Najnowsze

Najnowsze

"Były polski obóz" we włoskiej prasie

Dziennik "La Repubblica" nazwał we wtorek Auschwitz "byłym polskim obozem koncentracyjnym". To kolejny taki błąd we włoskich mediach mimo licznych protestów i monitów ze strony polskiej. Ambasada RP zapowiedziała interwencję w redakcji.

Zabawy jedzeniem? Tak to się powinno robić

Li Ming, mama dwóch chłopców mieszkająca w Singapurze, wie, jak zachęcić swoje pociechy do jedzenia drugiego śniadania w szkole. Przygotowuje im zdrowe posiłki, z których każdy to małe dzieło sztuki. Takim potrawom nikt się nie oprze.

Uwaga, piersi na drodze. "Niektórzy kierowcy mają dziwne myśli"

Rosyjska agencja reklamowa chciała zwrócić na siebie uwagę i na swoich samochodach umieściła duże zdjęcie z biustem. Cel został osiągnięty, ale słono to kosztowało niektórych kierowców, bo zamiast skupić się na drodze, skupiali się na billboardzie. Efekt: ponad 500 kolizji. Materiał "Polski i Świata".

Autor artykułu broni Sikorskiego i Tuska. "Szokujące były słowa Putina"

Ben Judah, autor artykułu, w którym zacytowane zostały słynne już słowa Radosława Sikorskiego, broni byłego szefa polskiej dyplomacji i byłego premiera Donalda Tuska. "W nieujawnieniu oferty Putina nie ma nic złego" - napisał dziennikarz na Twitterze. "Przed Krymem nikt by Warszawie nie uwierzył" - dodał.

"Minister kultury" żąda kolejnego rozstrzelania. "Za wywoływanie duchów UPA"

Irina Fiłatowa, "minister kultury Ługańskiej Republiki Ludowej", znowu domaga się kary śmierci. Tym razem napisała podanie o wymierzenie surowej kary mieszkance Ługańska, która miała na cmentarzu "wywoływać duchy przywódców UPA, w tym Romana Szuchewicza". Wcześniej domagała się rozstrzelania "na podstawie prawa czasu wojny" autorki prześmiewczej animacji, w której przypomniano roznegliżowane zdjęcia Fiłatowej. Tymczasem służby prasowe samozwańczej Ługańskiej Republiki Ludowej odżegnały się od "pani minister".

MAEA: Iran wypełnia zobowiązania

Władze Iranu podejmują dalsze kroki, by spełnić warunki przedłużonego tymczasowego porozumienia ze światowymi mocarstwami w sprawie programu nuklearnego - poinformowała Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej w comiesięcznym raporcie.

Czesi zostawiają żołnierzy w Afganistanie

Czeski rząd zdecydował w poniedziałek, że latach 2015-16 stacjonować będzie w Afganistanie 350 czeskich żołnierzy, kontynuujących szkolenie afgańskiej armii i policji oraz chroniących wojska sojusznicze.

Rumuńscy deputowani podejrzani o korupcję

Rumuńskie służby antykorupcyjne (DNA) podały w poniedziałek, że rozpoczęły dochodzenie w sprawie dwóch wpływowych socjaldemokratycznych deputowanych. Podejrzewa się ich o korupcję przy tworzeniu ustawy o amnestii, która byłaby korzystna dla jednego z nich.

Cała skóra zasłonięta. Nowe procedury ws. eboli

Amerykańskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) przedstawiło w poniedziałek (czasu miejscowego) nowe, bardziej restrykcyjne procedury bezpieczeństwa dla personelu medycznego opiekującego się chorymi na ebolę. Ma to zapobiec kolejnym zarażeniom.

Rzecznik Kremla o słowach Sikorskiego: teraz pojawia się wiele bredni

- Kreml nie ma zamiaru w żaden sposób reagować na słowa byłego szefa polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Radosław Sikorskiego o tym, że kilka lat temu prezydent Rosji Władimir Putin proponował Donaldowi Tuskowi, premierowi Polski, podzielić Ukrainę - oświadczył rosyjskiej gazecie "RBK" rzecznik rosyjskiego prezydenta Dmitrij Pieskow.

Biskupi obejmą swoją troską nieregularne związki. Gądecki: To osiągniecie synodu

- Największym osiągnięciem synodu synodu biskupów na temat rodziny jest objęcie troską duszpasterską nie tylko regularnych, ale i nieregularnych związków – ocenił w poniedziałek w Poznaniu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Przypomniał, że teraz trzeba, by jego postanowienia dotarły do parafii, księży i wiernych.

Klich o słowach Putina: to była jednoznaczna groźba

- Wszyscy słyszeliśmy długą opowieść Putina, który użył sformułowania "artificial state", czyli "sztuczne państwo" mówiąc o Ukrainie. (...) To była jednoznaczna groźba, którą bardzo poważnie wzięliśmy wtedy pod uwagę - mówił o wydarzeniach z 2008 roku w programie "Świat" w TVN24 BiŚ były minister obrony narodowej Bogdan Klich.

Nergal o Biblii: Bardzo mnie inspiruje. My byśmy bez tej książki nie istnieli

- Jeśli nie zagramy w Poznaniu, to zagramy w Nowym Jorku czy San Francisco. Trudno - tak decyzję o odwołaniu koncertu w stolicy Wielkopolski skomentował Adam "Nergal" Darski. Gość "Kropki nad i" tłumaczył, że ci, którzy protestują przeciwko muzyce zespołu Behemoth, tak naprawdę nie znają jego twórczości. A - jak zauważył Nergal - jest ona bliska chrześcijaństwu. - Czytuję Biblię. Bardzo mnie inspiruje. My byśmy bez tej książki nie istnieli - powiedział.

Dlaczego Tusk i Sikorski nie informowali o planach Putina? "Polityka nie obowiązuje tajemnica spowiedzi"

- Jeżeli polityk rozmawia z drugim politykiem, to nie obowiązuje go, jak księdza, tajemnica spowiedzi - mówił w "Faktach po Faktach" Jerzy Wenderlich (SLD), tłumacząc dlaczego Donald Tusk powinien poinformować świat o planach Putina, o których miał dowiedzieć się sześć lat temu. Zdaniem Jacka Kurskiego zarówno były szef polskiej dyplomacji, jak i były premier powinni wówczas przekazać, że na czele zachodniego świata stoi "szaleniec". W obronie Sikorskiego i Tuska stanęła Elżbieta Radziszewska (PO).