Najnowsze

Najnowsze

Talent z Lecha na celowniku giganta Serie A?

Dawid Kownacki, młody napastnik Lecha Poznań, znalazł się na celowniku wicelidera Serie A, Romy. - Klub kontynuuje monitorowanie największych talentów, grających na europejskich stadionach. Poza Salihem Ucanem i Simeonem Sławczewem, na celowniku Romy znaleźli się Gracjan Horoszkiewicz z Herthy, którym interesuje się także Sampdoria, oraz Dawid Kownacki, napastnik Lecha Poznań, urodzony w 1997 roku - poinformował portal Tuttomercato.web. Marek Bajor, pracujący w Lechu II Poznań, przyznał jednak w rozmowie z portalem ekstraklasa.tv, że w tej chwili lepszym rozwiązaniem byłoby dla Kownackiego pozostanie w "Kolejorzu", gdyż za granicą nie mógłby liczyć na tak częstą grę.

Wisła straci Miśkiewicza?

Michał Miśkiewicz jest w tym sezonie jednym z liderów krakowskiej Wisły. Bramkarz zachował czyste konto w aż czternastu ligowych spotkaniach i przyczynił się do tego, że "Biała Gwiazda" jest dziś trzecią drużyną T-Mobile Ekstraklasy. Mimo to, włodarze klubu wciąż nie przedłużyli z nim kontraktu, wygasającego wraz z końcem sezonu, tłumacząc to zbyt wysokimi wymaganiami finansowymi byłego golkipera Milanu. - Spotkaliśmy się ostatnio z szefami klubu, ale przełomu nie ma - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" menadżer piłkarza, Gianluca Di Carlo.

Robin Hood czy populista? Rocznica pontyfikatu Franciszka

Mija rok pontyfikatu papieża Franciszka. Proboszcz całego świata, papież ludzi, rewolucjonista, Superman i Robin Hood, a także marksista i populista, który przesadza z gestami i niepotrzebnie obala majestat papiestwa - takie opinie padają na temat Franciszka w pierwszą rocznicę jego wyboru.

Putin ma klucz do programu kosmicznego USA. Pentagon próbuje się ratować

Gwałtowny wzrost napięć na linii Waszyngton-Moskwa wywołuje poważny niepokój w instytucjach odpowiedzialnych za amerykański program kosmiczny. Rosjanie trzymają w garści dwa atuty, którymi mogliby poważnie utrudnić życie Amerykanom. To z Rosji dostarczane są silniki do ważnych rakiet Atlas V oraz to rosyjskie rakiety wożą kosmonautów NASA na orbitę. Pentagon próbuje w trybie przyśpieszonym znaleźć rozwiązanie.

"Komsomolskaja Prawda": Nie było masowych egzekucji Polaków

Rosyjska gazeta "Komsomolskaja Prawda" zanegowała rozstrzelanie przez NKWD w 1940 roku w Twerze polskich jeńców obozu w Ostaszkowie i zakopanie ich ciał w Miednoje. To nie pierwszy tego typu artykuł w Rosji. Polscy historycy domagają się penalizacji. - Sprawa będzie się utrzymywać dopóki nie będzie paragrafu na kłamstwo katyńskie - tłumaczy profesor Wojciech Materski, historyk i członek Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych.

Hydranty na pokaz

Spłonął dom jednorodzinny w lubuskiej wsi. Możliwe, że nie doszłoby do tragedii, gdyby działały hydranty. Strażacy musieli czekać na cysternę z wodą, która na miejsce przyjechała dopiero po dwóch godzinach. Tym razem na szczęście nikomu nic się nie stało, ale nadal pozostaje pytanie, jak to możliwe, że hydranty wymieniane co rok nie zdały egzaminu.

Dawno zapowiedziane odwiedziny

Kanclerz Niemiec z wizytą w Polsce. Angela Merkel miała pojawić się w styczniu, ale po kontuzji na nartach do Warszawy przyleciała dopiero we wtorek. Spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem zdominowała rozmowa o Ukrainie i postawie Rosji.

Co nam daje sojusz NATO?

W kontekście sytuacji międzynarodowej coraz częściej pytamy, co nam daje sojusz NATO, w którym jesteśmy od 15 lat i w jakiej kondycji jest polska armia. Okazuje się, że w całkiem niezłej. Polska dysponuje siódmymi co do wielkości siłami zbrojnymi w Sojuszu, a od kilku lat możliwości bojowe polskiej armii systematycznie rosną. Ile zatem wydajemy na wojsko i czy musimy się zbroić skoro jesteśmy w NATO?

"Kandydat środka" na czele polskiego Kościoła

Małe konklawe wybrało. Nowym przewodniczącym konferencji episkopatu Polski został arcybiskup Stanisław Gądecki. Zastąpił on arcybiskupa Józefa Michalika. Przed metropolitą poznańskim trudne zadanie, bo kościół musi się mierzyć z niewygodnymi tematami. Jaką drogę wybierze arcybiskup i czy wszystkim podoba się wybór jego osoby?

Kolejka po życie

Obiecujący eksperyment w Bydgoszczy kontra rzeczywistość Centrum Onkologii w Warszawie. To jeden z największych takich szpitali specjalistycznych w Polsce i na jego przykładzie wyraźnie widać, jakie są główne przyczyny kolejek do lekarzy i leczenia w szpitalach. Kolejek, które - akurat w takich miejscach - są jak kolejki po życie.

Cena nadziei

Nadzieja dla chorych na czerniaka - wyjątkowo złośliwego i groźnego nowotworu. Nadzieja, ale i znów walka z czasem. Chodzi o wymyśloną przez polskiego onkologa, prof. Andrzeja Mackiewicza, szczepionkę na czerniaka. Nie zapobiega ona chorobie, ale potrafi ją zahamować. Dowodem są pacjenci, którzy z tym nowotworem żyją już nawet kilkanaście lat. Pacjenci, którzy sami o sobie mówią, że są jak króliki doświadczalne, bo szczepionka nie jest zarejestrowana jako lek. Powód jest ten sam co zawsze - brak pieniędzy. Jeszcze kilka miesięcy temu chorym groziło przerwanie terapii, a więc widmo śmierci. W ostatniej chwili znalazły się pieniądze, ale to pocieszenie wciąż tylko dla małej grupy pacjentów.

Onkologia bez limitów

Walka z czasem, czyli największym sprzymierzeńcem nowotworów. To na razie tylko eksperyment, ale już można zaryzykować stwierdzenie, że może być ważnym krokiem w ograniczeniu kolejek do szpitala. Centrum Onkologii w Bydgoszczy od początku roku zniosło limity na leczenie. Efekt? Brak kolejek i znacznie szybsze, niż do tej pory, rozpoczęcie terapii (co dla pacjentów onkologicznych ma kluczowe znaczenie). A to wszystko bez dodatkowych pieniędzy z NFZ.

Wspomnienia

Jerzy Buzek wspomina przeszłość, w której nawet przez myśl mu nie przeszło, że Polska może byc w miejscu w ktorym jest teraz.

Swój człowiek

Tadeusz Cymański będzie "jedynką" na Śląsku. Mimo,że nie jest ze Ślązakiem to ma wszelkie predyspozycje do kandydowania z tego regionu...