Najnowsze

Najnowsze

Naddniestrze będzie następne? "Separatyści się ożywili"

Mołdawski prezydent Nicolae Timofti ostrzegł Rosję przed działaniami ukierunkowanymi na aneksję Naddniestrza, separatystycznego regionu, który od lat usiłuje odłączyć się od Mołdawii - pisze "Financial Times" w środę, dzień po anektowaniu Krymu przez Rosję.

"Złamali mi życie". Stracili mieszkania, bo zaufali niewłaściwym osobom

Mieli pomóc w życiowych problemach - oferowali, że spłacą długi i załatwią zamianę mieszkania. Zamiast tego, pozbawili dachu nad głową co najmniej kilka osób. Ofiarami oszustów padały osoby chore i w zaawansowanym wieku. Prokuratura zajęła się sprawą. Na trop sprawców życiowych dramatów wpadli reporterzy "Superwizjera" TVN i "Uwagi!".

Szef BBN: Rosja nie przekroczy pewnej granicy

Na Krymie jest teraz niebezpieczny moment, zaś Ukraina nie ma podpisanych porozumień obronnych z żadnym innym krajem, a to mocno komplikuje militarny wymiar problemu ukraińskiego - mówił we "Wstajesz i wiesz" generał Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Bałkańskie tańce Radovicia i Stilicia

Miroslav Radović i Semir Stilić - obecnie prawdopodobnie dwaj najlepsi rozgrywający w T-Mobile Ekstraklasie. Co czyni ich tak dobrymi? PanZdzichuPL w swojej kolejnej kompilacji sugeruje, że może to być świetne wyczucie rytmu, z którego w końcu mieszkańcy Bałkanów słyną.

Tajlandia widziała zaginionego boeinga na radarach?

Zaginiony boeing 777 linii Malaysia Airlines po zniknięciu z radarów prawdopodobnie zawrócił i poleciał na południe, wzdłuż wschodnich wybrzeży Oceanu Indyjskiego - podali w środę malezyjscy śledczy badający zagadkę zniknięcia maszyny. Tajlandia przyznała z kolei, że na jej wojskowych radarach zauważyła samolot, który mógł być właśnie tym poszukiwanym. Przez tydzień nie poinformowała o tym jednak malezyjskiego rządu. Na pokładzie B777 było 239 pasażerów.

Izraelski odwet za atak na syryjskiej granicy

Izrael przeprowadził w nocy z wtorku na środę ataki na kilka syryjskich obiektów militarnych po zamachu bombowym, w którym we wtorek w rejonie Wzgórz Golan rannych zostało czterech izraelskich żołnierzy - poinformowała izraelska armia.

Ukraina prosi USA o sprzęt wojskowy. Departament Stanu: zastanawiamy się

- Nie będziemy stać z boku i pozwalać Rosji na podejmowanie nielegalnych działań - zapewniała w rozmowie z reporterem "Faktów" TVN Jen Psaki, rzeczniczka Departamentu Stanu USA. Jak mówiła, Polska i inne kraje w regionie mogą liczyć na wsparcie Stanów Zjednoczonych. Dodała, że Kijów poprosił Waszyngton m.in. o sprzęt wojskowy. USA jeszcze nie odpowiedziały na tę prośbę.

Przegląd prasy: "Kraków ma najmniejsze szanse na igrzyska"

Miastu brakuje infrastruktury oraz "wsparcia rządu i mieszkańców”, wydajemy też za mało pieniędzy na promocję - słowem, Kraków, z miast ubiegających się o organizowanie igrzysk w 2022, wypada najgorzej. Opinię ekspertów z amerykańskiej organizacji Around the Rings, zajmującej się tematyką olimpiad, przytacza środowa "Gazeta Krakowska".

Brożek i Garguła zostaną w Wiśle? "Mam również inne propozycje"

Arkadiusz Głowacki niemal na pewno podpisze nowy kontrakt z Wisłą. Klub złożył też oferty Pawłowi Brożkowi i Łukaszowi Gargule, których umowy kończą się po sezonie. - Wierzę, że szybko dojdziemy do porozumienia - mówi "Gazecie Krakowskiej" pierwszy. - Chcę zostać w Wiśle i rzeczywiście klub złożył mi ofertę nowej umowy. Nie będę ukrywał, że mam również inne propozycje - przyznaje Garguła. Oprócz nich w najbliższym czasie skończą się również kontrakty m.in. Michała Miśkiewicza, Piotra Brożka i Gordana Bunozy.

Przegląd prasy: Filmik "białych patriotów" pod lupą prokuratury

"Zawsze był tu biały kraj i tak zostanie na wieki", "Terroryści z Rybnika" - to tylko niektóre hasła, które pojawiły się w kilkuminutowym filmiku, który kilka godzin dostępny był w internecie. Policja zdążyła zabezpieczyć nagranie pt. "Prawicowy Rybnik". Sprawą zajmuje się prokuratura, informuje "Dziennik Zachodni".

Gowin: Tusk i Sikorski ponieśli ciężką porażkę ws. Ukrainy

Żaden ze strategicznych celów, które Donald Tusk i Radosław Sikorski postawili sobie ws. Ukrainy, nie został osiągnięty. Obaj ponieśli ciężką porażkę - powiedział w "Jeden na jeden" Jarosław Gowin, lider Polski Razem. Dodał, że Polsce nie udało się skłonić liderów innych państw unijnych do konsekwentnego przeciwstawianie się agresji Rosji.

Ukah: Rasizm to wciąż spory problem na polskich stadionach

W trakcie spotkania 26. kolejki część kibiców Cracovii w momentach, gdy do piłki dochodził Ugo Ukah, udawała odgłosy wydawane przez małpy. - Jest tyle działań w kwestii rasizmu, a część ludzi nadal zdaje się nie rozumieć tego problemu. Gdy usłyszałem te odgłosy powiedziałem o tym sędziemu, ale on zupełnie się tym nie przejął - żali się "Faktowi" piłkarz.

Gowin: Tusk i Sikorski ponieśli ciężką porażkę ws. Ukrainy

Żaden ze strategicznych celów, które Donald Tusk i Radosław Sikorski postawili sobie ws. Ukrainy, nie został osiągnięty. Obaj ponieśli ciężką porażkę - powiedział w "Jeden na jeden" Jarosław Gowin, lider Polski Razem. Dodał, że Polsce nie udało się skłonić liderów innych państw unijnych do konsekwentnego przeciwstawianie się agresji Rosji.

Rosja anektowała Krym. Rok temu chciało tego 23 proc. ankietowanych

Według wyników podanych w poniedziałek przez szefa komisji Rady Najwyższej Krymu ds. referendum, prawie 97 proc. głosujących, przy frekwencji przekraczającej 83 proc., opowiedziało się za przyłączeniem się Krymu do Federacji Rosyjskiej. Tymczasem niespełna rok temu w badaniu przeprowadzonym na półwyspie, za zjednoczeniem z Rosją było jedynie 23 proc. respondentów.

Powrót imperium

Przemówienie które może być najbardziej znaczącym wyrazem rosyjskiej polityki na najbliższe lata. Władymir Putin przez godzinę, w największej komnacie kremlowskiego pałacu tłumaczy, że nie mógł zostawić mieszkańców Krymu w nieszczęściu, bo "byłaby to zwykła zdrada". Mówi też że nie chce odrywać kolejnych obszarów Ukrainy, ani mieć żołnierzy NATO za rogiem. Później podpisuje deklaracje o przyłączeniu Krymu do Federacji Rosyjskiej. Czy przemówienie Putina jest końcem konfliktu u naszych granic, czy początkiem większego?

Polski spór o europejskie sankcje

Sankcje nakładane na Rosję są dla nas nie do przyjęcia i nie pozostaną bez odpowiedzi - tak mówi minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow, ale europejscy politycy w tym również i Polscy chcą jeszcze ostrzejszych działań, bo twierdzą, że reakcja Unii jest zbyt miękka. Unijnych decyzji zdecydowanie broni premier Donald Tusk, który jednocześnie gani opozycje za zbyt mocne żądania i tym samym nawoływanie do wojny. Kto jakich argumentów używa?

Co oznacza amerykańska przyjaźń?

W reakcji na przemówienie Putina głos zabiera Ameryka. Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych w Warszawie postępia działania Rosji i zapowiada zwiększenie izolacji politycznej i gospodarczej. Zapewnia też, że Polska i kraje nadbałtyckie mogą liczyć na większą niż do tej pory przyjaźń i wsparcie ze strony Stanów - głównie to militarne. Co to dokładnie oznacza?

Straszenie PiS-em

CBA zakuwa w kajdanki niewinnych ludzi, a pijani politycy PIS bawią się w klubie Go- Go - tak wygląda pierwszy spot reklamowy kampanii Janusza Palikota do Parlamentu Europejskiego. Nie trudno się domyślić , że wzbudza on kontrowersje nie tylko u politycznych przeciwników, ale też w Ruchu Palikota, bo nie mówi o programie partii, a straszy PiS-em. Czy taką kampanią Palikot podbije Europę i zyska głosy?

Gender w Metrze

Spór o kobiecy głos, czyli kto zapowie stacje drugiej linii metra. Radni Warszawy na początku chcieli by czytała kobieta, teraz są jedna podzieleni. Debata nabiera i tempa i rumieńców, bo zaczynają się pojawiać już takie argumenty, jak parytety czy gender. Potrzebne jest zatem głosowanie - mieszkańców Warszawy.