Najnowsze

Najnowsze

"Było to coś w rodzaju zemsty. Na pewno przegięli i to mocno"

- Ta interwencja była zupełnie bezsensowna - ocenia Jerzy Dziewulski. - Policjanci myśleli, że ponieważ są stróżami prawa, sami stoją ponad nim - dodaje dr Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. To komentarze do niedawnego incydentu w Poznaniu - funkcjonariusze odebrali telefon dziennikarzowi, który nagrał łamiący przepisy policyjny radiowóz.

Ruszają obchody 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Apelem pamięci i złożeniem wieńców pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża rozpoczną się w niedzielę na Westerplatte obchody 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na rocznicę przygotowano też m.in. inscenizacje historyczne oraz gry terenowe.

Demonstracje w wielu miastach Egiptu. Zabici i ranni

Dziewięć osób zginęło, w tym trzech policjantów, a ponad 50 odniosło obrażenia w różnych miastach Egiptu w trakcie demonstracji zwolenników obalonego prezydenta Mursiego - poinformowały egipskie władze bezpieczeństwa.

Inspektorzy ONZ opuścili Syrię. Wyniki badań za co najmniej 10 dni

Za co najmniej 10 dni, a może nawet za dwa tygodnie pojawią się wyniki prac ekspertów, którzy prowadzili badania dotyczące domniemanego ataku chemicznego na przedmieściach Damaszku - podały źródła dyplomatyczne w ONZ. W sobotę rano inspektorzy przybyli do Libanu - poinformował Reuters, powołując się na świadków.

Operacja SIG, czyli mędrcy Syjonu w służbie KGB

Fundamenty pod współczesny islamski terroryzm kładło KGB już w latach 70. XX w. - twierdzi były doradca Nicolae Ceausescu, szef wywiadu Securitate. W wydanej niedawno książce generał Ion Mihai Pacepa ujawnia kulisy operacji zaszczepiania w krajach muzułmańskich antyamerykańskiej i antyżydowskiej propagandy. Ujawnione wcześniej dokumenty (tzw. archiwum Mitrochina) pokazują zaś, jak KGB za czasów Jurija Andropowa aktywnie wspierało palestyńskich terrorystów.

Rosja potępia wystąpienie Obamy. "Groźby są nie do przyjęcia"

Rosja skrytykowała piątkowe wystąpienie prezydenta Baracka Obamy, w którym mówił on o możliwej "ograniczonej interwencji wojskowej przeciwko Syrii. - Te groźby są nie do przyjęcia - oświadczył w nocy z piątku na sobotę rzecznik MSZ Rosji Aleksandr Łukaszewicz.

Syria odpiera zarzuty USA. "Kłamstwa i desperacja"

Syryjskie władze odpierają zarzuty amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry'ego, który w piątek przedstawił wnioski z raportu amerykańskiego wywiadu. Dowodzi on, że reżim Asada użył broni chemicznej na przedmieściach Damaszku wobec obywateli. Zdaniem Syryjczyków, dane amerykańskiego wywiadu to fikcja, która ma uzasadnić ewentualną inwazję wojskową.

NATO nie planuje operacji militarnej w Syrii

Sekretarz generalny NATO Rasmussen powiedział w piątek, że Sojusz Północnoatlantycki nie planuje militarnej operacji w Syrii. Potwierdził również, że jest przekonany, że to syryjski reżim jest odpowiedzialny za użycie broni chemicznej na przedmieściach Damaszku.

"Tusk staje się jak Kaczyński. PO bez Gowina byłaby słabsza i uboższa"

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz ocenia, że Donald Tusk popełnia poważny błąd, unikając dialogu z Jarosławem Gowinem. - Takie zachowanie premiera upadabnia go do Jarosława Kaczyńskiego, a Polacy nie potrzebują "PiSu bis" - mówił w "Faktach po Faktach" Marcinkiewicz. W jego ocenie, Platforma bez Jarosława Gowina byłaby "słabsza i uboższa".

Obama: Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji, jak odpowiedzieć na użycie broni chemicznej przez reżim

- Atak chemiczny w Syrii zagraża interesom bezpieczeństwa narodowego USA i ich sojuszników - powiedział prezydent USA Barack Obama. Przyznał, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji co do tego, jaki kształt przybierze odpowiedź na użycie broni chemicznej, jednak obowiązkiem USA jest zagwarantowanie, że nie pozostanie ono bez konsekwencji. Prezydent USA skonsultował sprawę Syrii w piątkowych rozmowach telefonicznych z prezydentem Francji Hollande i premier Wielkiej Brytanii Cameronem.

"Atak nastąpi szybko"

- Uwypuklona kwestia wiarygodności zapowiada szybką interwencję - zapowiedział w "Faktach po Faktach" były wiceminister obrony narodowej Janusz Zemke po wysłuchaniu przemówienia sekretarza stanu USA Johna Kerry'ego. Dodał, że do interwencji może dojść w ciągu jednego lub dwóch dni. Tego samego zdania jest gen. Marek Dukaczewski, były szef WSI: atak, jeżeli nastapi, nastąpi szybko. Nawet w sobotę.

Kerry: Mamy dowody na winę reżimu, nie będziemy oglądać się na ONZ

- Amerykański wywiad dostarczył przekonujących dowodów, że to syryjski reżim przeprowadził atak chemiczny 21 sieprnia - stwierdził sekretarz stanu USA John Kerry. Szef amerykańskiej dyplomacji oznajmił, iż pytaniem jest teraz, co należy z tym zrobić. - Nie można tego pozostawić bez odpowiedzi - powiedział i dodał, że USA nie będą czekać na wyniki badań inspektorów ONZ. Barack Obama zaznaczył, że nie podjął jeszcze decyzji o ewentualnej interwencji.

Drogowcy otworzyli estakadę Kwiatkowskiego

- Wykonawca przyspieszył wszystkie prace i estakada Kwiatkowskiego jest już przejezdna – informuje Tomasz Krzak, rzecznik Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni. Ze względu na zły stan techniczny, na początku kwietnia rozpoczął się jej remont. Zamknięcie wjazdu na jedną z głównych tras w mieście powodowało kilometrowe korki.

"Ulice to nie miejsca, w których należy wyładowywać frustracje"

Czy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h policja powinna zabierać prawo jazdy? - Ulice to nie są miejsca, w których należy wyładowywać swoje frustracje - komentował w programie "Tak jest" Wojciech Pasieczny, były szef sekcji wypadkowej w KSP. Na aspekt wiedzy i umiejętności kierowców zwróciła uwagę dziennikarka motoryzacyjna, Joanna Zientarska.

"Trzymał mi ręce wykręcone do tyłu. Chcieli zatrzeć ślady łamania prawa"

Reporter TTV nagrał telefonem policjantów, gdy wjechali pod prąd ulicą Kramarską w Poznaniu. Ci go wylegitymowali, szarpali, a w końcu zabrali telefon i skasowali zdjęcia i filmy. Komendant wojewódzki polecił sprawdzić, czy funkcjonariusze nie nadużyli swoich uprawnień. Zapowiedział też ukaranie jednego z nich mandatem za wykroczenie drogowe.

Inspektorzy skończyli zbierać próbki. Jutro opuszczają Syrię, ale mają wrócić

Inspektorzy ONZ badający miejsce domniemanego ataku przy pomocy broni chemicznej na przedmieściach Damaszku zakończyli zbierać dowody. Teraz muszą przeprowadzić analizy, ale nie wiadomo, ile to zajmie. Rzecznik Narodów Zjednoczonych zapowiedział też, że inspektorzy wrócą jeszcze do Syrii, by zbadać doniesienia o innych atakach chemicznych.

Ze stołka rzecznika MSZ na fotel ambasadora. Opozycja pyta o kwalifikacje

Sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych pozytywnie zaopiniowała w piątek kandydaturę rzecznika MSZ Marcina Bosackiego na ambasadora RP w Kanadzie. Zastrzeżenia do kandydatury Bosackiego mieli przede wszystkim posłowie PiS. Robert Biedroń (RP) i Arkadiusz Mularczyk (SP) dopytywali z kolei o kryteria doboru kandydatów MSZ na ambasadorów.

Przygnieciony quadem czekał na pomoc. "Przekoziołkował i przejechał po sobie"

Nawet kilkanaście godzin mógł czekać na pomoc mężczyzna, który prawdopodobnie przekoziołkował przez kierownicę swojego quada i przejechał po sobie. - Jeździł sam rano, rodzina dopiero po południu zaczęła go szukać - mówią strażacy, którzy unieruchomionego kierowcę znaleźli pod lasem przy miejscowości Szarocin (woj. dolnośląskie).

Tak mieszka aktor "Dextera". Hacjenda do kupienia za 2,3 mln dol.

Michael C. Hall, gwiazda serialu "Dexter", sprzedaje swój dom w Los Angeles. To hacjenda z 1926 roku, w której w latach 30. i 40. mieszkał jeden z pierwszych filmowych gwiazdorów, Ronald Colman. I choć serialowy seryjny morderca twierdził, że "wchodząc do niej poczuł się, jakby znalazł się w oazie starego Hollywood", po roku postanowił się wyprowadzić. Teraz żąda za dom 2,3 mln dol.

Kaczyński: nie jestem entuzjastą ewentualnej interwencji w Syrii

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał w piątek, że będąc na miejscu premiera Donalda Tuska też nie byłby entuzjastycznie nastawiony do interwencji w Syrii. Tusk oświadczył kilka dni temu, że Polska nie przewiduje udziału w żadnym typie interwencji w Syrii.