliona ludzi, a teren w promieniu 20 km od elektrowni nie nadaje się do zamieszkania. Mimo to ewakuowani mogą w każdej chwili zobaczyć jak wyglądają zniszczone tereny.