Najnowsze

Najnowsze

Odłączyli ciężarną od respiratora. Dziecko nie żyje

Lekarze w teksańskim szpitalu odłączyli od maszyn podtrzymujących życie ciężarną Marlise Munoz. Mózg kobiety od października był obumarły. Jej mąż stoczył sądową batalię ze szpitalem, który wbrew wcześniejszemu życzeniu kobiety podtrzymywał jej funkcje życiowe, by ochronić dziecko.

Irańscy dziennikarze apelują do prezydenta Rowhaniego

Około 770 irańskich dziennikarzy zwróciło się w liście otwartym do prezydenta Hasana Rowhaniego o interwencję w sprawie wznowienia działalności stowarzyszenia dziennikarzy rozwiązanego w 2009 roku. Apel opublikował w poniedziałek reformatorski dziennik "Etemad".

Picie na umór, seryjne romanse, przemoc. Pentagon nie może opanować oficerów

Amerykańskie wojsko co jakiś czas jest wstrząsane aferą obyczajową, w której głównymi bohaterami są generałowie. Wysocy rangą wojskowi mają przeważnie problemy z kobietami i alkoholem. Jak wynika z dokumentów zdobytych przez "Washington Post", skala zjawiska jest poważna. Dziennikarze ujawniają szczegóły kilku "najciekawszych" spraw.

Kaczka przymarzła do jeziora. Uratowali ją strażacy

Zima dokucza też zwierzakom. Kaczka krzyżówka przymarzła do lodu na jeziorze Maltańskim, przy ujściu rzeki Cybina. Na pomoc pospieszyli jej strażacy z "ratajskiej siódemki". Teraz ptak nabiera sił w ogrodzie zoologicznym.

"Nie pojawia się u niego empatia wobec ofiar". Szczegóły wniosku ws. Trynkiewicza

Istnieje "wysokie ryzyko" ponownego popełnienienia przestępstw przeciwko małoletnim - napisała rzeszowska Służba Więzienna we wniosku do sądu o uznanie Mariusza Trynkiewicza za osobę stwarzającą zagrożenie. Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu tvn24.pl: terapia Trynkiewicza "przynosi pierwsze, niewielkie, efekty". Ale musi leczyć się dalej.

Ukraińskie władze ostrzegają: w Tajlandii jest niebezpiecznie

Niemal wszystkie państwa na świecie ostrzegają swoich obywateli, by nie jechali do krajów, gdzie może stać im się krzywda. Niekiedy jednak, tak jak w przypadku ostrzeżenia dla Ukraińców wybierających się do Tajlandii, trąci to czarnym humorem.

Mer Soczi zapewnia: tu nie ma gejów

Rosyjskie władze cały czas próbują złagodzić negatywne wrażenie, jakie wywołała ubiegłoroczna zmiana w prawie wymierzona w homoseksualistów. Przy okazji igrzysk w Soczi zapewniają, że co prawda homoseksualni goście będą mile widziani, ale przy okazji mówią też inne rzeczy.

"Na Ukrainie już jest wojna domowa"

Na Ukrainie już jest wojna domowa. Ludzie są uzbrojeni i zorganizowani. Jest o wiele gorzej niż byśmy myśleli - powiedział w "Jeden na jeden" wiceszef PiS Adam Lipiński, który wrócił z Ukrainy. I dodał, że sytuacja wciąż się zaostrza.

56. gala Grammy. Wielki triumf i cztery statuetki dla Daft Punk

Wykonujący muzykę elektroniczną francuski zespół Daft Punk okazał się w niedzielę triumfatorem 56. gali Grammy w Los Angeles. Duet uzyskał prestiżową muzyczną nagrodę w czterech kategoriach, w tym w kategorii album roku za płytę "Random Access Memories". Trzy statuetki zgarnął Justin Timberlake, a dwie - 17-letnia Nowozelandka Lorde.

Tunezja jako jedyna zyska na arabskiej wiośnie? Mają nową konstytucję

Tunezyjskie Zgromadzenie Konstytucyjne przyjęło w niedzielę późnym wieczorem nową konstytucję, uważaną za jedną z najbardziej demokratycznych w świecie arabskim. Za nową ustawą zasadniczą głosowało 200 z 216 deputowanych. Z kolei nowy premier ogłosił skład swojego rządu przejściowego.

W Kijowie zajęte ministerstwo, w Dniepropietrowsku uliczna bitwa

W niedzielę wieczorem kijowscy demonstranci przejęli kontrolę nad jednym z budynków ukraińskiego ministerstwa sprawiedliwości. W Dniepropietrowsku na wschodzie kraju przeciwnicy władz starli się z milicją w walce o siedzibę władz regionalnych. Minister sprawiedliwości zagroziła wnioskiem o wprowadzenie stanu wyjątkowego.

Szef MSZ Libii: Porwani dyplomaci zostali uwolnieni

Pięciu egipskich dyplomatów porwanych w Trypolisie, w odwecie za aresztowanie libijskiego dowódcy, zostało uwolnionych - poinformował w niedzielę wieczorem wiceminister spraw zagranicznych Libii Abdul Razak Al-Grady. Uprowadzenie dyplomatów pokazuje, jak słabą kontrolę rząd sprawuje nad rebeliantami.

Sprawcy gwałtów ścigani z urzędu. Nowe prawo od dziś

Ściganie z urzędu sprawców gwałtów przewiduje nowelizacja przepisów karnych, która dziś wchodzi w życie. Prawnicy są podzieleni w ocenie tej zmiany. Ustawa odnosi się także do przesłuchiwania m.in. ofiar takich przestępstw.

Przegląd prasy: Kraków chce powalczyć o metro

Na budowę pierwszej linii podziemnej komunikacji w Krakowie potrzeba 9-11 miliardów złotych. Jeśli połowę pieniędzy dałaby Unia Europejska, drugą dołożyłby prywatny inwestor - pisze poniedziałkowy "Dziennik Polski".

Przegląd prasy: Autostradowa dżuma zaraziła kolejarzy

Spory z wykonawcami mogą przyhamować tegoroczne inwestycje w tory - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu". PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiedziały na 2014 r. przyspieszenie realizacji inwestycji. Spółka w tym roku zamierza przelać na konta wykonawców 9 mld zł. Jednak spory dotyczące wykonywania dodatkowych, nieprzewidzianych robót mogą popsuć sielankę.

Polak z Grammy. "Cóż mi pozostaje? Tylko podziękować Miastu Aniołów"

- Bardzo się cieszę. To największe do tej pory wyróżnienie, jakie miałem w swoim doświadczeniu muzycznym - powiedział w rozmowie z TVN24 Włodek Pawlik, Polak uhonorowany prestiżową nagrodą muzyczną Grammy za płytę "Night in Calisia". - Cóż mi pozostaje? Tylko podziękować Miastu Aniołów, że mnie wspierało - dodał.

Ukraina: Protesty rozlewają się na wschód. Coraz więcej miast po stronie Majdanu

Antyrządowe protesty z Kijowa rozlewają się na kolejne ukraińskie miasta. Coraz częściej do demonstracji dochodzi we wschodniej części państwa, uznawanej za pozostającą w sferze wpływów rosyjskich. W Winnicy w walce o budynek lokalnych władz doszło do regularnej bitwy protestujących i milicji. W Dniepropietrowsku z demonstrantami starli się chuligani opłacani przez władze.

Trzeba być Polakiem, żeby zostać przyjętym do gminy żydowskiej? Wyjaśni to Trybunał

Trybunał Konstytucyjny ma zbadać zgodność z konstytucją ustawowy wymóg posiadania polskiego obywatelstwa, aby zostać przyjętym do gminy wyznaniowej żydowskiej. Z takim wnioskiem zgłosił się krakowski sąd, który rozpatrywał pozew osoby wyznania mojżeszowego, nie posiadającej polskiego obywatelstwa, której gmina wyznaniowa żydowska odmówiła przyjęcia w poczet swych członków.