Najnowsze

Najnowsze

"Jeśli nie będzie dopingu, stracą na tym wszyscy"

- To będzie strata dla polskiej piłki. Jeśli nie będzie dopingu, nie będzie atmosfery, to stracą na tym wszyscy - twierdzi Józef Djaczenko, dziennikarz i autor kilku książek o Lechu Poznań, komentując wiadomość o rozwiązaniu "Wiary Lecha".

Zawalił się budynek. Osiem osób nie żyje

Co najmniej osiem osób zginęło, a kolejnych 26 zostało rannych w wyniku zawalenia się dwupiętrowego budynku w Sao Paulo. Wciąż trwają poszukiwania dwóch zaginionych osób, a władze obawiają się, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

"W panice dzwonił do szefa jednostki chemicznej". Podsłuchane rozmowy koronnym dowodem USA?

- W ubiegłą środę, kilka godzin po ataku chemicznym na przedmieściach Damaszku, urzędnik syryjskiego ministerstwa obrony w panice dzwonił do szefa jednostki chemicznej. Pytał o atak z użyciem gazu porażającego układ nerwowy, który zabił blisko tysiąc osób - pisze "Foreign Policy". Według magazynu, rozmowy podsłuchał amerykański wywiad i jest ona najważniejszym dowodem na to, że reżim Asada stoi za użyciem broni chemicznej w Syrii.

Niedopełnienie obowiązków przyczyną wypadku? Sprawę bada prokuratura

Mysłowicka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła, w którym zginęło trzech pracowników firmy zewnętrznej, a kolejny został poważnie ranny. Śledczy będą badać m.in., czy górników nie narażono na niebezpieczeństwo przez niedopełnienie obowiązków. Osobne śledztwo prowadzi też nadzór górniczy.

Bullock i Clooney na otwarcie w Wenecji. "Wałęsa" poza konkursem

"Grawitacja" Alfonso Cuaróna z Sandrą Bullock i Georgem Clooneyem otworzy dziś 70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. W konkursie głównym jest aż 20 tytułow - m.in. nowe produkcje Terry'ego Gilliama, Stephena Frearsa, czy Phillipe'a Garrela. Brakuje jednak pozycji polskiej. Film Andrzeja Wajdy "Wałęsa. Człowiek z nadziei" będzie pokazany poza konkursem.

Soczi jak "olimpijski obóz koncentracyjny". Igrzyska i zapomniane zbrodnie Rosji

To będzie najdroższa w historii impreza olimpijska, a gra idzie o mocarstwowy prestiż Rosji i osobistą reputację Władimira Putina. Dlatego będzie bardziej przypominać jedną wielką operację antyterrorystyczną, a nie sportowe święto. Rosyjskie władze martwią się nie tylko o bieżącą politykę – atakami grożą bowiem kaukascy islamiści, ale też o to, że będą musieli tłumaczyć z historii – zdziesiątkowania rdzennej ludności olimpijskiego regionu, Czerkiesów w XIX wieku.

USA nie wątpią, że Asad użył broni chemicznej. Eksperci: Najlepszy moment na interwencję minął

- Nie ma żadnych wątpliwości, że to reżim prezydenta Baszara el-Asada jest odpowiedzialny za "niegodziwe" użycie broni chemicznej w Syrii - powiedział wiceprezydent USA Joe Biden we wtorek. Amerykańscy eksperci wskazują natomiast: prezydent USA zbyt długo zwlekał z interwencją i "najlepsza ku niej okazja już minęła". Wielu podkreśla jednak, że Barack Obama musi użyć siły, gdyż w grę wchodzi wiarygodność USA po ostrzeżeniach pod adresem Asada.

Milicyjny rajd na siedzibę Femenu. Znaleźli broń

Kijowska milicja przeszukała siedzibę grupy feministycznej Femen. Znalazła m.in. materiały wybuchowe, broń i narkotyki. Zdaniem przedstawicielki organizacji, to funkcjonariusze podrzucili te przedmioty, by skompromitować Femen.

Madonna na szczycie listy "Forbesa". Zarobiła 125 mln

Madonna pojawiła się na pierwszym miejscu listy gwiazd, które w minionym roku zarobiły najwięcej. Magazyn "Forbes" umieścił Madonnę przed reżyserem Stevenem Spielbergiem. Piosenkarka wyprzedziła też autorkę powieści "Pięćdziesiąt twarzy Greya" E.L. James oraz słynną amerykańską prezenterkę telewizyjną Oprah Winfrey.

Znaleźli zaginionych na Elbrusie Polaków

- Poinformowano nas o pomyślnym zakończeniu akcji poszukiwawczej zaginionych Polaków - poinformował Grzegorz Teleśnicki, rzecznik prasowy polskiej ambasady w Moskwie. Dodał, że alpiniści wraz z ratownikami wracają do bazy. Czwórka Polaków zabłądziła we wtorek podczas zejścia ze szczytu Elbrusu.

Ambasada RP w Brukseli: w budynku nie ma skradzionego sprzętu

Na terenie Ambasady RP nie znajduje się i nigdy nie znajdował się skradziony sprzęt komputerowy - poinformowała tvn24.pl Kamilla Rejmer z biura prasowego polskiej placówki w Brukseli. Miejscowej policji nie udało się odnaleźć laptopa i tabletu belgijskiej pary, które miały być namierzone przez system GPS właśnie w budynku polskiej ambasady.

Koniec śledztwa przeciwko 40 strażnikom z Auschwitz

Centralny Urząd ds. Ścigania Zbrodni Nazistowskich w Ludwigsburgu zakończył śledztwo przeciwko 40 byłym strażnikom z niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz - podał dziennik "Tageszeitung" (TAZ). Sprawy zostaną we wrześniu przekazane prokuraturze.

Brzeziński: atak na Syrię nie może być tylko karą za użycie broni chemicznej

- Działania odwetowe na Syrii muszą być częścią większego projektu, a nie tylko karą za stosowanie broni chemicznej - uważa Zbigniew Brzeziński, były amerykański doradca ds. bezpieczeństwa narodowego. - Akcja wojskowa, jakkolwiek moralnie uzasadniona, będzie miała także niepożądane konsekwencje - powiedział w wywiadzie dla "Die Welt".

Dwie osoby ranne. Siedem godzin utrudnień na krajowej "8"

Dwie osoby trafiły do szpitala po tym jak między Szczytną a Dusznikami Zdrój (woj. dolnoślaskie) doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Po siedmiu godzinach odblokowano ruch na krajowej "8" łączącej Kłodzko z granicą z Czechami.

Palikot chce zabrać swojej partii nazwisko

Jesienią Ruch Palikota szykuje ofensywę. Partia opracuje nowy statut, program, w jej szeregach pojawią się nowe nazwiska - powiedział w "Faktach po Faktach" lider partii Janusz Palikot. Polityk zapowiedział "nowe otwarcie programowe" i zmianę nazwy. - Skłaniam się do tego, żeby nazwa miała charakter nieosobisty, bez nazwiska lidera - stwierdził.

Interwencja w Syrii "na dniach". Kto na Bliskim Wschodzie ją poprze?

USA, wspierane przez Wielką Brytanię i Francję, w każdej chwili są gotowe uderzyć na Syrię. Na Bliskim Wschodzie mogą liczyć na poparcie Turcji i Arabii Saudyjskiej, ale nie wszystkim w regionie zbrojna interwencja jest na rękę. Najostrzej sprzeciwia się jej Iran, ostro krytykujący wtrącanie się Zachodu w sytuację w regionie.

Związkowcy chcą krótszego tygodnia pracy

OPZZ postuluje skrócenie tygodnia pracy z 40 do 38 godzin. Zwraca uwagę, że w krajach, w których tygodniowy czas pracy jest krótszy, bezrobocie jest niższe, a wydajność wyższa. To kolejna propozycja OPZZ zgłoszona przed wrześniowymi protestami związków zawodowych.