Najnowsze

Najnowsze

"Historia pasji, ekstremalnych wyzwań i tragedii". Powstaje film o Juventusie

"Wszystko wydarzyło się nad talerzem spaghetti w barze w Nowym Jorku. Widziałem blask w oczach tych, którym opowiadałem o Juventusie i wtedy postanowiłem zrobić o nim film" - zdradził Lapo Elkann, spadkobierca rodziny Agnellich, do której ten legendarny klub należy od pokoleń. W dokumencie "Black and White Stripes: Juventus Story" wystąpią najlepsi jego piłkarze, m.in. Del Piero, Buffon i Platini. Zbigniewa Bońka nie będzie.

Terapia Trynkiewicza "przynosi pierwsze, niewielkie, efekty". Ale musi leczyć się dalej

Z najnowszych opinii psychologów wynika, że terapia Mariusza Trynkiewicza zaczyna przynosić pierwsze, pozytywne rezultaty - dowiedział się nieoficjalnie portal tvn24.pl. Dlatego - w opinii biegłych - powinien być objęty dalszą terapią, a to jest możliwe tylko, jeżeli trafi do ośrodka w Gostyninie. Ustaliliśmy także, że dyrekcja rzeszowskiego zastanawia się nad skierowaniem wniosku o izolowanie innego przestępcy seksualnego.

500 ton soli w jedną noc

Pierwszy atak zimy nie zaskoczył drogowców w Katowicach - a przynajmniej oni sami tak twierdzą. Przez noc z wtorku na środę 20 pługopiaskarek, pełne siły zarządu dróg, wysypało łącznie na ulice stolicy woj. śląskiego prawie 500 ton soli. Reporter TVN24, Robert Jałocha towarzyszył jednemu z kierowców tych pojazdów.

Trwa posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego ws. Ukrainy

W środę w południe rozpoczęło się posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego poświęcone omówieniu strategicznych problemów polskich i europejskich relacji z Ukrainą. Podczas posiedzenia premier wraz z szefem MSZ przedstawią stanowisko rządu ws. wydarzeń na Ukrainie.

Syryjska opozycja wzywa Asada do przekazania władzy

Przywódca opozycyjnej Syryjskiej Koalicji Narodowej Ahmad Dżarba wezwał w środę prezydenta Baszara el-Asada, by przekazał władzę przejściowemu rządowi. Ocenił też, że zdjęcia dokumentujące tortury w Syrii, przypisywane rządowi, przypominają zbrodnie nazistów.

25 lat więzienia za zabicie żony i ranienie córki

Na 25 lat więzienia skazał w środę częstochowski sąd Jacka G., który przed rokiem we Wrzosowej k. Częstochowy zabił swoją żonę i ranił 15-miesięczną córeczkę. Sąd zastrzegł, że o warunkowe zwolnienie mężczyzna będzie mógł się ubiegać najwcześniej po 20 latach.

Szef MSW: dwa zagrożenia w sprawie Trynkiewicza

Jestem przekonany, że moje polecenie dotyczące szczególnej ochrony w związku z osobami opuszczającymi zakłady karne zostanie właściwie wykonane - zapewnił w środę szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. Jak dodał, policja zrobi wszystko, by zapobiec dwóm zagrożeniom: ewentualnemu niebezpieczeństwu ze strony Mariusza Trynkiewicza i innych groźnych przestępców oraz linczowi i innym próbom odwetu.

Grzywny za walki psów

Od tysiąca do dwóch tysięcy złotych grzywny mają zapłacić organizatorzy walk psów - orzekł Sąd Rejonowy w Gnieźnie. Siedmiu mężczyzn odpowiadało "z paragrafu" dot. znęcania się nad zwierzętami.

"Milicjanci rzucali w nas, a my w nich". Tak bili się o barykadę

Trzy ofiary i dziesiątki rannych. W środę rano Berkut przypuścił szturm na barykady protestujących przy ulicy Hruszewskiego. Zaskoczeni demonstranci byli w odwrocie bardzo krótko - po kontrataku wrócili na poprzednie pozycje. Specjalny wysłannik TVN24 w Kijowie Paweł Łukasik rozmawiał z jednym z rannych demonstrantów. - To nic, po prostu chcieliśmy odzyskać barykady - powiedział.

Bronisław Komorowski zaniepokojony sytuacją na Ukrainie

Prezydent Bronisław Komorowski podkreślił, że jest zaniepokojony tym, co dzieje się na Ukrainie i z Ukrainą. Jak zauważył, sytuacja w tym kraju się zaostrza. - Widać prawne działania do ewentualnych rozwiązań natury siłowej - powiedział Komorowski Radiu Zet w rozmowie nagranej we wtorek, a wyemitowanej w środę rano.

Genewa 2. Opozycja pierwszy raz przy stole z reżimem Asada

W szwajcarskiej miejscowości Montreux rozpoczęła się w środę międzynarodowa konferencja mająca na celu zakończenie trwającego od prawie trzech lat konfliktu w Syrii. Po raz pierwszy ma dojść do rozmów przedstawicieli Damaszku i opozycji na uchodźstwie.

Wałęsa: Ile trzeba krwi, by porozmawiać? Pojedzie na Ukrainę?

- Protestujący powinni złagodzić swoje żądania, bo tylko w ten sposób może dojść do rozmów. – Teraz tak są ustawione sprawy, że porozumienie nie jest możliwe – mówił w TVN24 były prezydent Lech Włęsa. I odnosząc się do aktualnej sytuacji na Ukrainie pytał: Ile trzeba krwi? Dwie ofiary to za mało, żeby porozmawiać o Ukrainie?

Trynkiewicz ofiary łowił nad jeziorem. Nie zabijał, "gdy nie było warunków"

Mariusz Trynkiewicz przez ostatnie dwa lata przed brutalnym zabiciem czterech chłopaków, do swojego mieszkania zaprosił kilkunastu innych. Nie zabijał, bo "nie było odpowiednich warunków". Kiedy się pojawiły, z realizacją planu nie miał problemów. Bo - jak wynika z sądowych akt - zawsze wybierał tych wrażliwszych, słabszych, takich, którym najłatwiej było zaimponować. Kim były ofiary człowieka nazwanego "szatanem z Piotrkowa"?

Zbigniew Bujak dostał zakaz wjazdu na Ukrainę

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) wydała zakaz wjazdu na terytorium kraju dla Zbigniewa Bujaka, działacza polskiej opozycji demokratycznej w czasach komunistycznych - poinformował rzecznik SBU Wołodymyr Tocki.

Sikorski o zabitych w Kijowie: Przekroczono kolejną granicę

- Bardzo źle się stało, że została przekroczona kolejna bariera. Zginął człowiek, polała się krew - powiedział szef polskiego MSZ Radosław Sikorski, komentując wydarzenia w Kijowie . Minister tłumaczył, że polski MSZ "radził władzom ukraińskim", jak wyjść z kryzysu politycznego, "ale te słuchają teraz rad spoza Unii Europejskiej".