Najnowsze

Najnowsze

Lotnicza historia Dolnego Śląska przegrała z biurokracją. Zabytkowe hangary idą pod młotek

- Nie zniszczyły ich pożary, nie zniszczyły remonty. Teraz przez absurdalne decyzje urzędników mogą zniknąć - tak o zabytkowych hangarach mówi Robert Górczyk ze Stowarzyszenia "Aerodywizjon". Przez ostatnie 10 lat miłośnicy lotnictwa walczyli z biurokracją. W hangarach chcieli stworzyć muzeum, uzbierali ponad 100 eksponatów, ale w końcu muszą się pożegnać z wyjątkowym miejscem na wrocławskich Strachowicach.

Jechał "wężykiem" na motorowerze. Inny kierowca zabrał mu kluczyki

Jeden z mieszkańców Krosna Odrzańskiego zabrał kluczyki motorowerzyście, którego podejrzewał o jazdę po pijanemu. Ten próbował uciekać pieszo, jednak został zatrzymany przez policję. Okazało się, ze miał ponad promil alkoholu we krwi. Grożą mu nawet 2 lata więzienia.

Państwo Islamskie przejmuje pola naftowe w Syrii

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) zaatakowali pole naftowe w syryjskiej prowincji Hims. W wyniku walk zginęło 30 członków sił reżimu Baszara el-Asada - poinformowało w środę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Poznań na Wszystkich Świętych. Tak pojedziesz samochodem i komunikacją miejską

Od piątku poznańscy kierowcy muszą się liczyć z poważnymi utrudnieniami wokół poznańskich nekropolii. Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony m.in. na ul. Gnieźnieńskiej a 1 listopada także na ul. Złotowskiej, św. Antoniego, Minikowo i Jasna Rola. Uruchomione zostaną trzy dodatkowe linie tramwajowe i jedna autobusowa. Komunikacja miejska kursować będzie także częściej niż w normalny weekend.

Ak Saraj, czyli pałac Erdogana. Jest największy na świecie

Nowy olbrzymi pałac w Ankarze, Ak Saraj, czyli Biały Pałac, od czwartku jest siedzibą prezydenta Turcji. Krytykowany za okazałość, nie ma raczej cech typowych dla architektury Turcji. Należy do największych pałaców świata i może nawet trafi do księgi Guinnessa.

Poroszenko z Jaceniukiem walczą o służby. Pojedynek na dokumenty

"Trudne rozmowy" - mówią anonimowo ukraińscy politycy zaangażowani w rozmowy koalicyjne. Zawarcie sojuszu Bloku Petra Poroszenki z Frontem Ludowym było uzgodnione jeszcze przed wyborami i wydawało się formalnością, ale sytuację skomplikowali wyborcy. Prezydencka partia wypadła słabiej, niż oczekiwano, a partia premiera - przeciwnie. I teraz Arsenij Jaceniuk nie zgadza się na niektóre warunki Poroszenki.

Zagubiony pacjent zmarł w szpitalnej toalecie. Są wyniki sekcji zwłok

45-letni mężczyzna trafił do chełmskiego szpitala z rozbitą głową po ataku padaczki alkoholowej. W pewnym momencie zniknął, a pracownicy uznali, że samowolnie opuścił placówkę. Po 24 godzinach jego ciało znalazła w szpitalnej toalecie sprzątaczka. Jeżeli okaże się, że pracownicy szpitala nie dopełnili procedur, grozi im do 5 lat więzienia.

"Dam mu po mordzie". Dowódcy batalionów wchodzą do parlamentu

Sława zdobyta na polu walki w Donbasie przepustką do parlamentu. Taka reguła zadziałała w przypadku wielu dowódców ochotniczych batalionów. Niektórzy zdobyli mandat dzięki wysokiej pozycji na liście partyjnej, inni stoczyli walkę w okręgach jednomandatowych.

"Widok, który boli". Kilometry barierek w szczerym polu za milion złotych

"To musi być Photoshop", "wygląda jak Wielki Mur", "brakuje tylko ekranów dźwiękoszczelnych", ale "teraz nawet śnieg wie, gdzie padać" - internauci nie mają litości dla inwestycji przy drodze numer 5 na Dolnym Śląsku. Biało-czerwony pas słupków ciągnie się przez blisko 9 kilometrów. Został uwieczniony na zdjęciu, które podbija internet. Zapytaliśmy GDDKiA, komu potrzebne są słupki w szczerym polu i ile to kosztowało.

Dżihadyści ścięli Lwicę z Kobane? Legenda o kurdyjskiej snajperce

W poniedziałek Państwo Islamskie na jednym ze swoich profili w mediach społecznościowych zamieściło zdjęcie ściętej kobiety, sugerując że to znana z mediów żołnierka z Kobane. Kurdyjka Rehana stała się wcześniej symbolem walki z dżihadystami. Nie wiadomo, czy doniesienia o śmierci kobiety są prawdziwe.

Kolejne masowe groby. Tym razem to ciała studentów?

Służby bezpieczeństwa odkryły kolejny masowy grób w Meksyku. Ciała mogą należeć do zaginionych pod koniec września studentów. Groby znajdują się niedaleko miejsca protestów, gdzie po raz ostatni demonstrowali młodzi ludzie.

Tajemniczy powrót Antoniego Macierewicza

Niezłomny w dociekaniu prawdy o katastrofie smoleńskiej sam nie chce wszystkiego mówić. Pytanie, które przez 4,5 roku nie doczekało się odpowiedzi Antoniego Macierewicza brzmi: dlaczego zaraz po tragedii nie pojechał z Katynia do Smoleńska, a w pośpiechu wracał do Warszawy. W tej sprawie - teoria jest właściwie jedna i co ciekawe - potwierdzają ją dziś nawet politycy PiS. Macierewicz śpieszył się, by przed przejęciem władzy przez Bronisława Komorowskiego, zabezpieczyć tajne dokumenty BBN. Co Macierewicz chciał chronić, a może ukryć?

Ping-pong smoleński

Wyraźnie widać, że emocje już opadły, ale o zgodzie nie ma mowy. 4,5 roku po katastrofie smoleńskiej wciąż mamy spór o przyczyny tragedii i o to, gdzie postawić pomnik upamiętniający wszystkie ofiary. Na początek prawda smoleńska za 300 złotych, czyli kolejna konferencja smoleńska, a na niej kolejne naukowe dowody na to, że katastrofa nie była wypadkiem. Poparte zaskakującymi eksperymentami - teorie z piłeczką ping-pongową, sokiem z brzozy i rosyjskim płotem - każdą zapytać: jak daleko jeszcze w tej spiskowej narracji można się posunąć? Zdaje się, że to pytanie stawiają już sobie sami uczestnicy snując (choć nieśmiało jeszcze) "teorię" o "wypaleniu się" konferencji.

Uwięziona w rosyjskiej psychuszce, została wybrana do parlamentu Ukrainy

Nadija Sawczenko jeszcze do niedawna była znaną tylko w kręgach wojskowych utalentowaną nawigatorką śmigłowców. W czerwcu, oskarżona o współudział w zabiciu rosyjskich dziennikarzy, trafiła do niewoli separatystów, a później do więzienia i psychuszki w Rosji. Teraz została deputowaną ukraińskiego parlamentu z ramienia Batkiwszczyny, a to oznacza że obejmie ją immunitet.

Legendarny przywódca Tatarów. Wygnany z Krymu, w parlamencie Ukrainy

Wygnanie i represje, szantaż i groźby ze strony Rosji. Dla Mustafy Dżemilewa, przywódcy Tatarów krymskich, to był niezwykle trudny rok. Teraz został deputowanym ukraińskiej Rady Najwyższej z listy prezydenta Blok Petra Poroszenki. Wcześniej zasiadał w parlamencie jako członek Batkiwszczyny Julii Tymoszenko. W maju Dżemilew został pierwszym laureatem polskiej Nagrody Solidarności.

Kurdowie z Iraku już w Turcji. Następny cel: Kobane

Pierwsi kurdyjscy bojownicy z Iraku dotarli w nocy z wtorku na środę do południowej Turcji i wyruszyli do Kobane w północnej Syrii, gdzie wesprą Kurdów broniących miasta przed dżihadystami - poinformowały tureckie władze.