Najnowsze

Najnowsze

Tusk: Dziś nie musimy stawiać pytania "bić się czy nie bić"

- Dzięki naszej pozycji w UE i w NATO dzisiaj, w chwili krytycznej, nie musimy stawiać młodym Polakom tego dramatycznego i znanego z przeszłości pytania: bić się czy nie bić? Nie musimy stawiać pytania, czy warto umierać za ojczyznę - powiedział w środowym orędziu Donald Tusk. - Dziś nie zgadzamy się na agresywną politykę Moskwy wobec Ukrainy - podkreślił polski premier.

Giertych: Rosja przegrałaby wojnę z Zachodem. Nie pójdzie na to 

- Różnice budżetu między Rosją a USA są jak 1 do 10. Więc wyobrazić sobie, że Rosja pójdzie na konflikt militarny z całym Zachodem, to ten konflikt by przegrała - ocenił w "Faktach po Faktach" Roman Giertych. Józef Oleksy zwrócił uwagę, że wspomniany konflikt nie oznacza nic innego niż "wielką wojnę". - To by była III wojna światowa, ale Rosja na to nie pójdzie - powiedział były wicepremier.

Dziennikarze chcą ukarać posłów, którzy pobili szefa ukraińskiej telewizji

Blisko stu ukraińskich dziennikarzy i działaczy społecznych pikietowało w środę pod prokuraturą generalną w Kijowie, domagając się ukarania deputowanych nacjonalistycznej partii Swoboda, którzy pobili szefa państwowej telewizji i wymusili jego dymisję. - Ten atak na wolność słowa musi być bezzwłocznie zbadany, a winni ukarani. Każde inne działanie utoruje drogę do dalszych ataków na dziennikarzy i (demokratycznych) aktywistów - apeluje Amnesty International.

Czy sojusznicy z NATO pomogliby nam w razie konfliktu? Polacy nie są przekonani

Większość Polaków nie obawia się, że konflikt na Krymie przerodzi się w wojnę, która obejmie swym zasięgiem terytorium naszego kraju - wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego dla "Faktów" TVN i TVN24. Ankietowani są jednak podzieleni, jeśli chodzi o to, czy w razie konfliktu zbrojnego nasi sojusznicy z NATO wywiązaliby się ze swoich zobowiązań.

Najnowszy sondaż dla TVN24 i "Faktów" TVN: Wybory wygrałoby PiS

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Partia Jarosława Kaczyńskiego mogłaby liczyć na 31 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu dla "Faktów" TVN i TVN24. Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby natomiast 27 proc. ankietowanych. Oprócz dwóch największych partii w Sejmie znalazłyby się również cztery inne ugrupowania.

"Twierdzi, że nie zabił, tylko znalazł ciała"

Łukasz P., na którym ciąży zarzut zabójstwa dwóch osób, zmienił swoje zeznania. W liście do prokuratura napisał, że to nie on zabił młotkiem swojego kolegę i jego syna. Śledczy ponownie sprawdzają alibi mężczyzny. Tymczasem biegli ocenili, że nie był on pod wpływem narkotyków.

Berlin nie uzna decyzji Rosji. Aneksja Krymu jak zjednoczenie Niemiec? "Zdumiewające"

Rząd Niemiec potępił uznanie przez Rosję secesji Krymu oraz traktat o przyjęciu półwyspu wraz z Sewastopolem do Federacji Rosyjskiej - oświadczył w środę rzecznik kanclerz Angeli Merkel Steffen Seibert. - To oczywiste, że rząd niemiecki nie uzna decyzji podjętych przez Federację Rosyjską - zaznaczył. Berlin sprzeciwił się również porównywaniu aneksji Krymu do zjednoczenia Niemiec.

"Dziewczyna numer tysiąc". 5 faktów, którym Clooney nie mógł się oprzeć

George Clooney, który słynie ze swoich ról tak samo jak z tłumu kobiet, z którymi się spotyka, ma nową ukochaną. Paparazzi wyśledzili go na wakacjach na Seszelach u boku pięknej brunetki. "Kim jest kobieta, która usidliła jednego z najbardziej pożądanych kawalerów w Hollywood?" - pytają amerykańskie media.

Działacze Swobody wymusili dymisję szefa telewizji. "Psie moskalski, sługusie jeden!"

Grupa działaczy z ukraińskiej nacjonalistycznej partii Swoboda wtargnęła do gabinetu szefa Kanału Pierwszego ukraińskiej telewizji państwowej. Obrzucając Aleksandra Pantelejmonowa wyzwiskami, przepychając, bijąc i zarzucając mu "wysługiwanie" się Moskwie, zmusili go do napisania podania o dymisję. Sprawą ma zająć się prokuratura, na której czele stoi przedstawiciel partii Swoboda.

Bronisław Komorowski przyjmie jutro wicepremiera Ukrainy

W czwartek o godz. 10 prezydent Bronisław Komorowski przyjmie w Pałacu Prezydenckim wicepremiera Ukrainy Wołodymyra Hrojsmana - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta. Będzie to pierwsza, oficjalna wizyta w Polsce przedstawiciela powołanego pod koniec lutego ukraińskiego rządu. Hrojsman jest wicepremierem, ministrem ds. rozwoju regionalnego i gospodarki komunalnej.

Notowania parlamentu i prezydenta wzrosły. Pomogła Ukraina?

Większość Polaków źle ocenia pracę posłów (63 proc.), a pracę senatorów połowa badanych, jednak notowania obu izb w marcu poprawiły się - prawdopodobnie dzięki reakcji polityków na zdarzenia na Ukrainie; wzrosły też notowania prezydenta, są najlepsze w historii - podaje CBOS.

Rodzice niepełnosprawnych dzieci okupują Sejm. "W żadnym kraju UE nie dochodzi do takiego skandalu"

Ok. 30 osób - rodzice wraz ze swoimi niepełnosprawnymi dziećmi - rozpoczęło w środę protest okupacyjny w Sejmie. Zapowiadają, że są gotowi zostać w gmachu Sejmu nawet cztery dni. Jak mówią, chodzi o brak realizacji obietnic rządu dotyczących pomocy takim rodzinom. - W żadnym kraju Unii Europejskiej nie dochodzi do takiego skandalu jak tutaj, bo żaden premier, żadnego rządu nie doprowadziłby do sytuacji, gdzie rodzice z niepełnosprawnymi dziećmi wychodzą na ulicę - powiedziała jedna z protestujących matek.

35 pocisków w rozjuszonego byka. "Dopiero wtedy się cofnął"

Dramatyczna obława na 600-kilogramowego byka, który uciekł z zagrody, odbyła się w lesie na Pomorzu. Brali w niej udział weterynarz, gospodarze i policja. Jeden z funkcjonariuszy użył broni, gdy zwierzę zaczęło atakować uczestników obławy. Prokuratura sprawdzi, czy podjął słuszną decyzję.

Kto na listach PiS? "Doświadczeni politycy, zero celebrytów"

W najbliższy weekend dwie największe polskie partie polityczne ogłoszą swoje listy wyborcze do europarlamentu. Ze wstępnych informacji wynika, że na miejsca na eurolistach PiS liczyć mogą Anna Fotyga, Ryszard Legutko i prof. Zdzisław Krasnodębski. Politycy PiS, choć szczegółów zdradzać nie chcą, podkreślają, że w eurowyborach partia stawia na "poważnych kandydatów", a nie "celebrytów".

Niemcy pomagają rosyjskiemu wojsku dogonić NATO. Za miliony euro

O sile współczesnego wojska nie decyduje tylko ilość czołgów, samolotów czy rakiet. Ogromne znaczenie ma wyszkolenie, a armia rosyjska od zawsze miała z tym problem. Teraz to się zmienia, w znacznej mierze dzięki Niemcom. Koncern zbrojeniowy Rheinmetall kończy budowę wielkiego ultranowoczesnego centrum szkoleniowego w Mulino, gdzie tysiące rosyjskich żołnierzy będą szlifować swoje umiejętności w warunkach, o jakich Polacy mogą pomarzyć.