Najnowsze

Najnowsze

Chował w mieszkaniu trzy karabiny i pistolet. Grozi mu osiem lat więzienia

Karabin maszynowy, karabin samopowtarzalny, wielkokalibrowy karabin maszynowy, fragment niemieckiego pistoletu maszynowego z okresu II wojny światowej - to arsenał, który policjanci z Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli u 36-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Mężczyźnie postawiono zarzut nielegalnego posiadania broni, za co grozić mu może kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Szejkowie idą na zakupy. Bomby i rakiety z USA za 10,8 mld dolarów

Pentagon poinformował Kongres, iż planowana jest sprzedaż wielkiej ilości uzbrojenia do Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oba kraje chcą nabyć różnego rodzaju bomby i rakiety za 10,8 miliarda dolarów. Chodzi głównie o uzbrojenie samolotów, które mogłoby posłużyć np. do ataku na Iran.

Myśliwce lub atomowy okręt za nabiał. Niecodzienna oferta Rosji

Jak zapłacić wysoki rachunek za dostawy mlecznych produktów? Jeśli jest się atomowym mocarstwem, ale bez gotówki, można zawsze zaoferować coś z ogromnego arsenału. Tak zrobiła Rosja w 1993 r., proponując Nowej Zelandii dwa myśliwce lub atomowy okręt podwodny.

Korupcja podczas wyborów w PO? Halicki: zawiadomić prokuraturę

- Jeśli ktokolwiek zauważa takie sytuacje, i nazywa je korupcją polityczną, to zasadne byłoby zgłoszenie do prokuratury. To jest obowiązek - stwierdził w "Jeden na jeden" Andrzej Halicki z PO, komentując zarzuty posłanki PO Bożeny Sławiak wobec działaczy lubuskiej Platformy. Oskarża ich ona o to, że przekupywali partyjnych kolegów działkami należącymi do Agencji Nieruchomości Rolnych. Mieli w ten sposób zapewnić sobie głosy potrzebne do zwycięstwa w wyborach regionalnych w PO.

Mundial z ekstraklasowym rodzynkiem. "Prezes" jeszcze walczy

9 - tylu zagranicznych piłkarzy z Ekstraklasy wystąpiło w swoich reprezentacjach w ostatniej kolejce eliminacji mistrzostw świata. Awans na mundial w Brazylii zdołał wywalczyć jedynie Boris Pandża z Bośnią i Hercegowiną. Obrońca Górnika jednak nie wystąpił we wtorkowym spotkaniu z Litwą. Szansę na awans wciąż zachował jego klubowy kolega, Prejuce Nakoulma z Burkina Faso.

Która najpiękniejsza? Wybiorą Miss AWF 2013

Są młode, piękne i bardzo wysportowane - już w piątek dwanaście studentek z pięciu sportowych uczelni będzie rywalizowało o tytuł tej najpiękniejszej. Gala wyborów Miss Polski AWF 2013 dostępna jest dla każdego.

Drugi Medal Honoru za jedną bitwę. Akcja nagrana z pokładu śmigłowca

Rutynowy wypad w 2009 roku do zagubionej w afgańskich górach wioski zakończył się koszmarem. Kolumna wojsk afgańsko-amerykańskich dostała się pod silny ostrzał rebeliantów i niemal została zniszczona. Wyjątkowo twarda postawa części żołnierzy pozwoliła jednak na wycofanie się. Za heroiczne czyny w tym starciu wręczono właśnie drugi Medal Honoru, najwyższe odznaczenie wojskowe USA. W sieci ukazało się też nagranie fragmentu walk.

Zobacz, jak wygląda modelowe policyjne zatrzymanie

Instruktorzy ze szkoły policyjnej w Katowicach pokazują, jak powinno wyglądać wzorowe zatrzymanie przestępcy. Prezentacja kontrastuje z działaniami policji, które mogliśmy zobaczyć na materiałach z Częstochowy czy Bytowa, które niedawno trafiły do sieci.

Prezes i były prezes zatrzymani za fałszerstwa faktur VAT

Kolejne dwie osoby z branży budowlanej, podejrzane o fałszerstwa przy wystawianiu i sprzedaży faktur VAT, zatrzymała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać kilkunastu milionów złotych - podał rzecznik ABW.

Korupcja podczas wyborów w PO? Halicki: zawiadomić prokuraturę

- Jeśli ktokolwiek zauważa takie sytuacje, i nazywa je korupcją polityczną, to zasadne byłoby zgłoszenie do prokuratury. To jest obowiązek - stwierdził w "Jeden na jeden" Andrzej Halicki z PO, komentując zarzuty posłanki PO Bożeny Sławiak wobec działaczy lubuskiej Platformy. Oskarża ich ona o to, że przekupywali partyjnych kolegów działkami należącymi do Agencji Nieruchomości Rolnych. Mieli w ten sposób zapewnić sobie głosy potrzebne do zwycięstwa w wyborach regionalnych w PO.

Kura stała się kogutem. "Po menopauzie"

Przestała znosić jajka, wyrósł jej grzebień, a miejsce brązowych piór zajęły kolorowe. - Ponad dwa lata mieliśmy kurę, a tu nagle zaczęła się zmieniać i piać jak kogut - śmieje się Maria Figaniak, gospodyni z Dolnego Śląska. Psikus natury ma jednak naukowe wytłumaczenie: kura przeszła menopauzę.

Ekspert Episkopatu i profesor PAN o in vitro: to eksperymentalna produkcja ludzi

Z jednej strony profesor Polskiej Akademii Nauk, ekspert Episkopatu, który nazywa in vitro "eksperymentalną produkcją ludzi". Z drugiej strony matka, która pyta - w czym jej synowie są gorsi? Profesor Andrzej Kochański jeździ po kraju z wykładami, na których przekonuje, że in vitro jest groźne dla zdrowia dzieci, choć - zapytany przez nas o dowody na taką tezę - ku naszemu zaskoczeniu sam przyznaje, że twardych dowodów brak. Trudno oprzeć się wrażeniu, że całkiem realnym zagrożeniem jest piętnowanie tych, którzy na in vitro się zdecydowali.

Pamiątka po Euro w Poznaniu. Polacy zagrają z Irlandią

Reprezentacja Polski rozegra towarzyski mecz z kadrą Irlandii już 19 listopada. Obie ekipy w miniony weekend straciły szansę na grę w mistrzostwach świata. Nie wystąpią też w barażach, co było warunkiem rozegrania tego spotkania w tym terminie. Spotkanie odbędzie się na INEA Stadionie w Poznaniu.

Strajk nauczycieli, starcia z policją

Wtorkowe protesty nauczycieli w Brazylii przerodziły się w zamieszki uliczne. W manifestacji, która zakończyła się starciami z policją, wzięło udział, według różnych szacunków, od 7 do 10 tysięcy ludzi.

Wybory jeden, a nie dwa dni. 100 milionów oszczędności

Od przyszłego roku we Włoszech wybory trwać będą tylko jeden dzień, w niedzielę , a nie jak dotychczas dwa włącznie z poniedziałkiem - postanowił rząd Enrico Letty. Dzięki temu, jak obliczono, podczas każdych wyborów będzie można zaoszczędzić 100 milionów euro.

Aresztowanie jak z filmu

Miał być czerwony dywan i kariera filmowca, jest areszt i wizja kilkudziesięciu lat za kratami. Belgia podstępem ściągnęła do siebie herszta somalijskich piratów - Mohameda Abdi Hasana. U siebie był bezkarny. Teraz jednak odpowie za porwanie kilku statków i przetrzymywanie ich załogantów.

Napięcie na Bliskim Wschodzie

Rozmowy rozmowami, ale na wojnę trzeba być gotowym. Izrael najwidoczniej nie wierzy w pokojowe intencje nowego przywódcy Iranu i gdy Teheran siada do rozmów na temat broni jądrowej, izraelskie lotnictwo intensywnie ćwiczy. Na razie bardziej, żeby się pokazać niż postraszyć, ale w tamtym regionie granica między jednym a drugim bywa wyjątkowo cienka.

Przepych siedziby biskupa

Przed państwem biskup z niemieckiego Limburga, który ma w nosie zalecenia papieża. Właśnie skończył budować swoją siedzibę. Kosztowała ponad 30 milionów euro, czyli pięć razy więcej niż zakładano. Na dodatek - koszty te przez lata skrzętnie ukrywano przed przełożonymi. Miarka w końcu się przebrała i biskup lada dzień trafi na dywanik do papieża. Wierni chcą, by został odwołany.

Zarzuty PiS po referendum

O warszawskim referendum ma się dowiedzieć Europa, konkretnie Rada Europy. To tam zamierzają się poskarżyć na premiera i prezydenta działacze PiS. Za to, że zniechęcali do demokratycznej postawy. Problem w tym, że technicznie nie ma jak złożyć skargi do Rady Europy. A po drugie, co zaraz wykażemy, słabą pamięć ma prezes PiS. Raz z Radą Europy się liczy, raz ma ją za nic.

Brawurowa ucieczka

Za nami 70. rocznica niezwykle ryzykownej, ale udanej ucieczki niemal 300 więźniów z obozu zagłady w Sobiborze. Zbuntowali się, powstali, zabili kilku esesmanów i uciekli do lasu. Niemcy zrównali po tym obóz z ziemią, próbując zatrzeć ślady swej działalności. Po latach wiadomo jednak coraz więcej, co nie znaczy że wszystko. Prace trwają. Także te nad zachowaniem pamięci o tym wydarzeniu. Jak będzie wyglądał pomnik przypominający o tamtym wydarzeniu?

Klątwa czy choroba?

I w Polsce, i na świecie to rzadka choroba. A z rzadkimi chorobami najczęściej jest tak, że trzeba sobie z nimi radzić samemu, bez pomocy państwa. Doskonale o tym wiedzą rodzice małego Leona. Chłopiec cierpi na klątwę Ondyny. Gdy zasypia, przestaje oddychać. Musi mu pomagać maszyna i muszą tego dopilnować rodzice. To kolejna choroba z tych, na którą tak naprawdę cierpli cała rodzina.

Merkel wciąż bez partnera

Zwycięzcy wyborów w Niemczech, partie chadeckie CDU i CSU, nadal nie mają partnera do utworzenia koalicyjnego rządu na najbliższe cztery lata. Rozmowy z Zielonymi we wtorek zakończyły się fiaskiem. Na czwartek zapowiedziano kolejne negocjacje z SPD.