Najnowsze

Najnowsze

Skandal w płockim przedszkolu "Bajka". Według rodziców dwójki przedszkolaków wychowawczynie z integracyjnego przedszkola nr 31 biły i przywiązywały sznurkiem do krzesła nieposłuszne dzieci. Pozostali rodzice nauczycielek bronią. Sprawą zajęła się już prokuratura i kuratorium.

Skok na media, przerywanie kadencyjności KRRiT i łamanie konstytucji - zarzucają senatorowie PiS nowelizacji ustawy medialnej. - Jest wręcz przeciwnie - odpowiada PO i tłumaczy: nowela odbiera KRRiT kompetencje superministerstwa, a pozostawia konstytucyjne funkcje kontrolne.

- Musicie zabijać tych sukinsynów, jeśli zagrażają wam lub społeczności - w ten sposób, według południowoafrykańskiej gazety "Star", wiceminister bezpieczeństwa RPA Susan Shabangu motywowała miejscowych policjantów.

Szambo Romana Giertycha zostało zbudowane zgodnie z prawem. Były lider LPR nie dopuścił się oszustwa ani samowoli budowlanej - uznała warszawska prokuratura. Jednak Giertych nie zamierza sprawy zakończyć i oskarża o przestęstępstwo byłego współpracownika, który na niego wcześniej doniósł. A także prominentnych polityków PiS.

W czwartek rano w jednostce wojskowej w Mirosławcu zastrzelił się na posterunku wartownik - informuje na skrzynkę Kontakt TVN24 internauta Robert.

Chińczycy twierdzą, że udało im się rozbić grupę przestępczą, która zamierzała porywać podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie sportowców i inne osoby. Terroryści mieli pochodzić z niespokojnego regionu Sinkiang.

- Argumenty polskiego przywódcy są bezsensowne z punktu widzenia prawa międzynarodowego i świadczą o wrogim stosunku do Rosji w duchu wojny - to tylko jedna z reakcji rosyjskich polityków na wywiad prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w którym zagroził, że Polska nie zniesie swego weta wobec rozmów Unii Europejskiej o partnerstwie z Rosją.

Przez kilkanaście godzin wydawało się, że Słowacy powiedzą "nie" dla Traktatu Lizbońskiego. Opozycja, której głosy były do poparcia ustawy ratyfikującej dokument, groziła, że jej nie poprze. Populistyczną koalicję premiera Roberta Fico uratowała jednak mniejszość węgierska.

Pewien "sprytny" rolnik z miejscowości w powiecie złotowskim kradł worki z pszenicą i nawozem od sąsiadów, aby zasiać swoje pole. Za kradzież grozi mu kara do pięciu lat pozbawianie wolności.

Siedlecka prokuratura bada, czy sędzia z Garwolina nie został namówiony do targnięcia się na własne życie - poinformowało radio RMF FM. Grzegorz B. powiesił się po rewizji ABW. Funkcjonariusze na polecenie prokuratury przeszukali jego służbowe pomieszczenia w związku z aferę korupcyjną.

Marszałek Senatu z ramienia PO Bogdan Borusewicz krytykuje forsowane przez Platformę rozwiązanie nowej ustawy medialnej, pozwalające na odwoływanie przez ministra skarbu władz mediów publicznych. Platforma powraca do tego pomysłu mimo, że wcześniej zapewniała, że się z niego wycofuje.

Łgarstwo, całkowite łgarstwo. Niczego takiego nie potwierdzałem - w ten sposób Jarosław Kaczyński zaprzeczył medialnym doniesieniom, jakoby powiedział łódzkim śledczym, że odbyła się u niego narada ws. zatrzymania Barbary Blidy.

Blondynka kontra blondynka, a między nimi znany reżyser. Gośćmi Moniki Olejnik w „Kropce nad I” będą tym razem nie politycy, ale etatowa polska skandalistka – Dorota „Doda” Rabczewska i jeden ze współtwórców kina moralnego niepokoju – Krzysztof Zanussi.

Ministerstwo sprawiedliwości chce znowelizować kodeks karny. Proponowane zmiany mogą utrudnić aresztowanie m.in. aferzystów i sprawców napadów – alarmuje "Rzeczpospolita".

Sytuacja w woj. zachodniopomorskim wraca do normy, jednak wciąż wiele miejsc odciętych jest od prądu. Elektryczności nie ma także w niektórych punktach Szczecina. Taka sytuacja może utrzymać się jeszcze przez pięć dni.

Tysiące ludzi demonstrowały w San Francisco przeciw chińskim represjom w Tybecie oraz sztafecie z ogniem olimpijskim przebiegającej tego dnia przez miasto. W obawie przed demonstracjami organizatorzy postanowili skrócić trasę sztafety o połowę.