Najnowsze

Najnowsze

Putin uwieczniony na medalu. Pamiątka po aneksji Krymu

25 srebrnych i pozłacanych medali, każdy wielkości dłoni, o wadze jednego kilograma. W mennicy w obwodzie czelabińskim na Uralu powstaje kolekcja "Krym 2014", poświęcona rosyjskiej aneksji tej części Ukrainy. Awers medalu przedstawia wizerunek Władimira Putina. Rewers - mapę Półwyspu Krymskiego.

Separatyści ogłosili powstanie "Ługańskiej Republiki Ludowej"

Prorosyjscy separatyści, którzy opanowali budynek Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w Ługańsku, na wschodzie Ukrainy, ogłosili w niedzielę wieczorem powstanie "Ługańskiej Republiki Ludowej" - poinformowała Interfax-Ukraina, powołując się na lokalne media.

"Był bardziej duszpasterzem niż administratorem"

- On chciał kierować życiem człowieczym i chciał nas nauczyć jak powinniśmy naszym własnym życiem kierować. Był bardziej duszpasterzem niż administratorem - wspominał Jana Pawła II w "Faktach po Faktach" arcybiskup senior prof. Alfons Nossol.

Gowin chce komisji ws. funkcjonowania sytemu partyjnego

Polska Razem Jarosława Gowina chce powołania komisji śledczej w sprawie funkcjonowania sytemu partyjnego w Polsce w ostatnich 25 latach. Powodem są doniesienia "Wprost", który napisał, że to Niemcy finansowali byłą partię Donalda Tuska KLD.

Jej ozdrowienie dało świętość papieżowi. "Jan Paweł II się za mną wstawił"

- Byłam w pokoju sama, a usłyszałam głos. Mówił: "wstań, nie lękaj się" - wspomina 50-letnia Floribeth Mora Diaz z Kostaryki, której uzdrowienie z tętniaka mózgu Watykan uznał za cud za wstawiennictwem polskiego papieża. W rozmowie z Katarzyną Kolendą-Zaleską kobieta podkreśla, że tym, który ją uzdrowił, był Bóg, a Jan Paweł II się za nią wstawił.

Zapakowali włócznie i pojechali do Rzymu. Wrócili na tarczy

Kilkunastu rekonstruktorów z Lęborka stoczyło bitwę podczas urodzin Rzymu. Zgodnie ze scenariuszem ponieśli klęskę, ale nie zepsuło im to humorów. Cieszą się z zaproszenia. "Legion X" to jedyna w Polsce grupa, która odtwarza dzieje starożytnych, rzymskich legionistów.

Przywracają blask stuletniemu cmentarzowi. "Większość to mogiły pruskich żołnierzy"

Z zapomnianego cmentarza na terenie poligonu w Biedrusku (woj. wielkopolskie) poznikały śmieci. Uporządkowano zieleń, ustawiono drogowskazy i nowe tablice. Wszystko za sprawą członków Koła Przyjaciół Muzeum Broni Pancernej, Koła Historycznego Gminy Suchy Las oraz żołnierzy z Batalionu Zabezpieczenia Szkolenia z Biedruska, którzy w ten sposób włączyli sie w obchody Dnia Ziemi.

Separatyści zwolnili jednego z porwanych obserwatorów

Jeden z siedmiu obserwatorów wojskowych, przetrzymywanych przez prorosyjskich separatystów w Słowiańsku na wschodzie Ukrainy, został przeprowadzony pod eskortą do samochodu OBWE i odjechał. Separatyści mówią, że uwolnili Szweda chorego na cukrzycę.

Papieskie muzeum na kółkach. W środku narty, buty i pióro

Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechało Mobilne Muzeum Jana Pawła II. W ciężarówce można zobaczyć osobiste pamiątki po papieżu-Polaku: brewiarz, którego używał do codziennej modlitwy, pióro, różaniec, buty, narty, krzyż pektoralny, sutannę, ornat, mitrę ze spotkania z młodymi na Tor Vergatta, piuskę papieską, pieczęć czy zegar z prywatnej rezydencji Castel Gandolfo. Na multimedialnych ekranach można obejrzeć filmy pokazujące jego życie w pigułce.

Tysiące osób w Licheniu. Odsłonięto obraz ze św. Janem Pawłem II

Około 4 tysiące wiernych pojawiło się w niedzielę Licheniu, by w miejscowym Sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej obejrzeć transmisję kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II. Po uroczystościach odsłonięto obraz przedstawiający św. Jana Pawła II. Dzień zakończy koncert licheńskich organistów na największych organach w Polsce, które noszą imię naszego papieża.

Nieoznakowany radiowóz uderzył w słup. Policjanci ranni

Dwoje policjantów ucierpiało w wypadku, do którego doszło w Łodzi. Jak podaje policja, kierowca nieoznakowanego radiowozu wjechał w słup, chcąc uniknąć zderzenia z innym autem, które zajechało mu drogę. Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z komendą.

"Najpiękniejszy dar dla rodzin"

Polscy politycy, którzy uczestniczyli w niedzielnej mszy kanonizacyjnej Jana Pawła II i Jana XXIII na Placu Świętego Piotra w Rzymie, są zgodni, że ogłoszenie papieża Polaka patronem rodziny to najpiękniejszy dar dla rodzin.

BBN grzmi: Porwanie obserwatorów dyskwalifikuje separatystów

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego potępiło porwanie przez prorosyjskich separatystów ekspertów OBWE na Ukrainie. Szef BBN Stanisław Koziej uważa, że Rosja nie może milczeć w tej sprawie, a działanie separatystów dyskwalifikuje ich w rozmowach politycznych.

Święto tatuażu we Wrocławiu

Kolorowe i czarno-białe, duże i małe, poważne i humorystyczne. Uczestnicy wrocławskiego konwentu tatuażu przyznają, że malunki na ich ciałach to moda, ale też sposób na życie. – Nie umiem bez tego żyć – mówi jeden z tatuatorów, który przyjechał do stolicy Dolnego Śląska.