Najnowsze

Najnowsze

Tramwaje tylko 20 km/h."Będzie wolniej, ale ciszej"

Dwa wykolejenia tramwajów, do których doszło na początku lipca sprawiły, że na torach tramwajowych prowadzących od os. Lecha do os. Polanka wprowadzono ograniczenie prędkości do 20 km/godz. Na remont nie ma na razie funduszy.

Poznań na podium, ustępuje tylko Gdyni. Ranking miast

Poznaniacy własnymi głosami wynieśli swoje miasto na drugie miejsce w rankingu w ramach badania "Diagnoza Społeczna 2013". Co piąty pytany mieszkaniec miasta twierdzi, że w Poznaniu mieszka się bardzo dobrze. Za plecami zostawiliśmy między innymi Warszawę, Wrocław czy Kraków.

"Budżet drąży choroba Rostowskiego"

- Budżet i finanse państwa drąży choroba Rostowskiego - powiedział w "Faktach po Faktach" Tadeusz Iwiński (SLD) komentując sejmową debatę nad nowelizacją budżetu. - Minister Jacek Rostowski, biorąc pod uwagę proporcje, zadłużył Polskę pięć razy więcej niż Gierek, z którego tak się śmiano - dodał. - Rostowski to minister, który potrafi tylko wychodzić na mównicę i krytykować - podkreślał Witold Waszczykowski z PiS.

"Wynik Gowina budzi szacunek"

- Szanuję i doceniam wynik, który uzyskał Jarosław Gowin, bo to jest wynik, który przekracza to, czego się spodziewałem. Myślałem, że 10 procent to taka granica, bariera, o którą będzie się bił, żeby potwierdzić swój udział w tych wyborach. Zdobył ponad 20 procent. To budzi szacunek - stwierdził w "Faktach po Faktach" Grzegorz Schetyna (PO).

USA poirytowane. Kreml zablokował rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ ws. Syrii

Stali członkowie Rady Bezpieczeństwa ONZ nie znaleźli porozumienia w sprawie rezolucji przeciwko Syrii. Jak podał anonimowy dyplomata zachodni, interwencji sprzeciwiła się Rosja. Moskwa chce czekać na wynik prac inspektorów ONZ. Poirytowany Departament Stanu stwierdził, że Syria nie powinna móc "chować się za Rosją".

Ludzie masowo ruszyli po maski, wojsko zarządza mobilizację. Izrael boi się wojny

Izrael i Syria od dekad pozostają w stanie wojny. Oba kraje są sobie wrogie i co jakiś czas atakują się. Jednak paradoksalnie to Izrael obecnie najbardziej obawia się interwencji w Syrii. Rząd w Tel Awiwie deklaruje, że nie będzie się w nią angażował. Jednocześnie mobilizowani są rezerwiści i wzmacniana jest obrona na granicy. Ludzie rzucili się na maski przeciwgazowe.

"Nie chodzi o zmianę nazwy Ruchu, ale o całkiem nową formację"

5-6 października na nadzwyczajnym kongresie Ruchu Palikota dojdzie do połączenia kilku środowisk politycznych i powstanie nowa centrolewicowa partia - powiedział szef RP Janusz Palikot. Nie chodzi o zmianę nazwy Ruchu, ale o całkiem nową formację - przekonuje Jan Hartman z Europy Plus.

Michael Douglas i Catherine Zeta-Jones rozstali się. Po 13 latach małżeństwa

- Robią sobie przerwę - ogłosił rzecznik Catherine Zety-Jones, zapewniając jednak, że ani ona, ani jej mąż Michael Douglas nie złożyli pozwów rozwodowych. Hollywoodzka para jest małżeństwem od 13 lat i - jak zapewniają ich przyjaciele - "mieli wiele wzlotów i upadków w ciągu ostatnich trzech lat, ale wciąż walczą ze względu na dwójkę dzieci".

Polak nagrodzony w Londynie. Zachwycił "ognisty blask oka Belzebuba"

Łukasz Bożycki, fotograf z Warszawy, został nagrodzony w prestiżowym konkursie fotografii przyrodniczej organizowanym przez Narodowe Muzeum Historii w Londynie i BBC. Jego zdjęcie zatytułowane "Oko ropuchy" wygrało w kategorii "portrety zwierząt" i pokonało ponad 40 tys. konkurentów z 96 krajów.

Rosja zakwestionowała 12 ton polskich serów

Służby sanitarno-weterynaryjne Rosji zatrzymały w obwodzie kaliningradzkim 12 ton serów pochodzących z polskiej firmy Polmlek. Powodem było podejrzenie sfałszowania etykiet - podała Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor). Wcześniej Rosja kwestionowała jakość polskich warzyw i owoców. Zapowiedziała też "ścisłą kontrolę" mięsa.

Kradli luksusowe auta "na śpiocha". W końcu wpadli

Prokuratura postawiła dwóm gdańszczanom zarzut kradzieży luksusowego auta. Policja podejrzewa, że mężczyźni ukradli co najmniej cztery mercedesy warte 1,1 mln zł. Złodzieje działali metodą na śpiocha: włamywali się nocą do domów i zabierali śpiącym właścicielom klucze do aut, którymi odjeżdżali.

Ukraina wybiera zbliżenie z UE. Moskwa na lodzie

Utworzenie strefy wolnego handlu między Ukrainą i Unią Europejską należy odbierać jako coś realnego - oświadczył szef rządu w Kijowie Mykoła Azarow mówiąc o relacjach ze sprzeciwiającą się temu Rosją. Naciski Moskwy na Kijów ostro skrytykował Parlament Europejski.

MAEA: Iran ma 1000 nowych wirówek. Szykuje paliwo do reaktora

Iran zainstalował ponad 1000 nowoczesnych wirówek do szybkiego wzbogacania uranu i szykuje się do ich przetestowania - ogłosiła w raporcie Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA). Trwają także prace nad paliwem do reaktora, który - jak obawia się Zachód - mógłby produkować materiał do budowy bomby atomowej.

Z końcem wakacji zmiany w rozkładach

Od soboty wrocławskie autobusy i tramwaje będą jeździły z większą częstotliwością. Kończą się wakacje, w związku z czym komunikacja miejska wraca do rozkładów sprzed letniej przerwy.

Dziura w drodze będzie ich kosztować milion złotych

Prawie milion złotych ma zapłacić gmina Poraj (woj. śląskie) po wypadku rowerzysty, który przed sześcioma laty wjechał w dziurę w drodze, doznając poważnych obrażeń. Sąd uznał, że winę za wypadek ponosi zarządca drogi, który nie dopełnił obowiązków w zakresie jej utrzymania.

Ostateczny koniec kary śmierci w Polsce

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji przepisów znoszących karę śmierci we wszystkich okolicznościach. Polska jest jednym z ostatnich państw członkowskich Rady Europy, w których kara śmierci dozwolona była podczas wojny.

NATO: Wszystko wskazuje na to, że za chemicznym atakiem stoi reżim. ONZ prosi o kilka dni

- Informacje z różnych źródeł wskazują na to, że to syryjski reżim jest odpowiedzialny za atak bronią chemiczną na przedmieściach Damaszku - oznajmił sekretarz generalny NATO, Anders Fogh Rasmussen. Dodał przy tym, że "nie może to pozostać bez odpowiedzi". Tymczasem Sekretarz Generalny ONZ Ban Ki Mun poinformował, że inspektorzy pracujący w Syrii potrzebują jeszcze co najmniej czterech dni na badania na miejscu.

Po wydarzeniach w Sevilli stowarzyszenie "Wielki Śląsk" zawiesza działalność

Kibice Śląska Wrocław opublikowali komunikat, w którym informują o zawieszeniu działalności stowarzyszenia "Wielki Śląsk". - Wiele spraw związanych z kibicowaniem Śląskowi wymaga gruntownej przebudowy - argumentują członkowie na oficjalnej stronie. Przyznają, że decyzja o zawieszeniu ma związek z wydarzeniami w Sevilli.

Porzucili 120 beczek z niebezpiecznymi substancjami

Nieznany sprawca porzucił około 120 dwustulitrowych beczek z substancjami ropopochodnymi i starymi farbami w Kaniowie (woj. śląskie). Część z nich uległa rozszczelnieniu. – Na tę chwilę zagrożenia skażeniem nie ma - uspokaja Inspektorat Ochrony Środowiska.