Najnowsze

Najnowsze

Córka lidera Hamasu leczona w izraelskim szpitalu

Izraelski szpital podał, że leczy się w nim córka czołowego przywódcy radykalnego palestyńskiego Hamasu Ismaila Hanije. Agencja AP przypomina, że dzieje się to w niecałe dwa miesiące po zakończeniu krwawego konfliktu izraelsko-palestyńskiego w Strefie Gazy.

Abp Gądecki o synodzie: nic się przełomowego nie wydarzyło

Na synodzie na temat rodziny nie doszło do przełomu, wszystko już było - tak obrady podsumował w rozmowie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki. Jego zdaniem nie można mówić, że teraz dopiero Kościół jest miłosierny.

Hiszpańska pielęgniarka bliska wyzdrowienia? Pierwszy wynik negatywny

Badania na obecność eboli u hiszpańskiej pielęgniarki Teresy Romero, pierwszej zakażonej wirusem w Europie, dały wynik negatywny - poinformowała rodzina chorej. Budzi to nadzieje, że kobieta wyleczyła się z eboli. Lekarze podkreślają jednak, że konieczne jest przeprowadzenie drugiego testu, nim będzie można być pewnym, że kobieta nie jest już zakażona.

Radnymi zostali "z automatu". Tam wyborów nie będzie

Głosowanie w wyborach samorządowych odbędzie się dopiero za cztery tygodnie, ale 116 osób, które na Pomorzu chciały zostać radnymi, już teraz może się cieszyć z mandatu. Dokładnie w tylu okręgach zgłosił się zaledwie jeden kandydat na jedno miejsce. - W takich przypadkach wyborów się nie przeprowadza – informuje PKW. Jedną z takich gmin odwiedził reporter "Faktów" TVN Jan Błaszkowski.

Miller o aferze szpiegowskiej: tej płotce dorabia się płetwę rekina

- Największym sukcesem każdego wywiadu i kontrwywiadu jest przewerbowanie agenta, a tutaj się go po prostu demaskuje, przy czym na pierwszy rzut oka widać, że to jest jakaś płotka - ocenił w "Faktach po Faktach" zatrzymanie oficera Wojska Polskiego oskarżanego o szpiegowanie na rzecz Rosji szef SLD, Leszek Miller.

Australijskie siły specjalne jadą do Iraku

Władze Australii porozumiały się z rządem Iraku w sprawie wysłania do tego kraju australijskich sił specjalnych. Ich zadaniem ma być wsparcie irackich wojsk w walce z dżihadystycznym Państwem Islamskim - powiedziała szefowa australijskiego MSZ Julie Bishop.

Turysta uwięziony w księgarni, uwolniony dzięki Twitterowi

Samotna noc spędzona w księgarni to marzenie wielu miłośników książek. Przypadkowo spełnił je pewien Amerykanin, który utknął w zamkniętym sklepie. Z pomocą internautów, mężczyzna w jedną noc niespodziewanie stał się gwiazdą mediów społecznościowych.

Lider The Strokes: jestem na kacu od pięciu lat

- Zacząłem pić jeszcze w liceum. Choć to rzuciłem, od pięciu lat jestem na kacu. Wciąż nie czuję się w 100 procentach trzeźwy - wyznał lider The Strokes, Julian Casablancas. Muzyk opowiada otwarcie o swoim życiu alkoholika przy okazji promocji pierwszego albumu z nowym zespołem The Voidz i jednocześnie nie potwierdza, by szybko zagrał z The Strokes.

"Do tej pory nie wiem, co miałem podpisać"

- Otworzyli radiowóz i powiedzieli, że jedziemy na komendę. Nie dojechaliśmy na komendę policji i użyli przeciw mnie gazu, potem co jakiś czas używali przeciwko mnie agresji i gazu, żebym podpisał te ich dokumenty - mówił TVN24 20-letni Grzegorz Milczarek, który miał zostać pobity przez Straż Miejską ze Szczecinka.

Tysiące osób przeszło tunelem pod Martwą Wisłą

W niedzielę mieszkańcy Gdańska, po raz pierwszy mogli przejść jednym tunelem wydrążonym pod dnem Martwej Wisły. Gdańska tarcza TBM w czerwcu zakończyła wiercenie dwóch nitek tunelu, które umożliwią szybkie połączeniem portu morskiego i okolic stadionu PGE Arena z obwodnicą Gdańska i lotniskiem. Najpierw jednak tunel trzeba wykończyć i połączyć z Trasą Sucharskiego i rondem pod ul. Marynarki Polskiej. Dlatego kierowcy pojadą pod dnem Martwej Wisły dopiero w połowie 2015 roku.

Horror u bram NATO. Erdogan: nigdy nie będziemy dozbrajać Kurdów

W położonym tuż przy granicy z Turcją syryjskim mieście Kobane (Ajn al-Arab) toczą się najcięższe walki od wielu dni. Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan stanowczo podkreślił jednak w niedzielę, że Ankara nie zamierza dozbrajać Kurdów, którzy ostatkiem sił bronią miasta.

‪Fundusz uzależnionych. Potrzebna instytucja czy niewypał?‬

‪Powstał, by mogli się leczyć hazardziści. Na jego konto, z gier objętych monopolem państwa, takich jak Lotto, rocznie trafia ok. 13 mln zł. Spora kwota, z której wydaniem są problemy, co wykazały kontrole Najwyższej Izby Kontroli. Dlatego coraz częstsze są głosy - głównie polityków - że Fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych powinien zostać przekształcony, a nawet zlikwidowany. Osoby, dla których powstał, podkreślają jednak: ‬bez bezpłatnej terapii ‪nie moglibyśmy się leczyć.‬

Kolejna wymiana ognia między Koreami

Na silnie strzeżonej granicy między Koreą Północną a Koreą Południową doszło do wymiany ognia - poinformowała w niedzielę południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, na którą powołuje się agencja AFP.